Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2141
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

 

és még ma ideért *\o/* 

Location              Date Local Time         Activity

Frankfurt, Germany    07/21/2014 6:40 P.M.    Origin Scan

Germany               07/22/2014 9:30 A.M.    Order Processed: Ready for UPS

Vienna, Austria       07/22/2014 3:35 P.M.    Departure Scan

Vecses, Hungary       
                      07/23/2014 4:00 A.M.    Arrival Scan                      
                      07/23/2014 5:33 A.M.    Import Scan 
                      07/23/2014 5:34 A.M.    Import Scan
                      07/23/2014 3:23 P.M.    Delivered

Király! Rakd össze és tekerj, jó kis gép lesz! :)



#2142
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

és még ma ideért *\o/* 

Location              Date Local Time         Activity

Frankfurt, Germany    07/21/2014 6:40 P.M.    Origin Scan

Germany               07/22/2014 9:30 A.M.    Order Processed: Ready for UPS

Vienna, Austria       07/22/2014 3:35 P.M.    Departure Scan

Vecses, Hungary       
                      07/23/2014 4:00 A.M.    Arrival Scan                      
                      07/23/2014 5:33 A.M.    Import Scan 
                      07/23/2014 5:34 A.M.    Import Scan
                      07/23/2014 3:23 P.M.    Delivered


#2143
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

 

Kicsit problémás lenne visszaküldenem, mert több mint a felét voucherrel fizettem, amit nem utalnak vissza, legfeljebb csak voucherben kapnám vissza. Azzal meg nem tudom mit tudnék kezdeni, ha más honnan vennék bicajt. Persze meg lehetne próbálni eladni... Azért fizettem voucherrel, hogy csak egyszer kelljen átváltanom a paypalon lévő dollárkáimat. 

 

Ez az ajándék alkudozás, hogy működne? Megírom, hogy fasza a bicaj meg minden, pont azt kaptam, amit vártam, de miután rányomtam a rendelésre, újra szétnéztem a Radonéknél, és jobbat kaptam volna ebben a kategóriában ennyiért. Én erre küldenék a helyükben egy kedves elutasító választ (: Meg nekem kellett volna jobban körülnézni, ha már ennyit válogatok.

 

.A világos színeket kedvelem, szerencsémre a deep black ano 7.9-es Nervebe fehér telót tettek. Radonra visszatérve, ezt a libafos zöld Black Sin 29 8.0 színét nagyon eltalálták, főleg a színben harmonizáló Siddel <3

 

 

 

 

Nekem is jobban tetszett volna, ha nem Avid féket tesznek rá. Gondoltam rá, hogy rögtön cserélni kéne azt is legalább egy SLX-re... Az, hogy kissé "ipari" kinézetű egyes Radon, az nekem leginkább a Slide 130 elsőváltó tartókonzolján látszik. Leszerelt elsőváltóval nem lehet a legszebb megoldás.

 

Mikor rendelted a Strive-ot, akkor volt egy kis kavarás a szállítással, amire azt írták, hogy küldenek neked valami szerszámot viszonzásként. Azt végül megkaptad?

 

Úgy néz ki, hogy akár holnap is ideérhet. Remélem, hogy L-est csomiztak be, meg semmit sem hagytak ki...



Location              Date Local Time         Activity

Frankfurt, Germany    07/21/2014 6:40 P.M.    Origin Scan

Germany               07/22/2014 9:30 A.M.    Order Processed: Ready for UPS

Vienna, Austria       07/22/2014 3:35 P.M.    Departure Scan

Vecses, Hungary       07/23/2014 5:34 A.M.    Import Scan 
                      07/23/2014 5:33 A.M.    Import Scan 
                      07/23/2014 4:00 A.M.    Arrival Scan

A Strive-ot amikor rendeltem raktáron volt, de egy hét után az érdekődésemre írtak hogy plusz két hét csúszás lesz a szállításban de kapok egy "Multifunctional Headwear"-t kiengesztelésül. Erre nagyon udvariasan/kultúráltam elküldtem őket a francba, és érdekes módon egy héten belül itt volt a bicaj - Multifunctional Headwear nélkül, de az nem is érdekelt. :)

Azóta a felmerült garanciális problémáimat 100%-os megelégedésemre orvosolták - emailben azért néha lassúak - , ami a jövõbeni kerékpár vásárlásnál komoly szempont lesz, és asszem egy ideig maradok a Canyon-nál.



