Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2161
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás
Egy tapasztalatot osztanék meg a garanciális ügyintézéssel kapcsolatban: A Strive-ban a rugóstag három-négy hónap használat után CTD helyett TTT lett, nincs különbség az állások között bárhova kapcsolom. Szerencsére jól el van találva a geometria mert nem rugózik be mászásnál Trail állásban, úgyhogy így is használható.
Service ticket ment, válaszoltak három nap múlva hogy küldjem el a rugóstagot, megjavítják és visszaküldik, a postaköltséget pedig átutalják. Írtam nekik hogy ez így nekem nem jó, túrák vannak betervezve - pont ezek miatt vettem a Strive-ot - és nem engedhetem meg magamnak hogy 2-3 hetet álljon a gép amíg visszaér a javított rugóstag, kértem hogy javasoljanak másik megoldást. 10!!! nap múlva ismét válaszoltak, hogy küldenek egy másik rugóstagot, és miután az megérkezik küldjem el nekik az enyémet a banki adataimmal és a szállítást visszafizetik. Ma elpostázták, pár nap és itt lesz.

Nekem ez így tökéletes megoldás - kivéve a lassú reakcióidõt -, még jobb mint egy "rendes" bolti bringával, mert nem hiszem hogy akármelyik márkánal csak úgy adnának egy másik rugóstagot és a javítás is eltartana egy ideig - tavaly 10 nap volt a garis Fox villában a CTD patron cseréje és az utaztatás Bp-re is az én költségem volt.. Így meg házhoz hozzák, és csak a postára kell bemennem feladni a rosszat. Így eddig semmi hátrányát nem látom a "mail order" bicajnak, éppen ellenkezõleg...
  • mof kedveli ezt

#2162
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A Tour de France alkalmából leáraztak pár bringát:

 

canyon.com/_en/specials/tour-de-france/index.html

 

canyon.com/_en/specials/tour-de-france/mtb.html

 

 



#2163
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
Canyon vouchert vett mar innen valaki? Tenyleg elkuldik postan? A felteteleknel ilyesmit irnak? Csak azert ertetlenkedem, mert csak par orszag valaszthato a voucher vasarlasnal, mig joval tobb helyre kuldenek bringat. Csak amiatt merult ez fel bennem, mert a voucher vasarlassal lehet paypallal is fizetni, mig a bringavasarlasnal nem.

#2164
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Hátha valakit érdekel, akár 40% OFF...

http://www.canyon.co...7June2014Outlet

 



#2165
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy ha a meretemben tavasszal elfogyott a kiválasztott modell, akkor arra jövő évig várni kell? :/

Ha "sold out" akkor már csak 2015-ös modellt tudsz venni miután bemutatják őket. Elvileg ősztől már lehet kapni egyes modelleket - főleg amelyiken csak felszereltség változik -,  de ha komplett új modell akkor jövő tavasz is lehet belőle.



#2166
krisznagy613

krisznagy613

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy ha a meretemben tavasszal elfogyott a kiválasztott modell, akkor arra jövő évig várni kell? :/

#2167
krisznagy613

krisznagy613

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy ha a meretemben tavasszal elfogyott a kiválasztott modell, akkor arra jövő évig várni kell? :/

#2168
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

pedig de. lehet egy virslisnél annyira nem lehet melléfogni (bár szerintem igen) , egy fulli mozgását, geóját, milyen vele mászni, rohadtul nem jó katalógból elképzelni.

Nosza, mindig mondom, hogy nyitnom kéne :)

 

szerencsére amúgy a canyon virslisek elég szimpatikus geometriával is bírnak, az inflite-tal meg nyitottak a brit piac felé (ott keresik mindig a sárvédős-tárcsafékes-magas fejcsöves-koskormányos bringákat, bár a csomagtartó felszerelésében még mindig nem vagyok biztos, de a legtöbb angolnak az is alap)



#2169
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás

pedig de. lehet egy virslisnél annyira nem lehet melléfogni (bár szerintem igen) , egy fulli mozgását, geóját, milyen vele mászni, rohadtul nem jó katalógból elképzelni.

