Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#421
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nagyon klassz helyek! Írtad, hogy vegyek hasonló kerékpárt. Többször volt már CX és gravel a fő kerékpárom, de valahogy hiányzott mindig a ht mtb. Azzal valóban el tudok menni mindenhol, reggel a 2 órás köreim kapcsán annyi út azért nincsen ahol gravel féle utak vannak és hasonló mint ahol te jársz nagyon kevés van. Jó 6 évvel ezelőtt a Specialized Crux CX bringával a Pilis felé is simán elmentem az mtb utakon, de nagyon sokat változott a talaj azóta, elég jelentős az erózió. Rengeteg a vízmosás, gyökerek, kövek.  

 

nekem sem veletlenul van a ht mellette :) de oszinten szolva szivesebben tekerek mar sikon (vhol lustasag, de egeszsegileg jobban is esik - konnyebb a terhelest koordinalni - ezert erdekelne egy lejtozos ebike).

 

amugy becs ilyen szempontbol tenyleg paradicsom, tekerhetsz tobb tizkmt sotteren, mehetsz tobb szazat tukorsima aszfalton, gyonyoru helyeken (varak, erdo, stb). a duna menten sikon, ha a wienerwald vagy alpok fele veszed, akkor felfele. montinak ott a wienerwald, mindent elerhetsz kb 10-20 percen belul.

 

de azt is tervezem, hogy felpakolom a bringat vonatra es vegigjarom az osztrak dunakanyar latnivaloit.

 

az errozio sajnos itt is megvan... lassan mar ott tartunk, hogy a ht is keves lesz nehany helyen, pedig en is 35os gumival jartam ezeket a kornyekeket ot eve.


arn módosította - 2019. augusztus 06. - 16:00


#422
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

kb negy honapja hajtom a bringat, de mar 2/3 annyi km van benne, mint a 2 eves montiban :) aszfalton tekerek tobbnyire, eddig csak par kmes szakaszokon probaltam mashol. tegnap elvittem egy 15-20kmes graveles korre, volt benne finom sotter, durvabb, foldut, osszekoto, etc. 4 baron a 32es gp5000 gumival baromi elvezetes volt, megkozkaztatom, hogy ez a leghatekonyabb bringa ilyen terepen. persze nem art fejben tartani, hogy donteni, vagy vizes helyen hasznalni veszelyes, de ettol eltekintve alig volt a sebessegem alacsonyabb, mint aszfalton.

 

 

 

Nagyon klassz helyek! Írtad, hogy vegyek hasonló kerékpárt. Többször volt már CX és gravel a fő kerékpárom, de valahogy hiányzott mindig a ht mtb. Azzal valóban el tudok menni mindenhol, reggel a 2 órás köreim kapcsán annyi út azért nincsen ahol gravel féle utak vannak és hasonló mint ahol te jársz nagyon kevés van. Jó 6 évvel ezelőtt a Specialized Crux CX bringával a Pilis felé is simán elmentem az mtb utakon, de nagyon sokat változott a talaj azóta, elég jelentős az erózió. Rengeteg a vízmosás, gyökerek, kövek.  



#423
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Marchfeldkanal mellett tekertem kb egy orat, visszafele meg probaltam vmi vedett helyen del fele jonni. Eloszor at akartam tekerni lobaun, de mar tul kozel volt a naplemente, igy inkabb a varoson at tekertem a donauinselig.

https://www.strava.c...ties/2591097870
  • karakoram kedveli ezt

#424
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Ez hol volt ? Niederösterreich-Süd Radweg Laxemburg felé ?



#425
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

kb negy honapja hajtom a bringat, de mar 2/3 annyi km van benne, mint a 2 eves montiban :) aszfalton tekerek tobbnyire, eddig csak par kmes szakaszokon probaltam mashol. tegnap elvittem egy 15-20kmes graveles korre, volt benne finom sotter, durvabb, foldut, osszekoto, etc. 4 baron a 32es gp5000 gumival baromi elvezetes volt, megkozkaztatom, hogy ez a leghatekonyabb bringa ilyen terepen. persze nem art fejben tartani, hogy donteni, vagy vizes helyen hasznalni veszelyes, de ettol eltekintve alig volt a sebessegem alacsonyabb, mint aszfalton.

 

O9R3tPB.jpg

KgImRrp.jpg

Jnr1wsr.jpg

CEUfjcZ.jpg


  • karakoram, Kisherceg, Rabbit és 1 további fórumtag kedveli ezt

#426
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en masba nem is raknam :) bar nalam a dropper csovek mindig erdekesek voltak... gyk addig hasznaltam oket igazan, amig le nem mertem menni olyan helyen, ahol elotte nem. viszont, hogy kicsit kiismertem a terepet, onnantol nem nagyon.



