Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3127 hozzászólás a témában

#241
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

lefotoztam tegnap szerencsere, mert szet nem szednem meg egyszer a kedvetekert :D

 

B9Hn23v.jpg

94mERqy.jpg

wxeI2Cc.jpg

 


  • blash kedveli ezt

#242
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

megjott a valtoful, masfel het volt kb (raktarrol), igy a bringa megerkezesehez en nem fuznek nagy remenyt a kov par hetben.

 

nem csoda, hogy nem mukodott az m8100es valto a regi valtofulon, vagy egy cm van a ket ful rogzitesi sikja kozott. aki hasonloban gondolkodik, csekkolja a lehetosegeket. 10 perc volt beallitani, a masikkal meg egy fel napot elcsesztem, es sikerult a valtokanal tetejet is lenyuzni.

Igen, azóta én is szívtam ezzel. Új Lux mellé én is rendeltem, de mint kiderült rosszat. Szerencsére még időben kiderült a helyes megfejtés:

 

GP0160: Sram Eagle 12 & XTR / XT / SLX 12 -> wo direct mount
GP0161:  XTR / XT / SLX 11 ->direct mount

 

Btw. nekem jövőhetet csicseregnek a canyonos madarak, meglássuk mi lesz belőle:)


osi22 módosította - 2020. április 01. - 09:44


#243
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

megjott a valtoful, masfel het volt kb (raktarrol), igy a bringa megerkezesehez en nem fuznek nagy remenyt a kov par hetben.

 

nem csoda, hogy nem mukodott az m8100es valto a regi valtofulon, vagy egy cm van a ket ful rogzitesi sikja kozott. aki hasonloban gondolkodik, csekkolja a lehetosegeket. 10 perc volt beallitani, a masikkal meg egy fel napot elcsesztem, es sikerult a valtokanal tetejet is lenyuzni.

 

Örülök, hogy megoldódott! smile.png  Jó tekerést, némi tapasztalatot idővel írj a termékről.



#244
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

megjott a valtoful, masfel het volt kb (raktarrol), igy a bringa megerkezesehez en nem fuznek nagy remenyt a kov par hetben.

 

nem csoda, hogy nem mukodott az m8100es valto a regi valtofulon, vagy egy cm van a ket ful rogzitesi sikja kozott. aki hasonloban gondolkodik, csekkolja a lehetosegeket. 10 perc volt beallitani, a masikkal meg egy fel napot elcsesztem, es sikerult a valtokanal tetejet is lenyuzni.

 

Akkor ez is megoldva. Egymás mellé téve megörökíthetnéd a két fület, kiváncsi lennék a különbségre. Azé valahol megemlíthette volna a canyon ezt az apró különbséget...



#245
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

megjott a valtoful, masfel het volt kb (raktarrol), igy a bringa megerkezesehez en nem fuznek nagy remenyt a kov par hetben.

 

nem csoda, hogy nem mukodott az m8100es valto a regi valtofulon, vagy egy cm van a ket ful rogzitesi sikja kozott. aki hasonloban gondolkodik, csekkolja a lehetosegeket. 10 perc volt beallitani, a masikkal meg egy fel napot elcsesztem, es sikerult a valtokanal tetejet is lenyuzni.


arn módosította - 2020. március 31. - 19:20


#246
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

dthez van. azzal nem volt gond :)



#247
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

g2p5kkC.jpg

 

ha mar a montizas tiltva van, megejtem az atszerelest m8100ra. egyben meg sose vettem szettet, sok szep doboz, tiszta karacsony smile.png

 

szabadonfutót is külön vettél? shimano vagy dt agyat használsz? csak hogy árul-e a shimano külön microspline szabadonfutót.



#248
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Persze, megvannak a hátányai is egy fullynak, főleg a karbantartás oldaláról nézve. Viszont azt gondolom, lockouttal, jó geo-val és egy vállalható súllyal ez még belefér.

Nekem Ebike kizárt dolog. Az már nekem nem a kerékpározásról szól, és teljesen eltávolódik attól, amit én ezalatt a sport alatt értek. Nem beszélve arról, mennyire ocsmány az összes. Mondjuk ez már az ízlések és pofonok kategória:)

én mikor csak ht van itthon, és ráülök egy fullira mindig azt érzem hoy "oh hazaértem" :)


  • TripleB, Kisherceg és zscs kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#249
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ebike = beepitett felvono :) 



#250
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

nekem kb ot fullym volt (xctol enduroig), nagyon pro es kontra smile.png az biztos, hogy tekerosben xc lenne, efelett max ebikeban. en altalaban mindig hurraoptimizmuskent eltem meg az elso idoszakot, aztan ahogy telt az ido egyre jobban zavart mindig a mozgo hatulja, meg hogy minden tekeres sterilebb lett, es persze a sok plusz alkatresz sem elony karbantartasnal. a htt meg fokozatosan fedezem fel, es tolom ki a hatarait - igazabol semmi eszerv nincs a lecserelesere reszemrol, de a kivancsisag mindig ott van az emberben, hogy majd a mostani fullyk jobban tetszenek mar.

 

hasonlo mint a dropper post - eloszor batorra tesz, hogy milyen helyeken le tudok menni, meg milyen sebesseggel, stb... aztan egy ido mulva azon kapom magam, hogy nem is hasznalom, mert ugyanott sima csovel is lejovok mar. a montisok nagy resze nagyon felulprezentalja a szuksegleteit.

 

igaz en elvoltam cx bringaval is, de azert a ht jobb kompromisszum. lehet az xc fully meg jobb lenne... passz. most mar nem tudom meg smile.png a kov monti valszeg mar ebike lesz.

