Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Térdfájás és egyéb ízületi bajok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
492 hozzászólás a témában

#61
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 hozzászólás
Köszi :) Tényleg
csak szerencsére nekem már meg gyógyultak a lábaim bár nem 100%-os de sokkal jobb mint tavaly nyáron. Most nem tom dde lehet azért fáj mert most újítottam 1 spd (hajtást)
Szóval még szerintem szoknom kell. Amióta volt a térd fájásom azóta nem is nagyon futkároztam ennek az a hátránya hogy dagadt vagyok :D szóval ismét elkezdek futni de eleinte nem sokat csak fokozatosan. :)
Köszi még 1 szer!
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett, igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon.

#62
görögdinnye

görögdinnye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 629 hozzászólás

sajna nem mindí tudja az orvos sem hogy mi a baj (de ezt te is tudod Á.)
De 1 próbát megér.

Szia!
Annak idején nagyon sokat olvastam ebben a témában a futanet fórumon. Az ilyen tüneteket, általában a porc valamilyen nyavalyája okozza: felpuhulás, részleges leválás, kopás. Ilyenkor hanyagold a futást. A bicajt is pörgesd.
Az aloés cuccra sokan esküsznek, ha dokihoz mégy valószínûleg valami gyulladás csökkentõt ír fel, ha be van gyulladva az ízület (erre jelzem jó az aloe is csak nem olyan drasztikus) és valami porc építõt: Dona, condrosulf (ezt csak receptre lehet kapni) vagy Proenzi3- olyanoknak, akik rendszeresen mozognak ilyesmit rendszeresen szedni kellene. Sokat számít a cipõ, és a futóterep is.. aszfalton en fuss semmiképp!!! Jobbulást.. Dr. Görögdinnye válaszolt :cfaniak2:
:toad:Az élet olyan tragikus, az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.

#63
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 hozzászólás
sajna nem mindí tudja az orvos sem hogy mi a baj (de ezt te is tudod Á.)
De 1 próbát megér.
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett, igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon.

#64
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Hát orvoshoz nem ártana elmenni.
Õ csak meg tudja mondani mit kell tenned.
De szerintem ez logikus.;)

#65
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Na, utolért engem is a végzet. :(
2 hete talán futás közben elég erõsen megfájdult a jobb térdem és a csípõ izületem is, persze azért végigfutottam, azóta viszont egyre rosszabb, már a gyaloglás is extrém sport. Ami fura, hogy a térdem nem fáj -sosem fájt- viszont a csipõm elég kellemetlenül. 5 napja fogyasztok ilyen nyavajára ajánlott Aloe Vera-s csodalöttyöt (természetesen nem az Aloe Vera miatt, hanem a benne lévõ "porcnövesztõ" vegyületekért), egyelõre a helyzet változatlan. Kezdjek el mellé szedni Joint X kapszulát is, irassak fel Chondorsulf-ot, vagy mi is a nevét, menjek orvoshoz, gyógytorna? Júliusban szükségem lenne mindkét lábamra, meg egyébként sem egy hátrány. :)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#66
görögdinnye

görögdinnye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 629 hozzászólás

Nem teljesen bringás, de sztem idevaló. Gyalogtúráknál lejtõn lefele menetkor mintha térdemben egy korong lenne és át akarná szakítani a nem tudom mit és ki akarna szabadulni a térdembõl.
Kopott (nem kicsit) a porc, 8 éve szedek kenésrásegítõ cuccokat, viszont ez a lejtõn gyaloglás téma évrõl évre romlik; sajnos normális orvost nem találok hogy meg tudjam mit nem csinálhatok és hogy erõsíthetnék/javíhatnék ezen.

Vagy normális orvost vagy hasonló problémára tippet tudtok?


Képzeld, nekem is ugyanilyen a térdem. Tudom mirõl beszélsz. Nekem pár éve kificamodott és azóta ilyen.Sajnos már a lépcsõn lefele is érzem, ezt a feszítõ, szúró érzést. Nekem gyógytornát javasoltak. Lehet porckopás, leválás, gyenge szalagok. A bot tényleg jó ötlet, sokat levesz, plusz fásli, de ha nagyon vacak, akkor ne erõltesd, mert attól csak romlani fog.
:toad:Az élet olyan tragikus, az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.

