Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Térdfájás és egyéb ízületi bajok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
492 hozzászólás a témában

#21
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
nekem anno pl a magas nyereg meg a helytelen tecnika (nuku pörget, nagytányoron mindenhol) okozta. és csak a bal térdem fájt, nem kicsit. aztán hüje fejjel elmentem orvoshoz. felírt valami porcerõsítõpotló tökömtudja mit (condrosulf amúgy). na lett tõle olyan 3 hetes fósós görcsölõs gyulladásos bélhurut hogy mindenre volt kedvem csak bringázni nem. viszont a 3 hét pihi helyrehozta a térdem....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#22
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Gondolkodj, Micimackó, gondolkodj!
Ha a probléma csak az egyik oldalon jelentkezik, nagy lehet a valószínûsége annak, hogy nem olyasmi a baj forrása, ami mindkét térdre hasonlóan hatna, így mint a nyereg magassága, vagy vitaminhiány.
Ezzel ellentétben lehet viszont a nyereg állása ( az orra pont elõre mutat-e? ) vagy a stopli beállítása a bal lábadnál, vagy esetleg egyszerûen a bal térded kapott egy nagy ütést, és azóta rakoncátlankodik.
Nézesd meg minél több orvosnál, valamelyik csak kitalálja majd a tutit, no meg ettõl függetlenül a beállításokkal is nyugodtan kísérletezhetsz :)

#23
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
én nem a fogyókúrára gyanakodnék hanem inkább mint a többiek a beállítás-al kapcsolatban lehet a gond..
vitamin hiánnyal kapcsolatban: ha nem is ebbõl ered a gond szerintem akkor is fontos lenne vitaminokat és ásványi anyagokat fogyasztanod..
(mert a sport mellé szerintem nagyon fontos)
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#24
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
de azért a dokit se hagyd ki, ha nem múlnak a tünetek
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#25
bounty123

bounty123

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszi a tanácsot, ki fogom próbálni a nyereg állítgatást.

#26
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 hozzászólás

Sziasztok. Nekem is térdproblémám van. Olyan 10-12 km bicajozás után menetrendszerûen elkezd fájni a bal térdem, elõször enyhén de egyre jobban, mire hazaérek gyakran már nagyon kellemetlen. Amint leszállok a bringáról, gyalogolva már egyáltalán nem fáj. Sõt semmikor máskor (síelés, korizás, futás), csak és kizárólag 10+km bicaj közben fáj, csak a bal oldalon. Mi lehet ez? Kb. 1 éve egy nagyobb fogyókúrát vittem véghez, 95-rõl 75-re, lehet vitaminhiány okozza? Nézessem meg dokival vajon?


Elsõ körben rosszul beállított bringára gondolnék. Próbáld meg elõbbre/hátrább tolni a nyerget, vagy kicsit feljebb emelni.

#27
bounty123

bounty123

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok. Nekem is térdproblémám van. Olyan 10-12 km bicajozás után menetrendszerûen elkezd fájni a bal térdem, elõször enyhén de egyre jobban, mire hazaérek gyakran már nagyon kellemetlen. Amint leszállok a bringáról, gyalogolva már egyáltalán nem fáj. Sõt semmikor máskor (síelés, korizás, futás), csak és kizárólag 10+km bicaj közben fáj, csak a bal oldalon. Mi lehet ez? Kb. 1 éve egy nagyobb fogyókúrát vittem véghez, 95-rõl 75-re, lehet vitaminhiány okozza? Nézessem meg dokival vajon?

#28
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Tüneteim alapján iliotibiális szalag problémára gyanakszom. Találtam egy-két youtube-os instrukciót, kipróbálom.

#29
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Bajt nem tudsz okozni, h rosszul rakod fel, csak semmit nem fog érni.
Elõször orvossal kell megnézetni, olyannal aki ért hozzá (gyúró, sportorvos, gyógytornász). Felhelyezés elõtt letesztelnek, majd utána is. Meg kell találnia a megfelelõ helyet, szöget az izmokon.

