Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#81
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

A súly az új kerékkel és tubeless gumival ennyi. Ez még lehetne jóval könnyebb de nekem mániám ez a Schwalbe féle DD - Double Defense kivitelű gumik, amik nálam évek óta defektmentesek. Csak hát kicsit nehezebbek is, 900gr felett van a súlyuk/db de nekem megér néhány grammot a nyugalmam.

L méret, 623mm felső cső hossz, nem tudtam hogy ez rövidnek számít. Daliás 175cm-emhez kb tökéletesnek érzem. A geó meg...olyan amilyen. Írtam, acél v alu gépből Dunát lehet rekeszteni, karbonból nem nagyon tudtam válogatni de nem is egy kihegyezett trail bringát kerestem, hanem inkább xc gépet trailesebb beütéssel.

A 120as Reba szerintem álomszerű. A másik bringán 100as DT teló van, ahhoz képest mindenképpen. De korábban is 100as Rebám volt, még a SoloAir változat és az is nagyon szépen mozgott.


Marci

#82
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Az én szívem a 27,5 kerékméret rabolta el kb 6 éve. A 26ról először egy noname (Tabarin) vázzal kezdtem a huszonhétfelezést. Ez nem volt túl sikeres kezdés (ferde hátsó háromszög, így átültem egy ilyen Cube Reaction-ra (27,5ös változatban persze). https://archiv.cube.eu/hu/2017/816101

Nagyon jó kis gép ez...DE!...néhány év után rájöttem, mi is zavar engem. Laposabb fejcsőszögre gondoltam hogy lefelé nyugodtabb legyen, kicsit nagyobb rugóút sem árthat + nagyon izgatott egy kicsit vastagabb gumival járni, mert hiszem, hogy a gumi ez egyik legjobban befolyásoló tényező egy bringán és ebbe csak 2,25 fér el kényelmesen de én a meredekebb részeken sokkal több tapadásra vágytam.

Ám ragaszkodtam a karbon vázhoz is, mivel igazából egy xc gép könnyedségére egy kicsit trailesebb geóval ötvözve vágytam.

Na, ilyen gép nem igazán van - döbbentem rá.

Azaz, ilyen hard-trail bringa ezer van de számomra elképzelhetetlen súlycsoportban, alu v acél vázzal. De valamiért karbon vázzal senki nem akart ilyet legyártani. Kezdem a nagyokkal, Speci, Giant, Merida, Ghost, Cannondale, BMC ...... és még a sok tucat márkát vizsgálva de a vastag, 27,5 x 2,4-2,6 guminál mind elvérzett, egyikbe sem ment be ilyen.

Végül leszűkült a kör 3 gyártóra, akiknek mégis van ilyen gépük. A Yeti ARC (elszálltak az árak, 2200€ volt csak a váz), a Santa Cruz Chameleon (idénre abbahagyták a karbon modell gyártását) és a Rock Machine Blizz CRB széria.

Ez utóbbi mindenben - még árban is - tökéletes lett számomra, így beneveztem a 70es modellre: https://rockmachineb...gloss-red-black

Mint írtam, a 27,5 kerék fontos volt. Ez a Blizz széria néhány éve mindkettő (27,5 v 29) kerékmérettel kapható volt, idén már csak 29esben. De a geó nem változott és a gyárral való levelezés is megerősítette, vehetem, használhatom 27,5 x 2,6 gumival is.

Itthon nem volt kapható kb semmi ami bringa, külföldön se nagyon (más márkákból sem) de néhány nap netezéssel egy csehországi, brno-i sportboltban felleltem egy utolsó darabot. 2600€ volt a bringa. Még jóval 400 alatt járt akkor a Ft. Nem kevés így sem de nézve az árakat ma ez sajnos nem számít soknak.

A 29es kereket eladtam itt a fórumon, most  27,5 (DT 1700) x 2,4 (NobbyNick) gumikkal járok és nagyon imádom, ég és föld az eddigi 2,25 gumikhoz képest. + lazán beleférne a 2,6 gumi is ha később ki szeretném próbálni a vastagabb külsőt.

