Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#1
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.334 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszi mindenkinek! smile.png

 

A letisztult kinézet és a karbantartási igény minimalizálása mellett a megbízhatóság is fontos szempont volt, ezért pár alkatrész inkább nehezebb. Ilyen a kormány (130 grammos, de elpusztíthatatlan 720mm-es PRC a 98 grammos Darimo helyett), markolat egy ~90 grammos gumi Ergon XCR (ha jól rémlik) a 18 grammos Ritchey supersonic helyett, hajtókaron tudnék még ~100 grammot spórolni 8-csavaros direct mount tányérral (van itthon, bármikor fel tudnám tenni), pedálból a XPedo Ti8-ak szuperkönnyűek (216g) és jól forognak, de van régi féloldalas SPD-s XPedo Ti6-om egy pár, 166g, amibe baromi nehéz becsatolni! biggrin.png

Külsőkből ragaszkodtam a 2.4-es Continental Dubnitalokhoz, az a pár 10 gramm extra a kényelem oltárán bőven megéri!

 

Régi 11-es váltással lehetne spórolni még úgy 200 grammot, de ragaszkodom az XX1 AXS-hez, nagyon bevált!

 

Ha érdekel valakit, ezen alkatrészekből építettem:

 

speciht2020.gif


  • dzsonhee, Kisherceg és madgab kedveli ezt

#2
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.585 hozzászólás

Ez nyilván nekem nagyon tetszik, "teljesen" olyan mint a Canyon-om volt (megbántam, hogy eladtam). Full merev, XX1 AXS, Newmen kerekek. Most is hasonlóm van csak gravel, Garbaruk sor is stimmel (éppen jön egy HG-ra való 12-es minden szükséges módosítással, amit szerintem még nem építek be de majd hamarosan). 

Gratula a bringához! 

 

TsKpGL1ZJWSgH4FnrULOjFA9Dhp2E6ei4_k1wDny

 

 

 


karakoram módosította - 2026. június 16. - 14:05

  • zscs kedveli ezt

#3
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.334 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ez durván repülhet felfelé alattad, mindig tetszett az Epic ht váz, volt belőle az a mindenféle színű S-works változat.
 

Valószínűleg jó motivációs "tréner" lehetek majd a nyáron! :)

...igaz, a 2020, 2021-es súlyommal lenne az igazi - de így legalább jó mélyre kell ásnom!... :D



#4
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Ez durván repülhet felfelé alattad, mindig tetszett az Epic ht váz, volt belőle az a mindenféle színű S-works változat.

TsKpGL1ZJWSgH4FnrULOjFA9Dhp2E6ei4_k1wDny
SQqXIGQALkQQnDeZQMbeANg4x5CQ2JBxuh_qhEPY
gZnDw4tbejxz86vzguKjtTnHgUcKCnyKJypb8zkt
4hiFNHLK8mcO8Yb94y2eKDMUILbKv1IsNM8TKE6G



#5
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

TsKpGL1ZJWSgH4FnrULOjFA9Dhp2E6ei4_k1wDny

 

 

 

 

 

a grammbuzulás nem érdekel, de egyébként ez _vajó! ;) valami hasonlót el tudnék képzelni, ha már modern cucc. a "múltkor" majdnem rámentem karakoram régi, hasonló építésű Canyon bicajára, csak aztán csikkennvéj volt... rolleyes.gif


  • karakoram, madgab és zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#6
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.334 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

TsKpGL1ZJWSgH4FnrULOjFA9Dhp2E6ei4_k1wDny

SQqXIGQALkQQnDeZQMbeANg4x5CQ2JBxuh_qhEPY

gZnDw4tbejxz86vzguKjtTnHgUcKCnyKJypb8zkt

4hiFNHLK8mcO8Yb94y2eKDMUILbKv1IsNM8TKE6G


  • karakoram, Kisherceg, Rabbit és 1 további fórumtag kedveli ezt

#7
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.334 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hm, 3D-nyomtatottat nem próbáltam még!

A legkényelmesebb nyergem egy 82 grammos MCFK nyereg, aztán a régi Sellei Italia SLR-ek. De hogy ontopik legyek, töltök fel fotót a legújabb építésemről, ha el nem felejtem!