#2144
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Én magam nem "kuncsorognék", továbbá a vásárlás után sem szoktam szomorkodni a későbbi leértékelések alatt. Örülnék a bringának, és ha még a héten megérkezne már mennék is a sárba B). Van aki ezt máshogy gondolja, de voucheres fizetés esetén biztosan nem tudsz ugrálni (egyébként az új Eu-s 14 napos szabályozás a termék visszaküldésre a kereskedő <én lennék> és a fogyasztó között már röpke 1 hónap alatt is nagyon érdekes szituációkat szült). 



#2145
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

egyébként ezt az ajándékért kuncsorgást teljesen komolyan gondoljátok? a képemről lesülne a bőr...

 

Nekem is.



#2146
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

egyébként ezt az ajándékért kuncsorgást teljesen komolyan gondoljátok? a képemről lesülne a bőr...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2147
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás


Szerintem is simán vissza tudod küldeni a bringát a szállítási költség buktával, vagy próbálj meg valami ajándékot alkudni mellé amire szükséged lehet. A Radon nagyon jó árakon kínálja most a portékáit, ráadásul jobb felszereltséggel. A merev gépeknél sok helyen egy teljes Syntace kiegészítőszettel (kormány, stucni, nyeregcső), és a kerékkel is jobbak. Ezt akkor is tudtam mikor a bringát rendeltem (a lehető legjobb alu/merev bringát kerestem annak ellenére, hogy ezeknek az árán már lett volna karbon is), de színben akkor és most sem találok full feketét Radonéknál ami megfelelne. Azóta a Canyon kapott Syntace kiegészítőket tőlem, helyre állt a világbéke  :D. 

 

Kicsit problémás lenne visszaküldenem, mert több mint a felét voucherrel fizettem, amit nem utalnak vissza, legfeljebb csak voucherben kapnám vissza. Azzal meg nem tudom mit tudnék kezdeni, ha más honnan vennék bicajt. Persze meg lehetne próbálni eladni... Azért fizettem voucherrel, hogy csak egyszer kelljen átváltanom a paypalon lévő dollárkáimat. 

 

Ez az ajándék alkudozás, hogy működne? Megírom, hogy fasza a bicaj meg minden, pont azt kaptam, amit vártam, de miután rányomtam a rendelésre, újra szétnéztem a Radonéknél, és jobbat kaptam volna ebben a kategóriában ennyiért. Én erre küldenék a helyükben egy kedves elutasító választ (: Meg nekem kellett volna jobban körülnézni, ha már ennyit válogatok.

 

.A világos színeket kedvelem, szerencsémre a deep black ano 7.9-es Nervebe fehér telót tettek. Radonra visszatérve, ezt a libafos zöld Black Sin 29 8.0 színét nagyon eltalálták, főleg a színben harmonizáló Siddel <3

 

 

 



Ha hétfőn elindult akkor péntekre tuti megjön.

A Radon tényleg jobban fel van szerelve, főleg a Reverb, az XT fékek és váltókarok dobják meg. Én a Strive-on sajnos nem tudtam megbarátkozni az Elixir 7 Trail fékekkel, volt egy XT fékszettem a 29-es merevhátúmon és átcseréltem őket, azóta minden rendben. :)

 

Januárban még nem szállítottak reverb stealth-es Radonokat magyarországra, csak a külsõ vezetékezésüeket, de ahogy nézem mostanra már igen. De ha megbántad akkor a Canyont akár vissza is küldheted, ki sem kell csomagolnod. Igaz a postát bukod rajta, de ha annyit megér akkor az nem egy rossz megoldás.

 

Nekem is jobban tetszett volna, ha nem Avid féket tesznek rá. Gondoltam rá, hogy rögtön cserélni kéne azt is legalább egy SLX-re... Az, hogy kissé "ipari" kinézetű egyes Radon, az nekem leginkább a Slide 130 elsőváltó tartókonzolján látszik. Leszerelt elsőváltóval nem lehet a legszebb megoldás.

