Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#101
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.292 hozzászólás

a múlt héten apró darabjaira szedtem a Bianchi-m, majd újra összeépítettem. fejlesztés nem történt, csak újra lett zsírozva, meg kicseréltem néhány kopó alkatrészt. ergopower hüdi, G rugó készlet, UT csapágyak, és tömítés, lánc, bovdenszett, fékgumik, bandázs. ezek lettek cserélve. a tömege sem változott. így, ahogy a képen van a bringa 8670 gramm lett. kb 18-20 munkaóra van benne. a kerekeket, és a pedálokat már hamarabb újra kentem. illetve a másik, Shamal kerékszettet csak ezen a héten szedtem rendbe. ami egy kicsi pluszt adott az egész szereléshez, az a szerszámpark bővülése, de az egy másik poszt lesz. :) és nem is ebbe a topikba írom sztem. 

 

 

 

 

 

 

823_6602.jpg


  • blash, Kisherceg és talpfa kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#102
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Országútim tubeless-ready felnis már 2.5 éve, de nem alakítottam át. Inkább vacakolok a folyton leeresztő latex belsővel, láttam már oútis tubeless defektet, nem szeretnék olyat. Soha. smile.png

 

A CX-em ellenben már lassan 1.5 éve tubeless, Schwalbe X-One-ok vannak fent, 35mm szélesség, elől 19mm, hátul ~21-22mm belső szélességű felnin. (Igen, az első kerekem ~6 éves, azért ilyen "keskeny".) 3.5-3.8 baron használom, még majdnem kemény is így. 2-3 hetente 1x kell ráfújnom. Tartottam tőle, hogy nem válik be, de kellemesen csalódtam a rendszerben itt. Ősszel rengeteget "grévölöztem" döngölt földutakon, lájtos terepen és gyakran feledkeztem arra rá, mennyire sokkal jobb a tapadásom, mint bármikor is ilyen keskeny gumiktól vártam volna.

 

Nem tudom, mennyire hasznos, amit írok, de hátha. smile.png

 

CX. Vicces, hogy az első villám még old-school CX villa, azaz 29er monti kerék simán elmegy benne 2.0-2.1-es szélességű külsővel. Ezt írtam már 1x, mert manapság a CX villák már nem ilyenek, muszáj gravel villát venni, ha ilyen kereket használna valaki. Ha nem lenne első átdobóm, hátul is elmenne ~45-48mm-es külső, ezért foglalkoztatott pár hete a gondolat (részben ezért), hogy 1x11-re jó lenne átépíteni (de túl drága lenne - meg azért a 35-ös külsőkkel sem rossz a gép).


zscs módosította - 2022. január 26. - 16:45

  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#103
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Egyébként is van egy olyan elméletem, hogy montin azért érezzük jobbnak a belső nélküliséget a belsősségnél, mert belső nélkülire eleve jobb gumikat használunk (gyártanak).

De aztán vannak tapasztalatok olyannal is, hogy ugyanazt a külsőt próbálta valaki belsővel és anélkül is, pl. én is csináltam ilyet. 

Erre annyira nem emlékszem, arra sokkal jobban, hogy volt már külsőm, ami drótos és olcsó, és nem is próbáltam belső nélkül, szóval azt tudom, hogy utáltam. Ha felfújtam se gurult rendesen, defekteket is kaptam vele, aztán lecseréltem jobbra, ugyanolyan nulla mintával, de az TLR változat volt, és sokkal jobban szerettem. Azt hiszem, csak az tántorítana el a TL használattól ebben a ~40mm szélességben, ha sokat cserélgetném a külsőket, vagy .... lehet, hogy más nem is jut eszembe. igazi virslivel nem próbáltam. 

Offtopic

Talán ez farag a 30 ezerből egy kicsit: https://tapadas.hu/p...pargumi-632570/

 

Továbbra sem győzött meg a tubless a CX-en, Látod, Karakoram is maradt a belsőnél, pedig azok igencsak drága gumik, MJanit is kérdezgettem sokat pedig, ő ugye lobbizik mellette.

Rendes hajtogatós gumival tavaly egy defektem volt összesen, azzal is hazaértem, a nyomást pedig így, 35mm-nél nem igazán tudnám lejjebb varázsolni. Ballonosabb gumi nem fér már a vázba.

Mai friss élményem, a mountain king cx (35mm) nagyon "király"!


