Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Beac maxi 110 - 2005 szept 3-4

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
312 hozzászólás a témában

#1
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
A képért egyébként köszönet Larzennek, aki a Moli pihenõnél osztott becsület pecsétet, és mindenféle földi finomságot.

#2
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
http://img.tar.hu/cu.../25737952.jpg#3

Dante kivan :D, Hozé kikandikál, én meg hidratálok.
A másik két srácot nem ismerem.

#3
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

a sört meg hiába vártad :)


Sebaj, azért jó volt találkozni.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#4
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Tudja valaki, hogy végül hány bringás fejezte be a TT-t?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#5
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

...szépen vagyunk. Vízhordó lettem.
:)

(Dantét meg etettem.)

a sört meg hiába vártad :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

... A vizet így is elcsesztem, így Hozéét ittam meg



...szépen vagyunk. Vízhordó lettem.
:)

(Dantét meg etettem.)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#7
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Jaja, még én (a defektkirály) is megúszta defekt nélkül. Csak a váltóm rakoncátlankodott, eléggé elhajolt a papucs, szerintem egy esésnél történt. (amikor fölfelé berántottam az elsõ féket, s orraálltam...:D )
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#8
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Jól tetted, hogy kiszálltál a fáradtság miatt, ne bánkódj miatta. Ismerõs az érzés... Majd jövõre visszavágsz!
Egy TTn én soha nem számítok a szervezõk kajájára, úgy indulok el, hogy saját ellátmányból túléljem a távot. A vizet így is elcsesztem, így Hozéét ittam meg :D
Én inkább azt mondom jobb, ha 8kor elindul az ember, mert így van esélyed világosban menni csobánkáig. Lajosforrásról sötétben lejönni szerintem elég húzós. Persze minden relatív, lassan is lehet gurulni :)
Amúgy szerencsénk volt, hogy 2 defekttel megúsztuk.

#9
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Törökmezõre én 12.15kor értem, de én csaltam :). Dante-ék +5min.
Te olyan 12:20-25körül érkeztél, mert már pont indultunk.
A komphoz 13:27re zuhantunk le.

#10
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Lens, sajnálom, hogy nem tudtál végigjönni...de a mûzlit köszi, most már tutira nem lessz mellrákom! :D (kaptam egy speckó "for women only" mûzlit, mellrák elleni adalékkal stb ;) :D )


Hihi, nagyon szívesen, remélem az anyagok alaposan beépültek a melledbe és a gyereked majd genetikailag megörökli az egészséges mellet (rák nélkül).

Nem állítom, hogy ultrabecsületes utat követtünk, mert pl Visegrádon is a lépcsõt kihagytuk...de szintet, s hegyet nem csaltunk le, s terepen mentönk, ahol lehet. Kíváncsi lennék arra a 3 bringásra, aki állítólag elõttünk ért be 2 órával, hogy merre mentek. Fõleg, mert már Maroson odaadták a Nagy Villám pecsétet, ugyanis ott nem volt emberke...tehát ha a Nagy Villámot egy az egyben kihagyták,s felrakétáztak Pap-rétre...simán lefaragható lenne 2 óra.

Ez azért nagy kritika a rendezõség felé...s ezt nem lehet arra fogni, hogy "ez igazából egy gyalogos TT", ugyanis az elsõ futó is velünk kompozot át! Ha vannak profi futók, s bringások, miben állna egy órával hamarabb kiküldeni egy emberkét oda? (pl volt 50 bringás kb, az 80.000 HUF, ebbõl jöjjön már ki az az 1 kritikus óra...)


Ti hányra is értetek le a komphoz? Szerintem az elsõket láthattam (vagy nem? Mások is értek még be elõttetek a célba, ezt néztétek?), de az 12:45kor volt, és a komp még sokára jött. Azt mondták nekem a szervezõk, hogy egy fél, de az is lehet, hogy 1 órát kell rá várni (az is furi volt, hogy nem tudják pontosan megmondani nekem)

Egyébként mikor másnap elmentem a cuccomért, megkérdeztem, hogy az elsõ bringás hánykor volt bent a célban, és azt a választ kaptam, hogy 20.05-kor.

Na ja, az már igaz, hogy jobban ügyelhetnének arra, hogy idõben kint legyen a pecsételõ a helyén!

Egyébként tudtátok, hogy jövõre jubilál a Beac? Akkor lesz ugyanis már 20. alkalommal megrendezve. Nem semmi!!! A szervezõk mondták, hogy jövõre különlegesebb lesz a tt ez alkalomból.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#11
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Sziasztok harcosok! :)

Mert azért nem semmit mentetek, és ehhez gratulálok nektek (meg mindenki másnak is, aki erejéhez mérten csinálta meg a hosszút - itt a gyalogokra is gondolok).

