Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Beac maxi 110 - 2005 szept 3-4

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
312 hozzászólás a témában

#101
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Azaz, Vietnám :D
Na végigolvastam újra a topikot, hogy képben legyek. Pár kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni:
1. a kompig kb mennyi idõ alatt lehet(ne) eljutni? mondjuk ha nincs (nagy) sár...(tudom relativ, de én nem terveznék beülünk a kisrigóba, tipusú megállásokat)
2. a komp milyen gyakran jár?
3. mennyire jól jelzett a kiírt út? melyek esetleg a gázos szakaszok?
4. A ellenörzõ pontokon akkor van vízvételi lehetõség?
Azért egy részletes itinert szívesen elolvasnék, ha esetleg megvan valakinek a tavalyi az jöhetne...:o


1. Ha nyolc körül elindulsz, és eléred az egy óra körüli kompot nagyon ügyes vagy. Ha meg még az útvonalat sem ismered és csak az itiner alapján mész, akkor meg semmi esélyed erre. Jobb ha hozzácsapódsz valakihez aki fejbõl ismeri az utat.
2. Én úgy emlékszem óránként, de nem egészkor.
3. Ez egyedi, de Fagyoskatona után a sárgával szoktak gondok lenni.

#102
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
1. A vendéglõbe kötelezõ beülni, mert egy levest illik benyomni ekkora terhelés mellett estefele.
2. Mikorra odaérsz, gyakorlatilag épp lekésed az egyiket és retúrban folyamatosan szokott - forgalomtól függ. (Elvileg 15-20 perc). Itt van vajas-zsíros kenyér, savanyúság, pia.
3. Jól jelzett elvileg, vannak nehezen tekerhetõ részek, amik miatt igazán nehéz a pálya. Itinert visszaolvasva találsz szerintem. 200 hsz nem a világ.
4. Elsõ ep. Nógrád, víz van. 2. ep. Csóványos semmi, de utána ha felmész Nagy-hideg hegyre - elvileg kell, régen ep. is volt, de gyakorlatilag nem mindenki megy fel oda manapság - ott lehet venni a büfében kaját, piát.
Kisinócon van lehetõség vízre, büfére.
Hegyes-tetõ, dinnye. Nagymarcsi zsír, víz, etc. Visegrád: városban víz, Fellegvárnál semmi. Apátkúti?? völgyben van forrás. Innen két variáció van. Vagy vissza Visegrád és úgy aszfalt Pap-rét, vagy fent a kijelölt úton becsületcsoki.
P.szt.Lacinál leves plusz amit veszel hozzá. Dobikövin pia az ep.n. Onnan kvázi víz nélkül és többnyire sötétben Lajosforrás, Csikóváralja, Cosbánka. Itt megint van lehetõség szerezni folyadékot. Kevély-nyeregbe fel, Köves-bérchez le, itt megint víz, Virágos -nyereg, mint utolsó szivatás és irány a cél, Hûvösvölgy. Kaja, pia, pom-pom lányok, célba szállított cuccok, alvási lehetõség - ha van hálózsákod, mert k.rva hideg lesz éjjel.

#103
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Azaz, Vietnám :D
Na végigolvastam újra a topikot, hogy képben legyek. Pár kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni:
1. a kompig kb mennyi idõ alatt lehet(ne) eljutni? mondjuk ha nincs (nagy) sár...(tudom relativ, de én nem terveznék beülünk a kisrigóba, tipusú megállásokat)
2. a komp milyen gyakran jár?
3. mennyire jól jelzett a kiírt út? melyek esetleg a gázos szakaszok?
4. A ellenörzõ pontokon akkor van vízvételi lehetõség?
Azért egy részletes itinert szívesen elolvasnék, ha esetleg megvan valakinek a tavalyi az jöhetne...:o

#104
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Vietnám? De az cipelõs és nem tekerõs igazából.

