Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2181
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Megvan a bringa, tényleg hibás volt. A CTD-ből folyt ki az olaj egy tömítés miatt. Egyébként a kart is nagyon könnyen lehetett mozgatni, lehet az is emiatt volt?
Kissé soknak érzem, hogy a Fox teló és a rugóstag is javításra (nem karbantartásra!) szorult kb. 600-700km igen szolíd használat mellett. Remélem egy ideig bírják most már...

Ez tényleg durva, nem tudom mi van a Fox cuccokkal, a tavalyiak is elég problémásak voltak. A rugóstagot is ott csináltattad ahol a villát?



#2182
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Tavaly felvetettem itt a fórumban, hogy esetleg kiprobálnék egy 1*0- es rendszert a yellowstone 29er -en. Akkor nem jött össze de csak középtányéron használtam, leszedtem az első váltókart. De idén sikerült az átalakítás :)

Ügyes ! Mennyi így most a legkönnyebb áttétel ? 32-36os, ugye ? Az azért elég izmosnak tűnik 29es gépen, bár ha neked így jó akkor legyen így. Te tudod !


Marci

#2183
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Nem fértem hozzá rendesen ill. tekerés után nem volt sok kedvem pöcsölni vele :) De talán látszik valamennyire, szerintem ez nem gáz annyira, hátul a legnagyobb fogaskeréken van.

a1_2014_4_21_s9luqbqgwq.jpg

 

ez teljesen korrekt szvsz



#2184
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Nem fértem hozzá rendesen ill. tekerés után nem volt sok kedvem pöcsölni vele :) De talán látszik valamennyire, szerintem ez nem gáz annyira, hátul a legnagyobb fogaskeréken van.

a1_2014_4_21_s9luqbqgwq.jpg



#2185
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Szerintem nem vészes de nyilván, nem is a legegészségesebb  a láncnak de egy fotót lövök majd róla, hogy, hogyan is áll ez így. Láncledobást hírből sem ismeri, vagyis nem sikerült még összehoznom készakarva sem, és baszott halk az egész cucc :)

 

Nem hézagoltam alá ezen nem is gondolkoztam amúgy de külföldi fórumokon sem szokás ez elvileg így jó ahogy van, max sűrűbben kell láncot cserélni, de nincs láncfétisem így megelégszem az olcsóbbal is :)



#2186
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

megnyugodtam :)

 

Mennyire van keresztben a lánc legkönnyebben? Monjuk ezzel a váltóval elvileg kevésbé dobálja le a láncot mint ha nem shadow+ lenne.

Áthézagoltad úgy a hajtókart, hogy a lánctányér olyan beülre kerüljön amennyire csak lehet, vagy simán csak középen van és minden szép és jó?



#2187
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Nem volt normális szerszámom amivel nekiállnék, de meg fog ez is történni :)



#2188
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

csini, de azt a pókháló váltóbowdent miért nem vágod le méretre?



#2189
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Tavaly felvetettem itt a fórumban, hogy esetleg kiprobálnék egy 1*0- es rendszert a yellowstone 29er -en. Akkor nem jött össze de csak középtányéron használtam, leszedtem az első váltókart. De idén sikerült az átalakítás :)

 

 

a1_2014_4_20_q80k1mx6yx.jpga1_2014_4_20_w29ug3qhy2.jpga1_2014_4_20_wtey87m4oq.jpg



#2190
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Megvan a bringa, tényleg hibás volt. A CTD-ből folyt ki az olaj egy tömítés miatt. Egyébként a kart is nagyon könnyen lehetett mozgatni, lehet az is emiatt volt?
Kissé soknak érzem, hogy a Fox teló és a rugóstag is javításra (nem karbantartásra!) szorult kb. 600-700km igen szolíd használat mellett. Remélem egy ideig bírják most már...