Minden teljesült rajta amire vágytam, vastag gumi és 120as Rebával álomszerű tapadás és útvasalás, a laposabb fejcsőszög is meglett + mindez 11,4 kilóban, szóval a könnyedség is maradt. (tudom, van akinek ez is elképzelhetetlen nehéz de nekem elég)

Uff, beszéltem!

Csak a könnyebb láthatóság kedvéért feltöltöm a bringát: 

 

14111-blizz-crb-70-29-gloss-dark-red-bla

 

Gratulálok hozzá, nagyon jó bringa! 

A kerék cseréjével szerintem alapból egy magasabb szintre emelted az élményt, már azokkal, és a hozzájuk való gumikkal lett annyi a súlya, mint amit írtál? Milyen gumik kerültek fel - úgy értem, belső vagy belső nélküli megoldás?  

A kategóriához képest rövidebb felsőcsőhossz és meredekebb fejcsőszög is a terv része volt? 

A felszereltség amúgy nagyon telitalálat, ár/érték arányban nem hiszem, hogy ennél jobbat lehetett volna találni a kategóriában. A villával mennyire vagy elégedett? 

Sok, lendületes kilométert kívánok!  


Mars módosította - 2022. december 27. - 15:45

  • donciccio kedveli ezt

#83
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Az én szívem a 27,5 kerékméret rabolta el kb 6 éve. A 26ról először egy noname (Tabarin) vázzal kezdtem a huszonhétfelezést. Ez nem volt túl sikeres kezdés (ferde hátsó háromszög, így átültem egy ilyen Cube Reaction-ra (27,5ös változatban persze). https://archiv.cube.eu/hu/2017/816101

Nagyon jó kis gép ez...DE!...néhány év után rájöttem, mi is zavar engem. Laposabb fejcsőszögre gondoltam hogy lefelé nyugodtabb legyen, kicsit nagyobb rugóút sem árthat + nagyon izgatott egy kicsit vastagabb gumival járni, mert hiszem, hogy a gumi ez egyik legjobban befolyásoló tényező egy bringán és ebbe csak 2,25 fér el kényelmesen de én a meredekebb részeken sokkal több tapadásra vágytam.

Ám ragaszkodtam a karbon vázhoz is, mivel igazából egy xc gép könnyedségére egy kicsit trailesebb geóval ötvözve vágytam.

Na, ilyen gép nem igazán van - döbbentem rá.

Azaz, ilyen hard-trail bringa ezer van de számomra elképzelhetetlen súlycsoportban, alu v acél vázzal. De valamiért karbon vázzal senki nem akart ilyet legyártani. Kezdem a nagyokkal, Speci, Giant, Merida, Ghost, Cannondale, BMC ...... és még a sok tucat márkát vizsgálva de a vastag, 27,5 x 2,4-2,6 guminál mind elvérzett, egyikbe sem ment be ilyen.

Végül leszűkült a kör 3 gyártóra, akiknek mégis van ilyen gépük. A Yeti ARC (elszálltak az árak, 2200€ volt csak a váz), a Santa Cruz Chameleon (idénre abbahagyták a karbon modell gyártását) és a Rock Machine Blizz CRB széria.

Ez utóbbi mindenben - még árban is - tökéletes lett számomra, így beneveztem a 70es modellre: https://rockmachineb...gloss-red-black

Mint írtam, a 27,5 kerék fontos volt. Ez a Blizz széria néhány éve mindkettő (27,5 v 29) kerékmérettel kapható volt, idén már csak 29esben. De a geó nem változott és a gyárral való levelezés is megerősítette, vehetem, használhatom 27,5 x 2,6 gumival is.

Itthon nem volt kapható kb semmi ami bringa, külföldön se nagyon (más márkákból sem) de néhány nap netezéssel egy csehországi, brno-i sportboltban felleltem egy utolsó darabot. 2600€ volt a bringa. Még jóval 400 alatt járt akkor a Ft. Nem kevés így sem de nézve az árakat ma ez sajnos nem számít soknak.

A 29es kereket eladtam itt a fórumon, most  27,5 (DT 1700) x 2,4 (NobbyNick) gumikkal járok és nagyon imádom, ég és föld az eddigi 2,25 gumikhoz képest. + lazán beleférne a 2,6 gumi is ha később ki szeretném próbálni a vastagabb külsőt.

