Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#1161
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

3*9-es XT váltókart mennyire odafigyelõs szétszedni? Bovdent, kormányt cseréltem, itt figyel az asztalomon, megéri szétbontani, kitakarítani, bezsírozva összerakni, vagy hagyjam?
A bal váltókar lefelé váltáskor néha picit akad, ezért mondjuk inkább a szétszedésre hajlanék...


Shimano
hajrá:)

#1162
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
3*9-es XT váltókart mennyire odafigyelõs szétszedni? Bovdent, kormányt cseréltem, itt figyel az asztalomon, megéri szétbontani, kitakarítani, bezsírozva összerakni, vagy hagyjam?
A bal váltókar lefelé váltáskor néha picit akad, ezért mondjuk inkább a szétszedésre hajlanék...

#1163
Hangya90

Hangya90

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!!

Elég összetett kérdésem lenne.
kezdem az elején adott egy tricolor 600-as fékfáltókar(8sp)
hátulra vettem új agyat új sram sorral (8sp) új lánc valamint hátul a régi shimano exage300-as váltó(7sp de tökéletes a váltókarral illetve a 8as sorral)
elöl is az exage 300-as átdobó hozzá való dupla tányér vmi a tricorol 600-as fékváltó.
A gond az ott kezdõdik, h hátúl a váltás tökéletes(8-7-6-5 ös fogaskerekeken majd elkezd beleérni az átdobóba a lánc(nagytányéron az elsõ váltó),ekkor leváltok a kicsire és szépen megy a 5-4-3-as fogaskerék majd megint kerreg.
Erre énis azt mondanám h beállítás,DE!! szakember csinálta (Herce Hurca bringabolt) vagy az alsó fogaskerekeken jó vagy a felsõkön. oylan mintha a kar nem tolna eleget a finombeállításnál...
a régi rendszerrel (hátul 7-es sor és régi lánc vmint régi kerékszett)tökéletes volt!!

esetleg még annyi infó,h multkor mikor mentem haza az elsõ váltóm megszorult nem tudtam vele váltani de tudtam h megy a boltba és be lesz álítva minden nem foglalkoztam vele.

Elromolhat így a váltókar vagy a tricorol átdobót kéne használnom?? kérlek segítsetek mert tippem sincs h mihez nyúljak...

köszönöm a segítséget!!!

#1164
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Sziasztok!
Ez nem pont ide tartozik, de azért vállalom. ;) A vásárolt Red fékváltókarokhoz kaptam gél padokat, ha valaki tudja használni, szívesen elajándékozom.

Ridley Noah Fast 


#1165
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Létezik még nem rozsdamentes bovden?


Hajaj!
A kedvencem a rozsdamentesnek árult bovden , ami egy-két év körfolyosón tárolástól úgy berohad , hogy két ember kisebb kötélhúzó gyakorlattal tépi csak ki a házból.

#1166
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
SP40 bowdenház van 520-as és 330-as is (mm) elõre levágott, végén két kupakkal.
de a jobb zsírzóbéléses SP41 csak méterre van.
vagy szettként bowdenház + huzal együtt, ahol az összes ház méretre van vágva, de árban ez a leghúzósabb megoldás

a Deore váltó simán menni fog 8-as sorral, és ha merev vázad van és nem 48-as a nagytányér elöl, hanem 44 vagy 42 akkor még jobb is a közepes (montiban hivják rövidnek is, szóval a GS jelölésû) kanál.

kanálhosszok ugye SS, GS, SGS növekvõ sorrendben.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1167
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Én nem tudom...
Viszont lehet hogy benevezek egy új váltóra (meg bowdenre + bowden házra). Ezt néztem ki de ez 9 sebességes. Szerintetek mûködne a jelenlegi Shimano Acera M360 8S váltókarommal jól mûködne 8 sebességes rendszerként? Vagy csak 9 sebességesként lehet használni?
Valamint szerintetek a bowdenházakat/ m-re árulják?
Ja és mennyit számít az hogy hosszú a kanala? Vagy mivel másabb ha rövid a kanala?


-menni fog
-méterre árulják
-hosszú kanalas nagyobbat tud feszíteni/hosszabb lánchoz is jó

#1168
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Én nem tudom...
Viszont lehet hogy benevezek egy új váltóra (meg bowdenre + bowden házra). Ezt néztem ki de ez 9 sebességes. Szerintetek mûködne a jelenlegi Shimano Acera M360 8S váltókarommal jól mûködne 8 sebességes rendszerként? Vagy csak 9 sebességesként lehet használni?
Valamint szerintetek a bowdenházakat/ m-re árulják?
Ja és mennyit számít az hogy hosszú a kanala? Vagy mivel másabb ha rövid a kanala?

