Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Canyon

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
3129 replies to this topic

#2021
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

11013507_1012001222168109_31895859826667

Megérkezett :-)

Szerintem hamarosan kapni fog egy XT fékszettet és egy XT pedált.

 

hamar meguntad. mi történt?

 

http://apro.bikemag....en-l304410.html


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2022
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Jé, lett tiagrás "outijuk". Nekem még mindig amiatt sír a pofám, hogy pár éve még volt normális geometriájú belépő-olcsó országútijuk, most meg, ha nem nagymama trekkinget akarok, akkor csak az Ultimate széria jöhet szóba.

 

Az, hgy a stucnihosszt-kormányszélességet ki sem választhatom, meg borzalmas. Nem pofázni akarok, de decens LBS-ekben ezeket szó nélkül cserélik, sőt, a hajtókart is (hossz-áttét..) illetőleg a sort is választhatod.

 

Testreszabhatóságban csapnivaló lett a Canyon, és sajnos, a festéseik sem tudnak érdekességet kínálni :(

 

Ja, országútiban a sportosabb vonal felé húznak, gondolom ebben része van a néhány world tour csapat által felkeltett érdeklôdésnek. Amúgy a fô piacaikon nem a belépô cuccok a legkelendôbbek, illetve a belépô szint a németnek nem azt jelenti mint a magyarnak. :) A stucnihosszt rendelés leadásakor lehet kérni, én is azt tettem, hajtókarhossz meg bicajmérettôl függ. Azért itthon a legtöbb boltban néznek rád bután ha más hajtókarhosszt stb. akarsz, de biztos van olyan ahol - többnyire felárért - némelyik dolog megoldható. A Rose pl. más üzleti modellt alkalmaz, ott több a konfigurációs lehetôség, de amíg a legtöbb modell az idény közepére "sold out" addig nem hiszem hogy fog a Canyon változtatni. Gondolom kiszámolták a költség/haszon vonzatát és nem éri meg nekik.

Amúgy egy éve még biztos voltam benne hogy a következô bicajom is Canyon lesz, de a 2016-os felhozatalt látva már nem annyira. Még mindig nem tudom felfogni hogy nem ajánlanak 1x11-es XT-t, gondolom ez a SRAM-al való idén kezdôdött szoros eggyüttmûködés eredménye...



#2023
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Jé, lett tiagrás "outijuk". Nekem még mindig amiatt sír a pofám, hogy pár éve még volt normális geometriájú belépő-olcsó országútijuk, most meg, ha nem nagymama trekkinget akarok, akkor csak az Ultimate széria jöhet szóba.

 

Az, hgy a stucnihosszt-kormányszélességet ki sem választhatom, meg borzalmas. Nem pofázni akarok, de decens LBS-ekben ezeket szó nélkül cserélik, sőt, a hajtókart is (hossz-áttét..) illetőleg a sort is választhatod.

 

Testreszabhatóságban csapnivaló lett a Canyon, és sajnos, a festéseik sem tudnak érdekességet kínálni :(



#2024
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

kint vannak a 2016os modellek... hat nem lett olcsobb :(

 

a tavalyi felhozatal jobb volt ar/ertek aranyban. iden pl a cube kinalt 2000 euroert xts felszereltseggel, konnyu kerekszettel karbon montit, akkor is dragabb volt a canyonnal (2100 remlik), most 2500ert adnak hasonlot canyonek.

 

outiknal az ultegras endurancebe olcso kerekszett kerult, normalis nyeregcso is ugrott. pontosabban odaadjak 2100ert, ha megis vagysz ra 1700-1800 helyett.

 

3000 euroert alus cx bringa karbon kerekkel?

 

remelem ez nem a teljes paletta, mert kezdenek kicsit tulsagosan elszaladni.

 

 

Én vártam 1x11 XT-vel szerelt Spectral-ra de az sajna nincs, csak 2x11. SRAM-os verzióban van 1x11 de azt kerülném... Olcsóbb egyik márka sem lesz, max tartják az árat gyengébb cuccokkal.



#2025
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

nekem nem szívem csücske a cég, de azért várd meg a többiek jövő évi árait is...vagy számolj rá az idei árakra 10-12%-ot.

jah, gyanitom, hogy nem csak oncelu a dolog... de a lenyeg, hogy az idei learazott modellekre erdemes lecsapni.



#2026
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

kint vannak a 2016os modellek... hat nem lett olcsobb :(

 

a tavalyi felhozatal jobb volt ar/ertek aranyban. iden pl a cube kinalt 2000 euroert xts felszereltseggel, konnyu kerekszettel karbon montit, akkor is dragabb volt a canyonnal (2100 remlik), most 2500ert adnak hasonlot canyonek.

 

o

nekem nem szívem csücske a cég, de azért várd meg a többiek jövő évi árait is...vagy számolj rá az idei árakra 10-12%-ot.


Edited by Bikertigger, 2015. August 18. - 13:34.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2027
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

kint vannak a 2016os modellek... hat nem lett olcsobb :(

 

a tavalyi felhozatal jobb volt ar/ertek aranyban. iden pl a cube kinalt 2000 euroert xts felszereltseggel, konnyu kerekszettel karbon montit, akkor is dragabb volt a canyonnal (2100 remlik), most 2500ert adnak hasonlot canyonek.

 

outiknal az ultegras endurancebe olcso kerekszett kerult, normalis nyeregcso is ugrott. pontosabban odaadjak 2100ert, ha megis vagysz ra 1700-1800 helyett.

 

3000 euroert alus cx bringa karbon kerekkel?

 

remelem ez nem a teljes paletta, mert kezdenek kicsit tulsagosan elszaladni.


