Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2061
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Es hogy tetszik a Formula C1 fek?

 

Arra készültem, hogy nagyon szar lesz - de nem vészes. Alacsony sebességnél furán (nem hangosan) nyikorog. Talán erősebben kell húzni mint a régi bringán az XT-t, de így két hét távlatából nem vagyok magabiztos az összehasonlítást illetően. Eredetileg - az olvasmányaim alapján - azt gondoltam, le fogom cserélni, de egyelőre nincs vele semmi gond, ha ez így marad, akkor a fék is marad.



#2062
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Uff, elírtam, bocs. 11.3 volt eredetileg és szinte hajszálra 11.3 most is a nehezebb külsővel, markolattal, viszont belső nélkül.

 

OK, nem olyan, mint egy össztelós, mert nem is tudom, az milyen, hanem sokkal sokkal finomabban fut, mint belsővel, illetve finomabban, mint a régi - szinte olyan, mint amilyennek az össztelóst képzelem.



#2063
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

H
Nem is latok kozepkanalas hatsovaltoval szerelt bringakat, mintha nem is ismernek a gyartok, vagy csak olcsobb megvenni tipusonkent az egyfajta hatsovaltot, meg mert a hosszukanalas az jo ugyis minden hajtomu variaciohoz...

meg gondolom számítanak a nagy lánctányér - hátul vége, keresztbeváltós uerekre is.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2064
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Shimano 520-as pedállal és egy kulacstartóval 11.3 kg - vagyis ők is csalnak. (Vagy a mérlegem nem jó.)

 

Időközben került rá egy nehezebb Ergon GP1 markolat, elől-hátul tubeless lett, viszont hátul egy erősebb külsőt kapott (X-King ProTection) - és most is 13.3 kg :)

13.3kg hogyan sikerült, mivel mérted? Az én 29-es fully-m 13.7kg Shimano Saint taposó pedálokkal, tubeless Rocket Ron-al és ráadásul az alu. :)



#2065
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ezen jot mosolyogtam, par evvel ezelott, a nagy huszonkilences elterjedeskor voltak ilyen velemenyek, hogy az mar majdnem olyan, mint egy ossztelos es itthonra eleg mindenre. Akik ilyesmit mondtak, azok vagy nem mentek merevvazas 29-essel, vagy nem mentek ossztelossal, vagy egyikkel sem, csak olvastak, hallottak errol. Van olyan terep, ahol megerezni, hogy hatul is van csillapitas, peldaul megszaradt traktor nyom. Mas kerdes, hogy azert nem ez a jellemzo az osvenyekre, illetve, hogy valaki merevvazzal is joval jobban megy lefele (:

 

Igen, az volt a monda hogy a 29 merev az olyan mint egy 26 össztelós. :) Nekem volt mindegyik és nagyon nem olyan. A 29 merev volt előbb és amikor ráültem először az össztelósra olyan volt mintha repülő szőnyegen ülnék. Később lett egy 29 össztelósom és nálam az visz mindent. A merevet meg akartam tartani aszfaltra de hosszabb távokon a jó magyar utakon a fully ott is sokkal kényelmesebb - az öreg csontjaimnak legalábbis. :)



#2066
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Shimano 520-as pedállal és egy kulacstartóval 11.3 kg - vagyis ők is csalnak. (Vagy a mérlegem nem jó.)

Időközben került rá egy nehezebb Ergon GP1 markolat, elől-hátul tubeless lett, viszont hátul egy erősebb külsőt kapott (X-King ProTection) - és most is 13.3 kg :)

Az elöl meghagyott Conti RaceSport külső elvben nem igazán tubeless-nek van kitalálva, kicsit tartok is tőle. Műhelypumpával szárazon nem tudtam fölfújni, de szappanos vízzel pillanatok alatt sikerült. Az oldalfal mindenütt buborékolt (még rajta volt a szappanhab), de miután betöltöttem a lötyit, 1-2 perc után abbahagyta, és a mai tekerés során teljesen rendben volt, nem eresztett semmit. Nagyon kíváncsi vagyok, bejön-e ez, vagy hülyeséget csináltam.


Hogy sikerult ket egesz kiloval nehezitened? Ilyen nehez a lotty es a durvabb kulso?

