Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#401
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Az a 85.5 magas a nyereg felsoresze es kozepresz tengelye kozott ertendo?



#402
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

195 cm, 85,5 cm-n ülök, szóval ezért az xl-es bringa, a 400-as cső meg azért kell mert ennek a váznak még ebben a méretben is csak 51 cm a nyeregvázcsöve.

 

És nincs túl hátul az a nyereg? Főleg ilyen hosszú nyeregcsővel, ami még hátrahajló is. Feltölthetnél ilyen képet is, amin rajta vagy ezen a bringán különböző kormányfogásokkal (:

 

Nemtom már melyik (monti?) váznál láttam, de a nagyobb méretűeknél meredekebb volt a nyeregcső szöge. Egy ilyennel nem kéne annyira előre tolnom a nyerget.


blash módosította - 2019. december 02. - 14:29


#403
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Felkerült még egy fullkarbon 400 mm-es nyeregcső, mert a gyári csak 350 mm-es volt, és mivel nagyon ejtett a felső cső, így nem volt elég hosszú. 

 

Durva, hogy még ilyen magas fejcsővel is szemre van van -15cm a kormány és a nyereg között :)

Persze 15 centivel magasabb vagy nálam, úgyhogy nem nehéz összehozni.



#404
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Egy utam volt vele eddig, az is se nem hosszú, se nem köves :) Egy pár km-es részen volt zavaróan gödrös a terep, meg a szép sima, letaposott avaron, az erdőben emlékeztettek a megbújó ágak, hogy ezzel nem szabad olyan lazán fogni a kormányt, mert még kitekeri a kezemből, de amúgy én főként azt vettem észre az előző merevvilláimhoz képest, hogy sokkal könnyebb :)

A kidolgozása is olyan, hogy megbízhatónak néz ki, nem azon gondolkodik az ember, hogy be merje-e építeni.

(persze ezt is vártam)

A kistárcsa amúgy nem direkt volt, de így alakult (a 180-as adapterét nem tudtam feltenni, mert túl hosszúak voltak a csavarok, és nem akartam köszörülgetni), viszont akkor már cseréltem fékbetétet J04C-re, ha már ott volt a dobozban, és szerintem ez a kis tárcsával fog úgy, mint a gyári betét 180-assal (vagy az már össze volt kenve).

 

Gumi: Én egyből hívő lettem, és természetesen elöl próbáltam ki először, de ez a performance rohadt nehéz, tévedésből rendeltem, nem vette meg senki, inkább elhasználom :) Viszont előre ilyen saras időkben szerintem kevés (lehet), és hátul ugyanolyan zseniálisnak tartom, mint elöl (néhány túra már van benne, tehát több, mint a villában), valamint így megmaradt a szerintem ideális arány a bütykösségben az első/hátsó külső között. Tehát nálam úgy szól a képlet, hogy Racing Ray / Racing Ralph ~= Nobby Nic / Racing Ray  :ph34r:

 

Ja, alap, hogy hátul fordítva van felrakva. És nem tudom nem észrevenni, hogy nagyjából ugyanaz a minta, mint a X-Kingé, csak ezen kerekítettek a bütykök. De állítólag ugye az is jól működik :)

Nekem pozitív az a külső (elöl használom). 

A boostos Niner villát néztem ki, mennyire kemény a használata köves lejtőkön? A teszteket olvastam, gravel bringám is volt mostanában, de azért érdekelne a véleményed!


ZolkoW módosította - 2019. december 02. - 10:10


#405
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás


Milyen magas vagy?


195 cm, 85,5 cm-n ülök, szóval ezért az xl-es bringa, a 400-as cső meg azért kell mert ennek a váznak még ebben a méretben is csak 51 cm a nyeregvázcsöve.

#406
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

téli szetap:

(vegyük észre a hátulra feltett Racing Rayt  B) )

 

 

Nekem pozitív az a külső (elöl használom). 

A boostos Niner villát néztem ki, mennyire kemény a használata köves lejtőkön? A teszteket olvastam, gravel bringám is volt mostanában, de azért érdekelne a véleményed!

 

Nagyjából késznek nyilvánítom. 

