Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#441
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

T'om, a nyeregtáska randa szürke, meg itt-ott még lenne mit variálni - de hagytam mindent gyári állapotában és így is tervezem még sokáig. ;)

Hja, a háttérben az ott egy buszmegálló, fullextrás, szupertiszta, 2 kaspó volt az ablakába téve frissen ültetett virágokkal. Jó, a gazt (még) nem nyírták le körülötte, de hát osztrákoknál sem lehet mindig minden tökéletes! :D

 

IMG-1890-2048px.jpg


  • karakoram, dzsonhee, Rabbit és 3 további fórumtag kedveli ezt

#442
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

nemduci


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#443
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

pluszos lenne, vagy csak normal szelessegu?



#444
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

Hogy két különböző áttétellel használhasd őket? :)

Vagy a másik nem SS? (attól még..)

És muszáj leszel kicserélni az egyik féktárcsát az összhang érdekében  :ph34r:  :P

 

a másik váltós, nem vagyok elég erős sajnos, hogy mindenhová ss-el menjek. :(

áááá, azért ilyen szedett-vedett, mert így tudtam összehozni hogy működjön:

- elöre nincs CL tárcsaadapterem ami a 15mm-es tengellyel is működne,

- hátul meg a BB7 nem komálja a 160mm-es tartóbakos tárcsát, a pofát meg nem akartam fületleníteni.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#445
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

- a 32:19 talán túlságosan könnyű ezekkel a kerekekkel

- van másik 650B bicajom, minek még egy?

 

Hogy két különböző áttétellel használhasd őket? :)

Vagy a másik nem SS? (attól még..)

És muszáj leszel kicserélni az egyik féktárcsát az összhang érdekében  :ph34r:  :P



#446
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

Project Unit, stage two: 650B experiment

 

 

Agymenés ON:

 

Egy ideje gondolkoztam ezen a dolgon, hogy 650B kerekeket tegyek a Unitba. A végső lökést az adta meg, hogy egy óvatlan pillanatban rágugliztam, mennyire nehezek a 29er felnijeim (nagyon). Azóta kétszer olyan nehéznek érzem őket, pedig sejtettem, hogy nem könnyű darabok... Szóval most a kérdés, hogy 650B legyen, vagy vegyek inkább két finom, könnyű 29er felnit.  B)  

 

A próbatekerés egyébként teljesen jó volt, bár nem volt kifejezetten forradalmi a változás. (Mitől lenne az?)

 

+ 297mm középcsapi magasság

+ minden kicsit könnyebben megy (gyorsítás, manőverezés, nyuszihopp)

- ráz (mondjuk kicsit magasabb nyomáson próbáltam, mint a 29er "üzemi nyomása")

- a 32:19 talán túlságosan könnyű ezekkel a kerekekkel

- van másik 650B bicajom, minek még egy?

 

34003025038_0b7999cd90_b.jpg

 

47090746114_49f858f601_b.jpg

 

Agymenés OFF.


  • karakoram, ZolkoW, Rabbit és 1 további fórumtag kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#447
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 432 hozzászólás

Ma végre meg is hajtottam egy rövidke körre a paripákat.

 

26347429_83e2e5a2073082b8f1b18339d954b9e26347427_81ad02405513887337aeee50ae93bc226347443_1e81a8f0c1a73850c00b974a8f5eee3


talpfa módosította - 2019. május 12. - 21:34

  • Kisherceg kedveli ezt

#448
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

Ezzel is elkészültem és ez is "retro", mint a másik. :)

 

26339479_5303ae109e97b699bb0562cf9291a75

 

 

klassz, a külső-választásért extra piros pont jár. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#449
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Túl a második tekerésen és 160 kilométeren és a hajam még mindig tart... :) 

 

Ozt3rHY.png

 

O0eQlQQ.png

 

https://www.canyon.c...rahmengroesse=M


  • Kisherceg kedveli ezt

#450
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

jaaaa, hát szakértelemmel könnyű! :D



#451
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 432 hozzászólás

Szia,

 

A Kona Lava Dome 2003as ebben a formában, a váz színe. Őt úgy "mentettem" meg, nehogy kocsmába járósként végezze. :)

Ennek megfelelően teljesen újjá építettem, fényezés, matricázás, teljesen az alapoktól.

A váz 2002es, ronda lila színe volt (nekem nem tetszett).

Mivel 2003-ban semmit nem változott a váz geoja, csak a színe, illetve a matricázása volt egy picit más, így a 2003 "gyári" dizájnt választottam, újra festés alapjául.

Közel 90%os gyári szereléssel került hozzám, Rock Shox Judy TT telóval..stb. A gyári szerelése nekem nem igazán érte el az inger küszöbömet, így meg is szabadultam mindentől.

A képen meg látható a végeredmény. :)

 

A Magellán Crux 1998-as és az első kerékpár építésem 1998-ból.

Az utóbbi pár évben tuningoltam rajta pár dolgot, többek között a telót is akkor vettem (nagy szerencsével).

A fényezése minden eredeti. Ő a nagyon megvigyázott darab, laza kirándulások, ősmontis találkozók alkalmával veszem elő. Szóval templomba járós :D

Ide felraktam az építés menetét, ha valaki kíváncsi rá:

http://www.retrobike...p?f=21&t=396604


  • ZolkoW és Rabbit kedveli ezt

#452
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 432 hozzászólás

Hude szep bicok, melyik mikori evjarat? Mennyire ragaszkodsz a gyari allapothoz?