Én sajna elkövettem azt a hibát, hogy elõtte kb. 2 órát aludtam. Reggel még nagyon gondolkodtam rajta, hogy nem kéne elindulni, de aztán gyõzött a vágy és arra gondoltam, hogy hátha útközben felébredek. Hát nem. :( Ilyen rohadtul fáradtnak már rég nem éreztem magam. Már az elején nem volt semmi erõm, de a Nagy-Hidegre végképp elfogyott.

Ez a nap jó lecke volt a számomra, hogy minimum egy 5 óra alvás azért kéne egy tt elõtt, de egy ilyen brutál tt elõtt egy hosszabb sem ártana. Legalábbis nekem, mert ezek szerint nem bírom kialvatlanul a megerõltetést. Ha behúnytam a szemem, szédültem, visszafelé a vonaton meg nem is bírtam már nyitva tartani a szememet, otthon pedig csukott szemmel vacsoráztam. :D
(ilyet se láttam még magamtól, hihi)

Pedig mentem volna nagyon tovább, de az biztos, hogy jövõre már okosabban fogom csinálni. Egyéb tapasztalataim is voltak, mindjárt azokat is megosztom veletek.

Egyébként a kisinócin túlságosan nem száguldoztam, mert az elsõ villám átment majdnem merevbe valamiért. Törökmezõrõl azonban már nem mentem be susnyázni, hanem egybõl Nagymarosra mentem.

Ekkor volt 12.45, azt hiszem (vagy lehet hogy 11.45? Mikor is voltunk Törökmezõn, meg tudnátok nézni srácok??) Node azt hiszem, hogy ez a jó idõ, mert ha 11-kor voltunk a Nagy-Hidegen, kötve hiszem, hogy 11.45-kor lettem volna a kompnál. A .45 biztos, mert pont azt néztem, hogy .58-kor jön a vonat és azt már nem érem el.

Tehát 12.45. És ott volt két bringás (vagy lehet hogy több is, de én csak õket láttam). Akkor ezek szerint õk lehettek az elsõ beérõk. Rajtunk kívül még senki más nem volt ott, gyalogok sem. A szervezõk még csak akkor kezdtek el kipakolni. De nem értem, miért mondjátok, hogy még pecsétet sem kaphattak volna, hiszen már ott voltak a szervezõk, tehát tudtak pecsételni is!
Sajna a cuccomat nem tudtam megkapni, mert még nem nyitották meg a kocsit, és mivel a vonat már elment, eltekertem Vácra, ahonnan hazavonatoztam. Szerencsére a cuccost másnap 11-kor fel tudtam venni Hüvösvölgyben.

Tanulságok jövõre:

1. Mindenképpen késõbb fogok indulni, mert a szervezõk - bár korai indulási lehetõséget ígértek be, nem megbízhatóak ebbõl a szempontból. Így legalább nem kell olyan állat idõpontban felkelnem: sajna ha hajnali 4:30-kor kelek, még kipihenten is megvan a lehetõség, hogy szarabbul fogok tekerni!

2. Viszek magammal kaját, mert bizony nem volt nálam sok és már Nagy-Hidegen irtó éhes voltam. A rendszeres kajálás nagyon fontos.

3. Lesz egy segítõ emberem, aki a Pilisben adja nekem oda a lámpát, mert a kompnál tapasztalt lassúságból arra következtetek, hogy lehet, mire leérnék oda Hegyestetõrõl sem biztos, hogy meg tudom kapni a lámpámat. (vagy ti mit tapasztaltatok?) Egy azonban biztos: a maradék cuccot biztos nem kapom meg a célban, mert a cuccos kocsi oda csak éjfél után ér be) Szóval ez így nem jó. A lámpa meg egyébként is csak valahol Csobánkától fog kelleni, viszont a brutál lámpa aksija meg nehéz ahhoz, hogy az egész Pilisen át cipeljem.

4. Mivel csak egy gyenge lány vagyok, jövõre biztos, hogy kihagyok minden olyan szakaszt, ami vadkerítéses, lépcsõs, vagy be van nõve, mert én már annak is örülni fogok, ha ezek nélkül megcsinálom. Aztán meg meglátjuk.

Azért állapotom ellenére is nagyon jó volt, élveztem azt, hogy a szép Börzsönyben tekerhetek, élveztem a meleget (már ahol nem fáztam éppen) és a tiszta idõt.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#12
Nagy Tibor

Nagy Tibor

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Gratulálok mindenkinek aki végigment, és aki csak megpróbálta annak is! Kissé irigykedve olvastam a beszámolókat!

