Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#41
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

Jól mutat a gép, gratulálok!

A költségvetést már nem kérdezem, látom, hogy elkapott a gépszíj. smile.png

 

Egyedül a kormányzáshoz adnék kéretlen tanácsot, én biztos cserélném a helyedben egy colos emelésű hajlítottra, amely legalább 64 cm széles, de ami igazán jó, egy 70 centinél szélesebb, egyenes. Régen ilyen nem volt.

https://ebike.hu/ter...gyenes-kormany/

Atomstabil, tapasztalatból mondom, ezekhez az 580 mm-es lélekvesztőkhöz képest.

szélesebb? én még ebből vágni akartam. biggrin.png országútis vagyok. ettől jóval keskenyebb kormányhoz vagyok szokva. 

 

majd nézek egy költségvetést, de egy csomó dolgot kaptam, meg volt itthon néhány cucc. a fékek, külsők, belsők, pedálok, voltak drágák. vagyis az új alkatrészek.  


donciccio módosította - 2025. szeptember 22. - 17:30

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#42
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

a 30T is már necces volt ennek a váltónak. 

 

oh, pedig fogadni mertem volna, hogy viszi. :o

 

 

Jól mutat a gép, gratulálok!

A költségvetést már nem kérdezem, látom, hogy elkapott a gépszíj. smile.png

 

Egyedül a kormányzáshoz adnék kéretlen tanácsot, én biztos cserélném a helyedben egy colos emelésű hajlítottra, amely legalább 64 cm széles, de ami igazán jó, egy 70 centinél szélesebb, egyenes. Régen ilyen nem volt.

https://ebike.hu/ter...gyenes-kormany/

Atomstabil, tapasztalatból mondom, ezekhez az 580 mm-es lélekvesztőkhöz képest.

 

hah, Rabbit megint jól beszél +1 :) az a Funn nekem ugyan nem tetszik, de pl egy ilyet tudok kölcsönözni, kipróbálásilag*, ha kéred, Don, akár a hozzáillő (valami ilyesmi, csak 80mm) stucnival.

 

*kipróbálásilag, mivel haveré, azért parkoltatja nálam, hogy adjam el, csak lusta voltam meghirdetni. meg persze az árat is nekem kellene kitalálni... rolleyes.gif


  • donciccio kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#43
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.050 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Jól mutat a gép, gratulálok!

A költségvetést már nem kérdezem, látom, hogy elkapott a gépszíj. smile.png 

 

Egyedül a kormányzáshoz adnék kéretlen tanácsot, én biztos cserélném a helyedben egy colos emelésű hajlítottra, amely legalább 64 cm széles, de ami igazán jó, egy 70 centinél szélesebb, egyenes. Régen ilyen nem volt.

https://ebike.hu/ter...gyenes-kormany/

Atomstabil, tapasztalatból mondom, ezekhez az 580 mm-es lélekvesztőkhöz képest.


  • Kisherceg és donciccio kedveli ezt

#44
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

550332680_25096234739982238_758985228594

 

550531085_25096235143315531_691516442838

 

550229464_25096235669982145_765896486018

 

elkészült. holnap kipróbálom. :)


  • Rabbit kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#45
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

   

a váltótartó-fül hosszabbító nélkül nem tudta 32T- kezelni? ohmy.png

a 30T is már necces volt ennek a váltónak. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#46
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás
 

új sor, és lánc lett felrakva. 12-32T lett hátul. eddig 13-30T volt. elől nem változott semmi. 48-38-26T van rajta. a 32T miatt lett felrakva a váltó konzol hosszabbító. van itthon 11T váltó görgő. ezt majd még meglátom, h felszereljem e. 

 

a váltótartó-fül hosszabbító nélkül nem tudta 32T- kezelni? :o
  • donciccio kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#47
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

új sor, és lánc lett felrakva. 12-32T lett hátul. eddig 13-30T volt. elől nem változott semmi. 48-38-26T van rajta. a 32T miatt lett felrakva a váltó konzol hosszabbító. van itthon 11T váltó görgő. ezt majd még meglátom, h felszereljem e. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#48
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

Ezt hogy sikerült kiegyenlíteni? Kell vmi speckó szerszám hozzá?
 

https://youtu.be/NQd...AMqGE9ijCvy1RQL 2:20-tól látszik, h hogyan kell megcsinálni.


  • marton és ultio kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#49
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

Ezt hogy sikerült kiegyenlíteni? Kell vmi speckó szerszám hozzá?
 

ez a speckó szerszám. :D


  • Kisherceg kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#50
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.698 hozzászólás

UsOhcndGB4nuHJBwDCiA3hFSMvkZwzdK62QT5GjF

 

SHiERGXvxIk9ycG6XHYnqueei6qsOAAFNmjE2n7e

Ezt hogy sikerült kiegyenlíteni? Kell vmi speckó szerszám hozzá?
 