Egy ideális világban a szakboltokban ki lehetne próbálni a kinézett bicajt a vásárlás előtt, csak Magyarországon ez nem minden márkánál lehetséges. Trek superlfy 7-et szerettem volna venni és amikor érdeklődtem a forgalmazónál, hogy ki lehet-e próbálni, mielőtt kicsengetnék ca 500k-t érte a válasz annyi volt, hogy erre biza nincs lehetőség, superflyból csak az össztelós verzió van (csak csendben jegyzem meg, hogy az elég gyenge forint ellenére is tőlünk nyugatabbra kapásból 70k-val olcsóbb ez a bicaj, ami laza 15% különbség). Így én is végül a canyon mellett kötöttem ki, rendeltem egy grand canyon 6,9-et(remélem lassan megérkezik már :D ), plusz ezt ki is tudtam próbálni. Nem sokkal gyengébb a felszerelése mint a treknek, cserébe 150k-val olcsóbb, amiből lazán le tudom cserélni rajta, ami nem tetszik.



#2170
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

pedig de. lehet egy virslisnél annyira nem lehet melléfogni (bár szerintem igen) , egy fulli mozgását, geóját, milyen vele mászni, rohadtul nem jó katalógból elképzelni.

 

Az optimális tényleg az lenne, de kis hazánkban (vidéken pláne) nem túl nagy a választék a tisztességes próbakörre elvihető márkákból/modellekből/méretekből, ami eléggé leszűkíti a választási lehetőségeket. Hogy egy parkolóban esetleg mehet az ember egy próbakört az semmi, annyit lehet a Canyonnal is menni, aztán ha nem jön be vissza lehet küldeni. Persze az költség, de van akinek megéri a rizikót, és ha alaposan utána nézett/olvasott akkor nagy az esély arra hogy bejön a választás. Nekem a méret volt necces, az ajánlott M-es helyett L-eset vettem rövidebb stucnival és teljesen jó.



#2171
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 


. Bár mindig meglep, ha azért beszélnek le valakit Canyonról, mert "fontos a próbakör" : )

 

 

pedig de. lehet egy virslisnél annyira nem lehet melléfogni (bár szerintem igen) , egy fulli mozgását, geóját, milyen vele mászni, rohadtul nem jó katalógból elképzelni.


  • Vejne kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2172
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Igen, de mivel nitrogént is tölteni kellett, szakszervízben is járt a rugóstag. Kezdetek óta szivárgott, csak nekem nem tűnt abnormálisnak, ezért biztos, hogy ez is gyári hiba volt, nem "megkopott".

Canyonnal garanciáztál javítás ügyben? Nekem is meg kellene csináltatnom, mert mostanra semmi különbség nincs a Trail és a Climb állás között a rugóstagban,  így mászásnál nem az igazi.

 

Egy hete a szabadonfutóban adta meg magát a rugó (SunRingle Charger Expert, 900km), idióta megoldás hogy mindhárom kalapácsot egy rugó fogja. Amikor a rugó eltört a kerregés elhallgatott és a hajtókar szabadon forgott. Szerencsére nem voltam messze otthonról, csak fél órát kellett tolnom.

Canyonnak email - három nap múlva megjött a kalapács/rugó szett. Megcsináltam, de nem bízom többet ebben a vacakban, szerencsére van egy Hope Pro2 EVO/Stan's ZTR Arch EX szettem, inkább azt használom mert nem akarok valahol a hegyekben ragadni ha megint úgy gondolja a rugó hogy eltörik.

 

14338819035_84ddd41790_o.jpg



#2173
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Gratula a Canyonnak a Giro győzelemhez.

 

Néha el-el csíptem egy-egy szakaszt edzés közben v futópadon, és azt kell mondjam, Movistaros csapatszínben szépre sikerültek a bringák. A helyükben lecsapnék pár lehetőségre, így behozhatnának rózsaszín festést, esetleg az aluvázakhoz is nagyobb színválasztékot (nekem tényleg nem tetszik az anodizált sötétszürke-fekete. A világosabb és csillogó-zománcszínek híve vagyok. A kolumbiai zászló, esetleg a movistar színei, de még a piros is nagyon jó lehet.)

 

Beszálltak ők is az "endurance" biznicbe, szóval van "komfortouti" a kínálatban, a szokásos recepttel (25-ös gumi, vékony hajlított támvilla, magasabb fejcső..)