Dante az ilyenekkel még a kedvem is elveszed tõle. Feltöltött kép

#105
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Hi!
Én benne vagyok abban, hogy menjünk mindkét nap mindenhova :)
Nekem elsõsorban idõjárás függvénye. A Beac maxival már korábban is szemeztem, csak mindig ütötte a Mátrát, meg még volt az a furcsa nevû TT - vinetou vagy mi - most nem jut eszembe a neve, az is nagy õrület lehetett.. Az már nincs, ha jól tudom. Kár.
A börzsönyben bringával még nem mentem, csak aszfalton. Szóval szívesen megismerkednék vele.

#106
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ez duma, elhatározás kell. Egész tavaly óta errõl beszéltünk...illõ lenne, legalább megpróbálni úgy szervezni, hogy összejöjjön.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#107
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Quid vesper erit, incertum est...

#108
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na de erre gyertek már, nehogymár itt se induljatok!
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#109
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Én nem tudom idén világosban lenyomni. Nincs edzettségem hozzá. De lehet, hogy nem is megyünk erre sem. Dawn vagy elõzõ nap este érkezik haza külföldrõl egy hét konferencia után, vagy aznap.

Másrészt tudod, hogy poénból írtam, hogy ne egy héttel elõtte nyomjad le. Többször beszéltünk róla, hogy az az igazi teljesítmény, ha két komoly távot/szintet teker az ember egymást követõ napon. Egy hét alatt lehet regenerálódni azért.

Azt is tudod, hogy a Börzsönyi szivató hétvégéjén még nem volt egyben a bringám és a tandem sem. Majdnem egy hónapig nem volt idõm arra, hogy a szórakozással foglalkozzak és bringát szereljek. Dawn bringája reggel elkészült, így õ tudott menni RMKSE 90 kilcsis túrára.

#110
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Ahhoz nyuszi! ;)

#111
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Meg kellene kérdezni Valériát, ki is a McFly...
(Sokan jöttek a Börzsönyi szivató-ra. Elméletben.)
:)


Ott a pont. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#112
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nagy a szád Charon Mester, nem szoktam meghátrálni. Ha bizistenre megigéred, én lenyomom mindkettõt, de Neked is jönnöd kell...;) Mátra hosszútáv ofkorz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#113
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Meg kellene kérdezni Valériát, ki is a McFly...
(Sokan jöttek a Börzsönyi szivató-ra. Elméletben.)
:)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#114
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Táv egyébként felduzzadhat 120-130 km-re is, a szint pedig egyesek szerint "csak" 3800m. Mielõtt jönne valaki kekeckedni.

Nyuszi vagy McFly? Mi az, hogy elõtte egy HÉTTEL? Elõtte egy nappal!!!! Szombat BEAC még világosban, vasárnap meg Mátra.

mond Neki még 2szer, sztem simán lenyomja.....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#115
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Táv egyébként felduzzadhat 120-130 km-re is, a szint pedig egyesek szerint "csak" 3800m. Mielõtt jönne valaki kekeckedni.

Nyuszi vagy McFly? Mi az, hogy elõtte egy HÉTTEL? Elõtte egy nappal!!!! Szombat BEAC még világosban, vasárnap meg Mátra.

#116
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nekem ez idén már presztízskérdés. ;) De azon agyalok, hogy mi van akkor, ha elõtte egy héttel leküldjük....és megyünk Mátramarcira IS. :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#117
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Szerintem én megpróbálkoznék vele. Mennyi is a táv meg a szint?

110 km/4200 m
http://www.kivisite....zintmetszet.jpg
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#118
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Szerintem én megpróbálkoznék vele. Mennyi is a táv meg a szint?

#119
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Leült a topic.
Ki jön az idén?

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#120
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na, egyetem kivégezve...Lens, kell még neked az a bescannelés, vagy elég, amit Skeletron belinkelt? (azaz nekiálljak körülnézni?)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)