#427
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Először szereltem be a jó öreg, 2014-ben vásárolt RS Reverb dropperemet a fully-ba. Eddig a merev farúban használtam csak.

 

No hát ez ég és föld a merev után, eszméletlen, mennyivel jobb a dropper egy össztelósban!

 

IMG-1981-1.jpg


  • Rabbit, zeezoltano és madgab kedveli ezt

#428
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Már majdnem írtam, hogy adná magát az egysebesség :) 

De egy rendes egytányéros kar rá, meg szimpla racsni hátulra, aztán mehet is - elvetemültebbek leflexelhetik a bowdenakasztó szemeket ;)



#429
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

e643a0ac11c5c3e96c410abb11c4072c.jpg

Boltbamenős bringa. :) Tervben van a felújítása is. (+ festés is) Vagyis inkább átalakítása, mert használt cuccokat veszek majd rá többnyire.


deviantRider módosította - 2019. június 23. - 22:00


#430
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Én ilyen veszélyesen élek :D (inkább mindig hagyok egy kis tartalékot, ha ki kell fűzni, majdnem mindig vágnom is kell újból. Itt jegyezném meg, hogy a SRAM hátsó váltóba csak úgy tudtam befűzni a kétfejű váltóbovden vágottabbik végét, hogy pillanatragasztóval cseppentettem rá, különben kiszőrösödött a "csigánál"... sokkal egyszerűbb az egy fejű bovden, legalábbis először)

Menet: mivel első koskormányos biciklim, ezért folyamatos a halálfélelem, inni még nem merek menet közben :) A kormány mélysége is furcsa, de a kormányzás úgy általában meg aztán főleg. És sokat javult ezzel a 42 centis enyhén szétálló kormánnyal, az első egy 46(56) centis Venturemax volt, na az volt csak igazán furcsa..pedig azt mondják, kezdők szélesebbel induljanak. Jó, lehet hogy nem pont így olvastam, de ilyesmi. M-es váz, ez a kisebbik volt (mérethatár megint), és még így is azt érzem, hogy a stucni rövidülhet 1 centit. 

De haladós, főleg ezekkel a keskenyebb (:D 37..) gumikkal. 4 barral indítottam, magyar mellékút...aztán arra gondoltam, hogy nem azért van 37-es gummám, hogy itt szopassam magam, engedtem belőlük egy kicsit. Szóval belakás folyamatban, nem csak apróságok cseréje van tervben, hanem kerékszett és fékeké is, de azért már gurul. 

alakul. :) a fékdrót túllógó részét vágd rövidebbre, mert bár kicsi az esély, hogy becsípné, de félelmetesen néz ki.

de a lényeg: milyen menni vele? :)



#431
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

alakul. :) a fékdrót túllógó részét vágd rövidebbre, mert bár kicsi az esély, hogy becsípné, de félelmetesen néz ki.

de a lényeg: milyen menni vele? :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#432
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

A felénél már jobban kész.

 

London_3.jpg

London_2.jpg

London_1.jpg


  • karakoram, Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#433
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Szépek a kékségek nagyon, de tessék mondani rendes Canyon színben (tök fekete :) ) nem volt?! :)

 

arn: csak a gravel, megértelek!

 

ez endurance bringa :D



#434
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Szépek a kékségek nagyon, de tessék mondani rendes Canyon színben (tök fekete :) ) nem volt?! :)

 

arn: csak a gravel, megértelek!

 

Az volt a másik színű lehetőség de az előző bringám is fekete volt így most más akartam. Élőben amúgy nagyon ütős, örülök is hogy ezt választottam. :)


Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014


#435
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Szépek a kékségek nagyon, de tessék mondani rendes Canyon színben (tök fekete :) ) nem volt?! :)

 

arn: csak a gravel, megértelek!


karakoram módosította - 2019. május 29. - 15:14


#436
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

felnis feknel (outis patko) amugy mi a max gumiszelesseg?

