Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#121
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

meg kell mondjam, tetszik ez az Óriás, el is tudnám képzelni magamnak. persze a sznob felsőpolcos cuccok (váltás, hajtás, fékezés) helyett beérném kb slx szinttel, a különbözetet pedig eltapsolnám még valami szórakoztató dologra. mondjuk még egy bicaj... :D


  • zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#122
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ez igen! Látva, miket mész ezzel a géppel, már rég elhatároztam, csak valami hasonló  szörnyet fogok én is hajtani, ha nagykerekűre váltok. Mi ennek a kategóriának a neve a modern szakirodalomban? Long travel/ trail hardtail?

Kettőt kérdeznék:

Mi az az világoskék a felsőcsövön?

A hátsófék vezetékét vezetted kint, hogy ne kelljen megbontani?

Talán trail hardtail lehet a kategória.

 

A világoskék már nincsen ott, egyszerű szigetelőszalag volt, mert beforduló kormánynál a Shimano MT200/400 fékkarok pont hozzáértek a felsőcsőhöz és megkarcolta volna a fékkar. A Magurákkal már nem kell, pont 2-3 mm-re fölötte fordulnak el.

 

Hátsó fékcsövet méretre kellett vágnom, sőt, be is toltam a fékcsövet próbaképp a vázba (gond nélkül fel tudtam tolni a középcsapágyháztól a felső kivezető lyukig), de úgy voltam vele, bármikor ha le szeretném venni, nehogy már mindig meg kelljen bontani az egész rendszert!

Csak a dropper bowdene fut a vázban egyedül.

 

Érdekesség: a dropper bowdenháza szivacsban vezetett, a gyári Shimano fékcső viszont nem volt szivacsban. Sejtettem, hogy ez lehet, rázós terepen néha zörgött valami a vázban. Ez lehetett. Mostantól kívül fog zörögni. :)


  • Rabbit kedveli ezt

#123
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Ez igen! Látva, miket mész ezzel a géppel, már rég elhatároztam, csak valami hasonló  szörnyet fogok én is hajtani, ha nagykerekűre váltok. Mi ennek a kategóriának a neve a modern szakirodalomban? Long travel/ trail hardtail?

Kettőt kérdeznék:

Mi az az világoskék a felsőcsövön?

A hátsófék vezetékét vezetted kint, hogy ne kelljen megbontani?


  • zscs kedveli ezt

#124
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha lehet véglegesnek tekinteni egy bringát, akkor ez most eléggé közel van. Minden úgy jó rajta, ahogy van - immáron feltettem a hónapok óta fiókban porosodó Magura MT7 fékszettemet. Továbbá, a belső bowdenvezetést megtuningoltam: cseréltem külsősre: Jagwire stick-on guides.

Nem sok minden maradt rajta gyári. Ha számít, a tömege 12.18-12.22 közt volt ma, a fotón látható formában. Pedálok + kulacstartó + Garmin tartó + Lezyne minipumpa + pumpatartó.

 

Gyárihoz képest cserélt alkatrészek - és igen, kb. megérte volna 0-ról építeni ennyi erővel egy jó vázra:

  • stucni: Race Face Turbine 0° 50mm (35mm kormányhoz)
  • DT Swiss EXC1501 kerékszett
  • 10-50t XX1 hátsó sor (sajnos arany színű - csak ez volt raktáron még februárban, fekete jobb lett volna...)
  • SRAM GX Eagle AXS elektromos váltó
  • SRAM Eagle AXS rainbow lánc
  • Magura MT7 HC fékszett
  • Selle Italia SLR nyereg (~3 éves, használt, XC fully-n volt régen)
  • Quarq DZero XX1 hajtókar + erőmérős spider (az XC fully-n volt régen)
  • markolat: "noname" Radon szivacs, de a vastag, nagyobb átmérőjű (nagyon kényelmes és a gyári Gianttel ellentétben nem csúszkál!)
  • Rock Shox Pike Select RC 35mm/130mm villa (közepes szint). Gyári grammozós tengelyt cseréltem RS gyorszárasra, mert gyakran kell kiszednem az első kereket kocsiban szállításnál.
  • nyeregcső bilincs egy ~10 éves, jóféle 34.9mm-es Thomson
  • pedálok: Shimano XTR

 

 

IMG-7017.jpg


zscs módosította - 2021. november 04. - 15:48

  • karakoram, zsbacsi és Rabbit kedveli ezt

#125
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az milyen nyeregcső? Milyen szélesek a felnik? És hány tonna most a gép?

nyeregcső egy Vecnum MoveLOC XC, 3 fix állás, 0mm, 40mm, 100mm drop. Tönkre ment patronnal is működik, sőt, egy gombbal külön működtethető, ha tönkre menne a remote lockout. Egyszerű, mint a faék, könnyen szervizelhető, szerintem jóféle.