Es hogy tetszik a Formula C1 fek?

Meglepett tavaly osszel, hogy osszedobtak ezt az 1500 euros CF 5.9-et, ezzel kisse alakinalva a konkurencianak (Radon es tarsai). Raadasul egesz normalis alkatreszekkel, tetszett, hogy nem kotyogos Fox kerult bele, hanem Reba, bar ezt a harom tanyeros hajtomuvet elfelejthetnek, vagy kinalhatnak opcioban a kettanyerost, meg akkor mar a kozepkanalas hatsovaltot is (:

Nem is latok kozepkanalas hatsovaltoval szerelt bringakat, mintha nem is ismernek a gyartok, vagy csak olcsobb megvenni tipusonkent az egyfajta hatsovaltot, meg mert a hosszukanalas az jo ugyis minden hajtomu variaciohoz...

Bár ma még (a biztonság kedvéért) keményre fújva mentem vele, de még így is érződik, a járásán a tubeless-ség. Eleve a bringa finomabban, puhábban jár, de így már szinte mintha egy össztelós lenne.

Ezen jot mosolyogtam, par evvel ezelott, a nagy huszonkilences elterjedeskor voltak ilyen velemenyek, hogy az mar majdnem olyan, mint egy ossztelos es itthonra eleg mindenre. Akik ilyesmit mondtak, azok vagy nem mentek merevvazas 29-essel, vagy nem mentek ossztelossal, vagy egyikkel sem, csak olvastak, hallottak errol. Van olyan terep, ahol megerezni, hogy hatul is van csillapitas, peldaul megszaradt traktor nyom. Mas kerdes, hogy azert nem ez a jellemzo az osvenyekre, illetve, hogy valaki merevvazzal is joval jobban megy lefele (:

Milyen lesz ProCore-ral? Mármint ha lesz olyan egyáltalán?

Neztem korabban a Schwalbe Procross rendszerek arat, de csak az maradt meg, hogy jo draga. Most ujra megneztem, s me'g mindig az... Sot, ha tubelessitenek, akkor majd inkabb gorilla tape-pel ragasztom korbe a felnit, es belsobol vagom ki a szelepet :DD

schwalbe.com/en/schwalbe-procore.html

- SET 29" Art-No. 16610003, € 179,-
- Procore Inner tire, 29" Art-No. 11600761, € 59,90
- Procore tube, 29" Art-No. 10400233, € 19,90
- AirGuide Art-No. 3671, € 2,90

blash módosította - 2015. május 03. - 01:48


#2067
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Shimano 520-as pedállal és egy kulacstartóval 11.3 kg - vagyis ők is csalnak. (Vagy a mérlegem nem jó.)

 

Időközben került rá egy nehezebb Ergon GP1 markolat, elől-hátul tubeless lett, viszont hátul egy erősebb külsőt kapott (X-King ProTection) - és most is 13.3 kg :)

 

Az elöl meghagyott Conti RaceSport külső elvben nem igazán tubeless-nek van kitalálva, kicsit tartok is tőle. Műhelypumpával szárazon nem tudtam fölfújni, de szappanos vízzel pillanatok alatt sikerült. Az oldalfal mindenütt buborékolt (még rajta volt a szappanhab), de miután betöltöttem a lötyit, 1-2 perc után abbahagyta, és a mai tekerés során teljesen rendben volt, nem eresztett semmit. Nagyon kíváncsi vagyok, bejön-e ez, vagy hülyeséget csináltam.

 

Bár ma még (a biztonság kedvéért) keményre fújva mentem vele, de még így is érződik, a járásán a tubeless-ség. Eleve a bringa finomabban, puhábban jár, de így már szinte mintha egy össztelós lenne. - Milyen lesz ProCore-ral? Mármint ha lesz olyan egyáltalán?



#2068
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Megjött, kipróbáltam és ... NAGYON JÓ!!!!!!!

 

Új helyen tekertem, így nehéz a régihez hasonlítani, de egy dolgot ki merek jelenteni: sokkal csendesebb a gép, mint a régi aluvázas. Nem csörömpöl, hanem suhan.

 

Még egy, amiben elég biztos vagyok: kicsit idegesebb az eleje. Talán szűkebb íven tudok fordulni, mint korábban. Azt még nem tudom, milyen lesz egy gyors lefelén, ezen az úton nem volt olyasmi. Holnap ez is kiderül.