Minden teljesült rajta amire vágytam, vastag gumi és 120as Rebával álomszerű tapadás és útvasalás, a laposabb fejcsőszög is meglett + mindez 11,4 kilóban, szóval a könnyedség is maradt. (tudom, van akinek ez is elképzelhetetlen nehéz de nekem elég)

Uff, beszéltem!

grat.

ja az engem is kis híján beszippantott :)

emlékeim szerint 2018 as első szériából csináltak még 27+os kerékkel is gyárit, utána már csak 29 volt origin setupként.

még 17-ben próbálgattam, nálam volt pár napig egy tesztdarab (alább ha látható az album)

https://photos.app.g...U4kD0JTUPPTyg12

ha nem akko ilyen :

https://rockmachineb...ve-yellow-black

anno rendeltem is magmnak egy kis tesót :

https://rockmachineb...range-dark-grey

 

azzal a szándékkal hogy kap majd egy jobb telót meg két keréxettet, ott is állt a borároson a kirakatban, (mindig volt fontosabb amire költeni kellett)  míg aztán el nem vitték a lefoglalt árukészlet részeként. sztem kisssé "józanabb" geója volt mint a tobbi hasonló trail merevseggűnek (nem tudok megbarátkozni a csopperes fejcsőszögekkel).


  • donciccio kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#84
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Az én szívem a 27,5 kerékméret rabolta el kb 6 éve. A 26ról először egy noname (Tabarin) vázzal kezdtem a huszonhétfelezést. Ez nem volt túl sikeres kezdés (ferde hátsó háromszög, így átültem egy ilyen Cube Reaction-ra (27,5ös változatban persze). https://archiv.cube.eu/hu/2017/816101

Nagyon jó kis gép ez...DE!...néhány év után rájöttem, mi is zavar engem. Laposabb fejcsőszögre gondoltam hogy lefelé nyugodtabb legyen, kicsit nagyobb rugóút sem árthat + nagyon izgatott egy kicsit vastagabb gumival járni, mert hiszem, hogy a gumi ez egyik legjobban befolyásoló tényező egy bringán és ebbe csak 2,25 fér el kényelmesen de én a meredekebb részeken sokkal több tapadásra vágytam.

Ám ragaszkodtam a karbon vázhoz is, mivel igazából egy xc gép könnyedségére egy kicsit trailesebb geóval ötvözve vágytam.

Na, ilyen gép nem igazán van - döbbentem rá.

Azaz, ilyen hard-trail bringa ezer van de számomra elképzelhetetlen súlycsoportban, alu v acél vázzal. De valamiért karbon vázzal senki nem akart ilyet legyártani. Kezdem a nagyokkal, Speci, Giant, Merida, Ghost, Cannondale, BMC ...... és még a sok tucat márkát vizsgálva de a vastag, 27,5 x 2,4-2,6 guminál mind elvérzett, egyikbe sem ment be ilyen.

Végül leszűkült a kör 3 gyártóra, akiknek mégis van ilyen gépük. A Yeti ARC (elszálltak az árak, 2200€ volt csak a váz), a Santa Cruz Chameleon (idénre abbahagyták a karbon modell gyártását) és a Rock Machine Blizz CRB széria.

Ez utóbbi mindenben - még árban is - tökéletes lett számomra, így beneveztem a 70es modellre: https://rockmachineb...gloss-red-black

Mint írtam, a 27,5 kerék fontos volt. Ez a Blizz széria néhány éve mindkettő (27,5 v 29) kerékmérettel kapható volt, idén már csak 29esben. De a geó nem változott és a gyárral való levelezés is megerősítette, vehetem, használhatom 27,5 x 2,6 gumival is.

Itthon nem volt kapható kb semmi ami bringa, külföldön se nagyon (más márkákból sem) de néhány nap netezéssel egy csehországi, brno-i sportboltban felleltem egy utolsó darabot. 2600€ volt a bringa. Még jóval 400 alatt járt akkor a Ft. Nem kevés így sem de nézve az árakat ma ez sajnos nem számít soknak.