 

Szia,

 

A Kona Lava Dome 2003as ebben a formában, a váz színe. Őt úgy "mentettem" meg, nehogy kocsmába járósként végezze. :)

Ennek megfelelően teljesen újjá építettem, fényezés, matricázás, teljesen az alapoktól.

A váz 2002es, ronda lila színe volt (nekem nem tetszett).

Mivel 2003-ban semmit nem változott a váz geoja, csak a színe, illetve a matricázása volt egy picit más, így a 2003 "gyári" dizájnt választottam, újra festés alapjául.

Közel 90%os gyári szereléssel került hozzám, Rock Shox Judy TT telóval..stb. A gyári szerelése nekem nem igazán érte el az inger küszöbömet, így meg is szabadultam mindentől.

A képen meg látható a végeredmény. :)

 

A Magellán Crux 1998-as és az első kerékpár építésem 1998-ból.

Az utóbbi pár évben tuningoltam rajta pár dolgot, többek között a telót is akkor vettem (nagy szerencsével).

A fényezése minden eredeti. Ő a nagyon megvigyázott darab, laza kirándulások, ősmontis találkozók alkalmával veszem elő. Szóval templomba járós :D



#453
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Hude szep bicok, melyik mikori evjarat? Mennyire ragaszkodsz a gyari allapothoz?

arn módosította - 2019. május 05. - 23:23


#454
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 432 hozzászólás

Ezzel is elkészültem és ez is "retro", mint a másik. :)

 

26339473_07f86d976c3e503026de17c97ad036d26339479_5303ae109e97b699bb0562cf9291a75


  • Kisherceg, ZolkoW és arn kedveli ezt

#455
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

igazi "adventure bike"... ugy volt, hogy tekerek egy fel orat a beallitasok tesztelesere, mert dog faradtnak ereztem magam. ehhez kepest lett masfel ora, frissebben szalltam le rola, mint amikor elindultam. varom mar, hogy hosszabb tavon is tesztelhessem, egyelore joval turazosabbnak tunik, mint a cx.

 

annyira meglepett, hogy milyen jol csillapit, hogy 4.5 baros guminyomassal elvittem egy par kmes sotter-foldutra is. ez nem tudom, hogy a gumi vagy a vaz erdeme, mert mashogy csillapit, mint az alu giant. maga a gp5000 is ugyan csak 32mm, de eleg magas profilu. csak ott ereztem, hogy magas nyomassal megyek, ha vmi nagyobb bukkanok jottek (fucsomok, ilyesmi), az apro kavicsokat, es a foldut egyenetlensegeit hasonloan jol szurte, mint a 3.5 baros tcx. es mindezt ugy, hogy reszponzivabb az egesz kigyorsitasoknal. majd kiprobalom alacsonyabb nyomason is, de ilyen shortcutokra teljesen jo ezen a nyomason is.

 

ami kicsit fura, az a lapos villaszog, a cx bringahoz kepest is nehezen fordul. mar abbol is feltunik ez, hogy allo helyzetben is konnyen kifordul a kormany. nem ertem, hogy hova kell ilyen stabilitas.

 

a gp5000 tl gordulese vmi alomszeru! gp4000et hasznaltam egy evig, es azt is nagyon szerettem, a g-one (s-one volt korabban) a kanyarban nincs.

 

chQIfop.jpg


  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

#456
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Arn, szép és nagyon jó vétel! A "nagyon kéne" kategória:)



#457
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hivatalosan ez a legszelesebb, de ahogy elneztem kb 35os mehet bele max.  ezert esett ki a canyon - hasonlo arban lett volna - de max 30as gumit fogad, es abbol sokkal kisebb a valasztek. ez a 32 epp optimalis lesz a 90% aszfalt, meg 10% terep kombohoz :) cxel az utobbi ket evben mar 30as gumival jartam (g-one speed), van vele terepezos tapasztalat. amolyan "gravel light" lesz, nagyon gyors slickel.

 

igen, a fekete az matt, a tobbi lakk. sokkal szebb, mint az ultegras valtozata, a 105os meg nagyon jo lett iden, igy nem volt kerdes melyik lesz.


arn módosította - 2019. április 11. - 14:47


#458
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

scott addict 20 disc

 

a dobozt csak azert linkelem, mert azt hittem vmi tandemet vagy ket bringat hoztak - 200x120cm, a futar anyazott rendesen, mire felhozta lepcson a masodikra :D a toltoanyagnak felhasznalt papirmennyiseg (az ajtonal kb csak ketharmada van) egy kisebb afrikai allam egy eves papirtermelese lehetett.

 

a szep barna oldalfalu gumi sajnos ugrik (pedig nagyon bejon a szine), gp5000 tl lesz helyette. nyerget meglatjuk, a gyari 120as stucni 100asra lett cserelve. mas valtoztatast nem tervezek, remelem kenyelmes lesz a tobb oras tekeresekre.

Nagyon szép és átgondolt bringa! A 32 mm-s gumi gondolom messze nem a legszélesebb ami még belefér. 

A színe kifejezetten tetszik, a felső cső tetején a fekete rész az matt, míg a többi szín az fényes? 


Mars módosította - 2019. április 11. - 14:27


#459
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

pedig az az oldalfal tényleg atom! :)

 

kar erte, de ahogy elnezem, a gp5000nek vagy fele a gordulesi ellenallasa - aztan slick-slick :)



#460
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

pedig az az oldalfal tényleg atom! :)