Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#1
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
En ezt hasznalom, imadjuk, Kingat ezzel rangatom fel
https://traxmtb.com/...roducto/trax-3/
  • karakoram és Kisherceg kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#2
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
A TowWhee-ből nekem a felnőtteknek való van, area vettem, ha nem ebike-os barátaim jönnek bringázni és meg akarok minél több jó helyet mutatni Nekik, akkor a meredekeken ezzel húzom fel őket, az a szuper benne, hogy nagyon finoman nyúlik ezért nem rángatja azt akit vontatbaz ember vele, hanem teljesen természetes érzés, ősszel barátomék voltak itt, felesége jött az én másik elektromosommal én meg húztam a Levo-val úgy, hogy még a gyerek is ült a montiján a gyerekülésben.🙂
A nyereg pálcájára tehető karabíneres kiegészítőt vedd hozzá, maga a kötél is baromi kis helyre betehető akár zsebbe is.

https://www.bike24.c...rchTerm=Towwhee

https://www.bike24.com/p2458171.html

Arra amire én is használtam tök jó volt a Camping a játszótérre (vagy a Tacskó), utána meg a tipikus BMX.
Valamiért a hegyekbe eszembe sem jutott felmenni, pedig apám vitt kirándulni rendszeresen. Az első mtb-vel már húztam viszont fel, szét is esett (az a típus volt amit el sem vállalnak ma már a komolyabb boltok) biggrin.png .

Towwhee-t pont néztem, valószínűleg veszek majd, a derékra köthető kiegészítőt néztem rá pluszban (nem akaródzik a Giant gravel fenekét ezzel nyúzni, igaz egy rendes nyeregcsőre szerelhető bikepacking táska sem jobb). Illetve elég minimalista vagyok, utálom ha van nálam valami meg a bringára kell tekerni és hasonlók rolleyes.gifwacko.pngblink.png.


  • karakoram kedveli ezt

#3
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Nagyon szuper Riprock, láttam ilyet élőben, baromi jó kis bringa, annak idején mekkorát néztünk volna egy ilyenre a Csepel Tacskó helyett amit persze imádtunk. Meredekebb részekre nem próbáltátok a TowWhee-t?
 

 

Arra amire én is használtam tök jó volt a Camping a játszótérre (vagy a Tacskó), utána meg a tipikus BMX.

Valamiért a hegyekbe eszembe sem jutott felmenni, pedig apám vitt kirándulni rendszeresen. Az első mtb-vel már húztam viszont fel, szét is esett (az a típus volt amit el sem vállalnak ma már a komolyabb boltok) biggrin.png . 

 

Towwhee-t pont néztem, valószínűleg veszek majd, a derékra köthető kiegészítőt néztem rá pluszban (nem akaródzik a Giant gravel fenekét ezzel nyúzni, igaz egy rendes nyeregcsőre szerelhető bikepacking táska sem jobb). Illetve elég minimalista vagyok, utálom ha van nálam valami meg a bringára kell tekerni és hasonlók rolleyes.gif wacko.png blink.png.  


  • madgab kedveli ezt

#4
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Mondjuk nem fekete, ami azért elég béna....

Viccelek! ;):)
  • karakoram kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#5
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Nagyon szuper Riprock, láttam ilyet élőben, baromi jó kis bringa, annak idején mekkorát néztünk volna egy ilyenre a Csepel Tacskó helyett amit persze imádtunk. Meredekebb részekre nem próbáltátok a TowWhee-t?

Fiam új kerékpárja, 20"-os.
Hozzánk kell az ehhez hasonló áttétel ami nem sok modellen van, amúgy lehet nem ezt választottam volna. Jó kerékpár viszont nem könnyű. Tárcsa nem kellett volna feltétlenül, ami v-fékes azon kellett volna cserélnem a váltórendszert. Az eddig használt Earlyrider márkából 320 000 HUF lett volna ami sokkal jobb de azt túlzásnak érzem, 1.4 kilóval könnyebb. Az biztos, hogy szép, jól megy, jól hajtja, stabil az összkép. Hazafelé egy 10%-os emelkedőt is be tudott vele vállalni legutóbb. Félreértés ne essék ezeket nem én nyomom nála, a lankásabb részen toltuk de utána Ő indult meg. A közelben van egy kis freeride park, ott is nyomja le és fel. Vicces vagyok ott a gravel nyergében biggrin.pngsmile.png.

IMG-20240217-110625-1.jpg
IMG-20240217-110634-1.jpg
IMG-20240217-110645-1.jpg



#6
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Erre modták anno felénk, hogy nem mindegy, hogy egy gyereknek fasza apja vagy apja fa.za van...

Szép bringa. smile.png

 

 

Fiam új kerékpárja, 20"-os. 

 


  • karakoram kedveli ezt

#7
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Fiam új kerékpárja, 20"-os. 