 

Szépen kinőtték azért magukat, 2 pro tour csapat szponzorálása, meg a racionálisan gondolkodó emberek gyakran választják őket. Bár mindig meglep, ha azért beszélnek le valakit Canyonról, mert "fontos a próbakör" : )

 

ár:érték arányban verhetetlenek, a webshopok saját márkái (ribble, planet-x, rose) se tudnak olcsóbban ekvivalens setupot mérni, s sokszor ugyebár a konfekció katalógusvázakat építik (ld. itthon pelso, igaz, ők is olcsók legalább)


Vejne módosította - 2014. június 03. - 18:38


#2174
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

a családot be kell zárni a síboxba :P



#2175
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

tetején ?

bringát sose szállítunk autón kívűl :)

kivéve ha belül a család tartózkodik :)



#2176
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Ez tényleg durva, nem tudom mi van a Fox cuccokkal, a tavalyiak is elég problémásak voltak. A rugóstagot is ott csináltattad ahol a villát?


Igen, de mivel nitrogént is tölteni kellett, szakszervízben is járt a rugóstag. Kezdetek óta szivárgott, csak nekem nem tűnt abnormálisnak, ezért biztos, hogy ez is gyári hiba volt, nem "megkopott".

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#2177
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

mennyire igaz. Golf tetején a Canyon, mikor bringázni megyek. akkor ezért mutat ilyen jól :)

tetején ?

bringát sose szállítunk autón kívűl :)


  • Sly78 kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2178
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Gratulálok a bringához! Nagyon jó a megfogalmazás: "letisztult hűvös fegyver". Én is így voltam vele hónapokig. Mára már megszerettem, de valóban egy németesen precíz cél eszköz a Canyon (mint a VW, de az is bejön).     

 

 

Vagány, jól néz ki!

mennyire igaz. Golf tetején a Canyon, mikor bringázni megyek. akkor ezért mutat ilyen jól :)



#2179
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Én is itt, mert végülis csak sikerült saját magamévá is tenni egy ily bringát, nem ment nekem se gyorsan se könnyen, de ez mind azért volt mert nem tudtam mi is legyen,ilyen általános mindenes terepes...de most már marad, ez biztos, és jó is lesz,a második Canyon Nerve Al itthon, csak ez az uj idei 29 es XL es igen fekete, mig a Blanka bringája fehér es 26 es XS de azért ők igy is össze illenek . . . most alakulóban, már jó ideje itt, és amennyire lehet használatban, de ami biztos marad...remélem, a most aktuális váz,telók,váltók,fékek,mert pont jó,ide s erre nem kell több,ami biztos hamarossan cserélödik az a kerekek,valamint amint sikerül rendesen végre meglelni a megfelelő beállitást akkor a kiegészitök is, de különben minden marad a mostani,szinte gyári,kivéve a fél bringa, de meglepő modon, igaz nem lesz rajongásom tárgya e gép, viszont tökéletesen megfelel a célnak úgy érzem, ami nekem maga az mtb,ha lehet minden egyes nap,erre szánom, és igen jó vele,ezért lehet meg is kedvelem,amennyire egy igaz célszerszámot lehet...mert, hát olyan mint egy letisztult hüvös fegyver, de lehet ez végülis inkább elöny, s nem hátrány, én igy érzem, pár hónap után, de majd csak most lesz az igazi,mert ugye itt a tavasz . . .

 

 

Gratulálok a bringához! Nagyon jó a megfogalmazás: "letisztult hűvös fegyver". Én is így voltam vele hónapokig. Mára már megszerettem, de valóban egy németesen precíz cél eszköz a Canyon (mint a VW, de az is bejön).     

 

Igen 32-36, lehet jobb lenne a 30 de így se rossz nagyon tetszik, hogy hangtalan az egész cucc így, meg a minimalista hatása is :) Amúgy meg lehet szenvedni vele rendesen, de a stílusomhoz ez passzol, nem versenyzek senkivel inkább élvezem a bringázást így nekem tökéletes.

Télen lehet problémás a nagy nyomaték miatt de lehet addigra beszerzek a 30T-t előre.

 

Vagány, jól néz ki!


karakoram módosította - 2014. április 23. - 20:29


#2180
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Ügyes ! Mennyi így most a legkönnyebb áttétel ? 32-36os, ugye ? Az azért elég izmosnak tűnik 29es gépen, bár ha neked így jó akkor legyen így. Te tudod !

Igen 32-36, lehet jobb lenne a 30 de így se rossz nagyon tetszik, hogy hangtalan az egész cucc így, meg a minimalista hatása is :) Amúgy meg lehet szenvedni vele rendesen, de a stílusomhoz ez passzol, nem versenyzek senkivel inkább élvezem a bringázást így nekem tökéletes.

Télen lehet problémás a nagy nyomaték miatt de lehet addigra beszerzek a 30T-t előre.