 

Első kerék egy régi DT Swiss XRC1200, 25mm belső felniszélesség, a 240s-es agy TorqueCap tuninggal. Hátul a Duke Lucky Jack carbon az 25.6mm belső felniszélesség. Kíváncsiságból megmértem, így, ahogy a fotón látható, 0,0094 tonna.


zscs módosította - 2021. október 10. - 09:34

  • blash, karakoram, Kisherceg és 1 további fórumtag kedveli ezt

#126
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Az XC bringám kapott egy kis frissítést, egy régebbi, jól bevált, olcsóbb Magura MT8 fékszett dolgozik rajta HC fékkarokkal. A villa is "új", egy 2017-es Canyon Exceed villája volt 51mm rake-kel (27.5"+ / 29" kerékhez is jó), remote lockoutos MCD (MotionControl) egységgel. Különlegessége, hogy már támogatja a TorqueCap-es első kerekeket - nos, merevségben nincs is vele gond így, sőt! Az MCD egység helyett egy tartalékba megtartott, 2020-as Charger RLC csillapítást építettem a villába.

A hátsó kerék is részben új: az Acros NineTeen XC hátsó agyra egy új Duke Lucky Jack carbon felnit fűzött egy ismerősöm.

A tubeless install egy rémálom volt rá most, valószínűleg olaj került a felnire és nem bírtam rendesen megpucolni, így nem tapadt meg a tubeless szalag. 5x futottam neki nulláról...

Szóval, jó kis gép lett, a Sopron Downhill freeride line-on is lementem vele 3x, hasít nagyon! smile.png

 

 

Az milyen nyeregcső? Milyen szélesek a felnik? És hány tonna most a gép?


marton módosította - 2021. október 09. - 21:20

Marci

#127
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

egész pofás kis telekrejárós canga lett, mondjuk egy kiskosár nem ártana rá, a kulacsba kevés must fog elférni. tongue.png ...és milyen ötletes, hogy a hátsó agyon vitted ki a tarcsi lapot a körfűrészhez! blink.pngbiggrin.png

 

egyszer kipróbálnék egy ilyen műanyagbicajt, persze csak miután meg volt igazítva (pluszba fordítva) a stucni. zolkowéval mentem egyszer-kétszer, azon is egy folyamatos fekvőtámaszozás a tekerés, annyira lenn van a kormány... tongue.png


Kisherceg módosította - 2021. október 09. - 18:56

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#128
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az XC bringám kapott egy kis frissítést, egy régebbi, jól bevált, olcsóbb Magura MT8 fékszett dolgozik rajta HC fékkarokkal. A villa is "új", egy 2017-es Canyon Exceed villája volt 51mm rake-kel (27.5"+ / 29" kerékhez is jó), remote lockoutos MCD (MotionControl) egységgel. Különlegessége, hogy már támogatja a TorqueCap-es első kerekeket - nos, merevségben nincs is vele gond így, sőt! Az MCD egység helyett egy tartalékba megtartott, 2020-as Charger RLC csillapítást építettem a villába.

A hátsó kerék is részben új: az Acros NineTeen XC hátsó agyra egy új Duke Lucky Jack carbon felnit fűzött egy ismerősöm.

A tubeless install egy rémálom volt rá most, valószínűleg olaj került a felnire és nem bírtam rendesen megpucolni, így nem tapadt meg a tubeless szalag. 5x futottam neki nulláról...

Szóval, jó kis gép lett, a Sopron Downhill freeride line-on is lementem vele 3x, hasít nagyon! :)

 

IMG-6854.jpg


  • karakoram és Kisherceg kedveli ezt

#129
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

az öreg vas elemében volt a hétvégén. smile.png

 

61460d84fe36f20b61c23e4b.jpg?width=2000&


Kisherceg módosította - 2021. szeptember 20. - 19:19

  • karakoram, sala, Rabbit és 1 további fórumtag kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#130
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Kívánatos darab! 