 

Csupa régi, de prémium cuccból épült alapvetően és egy 6 éves, még az összel vásárolt Specialized Epic HT vázra, edzőbicajnak. 7350 gramm pedállal, kulacstartóval, mindenestől. Erőmérővel, 1x12-es Eagle AXS váltás, a régi, 2019-es XX1 szettem. Kerekek és külsők újak csak, véletlenül észrevettem egy kiárusítást és Newmen Phase 30 VONOA XC szett lett (~1160g) a listaár alatt jóval. Tesztelem, kibír-e 1 évet egy karbonküllős kerékszett alattam. Nem vagyok én vak, csak bátor! :D


  • Kisherceg kedveli ezt

#8
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.585 hozzászólás

A nyereg 3d nyomtatott és ezáltal tudják variálni az egyes pontjain, hogy inkább puha legyen vagy támasszon, sajnos nagyon bejött, mentem 40 km-t, nem ültem még ilyen kényelmes nyergen pedig a sima Power Comp is teljesen jó, de ez más szint kényelemben. Nem veszek a két másikra, nem, mantrázom.
A bringa meg zseniális, graveleztem is vele.

 

Én azt valahogy soha nem olvastam sehol a 3D nyergekről, köszi!! Klassz a kerékpár!


  • madgab kedveli ezt

#9
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás

MjQzMDQ0OQ.jpg


  • karakoram, Kisherceg és zscs kedveli ezt

#10
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
A nyereg 3d nyomtatott és ezáltal tudják variálni az egyes pontjain, hogy inkább puha legyen vagy támasszon, sajnos nagyon bejött, mentem 40 km-t, nem ültem még ilyen kényelmes nyergen pedig a sima Power Comp is teljesen jó, de ez más szint kényelemben. Nem veszek a két másikra, nem, mantrázom.😁
A bringa meg zseniális, graveleztem is vele.

madgab módosította - 2026. június 04. - 22:06

  • Kisherceg kedveli ezt

#11
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

a bicaj klassz, ahogyan mondtam is wink.png  viszont a nyereg mit tud, amitől ennyibe kerül? (a csövet értem, karTóóón... :D :P )


  • madgab kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#12
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
A fekete váz az arany felirattal nagyon passzol a barna oldalfalú gumikhoz.

Én is új bringa napot tartottam tegnap, végül a carbon Sirrus X lett, a nyereg amit régen szerettem volna kipróbálni egy Power Pro Mirror 143-as, a nyeregcső pedig egy Roval Terra offsetes, a kormányból szélesebb kicsit emelt került rá 50-es kormányszárral. Az elektromos Specik után hátbaveregettem magam, hogy simán kitekertem az összes meredek fal szerű utcát, síkon meg repül 30 körül simán. Még a fékeket kell bekoptatni teljesen de hihetetlenül jó érzés menni vele.

Képek:

https://drive.google...irpQEUvMlyTWsgl
  • karakoram és Kisherceg kedveli ezt

#13
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.585 hozzászólás

A Wheeltop után jött velem szemben egy Schwalbe Thunder Burt külső szett, hát gondoltam kipróbálom. 2.1-es, már-már klasszikus külső baromi jó bütykökkel oldalt és a haladáshoz sok kicsivel a futófelületen. 550 gr, nagyon klassz. A - hívjuk így - gravel külsők (Specialized Terra, 50 mm) ezeknél finomabbak, de montis múltam miatt jobb ez az egresszív stílus. 

Azt mondanám készen van. Kormányt variálhatnám de erre nagyon jól be van állítva minden, kényelmes is, csak kezdenék egy rakás beállítást elölről. 

 

netre3.jpg

Giant2.jpg

Giant3.jpg


  • Kisherceg, Rabbit és madgab kedveli ezt

#14
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás
Jó nehéz... 😄;) jó, hogy megtartottad, inkább egy bicajjal több legyen, pláne ha használod is. ;)
  • zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#15
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.334 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

El akartam adni, végül újjáépítettem. :)

 

rXvETjCO-LATj8gVVE7tKNI3rtKhG61qLniH3dUC

 

...a fotó óta a pár dolgot lecseréltem, például a hátsó sort 10-44t -re, mert a 32 x 42t kicsit "karcsú" volt (öőő...). Eredeti dropperben a cartridge sajnos kuka, így bele toltam egy OneUp V3-at 150mm droppal. Hja, lemértem és 11.725 gramm ezzel a két ~1000-1100g-os külsővel. :o


  • karakoram, Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#16
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.585 hozzászólás

Klassz a Ronin!!

 

Nálam maradt a Revolt annyira szeretem, nincs értelme cserélni egyelőre. Néztem rá AXS rendszert (drága), 12-es vezeték nélküli GRX-et (nem olcsó ez sem de kellene még a hátsó kerekekemmel is csinálni valamit mert még Campa rotor is van hozzá de Microspline az nincs és nem is lesz blink.png). A Garbaruk sor mászós fokozatok teljesen megegyeznek az Eagle sor fokozatokkal, nincs miért cseréljem. Némi befektetéssel megkapta a GRX800-as 11-es karokat és a 800-as fékeket is, Ergon gravel bandázst. Ezek még téli képek, jó nehéz téli külsőkkel, nagyon ritka, tiszta állapotban. Azóta felkerült vissza a Speci Terra külső előre és a Tracer hátra, a leginkább érezhető helyről került le nem kevés súly (a képen lévőket vissza sem fogom tenni már).