  • donciccio kedveli ezt
Marci

#51
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

már közel a cél. :) elvileg holnap jönnek a külsők, és a belsők. ha azokat is felrakom, akkor kész a vas. talán 12 kilónál megáll majd a mérleg. 


  • Kisherceg kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#52
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

qaLQNLdmtj4IMRGJE--AJFI7F7stRIG4k2rIrx8n

 

qXM3zTeOIGdNKTAQMHkjJqvLvSybfPCzqcX0knq_

 

tNuFQ1p2V-EXy9aBcuLXYEFDDxn1yrQT17BuzILb

 

 


  • Kisherceg kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#53
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

UsOhcndGB4nuHJBwDCiA3hFSMvkZwzdK62QT5GjF

 

SHiERGXvxIk9ycG6XHYnqueei6qsOAAFNmjE2n7e


  • ultio, Kisherceg és talpfa kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#54
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

kcr79mzSTcLoH9q7igXmMiMuiKwgQcplGyrnBl6-

 

hBxyREkKK3vQiURvLuCauCyllz2RcISTVF8bhjdy

 

mCPtyEcOWTDUUM9q1LiUB9U4gNMjhofBvga9Tpew


  • Kisherceg és talpfa kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#55
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

Kishercegtől kaptam ezt a villát, amit beépítettem. adott még egyet, ami kicsit le van harcolva, de könnyebb. igazság szerint sztem fel tudnám újítani. a festéket le kellene szedni róla, ami nem nagy történet. van itthon hozzá kemikália. meg fel kellene csiszolni a hibákat. arra gondoltam, h ha már csiszolnék, akkor fel is lehetne polírozni. aztán mehetne rá egy színtelen lakk, és kész. egész egyedi lehetne az a villa. na majd unalmas téli napokon lehet, h rárepülök erre a projektre is.


  • Kisherceg kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#56
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

-WMxKR6td9qKwmDztrtDglx5ZiEref0MTCNSQ3uP

 

WzEUR9y6dh1aIyuGjKaGAMaLnm0Mk1ZXXhvvitgO

 

aFUBh8W5VaKJftRc9rSeKPeuplTHnjfYN0tAYh3h

 

kész a villa, és fék csere. a fékek sztem okésak lesznek. 


  • koga, Kisherceg, talpfa és 1 további fórumtag kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#57
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

volt kis meglepi napközben, miután beérkezett 2 csomagom is. a fékek megjöttek. ez volt a legfontosabb. holnapra nem jósólnak jó időt, így sztem szerelni fogok. :) ma az első kerékagyat zsíroztam be. nem sok kenőanyag maradt benne. :D ettől függetlenül szépen forgott, és forog most is. se a golyók, se a golyópályák nem sérültek. még a hátsó kerék lesz, amit szét kell kapjak. az kicsit több meló lesz, mert a rotort is szét fogom szedni. már vettem hozzá szerszámot korábban, remélem nem lesz semmi meglepi. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#58
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

IgnaRjd3EPxnH31kcn6aEx5n6aPUnj5XwiVBZQrM

 

új markolat. a kedvenc színem. a szín neve: ingyen. biggrin.png egyébként Ritchey Comp Trail. a képen látszik az önlehúzó csavar a hajtókarban. 


donciccio módosította - 2025. szeptember 13. - 14:55

  • talpfa kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#59
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

547304467_25005382772400769_726323687008

 

ilyen volt a csapágyház belülről. :D 

 

a továbbiakban talán jobb lenne ebbe a topikba írnom a bringámról. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#60
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.473 hozzászólás

nah..... egy kis helyzetjelentés. :)

 

megjött kínából a fékátalakító, a kcs, meg még néhány mütyűr. délelőtt foglalkoztam az ősmontimmal. a hajtókarokba be akartam aplikálni az önlehúzó csavarokat, a monoblokkot is ki akartam szedni, h megnézzem mi van benne, meg a csapágyházzal is akartam foglalkozni. két meglepi is volt. az egyik, h kb kézzel ki lehetett tekerni a monót, ami nem tudom, h egyáltalán látott e zsírt összeszereléskor. a másik meg az volt, h egy BB-UN71-es csapágy van a bicóban. :) csináltam két rövid videót a csapágyház rendbetételéről. íme: 

 

https://youtu.be/2jv...yxOkfqH0QX5niE 

 

https://youtu.be/cHN...TsHzQqzwKjbQTTj


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A