  • Rabbit kedveli ezt

#104
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Offtopic

Talán ez farag a 30 ezerből egy kicsit: https://tapadas.hu/p...pargumi-632570/

 

Továbbra sem győzött meg a tubless a CX-en, Látod, Karakoram is maradt a belsőnél, pedig azok igencsak drága gumik, MJanit is kérdezgettem sokat pedig, ő ugye lobbizik mellette.

Rendes hajtogatós gumival tavaly egy defektem volt összesen, azzal is hazaértem, a nyomást pedig így, 35mm-nél nem igazán tudnám lejjebb varázsolni. Ballonosabb gumi nem fér már a vázba.

Mai friss élményem, a mountain king cx (35mm) nagyon "király"!

 

folytatva az off-topic vonalat: igen, azt észrevettem, hogy a virsligumik belsőnélküliesítésében erősen megoszlanak a vélemények, nem olyan egyöntetű a megítélése, mint montiknál. engem is elgondolkoztattak az előző hsz-emben írottak, hogy ennyire alacsony km mennyiség mellett lenne-e értelme... szerintem maradni fogok a belsőnél a Ronin esetében, de valami finomabb gumit keresenem KELL rá. biggrin.png ez a linkelt terra trail nem tűnik rossznak, bár talán kicsit talán túl "terepes". valszeg hátra inkább Terra Speed lenne (abban egyetértünk, úgy tudom, hogy elöl kapaszkodjon, hátul csúúúússzon :D )... köszönöm a tippet! smile.png


Kisherceg módosította - 2022. január 26. - 13:36

  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#105
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Offtopic
Talán ez farag a 30 ezerből egy kicsit: https://tapadas.hu/p...pargumi-632570/

Továbbra sem győzött meg a tubless a CX-en, Látod, Karakoram is maradt a belsőnél, pedig azok igencsak drága gumik, MJanit is kérdezgettem sokat pedig, ő ugye lobbizik mellette.
Rendes hajtogatós gumival tavaly egy defektem volt összesen, azzal is hazaértem, a nyomást pedig így, 35mm-nél nem igazán tudnám lejjebb varázsolni. Ballonosabb gumi nem fér már a vázba.
Mai friss élményem, a mountain king cx (35 mm) nagyon "király"!


teszel bele insertet vagyminek hivjak azt a draga polifoam hurkat :DD


blash módosította - 2022. január 26. - 00:14


#106
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

A gumikkal én is "szenvedek" a Roninnál. Használat közben nincs bajom a gyári Conti SpeedRide külsőkkel (bár eléggé ütnek), de biztosan lehetne jobbat is választani rá. Viszont egy ilyen upgrade nem nagyon állna meg 30eHUF alatt, akkor meg legyen már inkább tubeless, annyit viszont nem használom... ...és ha bele nem is száradt, de az On-One-nál is pótolnom kellett már a tejet, tavasszal a Unitnál is kell majd utántöltenem, miközben utóbbinál a külsőn nem is nagyon látszik az egy éves használat. (Mert nem is nagyon használtam.) Szóval nem látom indokoltnak a Roninnál is eljátszani ugyanezt. Ja és ötletem sincs, milyen külsőt tennék rá, hiába kérdeztem és rágcsáltam meg a válaszokat.... :/

Offtopic

Talán ez farag a 30 ezerből egy kicsit: https://tapadas.hu/p...pargumi-632570/

 

Továbbra sem győzött meg a tubless a CX-en, Látod, Karakoram is maradt a belsőnél, pedig azok igencsak drága gumik, MJanit is kérdezgettem sokat pedig, ő ugye lobbizik mellette.

Rendes hajtogatós gumival tavaly egy defektem volt összesen, azzal is hazaértem, a nyomást pedig így, 35mm-nél nem igazán tudnám lejjebb varázsolni. Ballonosabb gumi nem fér már a vázba.

Mai friss élményem, a mountain king cx (35mm) nagyon "király"!


  • Kisherceg kedveli ezt

#107
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

.....

 

A gumikat cseréltem, mást nem, ez a hercegnek nagyon tetsző színvilág totál gyári tongue.png . A hajtómű is eredeti. Jelenleg belsővel hajtom. Nem fogom szerintem annyira sűrűn használni, hogy belső nélkül legyen, de ez majd még ki fog alakulni. A felnire nagyon nehezen pattantak fel ezek a gumik de ezt mint hátrány máshol is olvastam. Nem tudom belső nélkül mennyire könnyen pattanna a helyére a külső, a kerék tubeless ready viszont.   