A 29es kereket eladtam itt a fórumon, most  27,5 (DT 1700) x 2,4 (NobbyNick) gumikkal járok és nagyon imádom, ég és föld az eddigi 2,25 gumikhoz képest. + lazán beleférne a 2,6 gumi is ha később ki szeretném próbálni a vastagabb külsőt.

Minden teljesült rajta amire vágytam, vastag gumi és 120as Rebával álomszerű tapadás és útvasalás, a laposabb fejcsőszög is meglett + mindez 11,4 kilóban, szóval a könnyedség is maradt. (tudom, van akinek ez is elképzelhetetlen nehéz de nekem elég)

Uff, beszéltem!


marton módosította - 2022. december 27. - 01:53

  • karakoram, Kisherceg, donciccio és 1 további fórumtag kedveli ezt
Marci

#85
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

lux1sttestride-sopron-DH.jpg



#86
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

tetszik ez a Triban. Olyan jóféle igáslónak, elpusztíthatatlan mindenesnek tűnik. ;)



#87
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Meglehetősen, engem is meglepett. Én még 230-ért vettem 1 évvel ezelőtt kizárólag a családi tekerésekre de már edzésekre is elvisz néha biggrin.png. Vakon rendeltem, ha van kedved és időd szívesen megmutatom ha a közelben vagy, neked nem kell így rendelned legalább.    


  • Rabbit és donciccio kedveli ezt

#88
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.288 hozzászólás

Budget gravel kapott kicsit ballonosabb - és persze divatosabb - külsőket, nagyon jól állnak rajta. A montira azét sem tettem ilyen barna falú külsőket....

Még mindig jó (Sora szett is tongue.png), és bírja is. A sima tekeréseken felül nyikkanás nélkül tűri, hogy hegyre fel cibálom vele a Thule trélert, benne a gyerekkel, és a tréler csomagtartójában a már 16"-os gyerekbringát (12 + 18 + 5.7 kg). 

 

IMG-20221018-214150.jpg

úgy látom, h akkor megelégedéssel használod ezt a Triban gépet. én is szeretnék majd vlmi terepre is megfelelő bringát, de még nem döntöttem el, h milyen irányba induljak el. én nem sokat terepeznék, de ilyenkor, ősszel tuti lenne. esetleg télen is. régi, 90-es évekből származó ős montikat, és ilyesmi decás gravel bringákat nézegetek. az ős mtb-hez olcsóbb hozzájutni, csak a mérettel vannak gondok. 16-os váz lenne nekem a megfelelő, és abból kevés kerül a piacra. 


  • karakoram, Kisherceg, Rabbit és 1 további fórumtag kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#89
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Budget gravel kapott kicsit ballonosabb - és persze divatosabb - külsőket, nagyon jól állnak rajta. A montira azét sem tettem ilyen barna falú külsőket....

Még mindig jó (Sora szett is tongue.png), és bírja is. A sima tekeréseken felül nyikkanás nélkül tűri, hogy hegyre fel cibálom vele a Thule trélert, benne a gyerekkel, és a tréler csomagtartójában a már 16"-os gyerekbringát (12 + 18 + 5.7 kg). 

 

IMG-20221018-214150.jpg

 

 

 


  • Kisherceg, Rabbit, donciccio és 2 további fórumtag kedveli ezt

#90
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Canyon Grizl CF SL 6.0 2022, curry powder 

(némi plusz infó a canyon topikban)

 

CBchcJho9O2hDkO3WGB6qP98kH1kvWcFJFzxPB9b


  • karakoram, madgab és zscs kedveli ezt

#91
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Manapság ez a kedvenc részletem a bringámról, szerencsére tekerés közben is ezt látom smile.png

 

IMG-20220814-162953.jpg


  • Kisherceg, ZolkoW, donciccio és 1 további fórumtag kedveli ezt

#92
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Tetszik ez a Ronin, nagyon. Jól áll neki az a gumi is, kár lett volna a barna oldalfalért.