#1169
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Persze.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1170
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Most jöttem a bringaszerelõtõl és õ is azt tanácsolta hogy cseréljem ki rozsdamentes bowdenre....


Létezik még nem rozsdamentes bovden?


A sebesség mindent megold.

 


#1171
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Most jöttem a bringaszerelõtõl és õ is azt tanácsolta hogy cseréljem ki rozsdamentes bowdenre....

#1172
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok. A segítségetekre lenne szükségem. A válóm állandóan elállítódik. Már 3X is voltam beállíttatni de pár nap után elállítódik. A legalsó és a legfelsõ fokozat mindig jó az nem állítódik el de amúgy szinte egyik sem jó. Van valami tippetek hogy ez mitõl lehet?
Shimano váltókar, lánc, váltó, lánc lánc koszorú szóval az egész hajtás Shimano.
Elõre is köszönöm segítségetek.
Pár kép hátha számít valamit:
KÉP1
KÉP2
KÉP3
KÉP4

szinte 99% hogy bowdenház/bowden csere szükséges.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1173
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Úgy emlékszem, a shimano országúti-montis váltói ugyanolyan bowdenhúzással dolgoznak, szóval itt a kábelezés lesz a gond, ha minden igaz. Mondjuk nekem most a mirage váltóval valami 150 ft-os bowden van párosítva, hát, nem campa gyári huzal, de teszi a dolgát, biztos lehetne jobb is. : )

edit: most, hogy gondolkoztam, nem vagyok 100%-ig biztos, és elõbb még a bibliába is beleolvasnék (sheldon).

#1174
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Cseréld ki a bowdenezést. Vegyél valami jobb minõségût.

#1175
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ez egy sima SL-M360 Acera valtokar, teljesen kompatibilis kell hogy legyen a 105 valtoval.

szerintem valami serules/ferdules lesz a baj inkabb, en ezeket neznem at:

-ferdult valtopapucs
-serult bovden
-szorulo lancszem(ek)
-megcsavarodott lanc
-elkopott lanc/fogaskereksor
-megcsavarodott valtotest/kanal
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1176
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

A váltókar alsó részén meg tudod nézni a pontos típust, és itt (Shimano) be is tudod azonosítani. Vélhetõen egy szokványos Shimano MTB váltókar lesz. Bemész egy normális bringaboltba, és megérdeklõdöd, hogy a neked lévõ váltókarhoz milyen típust javasolnak (persze említsd meg, hogy milyen bringád van, illetve melyik stílust ûzöd, hogy megfelelõt ajánljanak).


Én csak józan paraszti ésszel gondolkodva úgy gondolom, h a váltókarral lehet gond. A váltó ugye csak annyit csinál, h a két vég fokozat között mozog, ahogy a kar cibálja a bowdent. De hiába cserél váltót, az nem fog segíteni. Ha 8 gangos a racsni, akkor ahhoz való váltókar kell, a váltónak pedig olyannak kell lennie, h a lánc ne akadjon el benne.
Amúgy deore szintre le kell cserélni az egészet, oszt mindjárt kevesebb a szopás vele. :)

#1177
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Értem. Köszönöm a segítséged.

#1178
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A váltókar alsó részén meg tudod nézni a pontos típust, és itt (Shimano) be is tudod azonosítani. Vélhetõen egy szokványos Shimano MTB váltókar lesz. Bemész egy normális bringaboltba, és megérdeklõdöd, hogy a neked lévõ váltókarhoz milyen típust javasolnak (persze említsd meg, hogy milyen bringád van, illetve melyik stílust ûzöd, hogy megfelelõt ajánljanak).


#1179
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Hû. Hát néztem ezeket a váltókarokat és eléggé drágák. Inkább vennék szerintem egy új hátsó váltót ami mondjuk erre a bringára való.... (ezzel vettem a bringát sajnos). Nem akarlak fárasztani de abban még tudnál segíteni, hogy ehhez a váltókarhoz milyen váltó lenne jó? Vagy ha jobban megérni eladni a váltókart is és a váltót is akkor helyettük mi lenne a megfelelõ? 8 sebességes kellene.

#1180
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Mivel országúti váltó van a gépeden, az alábbi típusokból kéne választani, ha éppen nem egyikük van neked:


SL-R440-8 Shift Lever (for 8-Speed)
SL-R440-9 Shift Lever (for 9-Speed)
SL-R660 Shift Lever (for 9-Speed)
SL-R661
SL-R770 Shift Lever (for 10-Speed)
SL-R770-D-L Shift Lever
SL-R780
SL-R783