 

Mikor rendelted a Strive-ot, akkor volt egy kis kavarás a szállítással, amire azt írták, hogy küldenek neked valami szerszámot viszonzásként. Azt végül megkaptad?

 

Úgy néz ki, hogy akár holnap is ideérhet. Remélem, hogy L-est csomiztak be, meg semmit sem hagytak ki...



Location              Date Local Time         Activity

Frankfurt, Germany    07/21/2014 6:40 P.M.    Origin Scan

Germany               07/22/2014 9:30 A.M.    Order Processed: Ready for UPS

Vienna, Austria       07/22/2014 3:35 P.M.    Departure Scan

Vecses, Hungary       07/23/2014 5:34 A.M.    Import Scan 
                      07/23/2014 5:33 A.M.    Import Scan 
                      07/23/2014 4:00 A.M.    Arrival Scan


#2148
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

...vagy csak egyszerűen örülsz annak amit vettél és nem utólag böngészed a kínálatot.


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2149
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Szerintem is simán vissza tudod küldeni a bringát a szállítási költség buktával, vagy próbálj meg valami ajándékot alkudni mellé amire szükséged lehet. A Radon nagyon jó árakon kínálja most a portékáit, ráadásul jobb felszereltséggel. A merev gépeknél sok helyen egy teljes Syntace kiegészítőszettel (kormány, stucni, nyeregcső), és a kerékkel is jobbak. Ezt akkor is tudtam mikor a bringát rendeltem (a lehető legjobb alu/merev bringát kerestem annak ellenére, hogy ezeknek az árán már lett volna karbon is), de színben akkor és most sem találok full feketét Radonéknál ami megfelelne. Azóta a Canyon kapott Syntace kiegészítőket tőlem, helyre állt a világbéke  :D. 



#2150
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

 

Végül még pénteken megrendeltem az L-est. Hétfőn már kaptam UPS csomagkövetési számot, aszerint már Frankfurtban van. Jó lenne, ha péntekre ideérne.

 

Persze miután sikeresen megrendeltem, újra megnéztem a Radon kínálatát, és persze hogy leáraztak pár bringát: 1700 euró a Slide 130 29 8.0 SE és 1800 a Slide 130 29 8.0. Jóval több XT alkatrész van ezeken, mint Nerve AL 7.9-en, például M785 fék, SL-M780 váltókar, FC-M782 40/30/22T hajtómű (de erre is minek tesznek háromlánctányérosat...), Reverb Stealth nyeregcső, Syntace kormány és kormányszár.

 

A 100 eurós különbség csak megérte volna, hogy ne piros legyen a váz, illetve Fox teló helyett lockout karos Revelation legyen benne. Nemcsak fekete vázzal volt a 8.0, hanem kékkel is, hozzá fehér lábú és fekete becsúszós teló <33

Még csak annyit, hogy a Radonoknak elég "ipari" kinézetük van a Canyonhoz képest, engem az egy kicsit visszatartott.



#2151
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

 

Végül még pénteken megrendeltem az L-est. Hétfőn már kaptam UPS csomagkövetési számot, aszerint már Frankfurtban van. Jó lenne, ha péntekre ideérne.

 

Persze miután sikeresen megrendeltem, újra megnéztem a Radon kínálatát, és persze hogy leáraztak pár bringát: 1700 euró a Slide 130 29 8.0 SE és 1800 a Slide 130 29 8.0. Jóval több XT alkatrész van ezeken, mint Nerve AL 7.9-en, például M785 fék, SL-M780 váltókar, FC-M782 40/30/22T hajtómű (de erre is minek tesznek háromlánctányérosat...), Reverb Stealth nyeregcső, Syntace kormány és kormányszár.

 

A 100 eurós különbség csak megérte volna, hogy ne piros legyen a váz, illetve Fox teló helyett lockout karos Revelation legyen benne. Nemcsak fekete vázzal volt a 8.0, hanem kékkel is, hozzá fehér lábú és fekete becsúszós teló <33

Ha hétfőn elindult akkor péntekre tuti megjön.