  • Kisherceg kedveli ezt

#93
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

tegnap délután belefért egy kisebb tekerés, így előkerült a Ronin is végre. a dolog apropóját az (is) adta, hogy Rabbit kolléga kollégája nagylelkűségéről tanúbizonyságot téve hozzámvágott egy pár alig használt Maxxis Rambler külsőt. (ismételten köszönöm!) így már minden bringám Maxxisba van csomagolva. biggrin.png a tegnapi rövid körön kívül csak pár háztömbkerülés van benne, így sokat nem tudok mondani róluk. talán csak annyit, hogy aszfalton nem érzem rosszabbul gurulni, mint a korábbi conti speed ride külsőket (ettől az előzetesen olvasott tesztek miatt tartottam kicsit). "terepen", azaz földúton, murván és füvön egy fokkal biztosabbnak érződnek, nincs az a tükörjég-fíling mint a contikkal. azt hiszem, alapvetően passzolnak ehhez a bicajhoz. ...és igen, kezd ez a canga is hozzámnőni, nem hibátlan, van rajta olyan, ami nem tetszik, de megvan a saját "egyénisége", összességében klassz bicaj, tetszik. bármilyen gyerekes dolog is, de fog kapni matricát! biggrin.png

 

6241e7176ce4516a963d5d9a.jpg?width=2000&


Kisherceg módosította - 2022. március 29. - 21:11

  • karakoram, koga, ZolkoW és 2 további fórumtag kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#94
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

a unit mostantól multi-unit smile.png kicsit fura volt, de egyáltalán nem rossz így sem. ja, majdnem az egysebis topicba ment biggrin.png

 

végülis a dt hátsó agyat egy SunRinglé Helix TR SL felnibe fűztem, így egyforma az elsővel. (a Hope SS agy is megmaradt befűzve ugyanilyen felnibe)

a fiókból jött egy Saint váltókar, Zee váltó, 10es XT sor (11-34), gumi és tárcsa az egysebis kerékről került át. plusz az apróból lőttem egy egypálcás 34T lánckereket, támogatandó a kínai kisipart és a magyar szürkeimportőröket. 

 

622f564799bd0708c1f62545.jpg?width=2000&

 

622f564641e9d661ab92028d.jpg?width=2000&


Kisherceg módosította - 2022. március 14. - 23:48

  • karakoram, Rabbit és talpfa kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#95
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

lassú vagyok, de igazából a vázamba azt hiszem, valami 42 mm -es offszetű villa passzolna jobban :)

 


  • karakoram kedveli ezt

#96
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Tudom, hogy ilyen nem létezik, de elég régóta készen van (körünkben 12 hónap elég sok smile.png, de a váltórendszer, kerekek 2 év körüliek, váz még régebbi a nyereggel-csővel együtt). Kerekeken, váltórendszeren, villán, vázon sem nagyon akarok változtatni. A kormányszár már legalább 6-8 éves (Syntace), oda keresek valamit. Ok a váltókar kapott egy 13 €-os új kart amit postoltam is, lebuktam... tongue.png  

Ami miatt régóta tartom, hogy nagyon jól szolgál és jó is vele hajtani, nem tudom eldönteni mi lenne jó helyette. 

A: gravel 27.5(+) kerekkel

B: valami Pinion féle MTB Gates hajtással 

Az egészet felrúgta, hogy van most egy "budget" gravel is amit szeretek, azzal is tekergek és ez így most elég jó (tehát maradna a "B").   

 

 

 

 

 

ez nekem is tetszik, hiába műanyag. :D ;) a Thomson nyeregcső full klasszik, már bánom, hogy én eladtam az enyéimet anno... unsure.png

 

szvsz felesleges eladni amíg jó érzéssel ülsz rá és szállsz le róla. mellette persze mindig "kell" keresni valami újat. ;) ajánlanám, hogy most valami acél legyen a következő, így meglenne a teljes sor --> acél, alu, műa..karbon. mindegyik alapanyagból lenne bicajod. :D

 

mondanám, hogy "ha eladó lesz a váz+villa...", de zscs beelőzött. persze azért ha eladnád...rolleyes.gif


  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#97
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha a villád eladó lesz, szólj. ;-)


  • karakoram kedveli ezt

#98
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Tudom, hogy ilyen nem létezik, de elég régóta készen van (körünkben 12 hónap elég sok smile.png, de a váltórendszer, kerekek 2 év körüliek, váz még régebbi a nyereggel-csővel együtt). Kerekeken, váltórendszeren, villán, vázon sem nagyon akarok változtatni. A kormányszár már legalább 6-8 éves (Syntace), oda keresek valamit. Ok a váltókar kapott egy 13 €-os új kart amit postoltam is, lebuktam... tongue.png  

Ami miatt régóta tartom, hogy nagyon jól szolgál és jó is vele hajtani, nem tudom eldönteni mi lenne jó helyette. 

