Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#181
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

jah es ezutan jon, hogy majd sok ficsor az alsobb szinten nem erheto el, mert vedd meg a cfrt, ami mar semmivel sem olcsobb, mint akarmelyik brand.

Elég sok márkánál ez történik mostanság. Évről évre látni, mennyit változik az ár/érték arány, sajnos ezzel nem sok mindent lehet már kezdeni.

Btw. Alban Lakata ezévi futásteljesítménye se semmi 40 felett:

Distance     19,350.4 km     
Time     732h 3m     
Elev Gain     341,942 m     
Rides     231

 

Nem tudom még meddig fogja nyomni versenyszinten, de remélem lesz még pár maradandó eredménye az utóbbi 1-2 év csapnivaló teljesítménye után!



#182
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jah es ezutan jon, hogy majd sok ficsor az alsobb szinten nem erheto el, mert vedd meg a cfrt, ami mar semmivel sem olcsobb, mint akarmelyik brand.



#183
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Jó esély van rá, hogy hamarosan a már 5 éves, 2015-ben bemutatott Exceedből szintén egy CFR verzió érkezhet.

 

Érdekességképp, itt debütált fotón az Exceed, egyik első megjelenés volt Lakata jóvoltából: https://www.strava.c...ities/369855704

 

(szerintem szép volt a váz ebben a fehér színben)

zZNZeJFkS5VX4PpmsKliNJ2-Tzj4m2HGzqGMS_Pj


zscs módosította - 2020. augusztus 14. - 10:09


#184
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ezzel a cfrel asszem vegleg vege a joarasitott de magas szinvonalu canyonoknak.

#185
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekik az a modern, amikor az xc bringa egy trailbike.



#186
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Azért nevetséges 2 éves fejlesztést már öregnek nevezni. Ennek ellenére szerintem ár/érték arányban még mindig egy nagyon jó vétel. Mi földi halandók meg garantáltan nem éreznénk nagyon nagy különbségeket a tesztelt modellek között:)


  • Kisherceg kedveli ezt

#187
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

https://www.pinkbike...fc185-106815817



#188
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Amíg a bolhafingnyi magyar piacon úgy fogynak a 3-4 milliós Speci Turbo Levo SL-ek, mint a cukor és országúti fronton is tele vagyunk Pinarello, Colnago, Cipollini stb csodákkal addig kár csodálkozni az árakon. 
Nyugati kánaánba rossz is belegondolni. Tucatszám jelennek meg a kis műhelyek karboncuccokra specializálódva és van rá kereslet... arany áron. 

Canyonra rátérve.

Visszanéztem mit kaptam 2008-ban és 2013-ban az 1900 euroért vásárolt Nerve fullykon és mit kapok most az éppen ennyiért kapható Neuronon.
Teleszkóp: Fox Talas RLC  ---> Fox Float 29 Evolution ---> Rock Shox Judy
Nyeregcső: Thomson Elite ---> Iridium --->Iridium
Fék: Avid Juicy 7 ---> Elixir 3---> Shimano MT200
Stucni: Syntace F119 ---> Crankbrothers---> Iridium
Kormány: Easton ---> Crankbrothers ---> Iridium
Gumik: Snakeskin ---> Performance ---> performance
Váltás/hajtás: Full XT vagy X9 ---> XT/SLX vegyes ---> XT/SLX/Deore vegyes

 



#189
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

tavaly a scott addict total hasonlo arban volt, mint a hasonlo felszereltsegu canyon, csak eppen atgondoltabb egyket ponton :) a cube kinalataban is talalni hasonloan jo ar/ertek aranyu cuccot (van ami olcsobb is). nem beszelve a szezonvegi learazasokrol, ami a canyonnal nagyjabol ismeretlen, de a giant, trek es tsi jelentosen olcsobbak ilyenkor.

 

az egesz palettat meg mindig a jobb ar/ertek aranyu brandekhez tartozik, de erdemes korulnezni - mert mar nagyon nem egyertelmu, mint akar par eve.

 

kivancsi leszek, hogy hosszutavon hol lesznek, mert bringas korokben elertek azt hiszem a csucsot, de kicsit is laikusabb felhasznalok, akik nem kovetik a bringas trendeket, "csak" vesznek egy bringat masnak ajanlasara - naluk azert meg mindig joreszt ismeretlen.



#190
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Mindkét dolgot hasonlóan gondolom.