 

 

....

 

A gumikkal én is "szenvedek" a Roninnál. Használat közben nincs bajom a gyári Conti SpeedRide külsőkkel (bár eléggé ütnek), de biztosan lehetne jobbat is választani rá. Viszont egy ilyen upgrade nem nagyon állna meg 30eHUF alatt, akkor meg legyen már inkább tubeless, annyit viszont nem használom... ...és ha bele nem is száradt, de az On-One-nál is pótolnom kellett már a tejet, tavasszal a Unitnál is kell majd utántöltenem, miközben utóbbinál a külsőn nem is nagyon látszik az egy éves használat. (Mert nem is nagyon használtam.) Szóval nem látom indokoltnak a Roninnál is eljátszani ugyanezt. Ja és ötletem sincs, milyen külsőt tennék rá, hiába kérdeztem és rágcsáltam meg a válaszokat.... :/


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#108
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Mindenkinek köszönöm a vicces megjegyzéseket, ilyen komolytalan egy bandát még nem láttam biggrin.png smile.png

 

Jól is néz ki,nagyon! A gumikat látom,hogy cserélted, belső nélkül mész,ugye? A hajtómű is eredeti? Kellett mást cserélned ehhez a színvilághoz?

 

A gumikat cseréltem, mást nem, ez a hercegnek nagyon tetsző színvilág totál gyári tongue.png . A hajtómű is eredeti. Jelenleg belsővel hajtom. Nem fogom szerintem annyira sűrűn használni, hogy belső nélkül legyen, de ez majd még ki fog alakulni. A felnire nagyon nehezen pattantak fel ezek a gumik de ezt mint hátrány máshol is olvastam. Nem tudom belső nélkül mennyire könnyen pattanna a helyére a külső, a kerék tubeless ready viszont.   

 

@karakoram: látom, annyira meglepett, hogy kevés pénzből is lehet jót bringázni, hogy nem figyeltél és rögtön betévedtél az erdőbe az ORSZÁGÚTI BICAJjal. biggrin.pngtongue.png

 

viccet félretéve: örülök, hogy bevált! wink.png

 

...és asszem pont ideillik kedvenc zenekarom egyik dalának egy sora: "...nem a lé a lényeg, hanem a sok szép pillanat..." smile.png

 

Annyira betaláltál, hogy először litániát írtam a posthoz pont erről. Az mtb-n a váltó+váltókar kerül ennyibe, és igen, eszembe sem jutna hasonló értékben fő kerékpárhoz nyúlni (ami nálam az mtb) ha megtehetem. Aztán ott kerültem magammal ellentmondásba, hogy lehet a szett a kulcs és akkor nem akartam Sram vs Shimano témát feszegetni. A Canyon Exceed bringát a váz és villa miatt rendeltem akciósan mert ugye az előző elrepedt, GX szettel (4 éve biztosan). Az nem rossz árban, adtam neki egy kevés lehetőséget, hogy nem vacakolok az akkor már nem is fiatal XT szettemmel ami itthon volt a repedt bringán. Hát a GX egy hulladék volt akkor. 1 dolgon spóroltam a AXS szetten, a sor és a lánc, mondván az a pár gramm elfér mivel a villám is merev karbon. Ezt anno is írtam, hogy a a váltás soha nem volt ilyen jó, szerintem nem is lehet jobb (XX1 AXS) de a lánc futás nem tetszett. Kiderült, hogy a sor a ludas, cseréltem X01-re, a láncot meg XX1-re. Így fut már pár éve, totál hibátlan, no de mennyi pénz..... Közben régen nálam csak a Shimano jöhetett szóba pont a fentiek miatt, de ugye nekik 2-3 éve sem volt AXS féle megoldásuk és nekem az nagyon tetszett már akkor is. És akkor itt a Sora ami tetszik, és ugye az tény, hogy a 105 egy nagyon-nagyon jó szett (évek óta hallani), no meg az SLX-ról is hasonlókat. 