Ne csodálkozz  Trek ahogy nézem 72 fokos, a Canyon 70 fokos fejcső szöggel rendelkezik, ez bizony nagyon érezhető különbség. A súlyát le tudod mérni, nagyon kíváncsi volnék mennyire reális a megadott súly.



#2069
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Megjött, kipróbáltam és ... NAGYON JÓ!!!!!!!

 

Új helyen tekertem, így nehéz a régihez hasonlítani, de egy dolgot ki merek jelenteni: sokkal csendesebb a gép, mint a régi aluvázas. Nem csörömpöl, hanem suhan.

 

Még egy, amiben elég biztos vagyok: kicsit idegesebb az eleje. Talán szűkebb íven tudok fordulni, mint korábban. Azt még nem tudom, milyen lesz egy gyors lefelén, ezen az úton nem volt olyasmi. Holnap ez is kiderül.



#2070
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Jó lesz meglátod! :)

Nem igen fogsz alu vázra vissza kívánkozni.

Szerintem is, én is ezért javasoltam az alu helyett.

Ezt mindig félve mondom a haverjaimnak, mert nagyon sznobnak hangzik de mikor fölültem a karbon vázamra, az első percben éreztem, hogy idáig egy tévedés volt az életem az alu vázon. (és az acélon + a titánon is ) Szóval hogy merev a középrész mint a barom, belelépek a pedálba és kilő a gép. A rezgéseket meg úgy nyeli mint kacsa a nokedlit, leveszi a rezgések élét. Plusz még könnyű is.

Na jó, újonnan nem olcsó de pl. az enyém is használt volt.


Marci

#2071
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Azt tudjátok esetleg, Grand Canyon CF SL és/vagy SLX váz bírhatja-e a merev villát? Erre nem találtam infót eddig.

Meg kell kérdezni tőlük de lehet hogy a váz garija ugrana. (Nálam ez nem volt probléma, én nem bírtam a merev villát egy jó hónapnál tovább.)



#2072
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Azt tudjátok esetleg, Grand Canyon CF SL és/vagy SLX váz bírhatja-e a merev villát? Erre nem találtam infót eddig.



#2073
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszi a bátorítást. Rászántam magam a dologra. "Műanyag" lesz, és most kaptam a levelet, hogy elkezdték előkészíteni a szállításra. Már alig várom, hogy kipróbálhassam! De jó lenne, ha megjönne a 3 napos hétvégére!!!!

Jó lesz meglátod! :)

Nem igen fogsz alu vázra vissza kívánkozni.



#2074
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Köszi a bátorítást. Rászántam magam a dologra. "Műanyag" lesz, és most kaptam a levelet, hogy elkezdték előkészíteni a szállításra. Már alig várom, hogy kipróbálhassam! De jó lenne, ha megjönne a 3 napos hétvégére!!!!



#2075
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Én 2014-ben a csúcs AL SLX modellt vettem, azzal a felszereltséggel nincs már fent alu vázas bringa. Én nagyon szeretem a masinát, a kiszolgálás is hibátlan. A fejcsapággyal volt gondom, küldtek egy másikat pillanatok alatt. A műanyagban a Canyon saját tengelye van, az aluban Syntace (de átmenő mind a kettő). 

Nem ismerem az eladót!!!!! (és a méreted) de van most fent egy az apróban: http://apro.bikemag....ba-l285573.html

 

 



#2076
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

én azt venném amelyikben nem rókás teló van  (meg ennyi árkülönberzettel persze hogy a műanyagot)

 

a crossride meg mostanában tényleg elég fos

 

esetleg szétnéznék radonéknál is.


Bikertigger módosította - 2015. április 24. - 23:12

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2077
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Nagyon profi, megbízható cég, nyugodtan rendelj tőlük.

Én biztosan a drágábbat venném a helyedben. Nem olyan nagy az árkülönbség, szerintem megéri.

Viszont a Mavic Crossride nem egy jól sikerült darabja a franciáknak. 2 haverom is rendelt bringát, amin ilyen kerék volt. Gyárilag nagyon lötyögnek az agyak + a nem túl nehéz haver alatt a hátsó agyból már kitört az egyik küllőfej tartó darab.

