Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2101
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Sziasztok,

 

kinéztem egy Grand Canyon CF SL 29-et, de gondban vagyok a méretválasztással. 175 cm magas vagyok 72 kilóval, a belső lábhossz 81 cm. A Canyon PPS alapján S lenne a méretem, de 82-es belső lábhossznál már M-es lenne, pont a határon vagyok.

Jelenleg 26"-os bringánál 17,5"-ost használok.

Tudna valaki hasznos infóval szolgálni?

Szia, én ha 175 centi lennék az M-et választanám. A tényleges felsôcsô hosszt mérd meg a 26"-on (kihúzott üléscsô közepe - fejcsô közepe) - ne úgy ahogy a Canyon rajza mutatja, hanem a beállított ülés alatt, mert a megadott táblázatban a szám 590mm azt mutatja, nem pedig úgy ahogy a rajzon van - és hasonlíts össze az 590mm-el. A Grand Canyon CF SL 29-en 80-as stucni van, tehát üléscsô közepe - kormány közepe 670mm, ezt is hasonlítsd össze, aztán könnyebb lesz a döntésed.

 

(A Canyon PPS általában kicsiket ad meg, nekem 180 centivel M-es Strive-ot ajánlott de a számok alapján kicsinek találtam és L-eset vettem, ami tökéletes.)



#2102
Treki

Treki

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok,

 

kinéztem egy Grand Canyon CF SL 29-et, de gondban vagyok a méretválasztással. 175 cm magas vagyok 72 kilóval, a belső lábhossz 81 cm. A Canyon PPS alapján S lenne a méretem, de 82-es belső lábhossznál már M-es lenne, pont a határon vagyok.

Jelenleg 26"-os bringánál 17,5"-ost használok.

Tudna valaki hasznos infóval szolgálni?



#2103
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Régen voltam errefelé. Túl sokat tekerni sem tudtam, de azért volt pár élvezetes gurulásom az elmúlt hónapokban. A Yellowstone-t ősszel átszerelem utcaibbra (ez kezdetben csak gumicserét jelent, a tapasztalatok alapján megyek majd tovább, a Nerve persze marad, úgy jó ahogy van. :)
Éppen Szlovéniában vagyunk, érdekes tapasztalás a helyi hegyeken mászkálni. Jellemzően köves-kavicsos talaj, 15-20% körüli emelkedők km-eken át - kicsit más mint otthon. :)
A guminyomást is ki kellett tapasztalnunk, de most már megvan az, amivel mi kezdők már jól érezzük magunkat az utakon. Le kellett mennünk 2 bar környékére. Viszont a Nerve nagyon jól muzsikál, a hosszú felfeléken sem libeg a hátulja keményre állítva, kövesebb szakaszokon pedig már trail állásban is kirúgózza szépen és stabilan az utat. Itt is öröm vele menni. :)

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#2104
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Megtaláltam a fatbike tesztet a What Mountain Bike júniusi számában volt, de igazából az összehasonlíthatatlan, mert az a gép 17kg-t nyomott a Canyon 12kg-jával szemben.  :P  De annyi azért kisült belõle, hogy az elsõ teló nem biztos hogy felesleges, szerintem azért választható azzal is a Canyon kínálatában. Ha alacsony nyomással mész akkor a kormányzás teljesen kiszámíthatatlan, ha magasabbal akkor meg elpattog mint egy gumilabda. :)



#2105
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Fat bike téma:

 

Sajnos még nem tudtam kipróbálni egyet sem, de "elméletben" (ami semmire nem jó) nagyon tetszik a koncepció erdei és köves használatra is.

2000 € körül lesz a full merev ára karbon vázzal és villával, 12 kg. lesz pedállal. Ez számomra elfogadható, elvileg rengeteget könnyítettek a felnin, kerekeken (DT Swiss). 1 éve vettem bringát tehát az ötletelés most felesleges, ha most kellene döntenem nehéz helyzetben lennék. Én (is) egy kicsit kényelmesebben tekerek mint a hardcore brigád de Üröm, Pilis tető, Nagy-Szénás, Kovácsi és társai helyre szerintem tökéletes. 

Egyébként vártam egy a pinion hajtással szerelt bringát is a Canyon-tól, arra lehet ugrottam volna.

