Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Térdfájás és egyéb ízületi bajok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
492 hozzászólás a témában

#41
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

nem fáj a térdem, de kezd jönni a tél, hétköznaponként fixi van alattam szóval gondoltam nem árt ha szedek valami porcerõsítõt. van valami tippetek melyiket érdemes? nagyjából az összesre az van írva hogy glüközamint tartalmaz meg a többi jóságot. van érdemi különbség a márkák között?
Béres porcerõ, Proflex 4 ezeket találtam így hirtelen.
Köszi!


Télen szélálló térdmelegítõ kell, nem ilyen "szarok". Béres porcerõt tavaly én is szedtem, de csak akkor mikor terepen singlespeedeztem. Idén már nem volt rá szükség.

#42
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
megvettem a Scitet Joint-Xet. 3400Ft volt 100kapszula.
Glukozamin 350 mg
Kondroitin 100 mg
Zselatin 125 mg
MSM (metil-szulfonilmetán) 50 mg

remélem használ .)

#43
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
ha veszel, olyat vegyél, amiben van kondroitin szulfát is. nem akarok butaságot írni, de asszem segíti a glükozamin könnyebb bejutását a szervezetbe

béres, proenzi tuti ilyenek

a béresbõl van olyan, ami nem tabletta, hanem por, abban valami msm is van, amit már nemtom mire jo. (k9zben megkerestem) A metil-szulfonil-metán (MSM) szerves formában kötött ként tartalmazó vegyület, mely elõsegítheti a porc egészséges szerkezetének megõrzését.

a por dobozára rá volt írva, hogy rákra hajlamosaknak nem ajánlott
csak lestem egyet hogy wtf?!, maradt a tabletta

de biztos van sok jó még, gondolom a nagyja mindenkiknek ugyanaz

#44
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Köszi a tippet! Bár ezektõl a testépítõ turmixoktól mindig is óckodtam .p
De valószínû kipróbálom. Ha tényleg az van benn mint amit írnak, akkor az ára is nagyon jó. Más márkákba a 30darabos kiszerelés ennyi...

Semmi köze a turmixokhoz... A Scitec Essentials vonala gyógynövény kivonatokat stb. tartalmaz.
http://www.scitec.hu...es_termekek.php
Én sajnos évek óta szedem és a proenzi a társaival együtt mind kihullottak a rostán.

Amúgy mondj egy könnyen emészthetõ valamit, ami lefekvéskor biztosítja, hogy alváskor ne az izmot bontsa le a szervezet ;) ilyen a testépítõ turmix innen ON

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#45
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Scitec Nut. Joint-x-et és a Scitec Ess. Joint Fixer-t ajánlanám. Nekem az utóbbi jobban bevált. Egyébként jobban fázik(?) tõle a térdem. Gondolom a több izületi nedv miatt lehet.sok vizet kell inni.


Köszi a tippet! Bár ezektõl a testépítõ turmixoktól mindig is óckodtam .p
De valószínû kipróbálom. Ha tényleg az van benn mint amit írnak, akkor az ára is nagyon jó. Más márkákba a 30darabos kiszerelés ennyi...

#46
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

nem fáj a térdem, de kezd jönni a tél, hétköznaponként fixi van alattam szóval gondoltam nem árt ha szedek valami porcerõsítõt. van valami tippetek melyiket érdemes? nagyjából az összesre az van írva hogy glüközamint tartalmaz meg a többi jóságot. van érdemi különbség a márkák között?
Béres porcerõ, Proflex 4 ezeket találtam így hirtelen.
Köszi!


Nekem úgy tûnt, a legtöbben a zöldkagylós cuccra esküsznek (márkát nem tudok). Én Proenzit szedek, ebbõl van Aktív vagy Sport vagy milyen változat is, nekem mégis a másik vált be. (A Sport egyébként Gödöllõn a patikában féláron van, ha még van...)
- egy bolygó, két kerék -

#47
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Scitec Nut. Joint-x-et és a Scitec Ess. Joint Fixer-t ajánlanám. Nekem az utóbbi jobban bevált. Egyébként jobban fázik(?) tõle a térdem. Gondolom a több izületi nedv miatt lehet.sok vizet kell inni.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#48
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nem fáj a térdem, de kezd jönni a tél, hétköznaponként fixi van alattam szóval gondoltam nem árt ha szedek valami porcerõsítõt. van valami tippetek melyiket érdemes? nagyjából az összesre az van írva hogy glüközamint tartalmaz meg a többi jóságot. van érdemi különbség a márkák között?
Béres porcerõ, Proflex 4 ezeket találtam így hirtelen.
Köszi!