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#2191
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Utóbbi közel 2 hónapban rendszeresen edzek, heti 3*2 óra spinning, de azért furcsa, hogy trail állásban elkezdtem érezni tekerés közben a hátuljának a mozgását. Ennyivel nem tekerem durvábban szerintem. :)
Climb-ot nem használtam eddig, de úgy emlékszem az kb. lockout volt. Most mindhárom állásban pont ugyanolyan az összenyomódás azonos erőhatásra, ebből gondolom, hogy valami nem stimmel. Ja, és már nincs olaj a rugóstag szárán. :)

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#2192
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ez tényleg nem egyszerű iromány. :)
Pont ugyan ez áll itthon is, csak L-es. Egyelőre tanulgatom a bringázást, így nem tervezek rajta cseréket, de a táblázat használható lesz később nekem is.
Nekem nagyon bejön, kényelmesen jól tudom tekerni, de remélem neked több szerencséd lesz a Fox-szal, mint nekem. A villák végül jók lettek, már nem eresztik el a levegőt, de most, kb. 300 km-rel a javításuk után lehet, hogy a rugóstag is mehet szerelőhöz. Minimális a különbség a CTD 3 állása között, mivel valamennyire olajos volt a szár egy ideje, arra tippelek, hogy az olaj hiányzik belőle. Könnyű terepen, visszafogottan használva azért ez nem túl jó vizsga a foxtól. Értem én, hogy OEM, de azért így sem egy kínai piacos bringa szintjén kellene mozognia...
Amikor jó (azért így is tekerhető), akkor nekem nagyon bejön az egész így összerakva. Idővel lehet, hogy én is 2*10-re váltok, de várok ezzel még.

 

Nemrég vettem észre én is hogy a Strive rugóstagján a trail meg a climb állás között szinte semmi különbség nincs, nem keményebb a climb, csak hangolása más (a berugózási csillapítása lassabb) de fogalmam sincs hogy új kora óta ilyen-e és hogy így kell-e lennie, vagy két hónap alatt elszállt. Mászásnál nincs érezhető berugózás, de azért érdekelne.

 

A 29-es merevhátún váltottam 2*10-re 22/36-os (SLX 9 seb) lánctányérok + bashring a nagytányér helyén, jól mászik és aszfalton sem rövid a vége. Az első váltót hagytam, csak a csavarral kifelé lehatároltam, a váltókart meg átállítottam 2 sebességesre. Nekem nagyon bejön így.



#2193
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Endre kicsit még fejlődik, aztán átülhet Juhász Ferenc társaságába :)

 

na on


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2194
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Ez tényleg nem egyszerű iromány. :)
Pont ugyan ez áll itthon is, csak L-es. Egyelőre tanulgatom a bringázást, így nem tervezek rajta cseréket, de a táblázat használható lesz később nekem is.
Nekem nagyon bejön, kényelmesen jól tudom tekerni, de remélem neked több szerencséd lesz a Fox-szal, mint nekem. A villák végül jók lettek, már nem eresztik el a levegőt, de most, kb. 300 km-rel a javításuk után lehet, hogy a rugóstag is mehet szerelőhöz. Minimális a különbség a CTD 3 állása között, mivel valamennyire olajos volt a szár egy ideje, arra tippelek, hogy az olaj hiányzik belőle. Könnyű terepen, visszafogottan használva azért ez nem túl jó vizsga a foxtól. Értem én, hogy OEM, de azért így sem egy kínai piacos bringa szintjén kellene mozognia...
Amikor jó (azért így is tekerhető), akkor nekem nagyon bejön az egész így összerakva. Idővel lehet, hogy én is 2*10-re váltok, de várok ezzel még.

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#2195
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Én is itt, mert végülis csak sikerült saját magamévá is tenni egy ily bringát, nem ment nekem se gyorsan se könnyen, de ez mind azért volt mert nem tudtam mi is legyen,ilyen általános mindenes terepes...de most már marad, ez biztos, és jó is lesz,a második Canyon Nerve Al itthon, csak ez az uj idei 29 es XL es igen fekete, mig a Blanka bringája fehér es 26 es XS de azért ők igy is össze illenek . . . most alakulóban, már jó ideje itt, és amennyire lehet használatban, de ami biztos marad...remélem, a most aktuális váz,telók,váltók,fékek,mert pont jó,ide s erre nem kell több,ami biztos hamarossan cserélödik az a kerekek,valamint amint sikerül rendesen végre meglelni a megfelelő beállitást akkor a kiegészitök is, de különben minden marad a mostani,szinte gyári,kivéve a fél bringa, de meglepő modon, igaz nem lesz rajongásom tárgya e gép, viszont tökéletesen megfelel a célnak úgy érzem, ami nekem maga az mtb,ha lehet minden egyes nap,erre szánom, és igen jó vele,ezért lehet meg is kedvelem,amennyire egy igaz célszerszámot lehet...mert, hát olyan mint egy letisztult hüvös fegyver, de lehet ez végülis inkább elöny, s nem hátrány, én igy érzem, pár hónap után, de majd csak most lesz az igazi,mert ugye itt a tavasz . . .