A: gravel 27.5(+) kerekkel

B: valami Pinion féle MTB Gates hajtással 

Az egészet felrúgta, hogy van most egy "budget" gravel is amit szeretek, azzal is tekergek és ez így most elég jó (tehát maradna a "B").   

 

 Exceed1.jpg

Exceed2.jpg

Exceed3.jpg


  • Kisherceg, ZolkoW, Rabbit és 1 további fórumtag kedveli ezt

#99
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Szerintem ez nagyon klassz lett! 👍 Látszik, hogy ésszel választottad rá az alkatrészeket. Nem mondom, hogy mindennel egyetértek, de írtad, hogy még cserélsz ezt-azt. Szóval nekem bejön, használd egészséggel! És persze, köszi, hogy megosztottad velünk, sajnos kevés deepspace építést látni. Ha lesznek még képek, jöhetnek! ;)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#100
ndre

ndre

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok!

Sok vakarózás után tekerésre alkalmas, de még nincsen kész.

Előtte volt ezer éve egy Magellan Serpens, utána egy VSF T50 trekking. A trekkingnél sportosabb, a serpensnél mindennapokra alkalmasabb gépet szerettem volna. A Deepspce pedig becsipődött ahogy megjelent (Direct PM, acél, "magyar", stb.). Próbáltam nem túl drágán megúszni, nagyjából sikerült is.

 

 

Vázszett: Csepel Deepspace 50cm 

Első agy: Shutter Precision PD-7 32lyuk, fekete, 6 csavaros

Hátsó agy: Novatec D792sb 142*12, 32lyuk, 6 csavaros

Felnik: WTB ST i23

Külsők: CST Detour 622*38c, drótperem, olcsó könnyú, és nagyon nehezen ment fel a felnire

Küllők: Sapim Leader 2,0

Féktárcsák: Sram Centerline 160mm

Fékek: Shimano MT 200, (még nem sikerült bekoptatni sem, de nagy fékerő javulást nem várok cserébe igazán olcsó volt, egyszer majd lesz helyette SLX)

Váltó+kar: Shimano Deore 10s

Sor: Valami kínai 11-42, alubakos (vázszetthez adta a srác akitől vettem, amennyit tekerek kielégítő +volt hozzá egy ugyancsak kínai lánc is)

Hajtókar: Prowhell DMA 172,5mm, Sram direct mount 36t ugyancsak kínai NW lánckerékkel (ez is volt a vázhoz, jelenleg kicsit keveslem a 36t, úton van egy 38t hozzá) 

Középcsapágy: Shimano Dura Ace (vázhoz volt ez is)

Pedál: olcsó gagyi taposó

Nyereg: WTB Rocket Steel Medium

Nyeregcső: Pro LT 27,2 25mm hátrahajlás

Nyeregcső bilincs: Gyári Csepel

Kormány: Ritchey Trail 2x, 9° hátrahajlás, 740 mm (ezt cserélem valami keskenyebb és jobban hátrahajlóra, kényelmetlen nekem)

Kormányszár: noname kína (jött a vázzal), Bontrager Comp 90mm, 7° várja hogy felszereljem

Markolat: MWave szilikon/szivacs (Esi koppintásnak tűnik, meglepően jó ilyen olcsón)

Első lámpa: BM Lumotec IQ XS T 

Hátsó Lámpa: BM Toplight Line Small

Sárvédő: SKS Blade AL 46mm

Csomagtartó: XLC

 

Így ahogy a képen van kerek 13kg lett, keveset lehetne még rajta letornázni de nem érzem szükségét. 

Villanyak jó hosszú, azt ha kialakul a kormány setup még rendbe fogom rakni.

 

Bármilyen észrevételt szívesen fogadok. 

Kép beillesztés ha nem sikerült volna: https://kesz-my.shar...abWjAQ?e=31csxJ


  • Kisherceg, Rabbit és talpfa kedveli ezt