Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2361
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás
Egyszerű a megoldás: nem kell boltba menni. En is csak akkor megyek, ha nagyon muszáj. Minden alkalommal meg is erősítik bennem, hogy jobb nekem, ha nem boltban vásárolok.

Kisherceg módosította - 2013. október 23. - 09:50

  • Sly78 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2362
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

szegedi bringaboltos megdicsért, hogy milyen bátor vagyok, hogy Canyont vettem. mert ott aztán semmi szervízháttér, majd nézhetek ha történik valami ezzel a noname cuccal. bezzeg a szpesölájzd, az milyen király... mondtam neki, hogy tényelg király, de nincs kedvem hat-nyolcszáz euroval többet adni egy matricáért. itt véget ért a beszélgetés :)

Mintha nem kurvára ugyan azokat az alkatrészeket kéne mindkettőn szervizelni. Annyira szánalmasak az ilyen beszólások...


"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#2363
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

szegedi bringaboltos megdicsért, hogy milyen bátor vagyok, hogy Canyont vettem. mert ott aztán semmi szervízháttér, majd nézhetek ha történik valami ezzel a noname cuccal. bezzeg a szpesölájzd, az milyen király... mondtam neki, hogy tényelg király, de nincs kedvem hat-nyolcszáz euroval többet adni egy matricáért. itt véget ért a beszélgetés :)

Prolog?


Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#2364
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

szegedi bringaboltos megdicsért, hogy milyen bátor vagyok, hogy Canyont vettem. mert ott aztán semmi szervízháttér, majd nézhetek ha történik valami ezzel a noname cuccal. bezzeg a szpesölájzd, az milyen király... mondtam neki, hogy tényelg király, de nincs kedvem hat-nyolcszáz euroval többet adni egy matricáért. itt véget ért a beszélgetés :)



#2365
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Nem tudom, én épp most járok errefelé, s szinte 100% biztos vagyok benne, hogy nem akarnék másik gumit a 600 grammos 2.25-ös Schwalbék helyett. Hogy megspórolok kétszer 15 dekát nem sokat ér számomra. A defektvédelem fontosabb, a szélesebb gumi fontosabb.

 

Nem mondok ellent, abban egyetértünk, hogy Scwalbe  :D.

Nekem soha nem kellett a 2.2. A 26-os bringámon sokáig Ritchey 1.95-ös külsők voltak. Mikor megszűnt a típus akkor váltottam csak nagyobbra. A CX bringák vékonyka külsőjével elmentem mindenhol gond nélkül ahol ma a 2.2-vel (sárban, esőben, mtb útvonalakan). 



#2366
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem tudom, én épp most járok errefelé, s szinte 100% biztos vagyok benne, hogy nem akarnék másik gumit a 600 grammos 2.25-ös Schwalbék helyett. Hogy megspórolok kétszer 15 dekát nem sokat ér számomra. A defektvédelem fontosabb, a szélesebb gumi fontosabb.

 

...

Ha beruháznék egy Scwalbe gumiszettbe (minden bringámon azok voltak évek óta, nem véletlenül részemről) akkor kb. fél kg. azonnal leugrana. Az nem kevés. Conti X-King van most fent, 750 gramm/darab. Pont az arn bringáján lévő gumikat néztem ki. Amúgy sem értem ezeket a 2.2-2.25-ös hatalmas külsőket.  



#2367
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Szép az a Giant nagyon, tényleg hasonlít  ;) .

Nincsen akasztós méricskélőm, ha minden igaz szombaton eljutok egy bringaboltba és ott lemérjük majd. Szobamérleges ügyeskedéssel 11 kg körül van, DE:

Ha beruháznék egy Scwalbe gumiszettbe (minden bringámon azok voltak évek óta, nem véletlenül részemről) akkor kb. fél kg. azonnal leugrana. Az nem kevés. Conti X-King van most fent, 750 gramm/darab. Pont az arn bringáján lévő gumikat néztem ki, amúgy sem értem ezeket a 2.2-2.25-ös hatalmas külsőket.

Egyébként bizonyos szempontból romlott a Canyon a felszereltséget illetően. Már saját márkásak a kiegészítők, talán még a 2012-es gépek Syntace cucokkal futottak és Schwalbe külsőkkel. Most a magasabb kategóriában (kb 1800 € < ) van WCS kormány, esetleg stucni. Persze a top most is WCS karbon.   


karakoram módosította - 2013. október 20. - 20:53


#2368
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en siman kinezem belole, mert az les bringam szarabb felszereltseggel 10.8kg.