 

mostanaban ra se ultem a montira... igaz ennek az is oka, hogy folyamatosan esik, en meg utalom a bringat takaritani. kirandulni ezzel is lehet :)

 

AqN8Bb5.jpg

2Gc0YzL.jpg


arn módosította - 2019. május 29. - 10:26

  • Feri84 kedveli ezt

#437
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Gyárilag eTap volt a bringán, de még a régi 11-es rendszer. Direkt azért is vettem meg, így mindenem csereszabatos a CX-en lévő cuccal. Plusz még a régi görgőmre is fel tudom tenni, mert hagyományos 130mm-es papucstávolság van hátul, gyorszárral. Rengeteget görgőzöm télen, nekem ez is szempont. :)

 

Felnik passz. Ez 18mm belső szélességű, úgy tudom, ami most nekem van. De a kerékszett jó nehéz, gyári adat szerint is valami 1800 grammos. Nem baj, jó lesz. Ami meglepett, hogy akkorát fog a fék, hogy majdnem fejre állok, ha elfeledkezem. Mondjuk vizes körülmények közt biztosan rosszabb, mint bármelyik tárcsás. Egyébként direkt nem tárcsásat akartam. Minden 'olajos' rendszer már, elég az olajjal/fékfolyadékkal szívni a montin, nem akartam még itt is. (Hja, Trickstuff Piccola ettől még eszméletlen király!)

 

Kék meg azért lett, mert nem akartam feketét és eTapos meg nem volt más színben :D

 

Shimano Ultegrával volt még Ultimate Di2 ennél jobb áron, de ott meg az totál más rendszer ugye, elég egy elektronyos rencee.

Meg az sem utolsó, hogy faék egyszerű soha el nem romlós dolgok vannak csak a bringán, ha a kerekek agyai bírni fogják, akkor sok minden nem fog itt tönkremenni, úgy gondolom nagyon sokáig. 

A görgő kérdést megértem, én is pont ezért döntöttem tavalyelőtt a gyorszáras + patkófékes megoldás mellett. 

Egy 1,2 kilós alacsony profilú karbon kerékkel és belső nélkül ez bringa szinte magától menne fel bárhová... :) 



#438
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Jó kis bringa, látom, eléggé rákattantál erre a színvilágra is :)

A red szett már az új axs, vagy a régebbi canyonról pakoltad át? 

Öröm látni, hogy valaki még hisz a felnifékben, fékerőben szerintem is bőven elég, amit egy mai modern ilyen megoldás nyújt. Ugyanakkor felnifékes felniből lehet kapni manapság széles kivitelt, vagy ezek az országúti felnik megálltak a 18 mm-nél, és kész? 

Gyárilag eTap volt a bringán, de még a régi 11-es rendszer. Direkt azért is vettem meg, így mindenem csereszabatos a CX-en lévő cuccal. Plusz még a régi görgőmre is fel tudom tenni, mert hagyományos 130mm-es papucstávolság van hátul, gyorszárral. Rengeteget görgőzöm télen, nekem ez is szempont. :)

 

Felnik passz. Ez 18mm belső szélességű, úgy tudom, ami most nekem van. De a kerékszett jó nehéz, gyári adat szerint is valami 1800 grammos. Nem baj, jó lesz. Ami meglepett, hogy akkorát fog a fék, hogy majdnem fejre állok, ha elfeledkezem. Mondjuk vizes körülmények közt biztosan rosszabb, mint bármelyik tárcsás. Egyébként direkt nem tárcsásat akartam. Minden 'olajos' rendszer már, elég az olajjal/fékfolyadékkal szívni a montin, nem akartam még itt is. (Hja, Trickstuff Piccola ettől még eszméletlen király!)

 

Kék meg azért lett, mert nem akartam feketét és eTapos meg nem volt más színben :D

 

Shimano Ultegrával volt még Ultimate Di2 ennél jobb áron, de ott meg az totál más rendszer ugye, elég egy elektronyos rencee.


zscs módosította - 2019. május 28. - 11:04


#439
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Még egy kék Ultimate. :D

 

87341_img_20190419_150759.jpg


  • karakoram és arn kedveli ezt

Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014


#440
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

T'om, a nyeregtáska randa szürke, meg itt-ott még lenne mit variálni - de hagytam mindent gyári állapotában és így is tervezem még sokáig. ;)

Hja, a háttérben az ott egy buszmegálló, fullextrás, szupertiszta, 2 kaspó volt az ablakába téve frissen ültetett virágokkal. Jó, a gazt (még) nem nyírták le körülötte, de hát osztrákoknál sem lehet mindig minden tökéletes! :D

 

IMG-1890-2048px.jpg

Jó kis bringa, látom, eléggé rákattantál erre a színvilágra is :) 

A red szett már az új axs, vagy a régebbi canyonról pakoltad át? 

Öröm látni, hogy valaki még hisz a felnifékben, fékerőben szerintem is bőven elég, amit egy mai modern ilyen megoldás nyújt. Ugyanakkor felnifékes felniből lehet kapni manapság széles kivitelt, vagy ezek az országúti felnik megálltak a 18 mm-nél, és kész?