Nem sok, de fontos változások történtek: 

120 mm -17 fokos kormányszár

35 mm schwalbe rapid rob gumik (szépen elfér, de ez a maximum méret ami még jó) 

Shimano Sora 14-25 fogaskeréksor és Shimano Sora 9s lánc (gyárilag sunrace sor volt és kmc lánc, megjegyzem, a lánc 800 km-t bírt országúton, pedig eddig csak jó tapasztalataim voltak kmc láncokkal...) így most a féktesteken kívül minden Shimano Sora 2018 9s, de szerintem a féktestek még jobbak is, mint a sora (kéttengelyes, cserélhető pofás tektro-k, btwin szitával) 

Felkerült még egy fullkarbon 400 mm-es nyeregcső, mert a gyári csak 350 mm-es volt, és mivel nagyon ejtett a felső cső, így nem volt elég hosszú. 

Kaptam rá ajándékba egy szett ledes, akksis, usb-ről tölthető nagyon erős fényű lámpaszettet is. 

Valamint felkerült a stucnira a Bryton Rider 310 is. 

Biztos nem szép, de pedálból Shimano 540-et tettem fel (ilyen van a montin is, illetve a téli cipőm is montis, nincs se külön outis cipőm, se pedálom, de ez még a későbbiekben változhat)

 

 

 

Milyen magas vagy?



#407
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Nagyjából késznek nyilvánítom. 

Nem sok, de fontos változások történtek: 

120 mm -17 fokos kormányszár

35 mm schwalbe rapid rob gumik (szépen elfér, de ez a maximum méret ami még jó) 

Shimano Sora 14-25 fogaskeréksor és Shimano Sora 9s lánc (gyárilag sunrace sor volt és kmc lánc, megjegyzem, a lánc 800 km-t bírt országúton, pedig eddig csak jó tapasztalataim voltak kmc láncokkal...) így most a féktesteken kívül minden Shimano Sora 2018 9s, de szerintem a féktestek még jobbak is, mint a sora (kéttengelyes, cserélhető pofás tektro-k, btwin szitával) 

Felkerült még egy fullkarbon 400 mm-es nyeregcső, mert a gyári csak 350 mm-es volt, és mivel nagyon ejtett a felső cső, így nem volt elég hosszú. 

Kaptam rá ajándékba egy szett ledes, akksis, usb-ről tölthető nagyon erős fényű lámpaszettet is. 

Valamint felkerült a stucnira a Bryton Rider 310 is. 

Biztos nem szép, de pedálból Shimano 540-et tettem fel (ilyen van a montin is, illetve a téli cipőm is montis, nincs se külön outis cipőm, se pedálom, de ez még a későbbiekben változhat)

 

Q19jQ9f.jpg


  • Jorus, karakoram, ZolkoW és 1 további fórumtag kedveli ezt

#408
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

téli szetap:

(vegyük észre a hátulra feltett Racing Rayt  B) )

kacsa_.jpg


  • Jorus, karakoram, Kisherceg és 2 további fórumtag kedveli ezt

#409
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

: ) folyamatban ( :

 

20190712_SUR_IceCreamTruck_VanityPhotogr

( : Surly Ice Cream Truck 2020 SE PPPink : )


  • Jorus, karakoram, peppe és 2 további fórumtag kedveli ezt

#410
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Nem mértem mostanában, de biztosan 10 kiló alatt van  :)


karakoram módosította - 2019. október 29. - 18:48


#411
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ismeros :D hogy ennyit rakoltottel, mi lett a sulya?



#412
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Eléggé kimaxolt setup, és mint olyan, igen-igen irigylésre méltó is! Tetszik az legésszerűbb-legjobb hozzáállás. :) (szemben a bármi áron-legjobbal) 

 

(Fehér kulacs? :D :P )

 

Köszi!

A Garmin navi is fehér, zavar is nagyon  :P

 

A Shimano PD-M980-as öregecske XTR pedál lemaradt. 



#413
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Szerettem volna sokkal jobb képet postolni de nem tudom a fényképezőgépemet magammal vinni. 

Ma hajnali forma: 

Canyon Exceed CF SL

32-es FOX Performance villa

Thomson nyeregcső

Specialized Phenom Expert nyereg

Syntace kormányszár

Newmen Advanced SL karbon kormány

ESI markolat

Newmen Evolution SL XA25 kerékszett

Shimano XT8100-es fékszett

Shimano XT8000-es hajtókar 32-es Wolftooth lánckerékkel

Sram Eagle XX1 AXS hátsó váltó és kar

Sram Eagle GX 10-50 és 12 sebességes sor (teljesen feleslegesen nagy, de ezzel fut csak az AXS) és lánc

Talán teljes a lista  :)

 

IMG-20191028-070145.jpg

IMG-20191028-070220.jpg

Eléggé kimaxolt setup, és mint olyan, igen-igen irigylésre méltó is! Tetszik az legésszerűbb-legjobb hozzáállás. :) (szemben a bármi áron-legjobbal) 

 

(Fehér kulacs? :D :P )



#414
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Szerettem volna sokkal jobb képet postolni de nem tudom a fényképezőgépemet magammal vinni. 