A könnyen elérhetõ helyekre, boka, comb, vádli késõbb magad is feltudod majd rakni, de hátra, karra, nyakra nem fog menni egyedül.
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#30
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Kinesio tape-et használt már valaki? Felrekhatom magamnak, vagy okozhatok valami bajt, ha kontárkodok?

#31
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Igen, már rajtavagyok az ügyön! Az meg most plusz, hogy azon a lábamon, ami fáj bezsibbadt a nagylábujjam, és azóta is zsibbad. :(
" A Cube el van vetve! "

#32
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
próbálj egy magán orvost keresni, és vele nézesd meg
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#33
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sziasztok! Két hete bajlódom a bal lábammal. Egyik csütörtök este, kimentem egy kicsit bringázni, nem mentem sokat, 4 km-ert. Felmentem a Gellért-hegyre, és vissza a Villányi útra, ahol lakom. Vasárnap a bal lábam talpán ahol a hajlat van, a sarokcsont elött elkezdett fájni, de nem nagyon. hétfõre már alig tudtam ráállni, és olyan szúró fájdalmat éreztem, mintha egy szöget toltak volna fel a lábamba. Ha megyek, akkor van úgy, hogy teljesen elmúlik, de két három lépés után újra elõjön. Most két hete itthon vagyok vele betegállományban, pihentettem, de semmi javulás. Ha ágyban fekszem, és egyik oldalamról a másikra akarok fordulni, akkor is fáj, és mindig ugyanott a talpamon. Ortopéd orvos látta, (elég paraszt volt, nemigen foglalkozott velem), két hete kenem kenõccsel, és most vettem egy szorítót, de azzal sem az igazi. Kihez tudnék ilyenkor fordulni?
Segítségeteket elõre is köszönöm!
" A Cube el van vetve! "

#34
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Kollégának volt egy térdkalács-ficam, meg szakadt az üvegporc is. Egész szépen megcsinálták Székesfehérváron. Dr. Abkarovics Géza 0620 345 5396.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#35
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Sziasztok

Tud valaki ajánlani pesten valami megbízható dokit vagy rendelõt, ahol térdproblémákkal foglalkoznak?

Van némi gondom, már voltam egykét helyen, de kielégítõ magyarázattal, diagnózissal nem szolgáltak, így kezdek kicsit aggódni.

köszi

#36
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Bal térdemet tavaly októberben mûtöttek. Még nem 100 %-os, de már tudok térdelni, guggolni, ami a mûtét elõtt nem vagy csak nagy fájdalmak kíséretében ment. Már tekertem is, igaz csak síkon.

#37
P.GY.

P.GY.

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Pesti Sport kórházról vaki tudna véleményt mondani? milyen az ellátás?


Nekem mindkét térdemet mûtötték. A jobb térdemet lassan öt éve Knoll doktor mûtötte. Teljesen jó. A balt tavaly májusban a Fiumei úti balesetin dr. Melli András. Ez is kezd már jól mûködni. Mindkettõre igaz, hogy kb egy évnek kellett eltelni, mire érezhetõen kezdte visszanyerni az eredeti állapotát. Hangsúlyozom, hogy kezdte. Kb két év mire a jobb térdem tényleg teljesen meggyógyult. Nekem egyébként a Dona és a Doppel Herz Gelenk kapsula (térd kapszula) vált be.

#38
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Pesti Sport kórházról vaki tudna véleményt mondani? milyen az ellátás?

Elég egyes a megítélése. Sokan istenítik, a munkatársamnak el...ták ott a térdmûtétjét. Velem bár nagyon kedvesek voltak, de az égvilágon semmit nem csináltak. (Valószínûleg ez mindennel így van persze - akinek bejött, az örül, akinek nem, az fikáz.)
- egy bolygó, két kerék -

#39
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Pesti Sport kórházról vaki tudna véleményt mondani? milyen az ellátás?

#40
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Jövõ héten terveztem venni egy ilyet: http://www.kbcyclewe...tml?cPath=39_22