Ellenben van egy már elavult vázra épített, de top és modern alkatrészekkel szerelt, évekig tökéletesítgetett és könnyű bicajom (~8.5 kg pedállal most, SID teleszkóppal), speciel egy váznál többre nincsen szükségem. Szerintem lehetünk ezzel így egy páran. smile.png Ha csúcsmodellt is vásárolnék, akkor szinte mindent lecserélnék a bicajon. Adni-venni viszont se időm, se kedvem...

 

A gondom az, hogy szétnéztem a piacon, egy új S-Works vagy Scott Scale és társai vázak 3k EUR, de vannak durvább árak is (lásd Opencycle vagy Stoll Bikes). Már ha épp lehet kapni ezeket. Horror árak vannak. (Jogos a panaszkodás, hogy 8-10 éve kompletten XT felszereltségű fully-t vehettünk akár 1500-1700 EUR áron. Most meg...)

Igen, burtálisak lettek az árak. Speckó nálam már a nevetséges kategóriát súrolja, de sajnos egy Orbea Alma is 2,5k EUR, ami szintén sok(k). Én továbbra is a komplett bringa beszerzését tartom a legköltséghatékonyabbnak, még ha az alkatrészek eladása plusz teher is.



#191
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Maradt még raktáron, amitől valahogy meg akarnak szabadulni:) Érdemes inkább kompletten egy bringát venni, és azon fejleszteni, mint egy ilyen vázat venni!

Mindkét dolgot hasonlóan gondolom.

Ellenben van egy már elavult vázra épített, de top és modern alkatrészekkel szerelt, évekig tökéletesítgetett és könnyű bicajom (~8.5 kg pedállal most, SID teleszkóppal), speciel egy váznál többre nincsen szükségem. Szerintem lehetünk ezzel így egy páran. :) Ha csúcsmodellt is vásárolnék, akkor szinte mindent lecserélnék a bicajon. Adni-venni viszont se időm, se kedvem...

 

A gondom az, hogy szétnéztem a piacon, egy új S-Works vagy Scott Scale és társai vázak 3k EUR, de vannak durvább árak is (lásd Opencycle vagy Stoll Bikes). Már ha épp lehet kapni ezeket. Horror árak vannak. (Jogos a panaszkodás, hogy 8-10 éve kompletten XT felszereltségű fully-t vehettünk akár 1500-1700 EUR áron. Most meg...)



#192
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sajnos így van.
 
Csak egy kép 2012-ből:
gc99.jpg
 
Jó látszik mennyit változtak az árak és felszereltségek. Ma már sok esetben ténylegesen nem lehet az mondani, hogy a Canyon ár/érték bajnok. De érdekes mód drágábban is ugyanúgy megvan a kereslet, és hát a szponzorált sztárokat is valamiből fizetni kell :) Úgyhogy nem gondolom, hogy ez a tendencia meg fog változni náluk.

A beetető árazással felépitették a brandet, mostmár lehet vele pénzt keresni is.

Meg valoszinu tul is nőtték azt a méretet ami fenntarthato soványabb pénzből
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#193
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Exceedből már egy ideje nem csak az SLX, hanem az SL szintén boost hátul, 12x148. Ha külön vázat szeretne vásárolni valaki, vajon mi a logika abban, hogy ugyanannyiba kerül, mint tavaly és tavalyelőtt, de a régi 12x142-es?

 

Nem mintha a 12x148 különb lenne, csak már normális kerékszettet nem vagy alig kapni olyan vázhoz.

Maradt még raktáron, amitől valahogy meg akarnak szabadulni:) Érdemes inkább kompletten egy bringát venni, és azon fejleszteni, mint egy ilyen vázat venni!



#194
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás


ez igy mar egy fokkal nem jobb, mint akarmilyen masik brand... 

szerian kivuli hajtomu (hol vagyunk mar attol, hogy egy xts bringan minden xt)

ilyenolyan sajat kerekszett meg komponensek

 

a sulybol itelve egyre budgetebb cuccokat arulnak sajatmarkaskent is. es ez a teteje ennek a vonalnak sad.png ha belegondolok, hogy negy eve az ossztelos nerve volt 12 kilos (akkor meg full xt), akcioban epp ilyesmi aron vettem.

 

ha igy megy, tobbert adom el ket ev mulva az ot eves bringamat, mint amennyiert vettem biggrin.png


Sajnos így van.