Ma hajnali forma: 

Canyon Exceed CF SL

32-es FOX Performance villa

Thomson nyeregcső

Specialized Phenom Expert nyereg

Syntace kormányszár

Newmen Advanced SL karbon kormány

ESI markolat

Newmen Evolution SL XA25 kerékszett

Shimano XT8100-es fékszett

Shimano XT8000-es hajtókar 32-es Wolftooth lánckerékkel

Sram Eagle XX1 AXS hátsó váltó és kar

Sram Eagle GX 10-50 és 12 sebességes sor (teljesen feleslegesen nagy, de ezzel fut csak az AXS) és lánc

Talán teljes a lista  :)

 

IMG-20191028-070145.jpg

IMG-20191028-070220.jpg

 


  • rob, dzsonhee, Rabbit és 2 további fórumtag kedveli ezt

#415
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

általánosságban milyen a váz minősége?én a gravel vázukat néztem építéshez(full monty)

Én minden szempontból elégedett vagyok vele, és nem kizárt, hogy a FM SL-t vettem volna, ha az is le lett volna árazva akkor. Annak jobban tetszett a papucskialakítása, masszívabbnak látszik, de ennek jobban tetszett a színe :)

Szóval nem nagyon tudok belekötni, semmi olyasmit nem vettem észre, ami gyenge kidolgozásra utalna.

Érdekes mód nem made in Taiwan, hanem China matrica feszül az alján.

 

Blash: ha olyanra gondolsz, ami a kormány tövéhez tenné a váltókart, akkor olyat próbáltam, igaz, nem gyáriban, de nem jött be. Ha nem muszáj, nem akarom elengedni a kormányt váltáshoz, és ezt két fogásból akár teljes értékűen lehet használni, a harmadikból is működik valamennyire. Akkor lenne tökéletes, ha 1-2 centivel jobban előre nyúlna a konzol, de néha sikerül eltalálnom kormány állítgatásakor, és akkor hibátlan. Úgy képzeltem, hogy egyszer majd kap fékváltókart, de lehet, hogy maradok ennél a megoldásnál, erre mehet az 1x12 rendszer is ;) Két dolog nem tetszik csak benne: a kinézete, és hogy útban van egy klasszik pakolós kormánytáskának, mint amilyen a Podsacs. 



#416
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

A felénél már jobban kész.

 

 

általánosságban milyen a váz minősége?én a gravel vázukat néztem építéshez(full monty)



#417
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A felénél már jobban kész.

London_1.jpg


Ez a valtokar felfogatas tobb, mint fura. Matchmakerhez van 31,8-as bilincs.

#418
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez kreuzenstein, becstol eszakra, a lichenstein az delre van, ahogy mondod. van meg par var a kornyeken, kastely meg rengeteg.

 

https://hu.wikipedia...euzenstein_vára

https://goo.gl/maps/AjN3UXn3Ua4thx666

 

galaxy s8 a mobilom, az utobbi par ev mobiljai mind tudjak ezt - ezen meg ejszakai mod sincs.


arn módosította - 2019. október 19. - 15:13


#419
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ismerős vár, melyik ez, hasonlít a Liechtenstein kastélyra Mödling mellett, de nem az, ha jól látom. Melyik vár ez?

 

Milyen telefonnal fotóztál? Nagyon jó képeket készít.



#420
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sotet hidegben ki lehet maxolni, a "csak en es a bringam" erzest, nem volt nalam semmi, a mobilon kivul. erdekes volt a sotet erdon keresztul megmaszni a dombot, egyedul egy orokmecses pislakolt az ut szelen, egy kereszttel. lattam a sotetben menekulo nyulat, macskat, vmi egerfelet is.

 

5CltAU9.jpg

 

YMs8d2m.jpg


arn módosította - 2019. október 18. - 20:45

  • zscs kedveli ezt