Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Beac maxi 110 - 2005 szept 3-4

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
312 hozzászólás a témában

#121
orby

orby

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Egy nehéz TT mindig is nehezebb volt egy nehéznek tartott maratonnál. De ez igy a jó. Egy maraton több okból sem lehet olyan.



Ezzel vitatkoznék. Idén nekem még egyetlen egy hosszú távú maratonon (BM, SZM, CK) sem sikerült végig mennem a szintidõ miatt, de TT nem volt ilyen az elmúlt 3 évben (igaz 1,5-2 éve már csak a Beacon indulok), de korábban volt Szoplák, Rákóczi, Beac, Kiscell, Kozma, Gázló, Téry, stb.

Persze vannak eltérések, de szerintem aki a hosszú távú maratonokat szintidõn belül tudja teljesíteni minden idõben, az a TT is simán megcsinálná, ha tudna térképet olvasni és meg akarná csinálni.

#122
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Egy nehéz TT mindig is nehezebb volt egy nehéznek tartott maratonnál. De ez igy a jó. Egy maraton több okból sem lehet olyan.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#123
orby

orby

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Gyalogosan egybe még soha, csak résztávjait korábban. Bringával talán 1998 óta minden évben, de volt amikor nem sikerült szintidõre beérnem és volt amikor egyltalán nem értem be a célba. Nagymarosig azért minden évben eljutok (elsõ 50 km), bár sárban a Nógrádi szakasz elég húzós (nehezebb mint az idei BM, SZM, CM) talán a Gázló egy kis szakasza még ilyen ragadós, agyagos.

#124
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Miért, hány éven át ment oda föl?
És te gyalogosan is teljesítetted már ezt a TT-t?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#125
orby

orby

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
lensver,

Az általad felsorolt pontok, egyben ellenörzõ pontok is.

Esõben/sárban a gyalogosoknak sem mindegy, hogy betonon haladnak vagy sárban fetrengenek és a terepnehézségekrõl még nem is beszéltünk.

A TT-ben is illik a kiírásban szereplõ útvonalat betartani amennyiben nevez rá az ember bár itt is vannak érdekes kivételek. Halkan jegyzem meg, hogy pont a BeacMaxi egy szakasza is ilyen. Régen a kiírásban is szerepelt még a nagy-hideghegyi túrista ház is, mint ellenörzõ pont, napjainkban már elvileg nem megy fel oda a túra, de sok régi teljesítõ velem egyetemben ennek ellenére felmászik oda, mert ez a szakas nehézségben talán a fellegvári sziklás résszel vetekszik.

#126
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Skeletron: köszi, hogy belinkelted, mert ezt kerestem mindenhol!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#127
Skeletron_

Skeletron_

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
ööö izé helyesen: vagy NEM hagyod ki a Moli pihenõt...

bocs

#128
Skeletron_

Skeletron_

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Arra gondoltam, hogy nem fair, mert ha a hátadon viszed fel a bringát a Kálvárián, vagy kihagyod a Moli-pihenõt (micsoda hülye név:), mindig itt döglök meg a legjobban) talán jobban megrogyaszt, mintha körbetekernél. Ezért több erõd marad a teljesítésre.
Egyébként perszehogy nem verseny, ezért is szeretem:)

Szerintem azért mindenki érzi ezt a dolgot szabályok ide vagy oda.

#129
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ott a pont...én szándékozom végig a jelöltön maradni...

Egy dologban nincs igazad Skeletron_...egy TT nem verseny, tökre lényegtelen, ki mikor ér be...szóval bár igazad van, szerintem nem unfair, maximum csalás, de leginkább önmagaddal szemben.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#130
Skeletron_

Skeletron_

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
http://www.termeszet...szabalyzatok/39

Gyalogos teljesítménytúrák szervezési szabályzata:
"...
3.2. A résztvevõk kötelesek
a. a túrázással kapcsolatos általános szabályokat betartani
b. a rajtban jelentkezni
c. az elõírt útvonalon haladni
..."

Ha a Duna Maraton pl Psztkeresztrõl Dobogókõre megy a piroson és a sárgán (erõteljesen tolós a mezõny 9x%-ának) akkor te felmennél a betonon? Ugye nem? Mi a különbség? Hogy 5-6-szoros a nevezési díj és ki van húzva néhol a szalag? Szerintem nem fair azokkal szemben kerülni, betonozni akik végig az elõírt úton mennek. Ha csak túrázni akarsz azt bármikor megtehed, vagy egyszerûen nem nevezel.