#67
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Én eddig csak egyenes végüt használtam, nem éreztem, hogy terhelné a csuklómat.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#68
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
És az egyenes nyelû, vagy az elvileg jobb hajlított végût keressem? Egyenesnél meg a csuklómat fogom kikészíteni, nem? Idén lesz még pár nagyobb túra, meg lesz 1 nap alatt 3000+ szintes is, nem mindegy hogy meghalok lefele a fájdalomtól vagy nem... :(

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#69
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Bírniuk kell, bírják is. Felfelé tudod magad hajtani vele, lefelé meg nagyon sokat levesz a térdrõl. Mentem egy nap alatt több, mint 4000m szintet, tudom mirõl beszélek. :)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#70
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
:chin:
http://www.decathlon...90117-67790991/ (2800)
és
http://www.decathlon...90116-67814621/ (3700)
és
http://www.decathlon...88722-67813207/ (3700)

Ezekre gondolsz? Ezeknek lejtõzéskor bírniuk kéne hogy tehénkedek rajtuk?
300as nyele mr döntött, de a felette lévõ vízszintes rész miatt sztem mégsem jó lefele... ehh; valaki aki jobban ért ezekhez?

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#71
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Túrabot.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#72
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Nem teljesen bringás, de sztem idevaló. Gyalogtúráknál lejtõn lefele menetkor mintha térdemben egy korong lenne és át akarná szakítani a nem tudom mit és ki akarna szabadulni a térdembõl.
Kopott (nem kicsit) a porc, 8 éve szedek kenésrásegítõ cuccokat, viszont ez a lejtõn gyaloglás téma évrõl évre romlik; sajnos normális orvost nem találok hogy meg tudjam mit nem csinálhatok és hogy erõsíthetnék/javíhatnék ezen.

Vagy normális orvost vagy hasonló problémára tippet tudtok?

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#73
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
kerasz; az is lehet, hogy túlságosan elõre van buktatva a nyereg és a kormány is alacsonyan van így túl sok súly van a kezeden amire így reagál.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#74
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Nekem olyan problémám van, hogy féloldalasan ülök a kerékpáron. Elõszõr az tûnt fel, hogy a bal kezemmel a fékkart fogom, a jobbal viszont kicsit visszább (országúti kerékpárrol van szó), és olyan mintha folyamatosan balra dõlne a bringa

Én is így tekerek, érdekelne mit sikerült okozni az ügyben.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#75
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Az hogy nem egyformak az emberek vegtagjai es testfelei szerintem koztudott, szal nincs... ismetlem nincs olyan ember, aki teljesen szimmetrikus!!

kerasz: zsibbadas temaban meg, valoszinu hogy a csukloban lesz a problema. nekem is volt (van) gondom vele. a csuklod keresztmetszete eleg kicsi lehet, vagy ha nem akkor az idegeknek nincs eleg helyuk. ha fogod a markolatot megtornek es ilyenkor zsibbad. pozicio valtasok, illetve a markolat minel kisebb szogben (kezfej-alkar) valo tartasa javasolt. akkor van gaz ha nem szunik a zsibbadas. de lehet konyokben vagy feljebb a problema (ezeket amugy kizarnam)

#76
kerasz

kerasz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sajnos bringázáskor zsibbad a jobb kezem.Lehet hogy ülést v. a kormányt kéne beállítanom?Esetleg kesztyû v.teló?

#77
görögdinnye

görögdinnye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 629 hozzászólás
Egy egyedi lúdtalpbetét sokat segít, mert akkor egyforma hosszúak lesznek a lábaid. Ezen kívül sokat segít a fejjel lefelé lógás, mint a denevér ... ekkor ugyanis kilazul az csípõ izület, illetve gyógyvíz, mert ez is szépen kilazítja az izületeket, izmokat
aztán masszázs, csontkovács, jóféle helyremozgat, kirángatja a beragadt végtagokat
:toad:Az élet olyan tragikus, az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.

#78
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Veszélyes dolog az a szünet, ha beleverheti az ember a lábát. :) Koma a szabály: hová kérdésre -ba, -be végzõdés; hol kérdésre -ban, -ben. A fehér izé a felszakadt bõröd lesz.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#79
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

És ilyen fehér izé kilátszott, ami egy idõ után bevörösödött.


Kinyitottad a szemed és elfelejtettél pislogni? ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#80
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Lenne egy kérdésem. A sípcsontom bevertem a szünetbe, illetve végighúztam farmeron keresztül egy padnak a lábán, mert elcsúsztam. És ilyen fehér izé kilátszott, ami egy idõ után bevörösödött. Nagy nehezen rájöttünk, hogy nem csont. :)

Ahogy húztam a bõrömet, ami eléggé fájt, akkor mozgott vele együtt. Bõr nem lehet, mert lejött az összes bõrrétegem.

Mi lehet a baj?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960