Hozzánk kell az ehhez hasonló áttétel ami nem sok modellen van, amúgy lehet nem ezt választottam volna. Jó kerékpár viszont nem könnyű. Tárcsa nem kellett volna feltétlenül, ami v-fékes azon kellett volna cserélnem a váltórendszert. Az eddig használt Earlyrider márkából 320 000 HUF lett volna ami sokkal jobb de azt túlzásnak érzem, 1.4 kilóval könnyebb. Az biztos, hogy szép, jól megy, jól hajtja, stabil az összkép. Hazafelé egy 10%-os emelkedőt is be tudott vele vállalni legutóbb. Félreértés ne essék ezeket nem én nyomom nála, a lankásabb részen toltuk de utána Ő indult meg. A közelben van egy kis freeride park, ott is nyomja le és fel. Vicces vagyok ott a gravel nyergében biggrin.png smile.png

 

IMG-20240217-110625-1.jpg

IMG-20240217-110634-1.jpg

IMG-20240217-110645-1.jpg

 

 

 

 


  • Kisherceg, Rabbit, madgab és 2 további fórumtag kedveli ezt

#8
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Backroad elnevezés tetszik, Rose-nak is mert így hívják a gravel bringájukat biggrin.png.

Szerencsére hibátlan a kutyahelyzet, 1 hely van ahova öreg néni miatt nem megyek mert persze nagy kutyákkal sétál reggel 6 körül és nem bír velük....

 

Klassz környék, klassz, hozzávaló bicajjal. Hívhatjuk backroadnak, az simán illik erre.

Szeretttem nagyon a Hármason bicajozni én is, míg volt társaság, illetve a közelben laktam. Most a déli végeken körözgetek, Kamaraerdő felé, ott többet kell bűvészkedni egy kis szint összegereblyézéséért, cserébe nincs annyi kő, így a 35-ös gumi is okés.

Reggel a kutyahelyzet vállalható? Volt olyan eset, mikor törpedisznót sétáltató alakkal találkoztam arrafelé annak idején.


  • Rabbit kedveli ezt

#9
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

A környék ahol lakom hazai viszonylatban hegy biggrin.png

Óbudáról indulva ha átteker az ember a hegyen keresztül kerülővel a Szépvölgyi út felé majd onnan akár szintén kerülővel (Rózsadomb) a Hármashatár-hegyen fel be az erdőbe az ennyi tud lenni könnyen. Nagyon klassz kis utcák vannak betonon és az erdőről nem is beszélve. Tele van 7-10-15 százalékos emelkedővel az útvonal. Erre tipikusan nagyon jó a gravel bárki bármit is mond. 

 

  

Klassz környék, klassz, hozzávaló bicajjal. Hívhatjuk backroadnak, az simán illik erre.

Szeretttem nagyon a Hármason bicajozni én is, míg volt társaság, illetve a közelben laktam. Most a déli végeken körözgetek, Kamaraerdő felé, ott többet kell bűvészkedni egy kis szint összegereblyézéséért, cserébe nincs annyi kő, így a 35-ös gumi is okés.

Reggel a kutyahelyzet vállalható? Volt olyan eset, mikor törpedisznót sétáltató alakkal találkoztam arrafelé annak idején.



#10
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

A környék ahol lakom hazai viszonylatban hegy biggrin.png

Óbudáról indulva ha átteker az ember a hegyen keresztül kerülővel a Szépvölgyi út felé majd onnan akár szintén kerülővel (Rózsadomb) a Hármashatár-hegyen fel be az erdőbe az ennyi tud lenni könnyen. Nagyon klassz kis utcák vannak betonon és az erdőről nem is beszélve. Tele van 7-10-15 százalékos emelkedővel az útvonal. Erre tipikusan nagyon jó a gravel bárki bármit is mond. 

 

strava.jpg   


  • Rabbit kedveli ezt

#11
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

Jól néz ki, annak ellenére, hogy elég fekete :) Ma már össze is tudod sarazni... Merre jártál vele? 25 km-en 800+ méternyi szintemelkedés mid felfelé, mind lefelé elég vidám lehetett.

Tudom, hogy alig vártátok a képeket biggrin.png

Egy álom! Nem tudtam sokat menni ma hajnalban, 25 km-en nyomtam 830 méter szintet, de ha ez ilyen lesz akkor nagyon fogom szeretni. Csendes, kényelmes, semmi probléma (nyekergés, kattogás, stb). 

 

IMG-20231014-084926.jpg

IMG-20231014-084932.jpg

IMG-20231014-084951.jpg


  • karakoram kedveli ezt

#12
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Tudom, hogy alig vártátok a képeket biggrin.png

Egy álom! Nem tudtam sokat menni ma hajnalban, 25 km-en nyomtam 830 méter szintet, de ha ez ilyen lesz akkor nagyon fogom szeretni. Csendes, kényelmes, semmi probléma (nyekergés, kattogás, stb). 