 

Csak egy kép 2012-ből:

gc99.jpg

 

Jó látszik mennyit változtak az árak és felszereltségek. Ma már sok esetben ténylegesen nem lehet az mondani, hogy a Canyon ár/érték bajnok. De érdekes mód drágábban is ugyanúgy megvan a kereslet, és hát a szponzorált sztárokat is valamiből fizetni kell :) Úgyhogy nem gondolom, hogy ez a tendencia meg fog változni náluk.


  • gaboca1 kedveli ezt

#195
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez igy mar egy fokkal nem jobb, mint akarmilyen masik brand... 

szerian kivuli hajtomu (hol vagyunk mar attol, hogy egy xts bringan minden xt)

ilyenolyan sajat kerekszett meg komponensek

 

a sulybol itelve egyre budgetebb cuccokat arulnak sajatmarkaskent is. es ez a teteje ennek a vonalnak :( ha belegondolok, hogy negy eve az ossztelos nerve volt 12 kilos (akkor meg full xt), akcioban epp ilyesmi aron vettem.

 

ha igy megy, tobbert adom el ket ev mulva az ot eves bringamat, mint amennyiert vettem :D



#196
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Grand Canyon 2021: https://www.mtb-news...1-infos-preise/

aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92

 

már BOOST-os váz, vicces, hogy külön Exceed SLX váz még mindig 12x142. És ha már a növekvő tömegek: 13+ kg ez így a fotón. Egyébként erre a vázra szuper kis trail bringa építhető, 67.5-ös fejcsőszöggel még azért mászni is lehet.



#197
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Exceedből már egy ideje nem csak az SLX, hanem az SL szintén boost hátul, 12x148. Ha külön vázat szeretne vásárolni valaki, vajon mi a logika abban, hogy ugyanannyiba kerül, mint tavaly és tavalyelőtt, de a régi 12x142-es?

 

Nem mintha a 12x148 különb lenne, csak már normális kerékszettet nem vagy alig kapni olyan vázhoz.


zscs módosította - 2020. július 13. - 19:53


#198
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

sajnos evrol evre no a canyon bringak sulya, nem grammoztam semmit sem az exceeden, de csak a ket top bringa konnyebb jelenleg magasabb felszereltseggel, mint az xt-s harom evvel ezelotti modellre epulo bringam (joval olcsobban). a jelenlegi xt-s felszereltseg kb masfel kiloval kevesebb, de meg az elsovaltos verziojaban is vagy 700gal konnyebb volt. nehezebb kerekek, villa, kormany, kiegeszitok, etc.

Igen sajnos, ez a tendencia látható. De igazából más márkáknál is rettentően az egekbe repültek az árak. Drága sport/hobby ez!



#199
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nincs nagy különbség a racsefacse és a régebbi canyon féle kiegészítők között súlyban. Az össztelós váz, a 34-es villa és dropper teszik ki a különbséget. De összességében elmondható, hogy a "hízás" ellenére mind felfele, mind lefele ezzel gyorsabb lettem, ráadásul kényelmesebben, mint a HT-n!

 

sajnos evrol evre no a canyon bringak sulya, nem grammoztam semmit sem az exceeden, de csak a ket top bringa konnyebb jelenleg magasabb felszereltseggel, mint az xt-s harom evvel ezelotti modellre epulo bringam (joval olcsobban). a jelenlegi xt-s felszereltseg kb masfel kiloval kevesebb, de meg az elsovaltos verziojaban is vagy 700gal konnyebb volt. nehezebb kerekek, villa, kormany, kiegeszitok, etc.


arn módosította - 2020. július 10. - 17:21


#200
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

A 34-es villa gondolom trail bringává varázsolhatja, a dropper postra meg big like! Az a +300 gramm minden pénzt megér, pláne, hogy a mostaniak egészen megbízhatóak már egy ideje. Lehet, figyelmetlen voltam csak és átfutottam rajta; szóval, a tiéd az elől 110mm rugóutas és hátul 100mm? (nem vagyok most képben ezekkel az új Lux CF-ekkel)

Igen, ez a Lev KS zseniális darab! Főleg egy RS-hez képest lényegesen könnyebben mozog, és még súlyban is jobb. Elől egy Fox 34 Performance Elite van, ami elvileg 120-at tudna, de Canyonnak lenyomták 110-re. Hátul Fox Float DPS Performance Elite van 100 mm-en. Magyar földön ez a setup bőven elég, csodásan is mozog a régi Rebámhoz képest. Lehet hogy egy új SID többet tud, és könnyebb is lenne, de én most nagyon elégedett vagyok:)


  • zscs kedveli ezt