#49
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 hozzászólás
szerintem az ízületeid "fázhattak" meg erre tényleg csak az lenne a jó ha pihentetnéd és ápolnád....de ez csak szerény véleményem

a fásli és valami kenõcs este elég hatásos fõleg ha +ba még melegben is van a kezed és nem a bilire gondolok :D
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett, igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon.

#50
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Sziasztok!
Lenne egy elég laikus kérdésem...
Meg tud fázni egy csukló, ha huzamosabb ideig érintkezik hideg fallal?:$
Mmint nem prüszkölésre gondoltam meg orrfújásra:)
Csak mondjuk úgy, hogy nagyon erõteljesen sajog...
S a lényegi kérdés, mit lehet vele kezdeni gyorsan? Mert idegesít és kicsit türelmetlen vagyok:)
Intravénás-csuklónak adagolt kamillateán kívül egyéb javaslatok?
Fáslizni nem akarom, uszodában elég mókás lenne, de nem egy élmény használni most.

#51
AcYL 07

AcYL 07

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
nem tud vki ajánlani valamilyen kenõcsöt a csuklómra, mert az ugrásoktól fáj , vagy majd hozzászokom.??
" Aki reménybõl él, éhen hal." Benjamin Franklin

#52
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Sziasztok.

Baker-cisztája volt már valakinek? Mire számítsak?


Vagy elmúlik, vagy kivágják.

#53
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Sziasztok.

Baker-cisztája volt már valakinek? Mire számítsak?

#54
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Az ujjaimmal van problémám. Huzamosabb ideig rendszeresen másztam(/ok...), de az elmúlt 3-4 hétben az ujj ízületeim derékszögnél jobban behajtva fájnak, feszülnek. A reggelek a legrosszabbak, akkor a behajlításukhoz a másik kezem segítségét kell kérnem.
Azt érzem én is, hogy pihentetnem kell, de ezentúl tudtok valami gyógymódot javasolni? (Egyáltalán, mi a problémám?...)
Külsõleg tünetmentes.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#55
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Elkezdtem szedni megint intenzíven a joint-x -et és megint labilis lett tõle a térdem. Izeg-mozog oldalra. Még nem hagyom abba a szedését, de nem várok tõle megváltást. Lassan tényleg szögre kell akasztani az spd cipõt (?) :(

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#56
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
köszi.
akkor ugyanaz van benne mint a többiben + aloe.
voltam reumatológusnál azt mondta nincs semmi bajom. röntgen + uh.
arra tippelek valami gyulladás lehet a térdemben.
napi 3-5x kentem voltaren-el akkor jobb lett egy ideig.
joint-x nem használ. mbt szintén.
most fogdokihoz járok hátha onnan van valami.
bolg off
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#57
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Igen, ez a másik vélemény, én meg nem értek hozzá, hogy most akkor melyik a jobb megoldás.:confused:

mi ez az aloe-s ital?


http://www.bioszalli...ice?termek-1371

Az aloe vera csak "scientific bullshit", a többi alkotó a lényeg benne.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#58
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Egészségesebb, ha a betonon/kavicson futsz a rekortán mellett, annyira szar a szigeti "futókör". Nem egyenletes a kaménysége és még iszonyatosan puha is.
Igaz, hogy monotonabb, de inkább a TF pálya, pasaréti Vasas, ha már rekortánon szeretne futni az ember.
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#59
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
mi ez az aloe-s ital?
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#60
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Dokira azért nem gondoltam alapból, mert el megy rá egy nap, hümmög és felír mondjuk Chondrosulf-ot, amit melóban bárki fel tud nekem írni. Ráadásul nem is feltétlenül jobb, mint az aloes ital. Futást hanyagolom, persze. Aszfalton sosem futottam, Margit-szigeti futókör, vagy erdõ.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.