 

IMG-20231014-084926.jpg

IMG-20231014-084932.jpg

IMG-20231014-084951.jpg


  • Kisherceg, husevotelefonfulke, Rabbit és 4 további fórumtag kedveli ezt

#13
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.288 hozzászólás

Ez szerintem hozzátartozik az élményhez, amit a kerékpározás ad. Az, hogy bringázás előtt/közben/után ránézel a kerékpárra és tetszik, amit látsz. (ehhez fontos hozzátenni, hogy az én kerékpáros teljesítményem abszolút elhanyagolható, a saját határaimat feszegetem, mert az is örömet okoz a kerékpározásban, de azok a határok sok-sok szinttel az erős amatőröké alatt van)

 

Ezért tetszett meg a Decathlon lila országútija (aztán szerencsére megtaláltam a használt Wiliert, amit ha nem török össze egy éven belül, jobb üzlet lesz és még jobban tetszik) és ezért húz a szívem általában a gyári konfigurációkhoz, mert az "optika" jobb, mint amit összelegózással (ami lehet olcsóbb és könnyebb/erősebb) el lehet érni.

X4cdgFuTqM--KfAiLJ2EddcYF4VqwDFlDUckQfre

 

az enyém egy összelegózott bringa. jobb, mint a gyári setup, de nagyon hasonló. szóval lehet ezt jól is csinálni. ;)


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#14
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

Ez szerintem hozzátartozik az élményhez, amit a kerékpározás ad. Az, hogy bringázás előtt/közben/után ránézel a kerékpárra és tetszik, amit látsz. (ehhez fontos hozzátenni, hogy az én kerékpáros teljesítményem abszolút elhanyagolható, a saját határaimat feszegetem, mert az is örömet okoz a kerékpározásban, de azok a határok sok-sok szinttel az erős amatőröké alatt van)

 

Ezért tetszett meg a Decathlon lila országútija (aztán szerencsére megtaláltam a használt Wiliert, amit ha nem török össze egy éven belül, jobb üzlet lesz és még jobban tetszik) és ezért húz a szívem általában a gyári konfigurációkhoz, mert az "optika" jobb, mint amit összelegózással (ami lehet olcsóbb és könnyebb/erősebb) el lehet érni.

 

Ennyit a csodás zöldeskék eltévelygésről. smile.png

 

A márkafétis engem teljesen hidegen hagy, de ha jól belegondolok, simán szín alapján választok, ha megvan a megfelelő műszaki tartalom.


  • Rabbit kedveli ezt

#15
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

jaj, ne, már megint... pedig már úgy tűnt, jó útra tértél... smile.pngwink.png

Ennyit a csodás zöldeskék eltévelygésről. smile.png

 

A márkafétis engem teljesen hidegen hagy, de ha jól belegondolok, simán szín alapján választok, ha megvan a megfelelő műszaki tartalom.


  • tolli kedveli ezt

#16
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
😱 jaj, ne, már megint... pedig már úgy tűnt, jó útra tértél... :) ;)
  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#17
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Remélem pénteken jövök egy teljes alakos képpel (át kell építeni, össze kell rakni), ez végre én vagyok cool.png. Csak Hercegünket idegesítem mert műanyag, fekete és nem menetes a középcsapágy tongue.png biggrin.png

 

IMG-20231010-212410.jpg


  • tolli kedveli ezt

#18
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Tolli: a Deepspace gazdája egy régi barátom, évente egy összehozunk egy-egy közös hétvégét (annual, ugye... :D). A bicajjal nem sokat mentem, de annak alapján teljesen más, mint egy ősmonti. Már úton van hozzá egy Ritchey Kyote. Nagyon remélem, hogy beválik neki, mert én beszéltem rá. 🤭
Az On-One az enyém.

Kisherceg módosította - 2023. október 09. - 18:12

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#19
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

feleségem szavaival élve: ez nem gusztustalan.

 

A feleségem nagyon megértő a hobbimmal kapcsolatban, de minden vásárlás előtt ő, mint a családi ízlésrendőrség tagja, rá kell üsse a kerékpárra a "szép" pecsétet :)


  • donciccio kedveli ezt

#20
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

Mindig béna vagyok a kép linkeléssel (beilleszteni sohasem sikerült), a céges gépemen tiltva van a bikemag, a másikon pedig a Safari nem enged belépni...

 

talán most sikerül a link, jelen konfiguráció (teljesen gyári), pedállal és kulacstartókkal 7.5 kg. A nyeregcső néha még nyikorog egy kicsit (sok-sok karbon paszta és túlhúzás után), de már tudom, hogy még egyszer feleslegesen nem fogok középcsapágyat cseréltetni, mert nem az a hangadó.

 

https://drive.google...?usp=share_link

 

jó társaságban voltunk a hétvégén. smile.png

 

65195c4db9cd1165cd33a18e.jpg?width=2000&

Szép vasak! A Deepspace ezzel a kormánnyal hozza az ősmonti érzést? Az On-One-nal összefutottatok vagy tervezett volt a közös túra?