Ennek a gravel féle szerzetnek a kereke sem könnyű de ez így mégis suhan. Közben meg nálam alap, hogy a kerék könnyű legyen (nem a másodpercek miatt, hanem a kerékpározás élvezete miatt). A fentiek után senki nem fog hinni nekem semmiben annyi ellentmondásba keveredtem blink.pngbiggrin.png .    


karakoram módosította - 2022. január 24. - 14:27

  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#109
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ez borzasztó! Országútival terepen!? Istenkáromlás! biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png


  • Kisherceg kedveli ezt

#110
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

@karakoram: látom, annyira meglepett, hogy kevés pénzből is lehet jót bringázni, hogy nem figyeltél és rögtön betévedtél az erdőbe az ORSZÁGÚTI BICAJjal. :D :P

 

viccet félretéve: örülök, hogy bevált! ;)

 

...és asszem pont ideillik kedvenc zenekarom egyik dalának egy sora: "...nem a lé a lényeg, hanem a sok szép pillanat..." :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#111
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Nem mondom, hogy 100 alkalommal, de mentem vele rendesen HHH kört, illetve többször játékból 1-1 órákat amit valamiért nem is mértem (hegyen). Még mindig nem tudom hova tenni ennyi pénzért, de legalább pozitív oldalról nézve és nem a másikról. 

És még mindig de jó ez a gravel dolog tongue.png huh.png rolleyes.gif blink.png ph34r.png biggrin.png

 

,

Jól is néz ki,nagyon! A gumikat látom,hogy cserélted, belső nélkül mész,ugye? A hajtómű is eredeti? Kellett mást cserélned ehhez a színvilághoz?



#112
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Nem mondom, hogy 100 alkalommal, de mentem vele rendesen HHH kört, illetve többször játékból 1-1 órákat amit valamiért nem is mértem (hegyen). Még mindig nem tudom hova tenni ennyi pénzért, de legalább pozitív oldalról nézve és nem a másikról. 

És még mindig de jó ez a gravel dolog tongue.png huh.png rolleyes.gif blink.png ph34r.png biggrin.png

 

IMG-20220109-135806.jpg

 


  • Kisherceg és zscs kedveli ezt

#113
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Off: ma dobta fel reggel a Google mint emlék a a Crux bringámat egy fotóval, egész pontosan 9.5 éve építettem. Ennyi idő alatt csak lekúszott a Sora szintre az Ultegra technika nagyobb része.

 

7-8 éves szetthez hasonlítottam! és írtam is, hogy meg fogtok verni tongue.png . Nekem az beégett, hiszen életem egyetlen tartósan használt road csoportja volt pont a számodra érthetetlen Speci Crux CX gépen. 3 hétig volt egy Sora szettes Speci Allez modellem szintén hasonló korból, szegény Andrást (Berguson) a világból kergettem ki mire kicserélte egy másik szettre nekem az akkor annyira hulladék volt. Ezzel semmi bajom. Próbáltam mostani Ultegrát, attól persze fényévekre van. 

 

 

Nálam a pontosság a viszonylagos határozottsággal párosul smile.png . Pár km alatt könnyen váltott és gond nélkül ment. A tartósságnak örülök. Azzal együtt tessék kezelni amit írtam, hogy ez csak egy Sora szett.  



#114
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Mondjuk ez azért fájt. Mert vagy naaaagyon sz@r lehetett az a pár éves ultegra, vagy országúti vonalon nagyon béna a Shimano, amit kétlek. Én nem próbáltam sosem ultegrat, de nem hiszem, hogy ne lenne akkora eltérés sora/tiagra és dura-ace/ultegra szintek között, mint a deore/slx és xt/Saint között tapasztalható. (A váltásérzetre gondolok elsősorban.)

 

7-8 éves szetthez hasonlítottam! és írtam is, hogy meg fogtok verni tongue.png . Nekem az beégett, hiszen életem egyetlen tartósan használt road csoportja volt pont a számodra érthetetlen Speci Crux CX gépen. 3 hétig volt egy Sora szettes Speci Allez modellem szintén hasonló korból, szegény Andrást (Berguson) a világból kergettem ki mire kicserélte egy másik szettre nekem az akkor annyira hulladék volt. Ezzel semmi bajom. Próbáltam mostani Ultegrát, attól persze fényévekre van. 

 

Az enyémen is ugyanez a sora szett van, és a váltásérzet szerintem egy határozatlan, érezhetetlen hulladék. Viszont pontosan, és megbízhatóan működik, és meglehetősen tartós is

 

Nálam a pontosság a viszonylagos határozottsággal párosul smile.png . Pár km alatt könnyen váltott és gond nélkül ment. A tartósságnak örülök. Azzal együtt tessék kezelni amit írtam, hogy ez csak egy Sora szett.  