 

giant1.jpg  

giant2.jpg

 

giant3.jpg

 

giant4.jpg

 


  • koga, Kisherceg és zscs kedveli ezt

#17
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

na, ráaggattam a kramancokat és sikerült (a célfelhasználásnak kb megfelelő) családi tekerés keretében fel is avatni. 

 

69bec39ee41f9b42a96c744a.jpg?width=2000&

 

látom és nem meglepetés, hogy ez is Ronin, tehát "egyéniség".  laugh.png  nem tökéletes, de valamilyen, ami ugye jó. kényelmesebb, mint az elődje, ez nagyon jó és valahogy magabiztosabb is.  vannak apró(bb)ságok, amik nem tetszenek, de jó lesz ez szerintem. ja, és egyelőre nem tervezek variálni, változtatni rajta. biggrin.png


  • karakoram, donciccio és talpfa kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#18
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

Bandázst mások is dicsérték, pedig kb három alkalommal csináltam eddig (ezzel együtt).

Fólia a felsőcsőre lesz, a nyeregvázcsőre (ahol a bicajtartó fogja), meg talán az alsócső aljára, ahol a bovdenek futnak.



Ja, a lánc- és támvillára, meg a villaszárakra szoktam még, ahol a sár összekarcolná. Bár talán nem lesz sáros, de Ronin 1-en is jól jött.

Kisherceg módosította - 2026. március 10. - 20:14

  • talpfa kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#19
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

Nem látszik a bandázson, hogy rosszul sikerült volna. Legalább is a bal oldalon.
A 3-dik bandázsolásomra merem azt mondani, hogy szerintem szép lett, de messze nem tökéletes.
Az elsővel mennyit szívtam, te jó ég! Akkor sírtam vissza a flat bart és a bilincses markolatot! "Én marha, hát kellett nekem ez, miért nem volt jó nekem a régi?!?"biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png
Hova raksz fóliát???
Én a fékkarok végére vettem ilyen pici gumivédőt, (egyébként még jól is néz ki ).
Ugye a 105 karok is fényes feketék, ha fal mellé támasztom, gyorsan meglátszana...
Illetve gumigyűrűt vettem, ami a kormány végére a bandázsra raktam, fal támasz vagy eldőlés esetén védi a kormányt és a bandázst is.


Bandázst mások is dicsérték, pedig kb három alkalommal csináltam eddig (ezzel együtt).

Fólia a felsőcsőre lesz, a nyeregvázcsőre (ahol a bicajtartó fogja), meg talán az alsócső aljára, ahol a bovdenek futnak.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#20
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás

na, még egy kép aztán elég is lesz belőlem/-ünk biggrin.png kész a kormánytekerés, jó béna lett. biggrin.png

 

69af031ddeaae937ee6a88b8.jpg?width=2000&

 

kb ez tűnik jelenleg a "végleges" setupnak. ma volt szerencsém menni is vele egy keveset. kormány egyelőre jó, ülés jónak tűnik, összességében mintha kényelmesebb lenne mint Ronin 1. váltás jó (Ronin 1-en a Tiagra 4700 sosem tűnt ennyire precíznek), fékezés... nos, én nagyobb tárcsához vagyok szokva elöl, de azért nem kell szégyenkeznie. hátul pöpec.

 

persze megy majd még rá kulacs- és pumpatartó, lámpa és fólia pár helyre.

Nem látszik a bandázson, hogy rosszul sikerült volna. Legalább is a bal oldalon.

 A 3-dik bandázsolásomra merem azt mondani, hogy szerintem szép lett, de messze nem tökéletes.

Az elsővel mennyit szívtam, te jó ég! Akkor sírtam vissza a flat bart és a bilincses markolatot! "Én marha, hát kellett nekem ez, miért nem volt jó nekem a régi?!?"biggrin.png biggrin.png biggrin.png

Hova raksz fóliát???

Én a fékkarok végére vettem ilyen pici gumivédőt, (egyébként még jól is néz ki ).

Ugye a 105 karok is fényes feketék, ha fal mellé támasztom, gyorsan meglátszana...

Illetve gumigyűrűt vettem, ami a kormány végére a bandázsra raktam, fal támasz vagy eldőlés esetén védi a kormányt és a bandázst is.


talpfa módosította - 2026. március 10. - 14:55