Vagy három éve mi is olyan fél tíz körül értünk be, a rendezõk közül még csak egy azaz egy fõ volt a célnál, akinek a feleségem segített társadalmi munkában kenni a zsíros meg vajas kenyereket.

Ennél csak az volt jobb, amikor éjfél magasságában beérve a csomagjaink még nem voltak sehol!!! K. hideg volt, mi meg az agyonizzadt rövidújju mezekben vacogtunk egy órán keresztül.

Andrew (Farkas András) Csepelre tekert hazafelé az egyik BEAC után, és a Gellért hegy környékén a fársadtságtól egyszerûen elaludt a bringán. Esett egy jó nagyot, de más baja nem lett.

Evés: Próbáljátok ki egyszer a tejberizst. Egy fél liter tejbõl igen rendes adag jön ki, én mindíg ezt eszem maratonok meg hosszú bevetések elõtt. A BEAC elsõ felét le tudom tekerni vele, de százas maratonokon se szoktam tul sokat enni közben.

#13
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
3 banán, két dinnyeszelet, 3 sajtos croissant, 4 müzliszelet, vajas kenyér+pari, tömõs leves+sok folyadék, ameddig volt. Dobogókõ mégis egyértelmû holtpont volt. Vannak határok. Jó azért feszegetni.
A görcsöket megúsztam, mert nem húztam túl magam.

#14
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én 2 gél-t nyomtam, 1 mûzlit, nomeg Lens kajáját (mûzli/csoki), ha és hozé adott egy fél (háromnegyed banánt). Ragu csak lé volt, ja, s két vajaskenyér. (+2 dinnye)

Hazafelé nekem rossz volt, mivel nagyon rázós volt az út, s a fenekem már nagyon sajgott. Kellett volna egy tiszta bringásgatya, hazaútra, ami nncs a sótól teljesen szétizzadva.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#15
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Igen, így belegondolva kevés volt.
Dobogókõnél kelett volna még egy kenyeret enni.
(2 fél banán, 1 szendvics, a ragu, 1 powerbar, 1 müzli, dinnye)



Te mit ettél?

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#16
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Nekem úgy tûnt, keveset esztek/isztok, de lehet, hogy én vagyok túl nagy zabagép :D
Persze az is lehet, a hátam mögött suttyomban toltátok magatokba a powergélt :D

#17
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Hazafelé teljesen megdöbbentem.
Azt vettem észre, hogy nem esik rosszul a tekerés.
23-25 körüli átlagnál volt 125-körüli pulzusom.
Lehet, hogy a pizza helyrerakott, amibõl az következik, hogy nem ettem elég jól menet közben.
A seggem viszont kikészült.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#18
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Mikor értetek haza? Húú, nekem rendesen lógott a fejem hazáig, pedig csak pár kili volt hátra :)
Érzem a lábamban a tegnapi ride-ot. És a hátsó fertályom is fáj.

#19
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Szerencsére Hurka összefoglalta, így nem kell sokat írnom. :)
[quote name='Hurka']
Sajnos már az elsõ pár kilométeren feladtam elveimet, mert a kék ösvény mélyen végig volt szántva egy jó darabon, s a köz javaslata, valamint a kellemesen tekerhetõ dózerút csábítása nagyobb volt.
[/quote]
Ne fogd ránk. Mehettél volna ott az 50-70cm mély cuppogós sárban. Csak nincs értelme.
Báró Eötvös Lóránd (az Õ tiszteletére van a BEAC Maxi):
" Túrista az, aki útrakél azért, mert foglalkozásának egyformasága, gondjainak sokasága közepett álmaiban feltünik egy szebb világ, melyben zöldebb a fû, kékebb az ég, magasabbak a hegyek...."
Dagonyázást nem tartotta fontosnak. :)

[quote name='Hurka']
Innen csapattam Hozé mögött, aki jól kente lefelé. A vége felé már feszült a combom rendesen a támasztástól. Elég köves, vízmosta árok volt ez a kisinóci vágás, észnél kellett lenni.
[/quote]
Sajnos az idén nagyon vacak, tavaly haladósabb volt.

[quote name='Hurka']
...itt utolért az elsõ elkavarás. lementünk a mûútról (itt még volt jel) aztán hosszan semmi jel viszont volt 1-2 elágazás.
visszamentem, hogy felderítsem mi volt a hibaforrás, mikor kaptam a mobil hívást (jó dolog ez a mobiltelefon na) hogy Dantéék már megtalálták az utat.
[/quote]
Kb 50-méterrel mentünk csak túl. A szomorú az, hogy egyébként végig fel vannak újítva a jelzések. Ez a 2 km kimaradt valahogy.