A Radon tényleg jobban fel van szerelve, főleg a Reverb, az XT fékek és váltókarok dobják meg. Én a Strive-on sajnos nem tudtam megbarátkozni az Elixir 7 Trail fékekkel, volt egy XT fékszettem a 29-es merevhátúmon és átcseréltem őket, azóta minden rendben. :)

 

Januárban még nem szállítottak reverb stealth-es Radonokat magyarországra, csak a külsõ vezetékezésüeket, de ahogy nézem mostanra már igen. De ha megbántad akkor a Canyont akár vissza is küldheted, ki sem kell csomagolnod. Igaz a postát bukod rajta, de ha annyit megér akkor az nem egy rossz megoldás.



#2152
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás


Nekem a Strive-al volt hasonló dilemmám 180cm-re M-es volt az ajánlott de azt a méretei alapján kicsinek gondoltam és L-t rendeltem ami tökéletesnek bizonyult. Ahogy nézem a Nerve táblázatát én abból is L-t vennék magamnak és 70-es stucnit kérnék rá. Neked valószínû jó lenne úgy ahogy van.

 

Végül még pénteken megrendeltem az L-est. Hétfőn már kaptam UPS csomagkövetési számot, aszerint már Frankfurtban van. Jó lenne, ha péntekre ideérne.

 

Persze miután sikeresen megrendeltem, újra megnéztem a Radon kínálatát, és persze hogy leáraztak pár bringát: 1700 euró a Slide 130 29 8.0 SE és 1800 a Slide 130 29 8.0. Jóval több XT alkatrész van ezeken, mint Nerve AL 7.9-en, például M785 fék, SL-M780 váltókar, FC-M782 40/30/22T hajtómű (de erre is minek tesznek háromlánctányérosat...), Reverb Stealth nyeregcső, Syntace kormány és kormányszár.

 

A 100 eurós különbség csak megérte volna, hogy ne piros legyen a váz, illetve Fox teló helyett lockout karos Revelation legyen benne. Nemcsak fekete vázzal volt a 8.0, hanem kékkel is, hozzá fehér lábú és fekete becsúszós teló <33



#2153
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Még nem volt rajta full szerviz. Szét lett szedve novemberben a becsúszóknál lévő kenés miatt, de darabokra nem szedtük. Majd novemberben... Jól működik, kedvelem a villát is, teljesen észrevétlenül teszi a dolgát (de a Lefty-Fatty akkor is merevebb :D). Jó, hogy nem kell a lockout karral vacakolni. Természetesen lehet élni Terra nélkül, de van és kényelmes. 
Akciók: az igazsághoz tartozik, hogy közel ennyi pénzeket emeltek kb. januárban mint amit most akcióznak. Én 1799-ért vettem, utána felment 1899-re, most megint 1799 €.


Engem eddig a karbantartas resze tartott vissza a komplikalt villaktol, a nyiltfurdoshoz nem kellett sok gogyi.

#2154
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Nem értem a Canyon méret számítóját, a 29-es Nerve AL-nél a 185 centis magasságomhoz M-est, 17,5"-t ajánl. Hiába módosítom a megadott méreteimet kicsivel nagyobbra, akkor is. De ahogy a mérettáblázat alapján számolgattam, inkább az L-es lenne jobb választás, vagyis eddig ezt gondoltam. Nem szeretnék jelzésig kihúzott nyeregcsővel tekerni.

Esetleg, ha valakinek az M-es vagy L-es Nervéjére rápróbálhatnám magam, az sokat segítene. Leginkább Budapest és környéke lenne alkalmas.

Nekem a Strive-al volt hasonló dilemmám 180cm-re M-es volt az ajánlott de azt a méretei alapján kicsinek gondoltam és L-t rendeltem ami tökéletesnek bizonyult. Ahogy nézem a Nerve táblázatát én abból is L-t vennék magamnak és 70-es stucnit kérnék rá. Neked valószínû jó lenne úgy ahogy van.



#2155
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Nem értem a Canyon méret számítóját, a 29-es Nerve AL-nél a 185 centis magasságomhoz M-est, 17,5"-t ajánl. Hiába módosítom a megadott méreteimet kicsivel nagyobbra, akkor is. De ahogy a mérettáblázat alapján számolgattam, inkább az L-es lenne jobb választás, vagyis eddig ezt gondoltam. Nem szeretnék jelzésig kihúzott nyeregcsővel tekerni.