A 12kg a Canyontól nagyon jó (annyi a 29-es merevhátúm), ha lesz rá lehetőség ki akarom majd próbálni. Olvastam valamelyik magazinban egy tesztet ahol azt irták hogy borzalmas a kezelhetõsége de mégis élvezetes. Megpróbálom megkeresni, kíváncsivá tett. Az asszony amikor meglátta rögtön kijelentette hogy ez az ami neki tökéletes lenne. :)



#2106
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Fat bike téma:

 

Sajnos még nem tudtam kipróbálni egyet sem, de "elméletben" (ami semmire nem jó) nagyon tetszik a koncepció erdei és köves használatra is.

2000 € körül lesz a full merev ára karbon vázzal és villával, 12 kg. lesz pedállal. Ez számomra elfogadható, elvileg rengeteget könnyítettek a felnin, kerekeken (DT Swiss). 1 éve vettem bringát tehát az ötletelés most felesleges, ha most kellene döntenem nehéz helyzetben lennék. Én (is) egy kicsit kényelmesebben tekerek mint a hardcore brigád de Üröm, Pilis tető, Nagy-Szénás, Kovácsi és társai helyre szerintem tökéletes. 

Egyébként vártam egy a pinion hajtással szerelt bringát is a Canyon-tól, arra lehet ugrottam volna.  

 

Gratula, képek jöhetnek :)

x2! 


karakoram módosította - 2014. augusztus 29. - 07:28


#2107
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Mindekozben  : ) Vegul e bringa erkezet...amint a vegso formaba kerul...remelem hamarossan...kozlom az igert reszleteket is.  ( :

Gratula, képek jöhetnek :)



#2108
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

...csak megjegyzem nem oly reg itthon,es nem csak, szinte ugyan ez volt a (v)iszonyulas a 29" nem hogy a 27.5" bringa eseteben is,es meg mennyi hasonlo ujdonsag eseteben az elott is...en valoszinu beszerzek egyet hamarossan,mivel mostanra lassan annyira kiforrott a fatbike is mint barmely mas bringa...

 

Divatcikknek jó, egyéb hasznát/előnyét/értelmét nehezen tudom elképzelni azon kívül, amire eredetileg ki lett találva. Persze akinek az a fontos hogy utánaforduljanak az utcán mindenképpen megéri, és fitnesszbringának is használható. Ahogy a kerékméretekből felfutó eladások kifulladnak, kell valami amire ugrik a nép. Léptek is hamar a gyártók. :)



#2109
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

E Canyon Nerve alu termek csaladot,vagy mit,inkabb bringát . . . ugy tunnik sikerulni fog eleg kimeritoen letesztelni,ketten testuletileg, mivel a mar eleg jol bemutatott es itt is taglalt 26" Blankabringaja utan, az en 29" bringam kovetkezett, ez lassan de biztosan alakul es igyekszem hamarossan meg alaposabban bemutatni,de kozben itt az uj kozepes megoldas, a 27.5" is, remelhetoleg talan esetleg ha mar lehet a heten lesz is, akkor igyekszem...

 

Mindekozben  : ) Vegul e bringa erkezet...amint a vegso formaba kerul...remelem hamarossan...kozlom az igert reszleteket is.  ( :

 

 

nerve-al-8-w_c1063.jpg


  • 950sm07 kedveli ezt

#2110
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

...csak megjegyzem nem oly reg itthon,es nem csak, szinte ugyan ez volt a (v)iszonyulas a 29" nem hogy a 27.5" bringa eseteben is,es meg mennyi hasonlo ujdonsag eseteben az elott is...en valoszinu beszerzek egyet hamarossan,mivel mostanra lassan annyira kiforrott a fatbike is mint barmely mas bringa...



#2111
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

persze, ha lemered konnyu, de itt a suly a forgo tomegen van, illetve a szeles gumi miatt a gordulest is mashogy kell ertelmezni (vhol jo, vhol nem). a merevsegnek sincs sok ertelme a ballonos gumi miatt. persze hatranynak nem hatrany az tuti...

Arn, ez egy Fat bike...


  • Kisherceg kedveli ezt

#2112
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A teló vicc szerintem. Mert minek!...

...és van gyártó, aki fully-t csinál ebből! :D

 

A karbonváz ellenben nem rossz, nem csak az aluhoz képest mínusz 300-400-500 gramm miatt (gyártótól főggően). Merevvillával a 11.8 kg egész elfogadható ám! A 2015-ös Specit láttam élőben, az valami 13.x kg volt aluvázzal, merevvillával.