#131
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

emberek és csoki

meg dinnye

(ilyen emlékeim vannak... )


Meg darazsak!:D

#132
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Most átböngésztem több TT füzetkéjét, de olyat nem találtam, hogy az adott útvonalról letérni tilos. Tehát nem látom be, miért ne lehetne pl.a Várba a sziklás ösvény helyett a betonon felmenni???

És igenis akadályozom, ezt már többször is tapasztaltam. Például a Kozma60-on!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#133
Skeletron_

Skeletron_

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Valóban a BEAC-ot a gyalogosoknak találták ki, aztán volt rá igény hogy bringával is lehessen menni és megengedték. Az útvonal nem változott (miért is változott volna?). A TT-ken az útvonal betartása inkább becsületbeli kérdés, és az alternatív útvonalak szabálytalanok. Ha aznap reggel felkelsz és elindulsz ezen a túrán akkor ez a túra azon az útvonalon megy amit megadnak az itinerben. Más úton végigjárva az nem ez a túra. Az útvonal egész évben nyitott (már amennyire ugye a törvény meg minden de ezt inkább hagyjuk...) azaz bármikor a kedved szerint végigkerekezhetsz rajta.

Szóval ha aznap nekivágsz és nevezel akkor ott kell végigmenni ahol a többiek. Ennyi.

A közlekedési eszközöd egyáltalán nem korlátoz. A bringások nagy része (nem vérprofi versenyzõk) a gyalogosok (futók) elsõ tíz emberével haladnak együtt. Ezt nem nevezném úgy hogy korlátoz a bringa révén hogy személy szerint gyalog valszeg Nagymarosig sem jutnék el...

#134
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Meg zsíroskenyér...
CSupa földi jó!

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#135
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
emberek és csoki

meg dinnye

(ilyen emlékeim vannak...:D )
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#136
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
A Beacon egyébként emberek vannak inkább a pontokon vagy kréták?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#137
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ok, köszi! Egyébként reagálva néhány elõzõ irásra: ha az adott szakasz nagyon durva és csak jóval lassabban teljesíthetõ, akkor én szívesen választok alternatív útvonalakat hosszú távon. A másik ami ilyen terepen egy másik útvonal mellett szól az a sok gyalogos. Õket zavarni meg útban lenni semmi kedvem sincsen. Csak egymást akadályozzuk az ilyen helyeken és ez senkinek sem jó. Én is lassabban haladok (még annál is), ha egy köves, bokros fölfelén folyton félre kell állnom, mert jönnek gyalogosan.

Szerintem semmi szégyelnivaló sincsen abban, hogy nem pontosan követjük az útvonaltervet, hisz ne felejtsük el, ez leginkább a gyalogosoknak íródott. Nekik tényleg értelmetlen lenne egy kétszer hosszabb sotteres szerpentint választani, ha egyszer azt egy ösvényen fele akkora távon legyalogolhatják. A bringa az bringa, +10-14 kiló és senki sem várja el tõled, hogy a közlekedési eszközöd másokat vagy önmagadat korlátozza. Csak azt várják el, hogy a pontokat teljesítsd, hisz ezalapján csinálod meg a TT-t. Azt hiszem azt olvastam valahol, hogy a TT-k útvonalai csak ajánlott útvonalak.

Persze azért én is inkább a terepet preferálom, mert a beton unalmas. Sõt ha a pont csak egy szadista útvonalon át közelíthetõ meg, azon is végigmegyek. De azért mindent csak a saját mértékemmel, mert érzem, hogy mennyit bírok. Szóval biztos, hogy a Beacon is választok majd könnyebb utakat.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#138
7omi

7omi

    vendég

  • fórumtag
  • 72 hozzászólás
Ha Jól emlékszem ezek a pontok 99%
Magyarkút
Nógrád
Csóványos
Nagy-Hideg-hegy
Kisinóci th.
Törökmezõ
Hegyes-tetõ
Nagymaros
Nagyvillám
Pilisszentlászló
Dobogókõ

Tölgyikrek ?

Lajosforrás
Csikóváraljai th.
Kevély-ny.
Virágos-ny.
Bp. Hûvösvölgy

#139
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
7omi: Oké, a jeleket én is láttam, de ezek a pontok is egyben????????????

Köszi Dante! :)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#140
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én ha túlélem a hetet (egyetem tombol) akkor bescannelem (elõbb megkeresem...) és felteszem a részleteset...türelem...:)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)