[quote name='Hurka']
Lensvertõl itt vettünk végleg búcsút, sajnos tea sem hozta helyre álmosságát.
[/quote]
Itt fel kell hívnom a figyelmet arra, hogy Lens ott volt.
Fenn hagytuk Hideghegyen teázni. Az Inócin küldhette rendesen, azután az aszfalton Törökmrzõig. Az aszfaltot választók ezen a szakaszon is spórolhatnak 15- 20 percet.

[quote name='Hurka']
Innen egy nagy szopó szakasz jött. Vadkerítésen át, majd masszív tolás bokrokon keresztül. Hozé veszettül káromkodott…
[/quote]
De nagyon.
Vélhetõen a korral jár de az értelmetlen dolgokhoz nincs türelmem. Az a szakasz számomra az. Gyakorlatilag egy irtás, amin a sarjadó új dolgok szúrnak, kaparnak, tolni is alig lehet.

[quote name='Hurka']
Hegyes-tetõ (13:11). Itt újra eltértünk a kéktõl, de a vége felé bevállaltam a meredek kaptatót, s felizzadtam a bringát a csúcsra.
[/quote]
Peti barátom térde ott ment tönkre tavaly, mert mi is felszenvedtük ott a bringát. Azóta is fáj Neki.

[quote name='Hurka']
A nagyvillámra betonon másztunk fel, nem tudom milyen lett volna a kiírásnak megfelelõ, sajna ezt is kihagytuk.
[/quote]
Pl. Lépcsõ.
[quote name='Hurka']
Hozé meg Dante ásítozva vártak rám.
[/quote]
Hehehe.
Nem vártunk egy percet sem. Dante tovább ment, épp akkor csaltam vissza.
Azon a részen kezdett elõször görcsölni a lábam. Tolnom is kellett.

[quote name='Hurka']
A sárgán aztán – betérve egy dózerútról letérõ szakaszán – összeszedhettem valami tüskét, mert lassú defektet kaptam (sajnos itt nagyon sûrû és kellemetlen volt az aljnövényzet), meg utólért minket az elkvarás szelleme is.
[/quote]
Szerencsére az elkavarással nem sok idõt veszítettünk, mert
amíg szereltél megtaláltuk az utat.
Itt figyeltem meg, hogy azon a füves részen -ahol visszatértünk a sárgára- minden növény tüskés. Normális fû nem is volt, csak bogáncs, meg ilyenek.

[quote name='Hurka']
Csobánkán a piroson nyomulunk felfelé, aztán egy keresztezõdést benéztünk, s a kéken nyomultunk egy darabig. Térkép elõ: tájolás, kiderül, kurvára nem ott vagyunk, ahol mi szeretnénk lenni.

[/quote]
Sajnos ez az én hibám. Én ott "szerettem volna lenni". Szentül hittem, hogy oda kell mennünk. Nem akarom a térképre fogni, mert ha jobban megnéztem volna, akkor látom , hogy a Kis-Kevély rossz felén vagyunk. De béna dolog, hogy a térképen a jelzett utak vastag piros vonallal vannak jelölve, akkor is ha megtalálhatatlanul keskenyek esetleg, egy széles dózer út, meg halovány szaggatottal.

[quote name='Hurka']
Azóta megnéztem megint, s látszik, hogy fáradtak voltunk és nem ítéltünk józanul, mert bementünk elõször egy jelöletlen sisnáysba, majd a sárgát választottuk a kevély nyereghez fel, ami helyett maradhattunk volna nyugodtan a kék is, mert kevésbé meredeken az is felvitt volna minket. A sárga bringával egy bohózat. Kínunkban egymás szenvedésén röhögtünk...
[/quote]

Most miért olyan vicces, hogy ha lefektettem a biciklit a földre, elkezdett lefelé csúszni? Én meg utánna négykézláb?
Mi ebben a vicc? :)


[quote name='Hurka']
Szumma idõ: 13h 30min
Út: 119km
Szint: 3685m
[/quote]

Az itt-ott kerékpárbarátabb utat választva a szint ugyanannyi, a távolság meg kb. 5-8 km -el több.

Jól mentél Hurka, gratulálok! Ha nem vártál volna rám, (ránk) még hamarabb beérsz.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#20
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na összetoltam a görbéket, 3696 lett a BEAC szintje.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)