#2369
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Váratlanul megérkezett a héten a csomag, öröm van és boldogság :). Szerdán reggel jött a mail, hogy 48 órán belül feladásra kerülhet, de 2 órára rá már arról értesítettek, hogy úton van. Pénteken délben már meg is érkezett. Szokásos nagy Canyon doboz, minden rendben volt. Ma le sem szálltam róla. Gyönyörű a festés, kivitelezés, jó geometria (azért is ezt a bringát választottam, mert egy az egyben a régebbi Cannondale-m geoja, kivétel a tengelytávolság). A mai tekerés alapján merevnek és stabilnak tűnik a bringa, azonnal reagál mindenre, a középrész brutál. Alkatrészek: A full XT-ről nincsen mit írnom, erős fékek, jó dolog a Shadow +, teszi a dolgát. A KMC láncnak nem örülök. Az egyenes WCS kormányt Syntace Vektor-ra cseréltem, kapott egy Thomson nyeregcsőbilincset (a ronda és nagy gyorszárat nem értem), Specialized Phenom Expert nyerget. Remek dolog az átütőtengely, a Fox Float Factroy Racing villával és a Terralogic dologgal még barátkozom, de rendben teszi a dolgát (A Fatty merevebb :P). A DT Swiss kerekek nagyon szépen gurulnak, és nem is nehezek.  

Nagyon örülök neki, a 179 cm-hez is jó a 29"-os kerékméret (M-es a bringa), egy jól felszerelt bringát kaptam a pénzemért, ami súlyban is megfelelő (sok karbon gép nehezebb).         

 

Grand Canyon AL SLX 9.9

0fhe.jpg

 

2kdc.th.jpg

8680.th.jpg

fabp.th.jpg

7qrl.th.jpg

 

Hicks

Valós a gyártó által megadott súyadat?



#2370
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a terralogicrol irhatnal meg, mert evek ota szemezem vele.

 

szep bico :) nagyon hasonlit a giantemre. tokkal vonoval milyen nehez lett?

https://picasaweb.go...675562048891506


arn módosította - 2013. október 20. - 19:58


#2371
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Váratlanul megérkezett a héten a csomag, öröm van és boldogság :). Szerdán reggel jött a mail, hogy 48 órán belül feladásra kerülhet, de 2 órára rá már arról értesítettek, hogy úton van. Pénteken délben már meg is érkezett. Szokásos nagy Canyon doboz, minden rendben volt. Ma le sem szálltam róla. Gyönyörű a festés, kivitelezés, jó geometria (azért is ezt a bringát választottam, mert egy az egyben a régebbi Cannondale-m geoja, kivétel a tengelytávolság). A mai tekerés alapján merevnek és stabilnak tűnik a bringa, azonnal reagál mindenre, a középrész brutál. Alkatrészek: A full XT-ről nincsen mit írnom, erős fékek, jó dolog a Shadow +, teszi a dolgát. A KMC láncnak nem örülök. Az egyenes WCS kormányt Syntace Vektor-ra cseréltem, kapott egy Thomson nyeregcsőbilincset (a ronda és nagy gyorszárat nem értem), Specialized Phenom Expert nyerget. Remek dolog az átütőtengely, a Fox Float Factroy Racing villával és a Terralogic dologgal még barátkozom, de rendben teszi a dolgát (A Fatty merevebb :P). A DT Swiss kerekek nagyon szépen gurulnak, és nem is nehezek.  

Nagyon örülök neki, a 179 cm-hez is jó a 29"-os kerékméret (M-es a bringa), egy jól felszerelt bringát kaptam a pénzemért, ami súlyban is megfelelő (sok karbon gép nehezebb).         

 

Grand Canyon AL SLX 9.9

0fhe.jpg

 

2kdc.th.jpg

8680.th.jpg

fabp.th.jpg

7qrl.th.jpg

 

Hicks


karakoram módosította - 2013. október 20. - 17:40


#2372
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Igen, az volt bõven már az elsõ túrámon hangosan csujogattam az örömtõl lefelé a Csóványosról. Ahol a trekking-el a túlélésre mentem, ott a Canyonnal olyan sebességet mertem, ami már adta az adrenalin löketet. Az a csoda XT váltó, meg a Recon teló, meg a számomra ismeretlenül könnyû váz, hihetetlen, hogy milyen kevés pénzért milyen gépet kaptam. Jó hogy van ez a márka, na. :)

#2373
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ezt senki nem mondta - annyit allapitottunk meg, hogy hasonlo a kerekmeret. Teljesen mas jellegu a geometria, a gumik merete, szezont a fazonnal... De meg ket 26os mtb kozott is lehet jelentos differencia, hogy melyikkel milyen menni. A sebesseg meg sokmindentol fugg, de az elmenyre koncentralj :-)

#2374
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Tehát a 26-os montim nem igazán lassabb mint a 622-es trekkingem?