  • Kisherceg kedveli ezt

#115
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Az enyémen is ugyanez a sora szett van, és a váltásérzet szerintem egy határozatlan, érezhetetlen hulladék. Viszont pontosan, és megbízhatóan működik, és meglehetősen tartós is.


Ezt mondom. 😃 Nekem 4700 tiagra van, végülis működik, de néha kihagy egyet-egyet és érzetre nagyon messze van bármi felsőkategóriás motyótól.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#116
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Mondjuk ez azért fájt. Mert vagy naaaagyon sz@r lehetett az a pár éves ultegra, vagy országúti vonalon nagyon béna a Shimano, amit kétlek. Én nem próbáltam sosem ultegrat, de nem hiszem, hogy ne lenne akkora eltérés sora/tiagra és dura-ace/ultegra szintek között, mint a deore/slx és xt/Saint között tapasztalható. (A váltásérzetre gondolok elsősorban.)

Az enyémen is ugyanez a sora szett van, és a váltásérzet szerintem egy határozatlan, érezhetetlen hulladék. Viszont pontosan, és megbízhatóan működik, és meglehetősen tartós is.

#117
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Meg fogtok verni, de komolyan mondom ennél nem volt sokkal jobb a kb. 8 éve tulajdonolt Ultegra szettem.

[

Mondjuk ez azért fájt. Mert vagy naaaagyon sz@r lehetett az a pár éves ultegra, vagy országúti vonalon nagyon béna a Shimano, amit kétlek. Én nem próbáltam sosem ultegrat, de nem hiszem, hogy ne lenne akkora eltérés sora/tiagra és dura-ace/ultegra szintek között, mint a deore/slx és xt/Saint között tapasztalható. (A váltásérzetre gondolok elsősorban.)

Kisherceg módosította - 2021. november 12. - 18:15

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#118
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás
Már épp kérdezni akartam, hogy mileszmááár? :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#119
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Addig túrtam a Decathlon oldalát (és persze minden más oldalt is) míg nem lett egy ilyenem. 

Kellett valami amit kevésbé sajnálok (így utólag nem fogom), minden családos kerékpár forgalmat le tudok vele bonyolítani (utánfutó, gyerekülés, stb), sörözésre is ok, fekete ph34r.png , kicsit kielégíti a magunkfajta kerékpárbuzéria lényét, mindenre jó amire a rendes kerékpárom nem. Legutolsó teljes Sora szett (modern hajtókar, rendes fék/váltókar), 2x9, tesztek szerint a 38-40-es külsőt is elviseli (35-ös került bele), kényelmes geo, 540-es pedálok (utólagos), Promax fékek, JagWire midenhol, váz és festés igényes, karbon villa, millió csomagtartó szem (még a villán is). 

Amikor rendeltem 230 000 Ft volt, most 250 000 Ft. Tegnap éjjel épült össze, tettem pár kört (hazai viszonylatban hegyen lakom) és meglepően hangtalan, minden flottul teszi a dolgát, fékek is jók. Meg fogtok verni, de komolyan mondom ennél nem volt sokkal jobb a kb. 8 éve tulajdonolt Ultegra szettem. Kerekek lehetnének könnyebbek, a felnire rátenni egy gumit kínlódás, az egész kb. 11 kg. Mérete M. Járt hozzá használható lámpaszett és egy csengő is. 

 

IMG-20211111-224325.jpg

IMG-20211111-224338.jpg

IMG-20211111-224350.jpg


karakoram módosította - 2021. november 12. - 16:26

  • koga, Kisherceg, ZolkoW és 1 további fórumtag kedveli ezt

#120
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Fékszett nem sokkal volt drágább, mint egy 4-dugattyús SLX szett. wink.png

 

2 napja volt 2x fél órám bohóckodni a szülői házban az udvaron a Fathommal és 25 év után gondoltam megnézem, tudok-e 1kerekezni még. 10 perc után már ment 5 méter, vége felé már az udvaron végig mentem úgy, hogy gyökkettővel, "határon" balanszírozva. biggrin.png

Anno kontrafékes kempingen tanultam az egykerekezést, ott ugye nem tudtad a hátsó féket csak úgy behúzni, vagy leugrottál, vagy hanyatt estél. (-:


zscs módosította - 2021. november 06. - 10:44

  • Kisherceg kedveli ezt