Edited by arn, 2015. August 18. - 13:24.


#2028
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Nagyon szép, gratulálok!

M-es?



#2029
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 posts

11013507_1012001222168109_31895859826667

Megérkezett :-)

Szerintem hamarosan kapni fog egy XT fékszettet és egy XT pedált.


Edited by Stumpy, 2015. August 04. - 17:11.


#2030
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 posts
  • LocationBP

A majd'nem kész bringán, végül talán nem is oly rossz,sőt...

IMG_20150731_124427.jpgIMG_20150731_124740.jpg

 

 

. . .

 

 

IMG_2017.JPG

 

 

 

 


Edited by end.re:, 2015. July 31. - 12:54.


#2031
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 posts

Szia Stumpy

 

Nekem ugyan nem ilyen modellek vannak, hanem 2 alu, de ott a dobozból összerakott súly elég jól közelítette a gyári értékeket, azzal együtt, hogy ezeket gyerekméretre :) (M) szokták megadni, nekem pedig L-XL vázaim vannak.

A vasakat úgy árazzák, hogy szépen, lépésenként csábítgassanak felfelé, általában minél drágábbak, arányaiban annál nagyobb a rárakott cuccok "bolti" ára és a bringához kalkulált ára közötti különbség, azaz egyre,kedvezményesebbnek érzed. Legjobb, ha eldöntöd, neked mi az ami még fontos és az melyik csomagban van, mert egyszerű ár-érték aránnyal, ha a bolti árakat veszed alapul a legdrágább éri meg a legjobban.

 

 


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#2032
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 posts

Sziasztok

Azon gondolkoztam váltanék merevre mivel mostanában inkább túrázok és ennek a márkának van pár gépe ami tetszik.

Az alábbi gépeken dilemmázok : Grand Canyon CF 5.9 , CF SL 6.9 , CF SL 7.9 és a CF SL 7.9 Team .

Súlyban persze leginkább a 7.9 team tetszik a maga 10.2kgjával (már ha igaz ? )de a többi sem vészes .

Mi a különbség a CF és az SL váz között?

Az árkülönbségek indokoltak a felszereltség alapján?

Válaszokat előre is köszönöm



#2033
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Tegnap vettem észre, hogy a Nerve AL29-em hátsóváltónál lévő forgáspontjánál eltört a csavar feje. Nincs véletlenül valakinek egy A1038905 számú csavarja? Attól tartok, hogy mire küldenek a Canyontól, az lesz pár hét...

 

Pár hete szétszedtem a forgáspontokat, mert már olyan retkesek voltak, hogy nem bírtam nézni. Az összeszerelésnél nem téptem meg annyira a csavarokat, hogy beleszakítsam a menetet, nem értem, hogy törhetett el. Ellenben majdnem egy évig rendben volt, csak köze lehet a szerelésnek ehhez..

 

 

950sm07: néztem az Aldiban olyan csizmaszárba való műanyag lapokat, de persze hogy nincs. Újabban már vaníliás szójatejük sincs, pedig egyedül az volt iható... Még arra gondoltam, hogy felvágok pár darabra egy neoprén láncvillavédőt, s azt rakok a forgáspontokhoz, hogy ne álljon meg rögtön ott a homok és a por. Vagy egy belső darabot húzok rá, aminek a két végét rögzítem gyorskötözővel. De a középcsapágyháznál lévő forgáspontnál ez kivitelezhetetlen. Oda inkább valami műanyag lap kéne, de nagyon zsúfolt az a rész.

 

A Decathlonban is kapni már ilyen sárvédő lapokat, szép színesek, különböző helyekre és darabja csak 990 Ft: B'Twin Flash



#2034
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

A Canyon esetében a merev vázaknál 100 (S-M)-115 (L)-130 (XL) mm-es a fejcső hossza. A Lefty villa 2 válla között a standard esetben majdnem 138 mm, az XL villáknál 163 mm a távolság. Nekem M-es a vázam, tehát tekintélyes mennyiségű alátétet kellene pakolnom a rendszerbe. Ha a teljes hosszt vesszük akkor még hozzá kell adni a felső váll magasságát és utána már tehetem is rá a kormányszárat :)

Ők nem ma kezdték a Lefty villák nem Cannondale vázakba történő beszereléséhez szükséges nyak gyártását: http://www.project32...ter-tapered.php

Azért ha ebben a topicban nézelődsz van pár ránézésre is fura beállítással közlekedő bringa: http://forums.mtbr.c...-594584-13.html

De persze akad jó is!!  

 



#2035
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Mennyivel? Sok átépítést látni, nincsenek kudarcok, rossz tapasztalatok? Vagy 100e+ elköltése után nem szokták beismerni? :D

Elnézést, nincs agyam guglizni...

Nagyobb a beépítési magassága Lefty-nek.



#2036
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Így igaz, és gyakorlatilag egy dupla vállas villának is számít.   

 

Nagyobb a beépítési magassága Lefty-nek.



#2037
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

A merev villát értem. De a Lefty-vel mi a bajuk ?

Nagyobb a beépítési magassága Lefty-nek.



#2038
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

A merev villát értem. De a Lefty-vel mi a bajuk ?

Nem ahhoz tervezték a vázat, nem tesztelték vele stb. Az hogy garanciát nem vállalnak rá végülis természetes.



#2039
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

A merev villát értem. De a Lefty-vel mi a bajuk ?

 

Gondolom oldalirányban nem szimmetrikus a terhelés (ütésnél alul balra húz, fölül jobbra).



#2040
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts

A merev villát értem. De a Lefty-vel mi a bajuk ?


Marci