#2375
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
26-osnak nevezett kerék, "felni átmérõje" 559 mm, a trekkingé, 29-esé, országútié 622, egy 2,25-ös monti külsõ profilmagassága 5-6 centi, egy 23-as outié 2 centi körüli, tehát a nagyobb felni ellenére alig nagyobb a külsõ átmérõ
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2376
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Amugy a 2.25os 559os alig kisebb, mint a 35os 622es, az sem veletlen, hogy az outi es a mtb gumis kerekatmeroje hasonlo.

Elnézést az amatõr kérdésért, de kifejtenéd ezt bõvebben, (fõleg a mondat elsõ felét) hogy megértsem? Köszi!

#2377
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A trekkingednek annyi koze van a 29erhez, hogy 622es a felni atmeroje. A bringan mindig a gumi az elsodleges rezgescsillapito, az lenne az erdekes, ha a 35os gumi ugy viselkedne, mint az 54-57es. Rakj 35os gumit az mtbre, es rajossz a kulonbsegre :-)

Amugy a 2.25os 559os alig kisebb, mint a 35os 622es, az sem veletlen, hogy az outi es a mtb gumis kerekatmeroje hasonlo.

#2378
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
14,5 kilós 29-es trekking (35-ös gumival) után nagyon furcsa, de jóóó, érzés volt ugyanazt a hegyi utat megjárni a 26-os könnyû Yellowstone-al. Lefelé kb. dupla sebességgel jöttem, teljes biztonság(érzet :) ) mellett. Nem fáj a térdem sem a felfelé tekerésnél, vagy a pozíció más, vagy tényleg ennyit számít 2 kiló. Aszfalton viszont a vastag gumi 3 bar mellett, olyan érzést adott mintha mézben tekernék. Pedig annyival biztos nem voltam lassabb mint a trekkinggel.

A gyári pedált le kéne cserélni, mert kétszer is lecsúszott a lábam és eléggé ráb***ott a sípcsontomra. Van valakinek jó és olcsó pedálra (nem SPD) alternatívája?

Az elsõ fékem a túra végén úgy visított mint a szopós malac, ami érdekes, hogy nem a fékezés során hanem amikor szabadon gurultam. Azóta beállítottam a két csavarral ami a telóhoz fogja, remélem most jó lesz.

Összességében remek játékszer, nagyon jól tudom irányítani ezekkel a "kis" kerekkel. Élmény vele gyorsan ide-oda csapatni a fák között, villámgyorsan lehet nyomvonalat váltani a másik bringámhoz képest.

#2379
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás
A sok segítség után talán "tartozom" annyival, hogy jelentkezem. Már nem csak megrendelve, ki is van fizetve a gép (Grand Canyon AL SLX 9.9 2014, "M"). Vacilláltam még egy kicsit. A 29" és az alu már biztos volt, márka és árak között nyûglõdtem. Volt itt kolléga aki sokkal jobb ár/érték arányú bringákat vélt találni az apróban, én nem találtam. Volt/van fent Giant XTC de nem volt szívdobogás élõben, csereberélnék sok dolgot. Haibike-ot is néztem, egy "vacak" felszereltségû Speci karbonra is volt egy jó áram a forgalmazótól. A Radonéknál a 2014-es színekkel van gondom hasonló kategóriában. Valahogy maradt a Canyon, úgy ahogy van ok. Full fekete, jó cuccok. Beszereztem már egy Thomson bilincset, Syntace kormányt, már csak a bringát várom (Sly kolléga a matricákat is megrendeletem). Ha van is jobb ár/értékû bringa, nálam nem csak arról szól a dolog (nem azért gyûjtöttem a Cannondale bringákat sem :)).

#2380
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Jo dolog az allithato nyeregcso... A lejtozesen nagyon sokat tud dobni, foleg ha vhol kevesbe mered neki ereszteni. Ill nekem kedvencem volt a hosszu lankas lejtokon picit leereszteni, az alacsonyabb sulyponttal teljesen mas lett a bringa iranyithatosaga, es stabilitasa.


én most úgy szoktam megoldani, hogy ha hosszabb lejtõ jön, akkor szépen megállok, engedek rajta egy keveset és usgyi :) persze ez így nem túl praktikus. de sajnálnám azt a szép thomsont... még hezitálok.