 

Megjegyzem, élőben murisak, de mégis, tetszetősek valahogy. Ha norvég vagy svéd lennék, lehet, beruháznék egyre. :)

 

persze, ha lemered konnyu, de itt a suly a forgo tomegen van, illetve a szeles gumi miatt a gordulest is mashogy kell ertelmezni (vhol jo, vhol nem). a merevsegnek sincs sok ertelme a ballonos gumi miatt. persze hatranynak nem hatrany az tuti...



#2113
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

es az uj tagnal mar van kulonbseg a harom allas kozt? Azt vettem eszre, hogy nekem is sikerult olyat kapnom, aminel alig van kulonbseg a harom allasa kozt. Lezart allasban is mozog, bar nem annyira, de jobban mint elvarnak. Mas hasonlo fox tagot, amit probaltam, azt teljesen le lehet zarni.

Bocs hogy csak most válaszolok, az új tag jobb mint a régi, érezhető a fokozatok közti különbség. A rugóstag Climb állásban nem zárt mint a villa esetében, csak más a hangolása mint a Trail/Descend. Az egyik haveromnak van egy Specialized Enduroja és azon sem zár a Climb. Szóval szerintem amíg érzel különbséget a fokozatok között addig jó.



#2114
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A teló vicc szerintem. Mert minek!...

...és van gyártó, aki fully-t csinál ebből! :D

 

A karbonváz ellenben nem rossz, nem csak az aluhoz képest mínusz 300-400-500 gramm miatt (gyártótól főggően). Merevvillával a 11.8 kg egész elfogadható ám! A 2015-ös Specit láttam élőben, az valami 13.x kg volt aluvázzal, merevvillával.

 

Megjegyzem, élőben murisak, de mégis, tetszetősek valahogy. Ha norvég vagy svéd lennék, lehet, beruháznék egyre. :)



#2115
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

van itt ertelme a telonak meg a karbonnak? igy is rohadt nehez nehet...



#2116
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.879 hozzászólás

telóval..... 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2117
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Kövér bicó. http://www.bikerumor...nyons-fat-dude/

Canyon_Dude_Fat_trail_bike_.jpg



#2118
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az uj szinek jobban bejonnek... szepek.

 

nincs meg a korabbi ev alkatreszlistaja osszehasonlitaskepp?

 

ugy remlik, hogy par eve meg xt alatti szint sem volt nagyon jellemzo, most meg lassan az slx is extra, az olcsobb bringak jonnek deore, acera alkatreszekkel. szerencsere egyelore olyan helyeken valogatjak be oket, ahol nincs olyan nagy differencia az alkatreszeknel (hajtomu, fek, sor) a dragabbakhoz kepest, az alapok pedig jok. remelem ez a jovoben is igy marad.


arn módosította - 2014. augusztus 19. - 22:51


#2119
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

2015-ös modellek. Néhány már rendelhető. Visszatér a Thomson nyeregcső. :)

http://www.canyon.co...5/overview.html



#2120
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

es az uj tagnal mar van kulonbseg a harom allas kozt? Azt vettem eszre, hogy nekem is sikerult olyat kapnom, aminel alig van kulonbseg a harom allasa kozt. Lezart allasban is mozog, bar nem annyira, de jobban mint elvarnak. Mas hasonlo fox tagot, amit probaltam, azt teljesen le lehet zarni.


Ez Avid Elixir 3 fekkar mukodes mennyire normalis, mint ami az alabbi videon? Az elsofekkar megakad, ahogy nezem az egyik forgaspont alatetjenel vagy minel. A hatsonal nincs ilyen gondom. Annyire nem tetszik ez a fura be-kiakadas, a heten terveztem visszakuldeni, de ez a service centeres emailezes jo lassu, 2-4 napig tart valaszolniuk....

youtube.com/watch?v=y2cYxXdw9H4


Annyira nem olyan rossz ez a fek, sokkal rosszabbra szamitottam, egy darabig me'g marad.

Juicy 5 is ilyen mindkét karnál, én ezt biztonsági funkciónak véltem, kivett keréknél előre tolt fékkarral nem olyan könnyű véletlenül összenyomni a pofákat.