Esetleg, ha valakinek az M-es vagy L-es Nervéjére rápróbálhatnám magam, az sokat segítene. Leginkább Budapest és környéke lenne alkalmas.



#2156
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

pedig nekem megmondták anno a szegedi nagy szpesölájzd boltban, hogy nagyon nagy bátorság Canyont venni :)

Igen, tényleg az :) 

 

Az új rugóstag kedden ideért (pénteken adták fel), beraktam, a régit visszaküldtem - a postát is fizetik. Megnézem mikor fognak ilyent csinálni a specinél vagy akármelyik boltban vehető márkánál...



#2157
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Egy tapasztalatot osztanék meg a garanciális ügyintézéssel kapcsolatban: A Strive-ban a rugóstag három-négy hónap használat után CTD helyett TTT lett, nincs különbség az állások között bárhova kapcsolom. Szerencsére jól el van találva a geometria mert nem rugózik be mászásnál Trail állásban, úgyhogy így is használható.
Service ticket ment, válaszoltak három nap múlva hogy küldjem el a rugóstagot, megjavítják és visszaküldik, a postaköltséget pedig átutalják. Írtam nekik hogy ez így nekem nem jó, túrák vannak betervezve - pont ezek miatt vettem a Strive-ot - és nem engedhetem meg magamnak hogy 2-3 hetet álljon a gép amíg visszaér a javított rugóstag, kértem hogy javasoljanak másik megoldást. 10!!! nap múlva ismét válaszoltak, hogy küldenek egy másik rugóstagot, és miután az megérkezik küldjem el nekik az enyémet a banki adataimmal és a szállítást visszafizetik. Ma elpostázták, pár nap és itt lesz.

Nekem ez így tökéletes megoldás - kivéve a lassú reakcióidõt -, még jobb mint egy "rendes" bolti bringával, mert nem hiszem hogy akármelyik márkánal csak úgy adnának egy másik rugóstagot és a javítás is eltartana egy ideig - tavaly 10 nap volt a garis Fox villában a CTD patron cseréje és az utaztatás Bp-re is az én költségem volt.. Így meg házhoz hozzák, és csak a postára kell bemennem feladni a rosszat. Így eddig semmi hátrányát nem látom a "mail order" bicajnak, éppen ellenkezõleg...

 

 

pedig nekem megmondták anno a szegedi nagy szpesölájzd boltban, hogy nagyon nagy bátorság Canyont venni :)



#2158
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Még nem volt rajta full szerviz. Szét lett szedve novemberben a becsúszóknál lévő kenés miatt, de darabokra nem szedtük. Majd novemberben... Jól működik, kedvelem a villát is, teljesen észrevétlenül teszi a dolgát (de a Lefty-Fatty akkor is merevebb :D). Jó, hogy nem kell a lockout karral vacakolni. Természetesen lehet élni Terra nélkül, de van és kényelmes. 

Akciók: az igazsághoz tartozik, hogy közel ennyi pénzeket emeltek kb. januárban mint amit most akcióznak. Én 1799-ért vettem, utána felment 1899-re, most megint 1799 €.   


karakoram módosította - 2014. július 13. - 16:58


#2159
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Egy garis ügyintézéssel kapcsolatos tapasztalatom nekem is lett. A Cane Creek 40 fejcsapágyam alsó része vacakolt. Írtam egy mailt ezzel kapcsolatban, kb 6 munkanapra rá már nálam volt egy új, majdnem komplett kormánycsapágy. Nálam eddig minden 5*-os Canyonéknál.
A bringa egyébként szuper, nagyon szeretem (Grand Canyon AL SLX 9.9 + kiegészítő módosítások)!

Plane, most kicsit le is araztak. Terralogic hogy szuperal? Hogy cserelsz benne olajat?

arn módosította - 2014. július 12. - 13:31


#2160
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Egy garis ügyintézéssel kapcsolatos tapasztalatom nekem is lett. A Cane Creek 40 fejcsapágyam alsó része vacakolt. Írtam egy mailt ezzel kapcsolatban, kb 6 munkanapra rá már nálam volt egy új, majdnem komplett kormánycsapágy. Nálam eddig minden 5*-os Canyonéknál.

A bringa egyébként szuper, nagyon szeretem (Grand Canyon AL SLX 9.9 + kiegészítő módosítások)!