Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Beac maxi 110 - 2005 szept 3-4

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
312 hozzászólás a témában

#61
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
hozé: Mellé!
Miért lennék ellenetek? Vérzik a szívem, hogy nem lehetek ott. Sõt, kölcsön (drótperemes) sárgumit tudok adni 2.1 méretben, 600 gramm / db, Maxxis Medusa

#62
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
:clap:
Hajrá Hugi!


Charon:rocketman

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#63
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás

Charon!
Miért érzem úgy, hogy Te ellenünk vagy?

És ellenünk! Hugi élete nagy fordulóponthoz ért. Jövõ vasárnap, életében elõsször résztvevõként csatlakozik azon lelkes, párszáz fõs tömeghez, akik egy jó hegyikerékpáros verseny miatt jelennek meg Mátraházán szeptember elsõ hétvégéjén. Oda nem kell esõ! :)

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#64
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

Ki az, aki a jövõ heti esõzések után is esetén is bevállalja?


Charon!
Miért érzem úgy, hogy Te ellenünk vagy?

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#65
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Esni még fog bõven addig, és az erdészet széles nagy ívben fogja lesz.rni, bármit is írsz neki, hogy tönkretették az utakat.
Õk tudnak rajta járni. :-/

dehogynem foglakoznak vele : jól kitesznek egy táblát a turistautak elejére hogy "erdõgazdasági munkák miatt átmenetileg tilos a belépés"
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#66
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
http://index.hu/poli...bulvar/ido0825/

Ki az, aki a jövõ heti esõzések után is esetén is bevállalja?

#67
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Esni még fog bõven addig, és az erdészet széles nagy ívben fogja lesz.rni, bármit is írsz neki, hogy tönkretették az utakat.
Õk tudnak rajta járni. :-/

#68
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Asszem Beacra nem megyek, helyette Mátramaraton hosszútávra gyúrok.

#69
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Jó. Ezek végül is jó hírek. Holnap kinézek én is, ismerkedni a tájjal/tereppel. Remélem ma nem lesz túl nagy esõ, s nem ázik pudinggá a talaj.

#70
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
A tekert (tolt) idõ kevesebb mint 5 ( 4:30- 4:40) óra.
Háromszor álltam meg kicsit hosszabb idõre (5-10 perc) Foltán-kereszt (pihegni), Nagy-Hideg-hegy (büfé), Hegyes-tetõ (panoráma).
Plussz néhány térkép nézegetés.
Reális a 6 óra a kompig.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#71
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Szia Hozé!
Nagyon köszi a beszámolót. Kb mennyi idõ alatt tetted meg?

#72
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Igen, a héten még szabin voltam.
(Ne irigyelj, hazafelé megnyomtam a Nagymaros-Fót távot (30-32 tempó), most nem nagyon tudok járni :) )

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#73
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Hozé Mester!
Szabin vagy, hogy ennyi idõd van tekerni?:) Mert most irigyellek, de szeptember elején azért én is tolok pár kilcsit a Börzsönyben.:)

#74
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Na bejártam a Börzsönyt.

A tapasztalatok: Az irma forrástól indulva az eleje kicsit saras, itt-ott tólos. Az elsõ néhány km en vannak ilyen foltok.
Nógrádig az erdõgazdaság dolgozik fenn, ami magyarországon azt jelent, hogy rombol. Mindent. Az utak sok helyen járhatatlanná téve, mert 60-70 cm mélyen keréknyomokkal felszántva, kersztbe, hosszába. Megáll benne a víz, soha nem fog kiszáradni.
(Skeletron! Itt fogsz elõször gondolkodóba esni, hogy maradj-e a kéken vagy menj mellette balra a járható dózerúton. A kettõ egy km. után összefut.) A túristautakra döntött fák törzsét elvitték, a karvastagságú ágakat otthagyták. Az egész Nagy-Kõ-hegy borzalmasan néz ki. (Kellene írni egy levelet nekik, lehet, hogy rábeszélem magam.)
Nógrádra érni már felüdülés.
Ott vettem észre, hogy a kék jelzés fel van frissítve, mindenhol jól látszik Nagymarosig. Onnantól jobban járható az út, bár a karjaim össze vannak kaszabolva rendesen. A továbbiakban is sok az útra dõlt fa. Egy helyen az új kék jelzést leviszik az útról, be a fák közé, talán valamit kikerülendõ.
Foltán-keresztnél pihegtem egy kicsit, majd tovább fel a csóványosra. Nem sikerült feltekerni. A víz meglehetõsen kimosta sok helyen. Tolva értem fel. Onnan a dolog szokásos, lassan eresztõs, köves. Talán kétszer-háromszor kell leszálni, de a féket húzni kell erõsen. Nagy-Hideg-hegyre is tolva értem fel, nagyon meredek az utolsó pár száz méter.
Lefelé az Inóci vágást is szétmosta a víz, nem akkora élmény mint szokott. (A Kisinóci th.nál 6 fokkal volt több, mint Hideg-hegyen.)Felüdülés volt ideérni. Innen már nincs gond. A Hegyes-tetõre a szerpentinen mentem fel, mert az tekerhetõ végig. Lefelé jöttem a kéken.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#75
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Egy viszonylag részletes leírás/beszámoló, ha érdekel valakit:
http://forum.index.h...93965&t=9019826

Valamint egy pompás kis kalkulátor a miheztartás végett:
http://www.tapirok.h...BEAC_tervek.xls

#76
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Közben olvasgatom a BEAC index topikot. a Levessel kapcsolatban visszavonom a kijelentésem :)

#77
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Egyformán bringások vagyunk és kész.


Szívembõl szóltál! :)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#78
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Eldõlt. Fixen nem megyünk a BEACra.
Ellenben Charon részirül is lehet számítani valamilyen pályabejárásra a jövõ héten.

#79
Skeletron_

Skeletron_

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás

Az útvonal választásról meg azt gondolom amit tavaly is mondtam, valóban van sportértéke a kerékpár cipelésének is, és elismerem, hogy nem kis kihívás végigszenvedni a gyalogosok útján.
Én azonban elsõsorban biciklizni szeretnék, és az út választásban a kerékpárbarát verziót fogom követni.


Én meg azt mondom, hogy ha biciklizni akarok, akkor az év 364 napján bármikor megtehetem, olyan úton amilyet én választok. De ez a nap nem errõl szól. Tulajdonképpen ezen a napon is bringázhatok ott ahol akarok (történetesen akár _részben_ a maxi útvonalán), mivel nem lezárt a "pálya", csak akkor nem nevezek.
Meg azt, hogy kerékpárbarát verziója nincs a maxinak (semmilyen verziója sincs).
A becsületes játék az egyetlen út. (mint tudjuk :) )
Ezt gondolom én.

No persze nem fogom pl. becstelen hazaárulónak tartani aki kerülget. :) Lényeg hogy nem a tv elõtt üldögél otthon vagy egyéb szenzációs civilizációs átokkal mérgezi magát. Egyformán bringások vagyunk és kész.

Egyébként útkeresõknek és érdeklõdõknek hasznos lehet elolvasni az indexes beac fórumot. Ott találnak több linket is.

No kitartást és hátszelet mindenkinek!

#80
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Várjuk a sárjelentést ;)