Persze, megvannak a hátányai is egy fullynak, főleg a karbantartás oldaláról nézve. Viszont azt gondolom, lockouttal, jó geo-val és egy vállalható súllyal ez még belefér.

Nekem Ebike kizárt dolog. Az már nekem nem a kerékpározásról szól, és teljesen eltávolódik attól, amit én ezalatt a sport alatt értek. Nem beszélve arról, mennyire ocsmány az összes. Mondjuk ez már az ízlések és pofonok kategória:)



#251
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem kb ot fullym volt (xctol enduroig), nagyon pro es kontra :) az biztos, hogy tekerosben xc lenne, efelett max ebikeban. en altalaban mindig hurraoptimizmuskent eltem meg az elso idoszakot, aztan ahogy telt az ido egyre jobban zavart mindig a mozgo hatulja, meg hogy minden tekeres sterilebb lett, es persze a sok plusz alkatresz sem elony karbantartasnal. a htt meg fokozatosan fedezem fel, es tolom ki a hatarait - igazabol semmi eszerv nincs a lecserelesere reszemrol, de a kivancsisag mindig ott van az emberben, hogy majd a mostani fullyk jobban tetszenek mar.

 

hasonlo mint a dropper post - eloszor batorra tesz, hogy milyen helyeken le tudok menni, meg milyen sebesseggel, stb... aztan egy ido mulva azon kapom magam, hogy nem is hasznalom, mert ugyanott sima csovel is lejovok mar. a montisok nagy resze nagyon felulprezentalja a szuksegleteit.

 

igaz en elvoltam cx bringaval is, de azert a ht jobb kompromisszum. lehet az xc fully meg jobb lenne... passz. most mar nem tudom meg :) a kov monti valszeg mar ebike lesz.



#252
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

en mindenkepp el akartam tolni az egeszet februarra - es akkor kaptam is levelet, hogy van raktaron azonnali kiszallitassal. igy nem igazan ertem, hogy oktober ota miert kell varni.

az xt felszereltsegu luxrol van szo - nagyon sokat gondolkodtam rajta, es nem voltam biztos, hogy tetszene a fully, mindig visszacsereltem eddig htre.

Már szinte a rendelés óta április van megadva. Lehet a balkánra később szállítanak, nem tudom.

Régóta vágyam volt egy fully. Lehet hogy öregszem, és több kényelemre van szükségem, de a teszttekerés megerősített abban, hogy nagyon jó választás volt/lesz. Nézhettem volna még Speckót vagy Orbeát, esetleg KTM-et(ahol van hely két kulacsnak), de egyik sem volt ár/érték arányban ilyen jó.



#253
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Én szeptemberben eladtam a grand canyonomat, abban bízva, hogy nemsokára jönnek az új modellek. Októberben, kb 2 héttel a megjelenés után rendeltem is (előtte még voltam Koblenzben is méretpróbán), és azóta várok. Közben német fórumokon már mindenkinél megérkezzett, nálam pedig még mindig csak a várólista van. Különben február végén a chaten azt mondták, még 18-an vannak előttem a sorban, úgyhogy nem sietik el a gyártást:)

Legalább addig is az országútizás megvan...

 

en mindenkepp el akartam tolni az egeszet februarra - es akkor kaptam is levelet, hogy van raktaron azonnali kiszallitassal. igy nem igazan ertem, hogy oktober ota miert kell varni.

az xt felszereltsegu luxrol van szo - nagyon sokat gondolkodtam rajta, es nem voltam biztos, hogy tetszene a fully, mindig visszacsereltem eddig htre.



#254
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Direkt tetted azt a fóliát a két sárga izé közé? Minek?

Én nem tettem(nem is kell), a dr. Google ezt a találatot dobta:)



#255
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

vmi ilyesmi miatt (is) lett az upgrade a lux helyett :) februarban rovid ideig elerheto volt.

Én szeptemberben eladtam a grand canyonomat, abban bízva, hogy nemsokára jönnek az új modellek. Októberben, kb 2 héttel a megjelenés után rendeltem is (előtte még voltam Koblenzben is méretpróbán), és azóta várok. Közben német fórumokon már mindenkinél megérkezzett, nálam pedig még mindig csak a várólista van. Különben február végén a chaten azt mondták, még 18-an vannak előttem a sorban, úgyhogy nem sietik el a gyártást:)

Legalább addig is az országútizás megvan...



#256
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A sárga csőösszeszorítót ne felejtsd, hasznos a dugó beütésénél!

Capture.jpg


Direkt tetted azt a fóliát a két sárga izé közé? Minek?

#257
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Könnyen megtörténhet, már semmin nem lepődök meg. Lassan olyan ez mint az átkosban a Merkur kiutalásra várni :)

vmi ilyesmi miatt (is) lett az upgrade a lux helyett :) februarban rovid ideig elerheto volt.



#258
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

egyszer csinaltam csak, de akkor nem remlik, hogy elnyaltam volna a csavart.


A sárga csőösszeszorítót ne felejtsd, hasznos a dugó beütésénél!
Capture.jpg



#259
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

jelenlegi helzetben -más fritz cégből kiindulva- szerintem több lesz az

Könnyen megtörténhet, már semmin nem lepődök meg. Lassan olyan ez mint az átkosban a Merkur kiutalásra várni :)



#260
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Igen, elég a gyűrű és a csőbe nyomható bizbasz. Azért erre jobban szeretek fékcsőkulcsot használni, persze 10 euró rablás érte: Park Tool MWF-1 Metric Flare Wrench

https://www.bike24.com/p274490.html


74490-00-d-119742.jpg

Nyugodtan csináld egyszerű villáskulccsal (ne csillagkulccsal :D), azzal sem fog a fékcsőre "felfűződni" a szerszám. :):D :P

Kisherceg módosította - 2020. március 23. - 18:53

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"