 

Friss beszerzés, vagy régebb óta megvan? Merre jártál vele, milyenek az első tapasztalatok? 

nem, február közepe....akor raktam fel de csak szobai képeket...

egyébként minden teszt bicajt beleszámítva is (na jó a "nagy tesója " (ua év XF 979, felszereltségben tér el)) az eddigi legjobb amivel dolgom volt.

qrva jó geó, -Brentjens és csapata valószínűleg jókat súgott :) -, még nem a manapság mindent leuraló csopper szögek, amit kell kimozogja de nem hintaló. egyéb okok miatt nem volt még agyon használva, 500 km körül tartunk a melóból haza utakat is beleszámolva. amúgy főleg a szokott visegrádi hg.

 

fejlelsztgetés meg majd folyamatosan...ami az asztalomon van egy ilyen lánc :

https://bikelogistic...ebesseges-lanc/

 

meg próbaképp egy 32 es tányér , egy 11-46-os deore sor, meg tubeless upgrade (ja maxxis külsők is megjöttek)

jövöre egy sid vagy  reba , slx fékek, aztán kerekek és hajtás.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#131
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
Nem,megmaradt edzobicajnak
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#132
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

áhhh, mehetett volna a retro topicba is! tongue.pngwink.png

 

na jó, csak viccelek! smile.png tetszik, hogy megtartottad, fejlesztetted és használod! kérhetünk egy közelebbi, több részletet is láttató képet? ...és persze a Ricsiről is jöhet, ha van.

Tudom, tudom.smile.png  Gondoltam, a Ritchey árnyékában megfér itt, illetve tényleg ez mountain bike-om. Közeli fotókat még nem készítettem róla, igyekszem mihamarabb pótolni.

@ Sala: A Santa Cruz-t végül nem adtad el?


Rabbit módosította - 2021. szeptember 08. - 00:06

  • Kisherceg kedveli ezt

#133
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

Nekem is van a SC Megatower mellet egy 2003as SC Superlight 11es Deore tuningal

 

jó néha a nosztalgia

 


  • Rabbit kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#134
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

áhhh, mehetett volna a retro topicba is! tongue.pngwink.png 

 

na jó, csak viccelek! smile.png tetszik, hogy megtartottad, fejlesztetted és használod! kérhetünk egy közelebbi, több részletet is láttató képet? ...és persze a Ricsiről is jöhet, ha van.


Kisherceg módosította - 2021. szeptember 07. - 22:29

  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#135
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

A kiskerekű:

 

27eb5c6b904f1fda7618e16abb42577e.jpg


  • karakoram, Kisherceg, Mars és 1 további fórumtag kedveli ezt

#136
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Asszem igazi "méltó" környezetben még nem volt, csak szobai fotó ...smile.png  (remélem jó a link,elvileg public)

 

https://photos.app.g...uoTDGjLfx9UcKH7

Kívánatos darab! 

 

Friss beszerzés, vagy régebb óta megvan? Merre jártál vele, milyenek az első tapasztalatok? 



#137
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Túl tiszta... :-))

ennek két oka van :)

1,sarat messze elkerülöm

2,életem második járműve amit igyexem tisztán tartani  :)


  • Sandman kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#138
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Asszem igazi "méltó" környezetben még nem volt, csak szobai fotó ...smile.png  (remélem jó a link,elvileg public)

 

https://photos.app.g...uoTDGjLfx9UcKH7

 

Túl tiszta... :-))



#139
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Asszem igazi "méltó" környezetben még nem volt, csak szobai fotó ...smile.png  (remélem jó a link,elvileg public)

 

https://photos.app.g...uoTDGjLfx9UcKH7


  • karakoram, Kisherceg és zscs kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#140
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Ha nem kell majd írj rám, tennék rá egy normális pedált tongue.png rolleyes.gif. Még mindig tetszik!

 

egyelőre biztosan marad, egyrészt van valami érdekes "bája", másrészt megtanultam, hogy érdekes bicajt nem adunk el. tongue.png

 

a gr500 nem jó? szerintem jó kis pedál, én szeretem. tízen év spd-zés után váltottam pár éve platformra, egyáltalán nem hiányzik a becsatolás. a vége felé már kifejezetten utáltam.

 

edit: annyiban pontosítanám a pár napja írottakat, hogy családi tekerésekre nem a legalkalmasabb, de azért mindig ez kerül elő, ha közös gurulásra kerül a sor, vagy csak kerülök egyet a környéken, szóval jó ám azért! :)


Kisherceg módosította - 2021. augusztus 18. - 20:06

  • karakoram kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"