 

PONT

 

EZ

 

Gratula a bringához, a hozzászólásod elég google fordítósra sikerült...


  • Sly78 kedveli ezt

#2196
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

Én is itt, mert végülis csak sikerült saját magamévá is tenni egy ily bringát, nem ment nekem se gyorsan se könnyen, de ez mind azért volt mert nem tudtam mi is legyen,ilyen általános mindenes terepes...de most már marad, ez biztos, és jó is lesz,a második Canyon Nerve Al itthon, csak ez az uj idei 29 es XL es igen fekete, mig a Blanka bringája fehér es 26 es XS de azért ők igy is össze illenek . . . most alakulóban, már jó ideje itt, és amennyire lehet használatban, de ami biztos marad...remélem, a most aktuális váz,telók,váltók,fékek,mert pont jó,ide s erre nem kell több,ami biztos hamarossan cserélödik az a kerekek,valamint amint sikerül rendesen végre meglelni a megfelelő beállitást akkor a kiegészitök is, de különben minden marad a mostani,szinte gyári,kivéve a fél bringa, de meglepő modon, igaz nem lesz rajongásom tárgya e gép, viszont tökéletesen megfelel a célnak úgy érzem, ami nekem maga az mtb,ha lehet minden egyes nap,erre szánom, és igen jó vele,ezért lehet meg is kedvelem,amennyire egy igaz célszerszámot lehet...mert, hát olyan mint egy letisztult hüvös fegyver, de lehet ez végülis inkább elöny, s nem hátrány, én igy érzem, pár hónap után, de majd csak most lesz az igazi,mert ugye itt a tavasz . . .

 

PONT

nerve-al-29-89-2014.jpg

EZ

C.N.29.jpg

VÉGÜLIS

IMG_0140.JPG

IGY

 

JÓ 8D

 

.

 

 

 

EZ RENDELVE!
nerve-al-29-99-sl_c1008.jpg
EZ LENNE SZUKSEGES?
nerve-al-29-89_c1008.jpg
EZ IGY LESZ VEGLEGES?!
nerve-al-29-99_c1008.jpg
VEGUL CSAK REMELEM S VAROM 8D

 

 

http://forum.bikemag...n/#entry1189310

 

http://forum.bikemag...n/#entry1189144

.



#2197
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

Ezek szerint senki más nem rendelne a canyontól váltófület? 1-2 nap és feladom a rendelést.


Grand Canyon AL 29 | Eladó bringás cuccaim | BringaBanda

#2198
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Sziasztok!

1-2 héten belül rendelnék tartalék váltófület a canyonhoz, érdekel még valakit ilyesmi? Osztozhatnánk a postaköltségen (Budapestre rendelem). 

 

Itt lehet szétnézni attachment parts:

 

https://www.canyon.com/_en/shop/

 

 

 

€16.90... hát én ennyit nem adok érte, majd jobban figyelek, hogy ne törjön le :)


Sly78 módosította - 2014. március 28. - 13:00


#2199
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Sziasztok!

1-2 héten belül rendelnék tartalék váltófület a canyonhoz, érdekel még valakit ilyesmi? Osztozhatnánk a postaköltségen (Budapestre rendelem). 

 

Itt lehet szétnézni attachment parts:

 

https://www.canyon.com/_en/shop/

 

Eddig nem gondoltam rá de azt hiszem elférhet egy tartaléknak. Még a héten írok pü-t, köszi!  



#2200
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Sziasztok!

1-2 héten belül rendelnék tartalék váltófület a canyonhoz, érdekel még valakit ilyesmi? Osztozhatnánk a postaköltségen (Budapestre rendelem). 

 

Itt lehet szétnézni attachment parts:

 

https://www.canyon.com/_en/shop/

 

abszolúte. holnap kiderítem milyen kell az enyémhez és írok privátban.