Szerintem az egy tök normál X12es hátsó kerék, a régi kereked is jó lehet bele.


Marci

#2078
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

 

Ellopták a bringám (már megint), úgyhogy vásárláson töröm a fejem. Az egyik, amit kinéztem, az ez. Igazából itt meg is kéne állnom, de ha már ott jártam, nem tudtam megállni, hogy ne csurgassam a nyálam ezen.
 
Ez utóbbinál van egy pont, amit nem értek: a váz leírásánál "Canyon Through Axle" szerepel, míg minden más bringánál a szabványos "X-12 through axle". - Tudja valaki, vajon mi a szösz lehet ez a "Canyon Through Axle"? Ez azért különösen érdekes és fontos számomra, mert - szerencse a dupla szerencsétlenségben - , hogy nemrég defektem volt a szuper tubless hátsó kerekemmel, és elsőre nem sikerült megcsinálnom, csak beraktam a bringa eredeti belsős gyári kerekét, és azzal lopták el. Vagyis van egy X12-es hátsó kerekem, és olyan bringát szeretnék, amibe az belemegy. Ha ebbe a CF-be nem jó a kerék, akkor kiejtve.
 
Esetleg ezen a kérdésen túl tud valaki ezekről valamit, jók - nem jók? (Felhasználás: főleg maraton, időnként egy-egy XCO, ha nem túl trükkös a pálya. Maratonokon öregfiúk kategóriában többnyire sikerül dobogóra állnom.)
 
Illetve visszaolvastam vagy 7 oldalt, találtam pár bejegyzést a Canyon szolgáltatás-színvonalára vonatkozóan. Ezek alapján megkockáztatnám a rendelést. Esetleg régebben horror sztori, amit nem találtam meg? Szabad tőlük vásárolni?

 

Részvétem a bicajod miatt...
A Canyonon nem kell gondolkodni, rendeld meg nyugodtan. X12 van abban is ugyanúgy mint a Strive-omban, képről is ugyanannak néz ki, nem használnak külön szabványt max maga a tengely Canyon logós de a tavalyi még Syntace volt.

Nekem épp most volt velük egy garis ügyem a RS Reverb üléscső miatt. Három hete elküldtem nekik szervizeltetni és ma kaptam vissza - legnagyobb meglepetésemre egy teljesen új dobozosat, és természetesen az odaút postáját is visszafizették. Eddig minden garis dolgot a legnagyobb megelégedésemre rendeztek.



#2079
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Ellopták a bringám (már megint), úgyhogy vásárláson töröm a fejem. Az egyik, amit kinéztem, az ez. Igazából itt meg is kéne állnom, de ha már ott jártam, nem tudtam megállni, hogy ne csurgassam a nyálam ezen.
 
Ez utóbbinál van egy pont, amit nem értek: a váz leírásánál "Canyon Through Axle" szerepel, míg minden más bringánál a szabványos "X-12 through axle". - Tudja valaki, vajon mi a szösz lehet ez a "Canyon Through Axle"? Ez azért különösen érdekes és fontos számomra, mert - szerencse a dupla szerencsétlenségben - , hogy nemrég defektem volt a szuper tubless hátsó kerekemmel, és elsőre nem sikerült megcsinálnom, csak beraktam a bringa eredeti belsős gyári kerekét, és azzal lopták el. Vagyis van egy X12-es hátsó kerekem, és olyan bringát szeretnék, amibe az belemegy. Ha ebbe a CF-be nem jó a kerék, akkor kiejtve.
 
Esetleg ezen a kérdésen túl tud valaki ezekről valamit, jók - nem jók? (Felhasználás: főleg maraton, időnként egy-egy XCO, ha nem túl trükkös a pálya. Maratonokon öregfiúk kategóriában többnyire sikerül dobogóra állnom.)
 
Illetve visszaolvastam vagy 7 oldalt, találtam pár bejegyzést a Canyon szolgáltatás-színvonalára vonatkozóan. Ezek alapján megkockáztatnám a rendelést. Esetleg régebben horror sztori, amit nem találtam meg? Szabad tőlük vásárolni?


#2080
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

A Fox matrica valami borzalom,csak nem akarod felrakni?!