Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#1141
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ja azt hittem az M442 is octalink volt. Az uj monoblokkot ugyanott vetted ahol a hajtokart? Az elado megbizonyosodott rola hogy a megfelelo hosszu tengelyut adja el neked?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1142
wolf80

wolf80

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás

ha nem valt fel a nagytanyerra, az ket okbol lehet

1. nincs jol beallitva a valto (H jelu limit csavar tul be van tekerve, vagy nincs elegge megfeszitve a bovden)
2. tul hosszu a monoblokk ezert a nagytanyer tulsagosan messze esik a vaztol. Elofordulhat hogy amikor a hajtokart cserelted, akkor monoblokkot is kellett volna mivel a LX-hez rovidebb tengelyu kell.

Ha ugyanazok a tanyerok vannak fent mint az elozo hajtomuvon voltak akkor nem kell elsovaltot cserelned.

Az hogy elszakad a lanc az abszolut nem fugg ossze azzal hogy milyen hajtokar van fent. Lehet tul nagy atteteleket hajtasz, lehet el van kopva, lehet gyari hibas, vagy meg egy millio egyeb indoka lehet.




Köszi a választ.
Anno próbáltam beállítani, de egy váltás és annyi.Elvittem szervizbe, beállították de még ekkor is ugyan ez volt a helyzet.
A monoblokot meg muszáj volt cseréltem mivel az elõzõ négyszögtengelyes volt, ez meg ugye octalinkes:)

#1143
wolf80

wolf80

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás

LX es Alivo hajtómû esetén a lánctányérok közötti távolság ugyanaz, egyedül a láncvonalad változhatott meg, amit az elsõ váltó beállításával korrigálnod kell. Valószínûleg a "H" határállító csavaron kell állítanod és utána fel fog váltani. Láncszakadást passzolom...


Köszönöm a választ!
Próbálkozom vele, bár úgy rémlik, hogy tavaly mikor lecseréltem a hajtókart, elvittem vbeállítani, mert én nem boldogultam vele.Én is azt a csavart állítottam, de egy váltás a nagytányérra és nyekk...

#1144
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ha nem valt fel a nagytanyerra, az ket okbol lehet

1. nincs jol beallitva a valto (H jelu limit csavar tul be van tekerve, vagy nincs elegge megfeszitve a bovden)
2. tul hosszu a monoblokk ezert a nagytanyer tulsagosan messze esik a vaztol. Elofordulhat hogy amikor a hajtokart cserelted, akkor monoblokkot is kellett volna mivel a LX-hez rovidebb tengelyu kell.

Ha ugyanazok a tanyerok vannak fent mint az elozo hajtomuvon voltak akkor nem kell elsovaltot cserelned.

Az hogy elszakad a lanc az abszolut nem fugg ossze azzal hogy milyen hajtokar van fent. Lehet tul nagy atteteleket hajtasz, lehet el van kopva, lehet gyari hibas, vagy meg egy millio egyeb indoka lehet.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1145
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
LX es Alivo hajtómû esetén a lánctányérok közötti távolság ugyanaz, egyedül a láncvonalad változhatott meg, amit az elsõ váltó beállításával korrigálnod kell. Valószínûleg a "H" határállító csavaron kell állítanod és utána fel fog váltani. Láncszakadást passzolom...

Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni.
Adott volt egy ilyen összeállítás:
Váltókar: Shimano Deore SL-M590 Rapidfire-Plus, 9-speed
Elsõ váltó: Shimano Deore FD-M590, Top Swing 34,9mm
Hátsó váltó: Shimano Deore XT RD-M772 Shadow
Hajtómû: alap shimano FC-M442 44x32x22
Lánc: Shimano CN-HG53

Ezzel technikailag nem is volt probléma, ám mikor lecseréltem a hajtókart LX-re(a lánctányérok maradtak a régiek) ; + intenzívebb használat/hosszabb túrázgatás, jött 3 láncszakadás valamint a nagytányérra nem tudok felváltani.
A váltásnál gondolom megoldhatom egy kompatibilis elsõ váltó cserével(?), de a láncszakadások vajon minek a következményei lehetnek?
Mit kéne cserélni a szetten?



#1146
wolf80

wolf80

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni.
Adott volt egy ilyen összeállítás:
Váltókar: Shimano Deore SL-M590 Rapidfire-Plus, 9-speed
Elsõ váltó: Shimano Deore FD-M590, Top Swing 34,9mm
Hátsó váltó: Shimano Deore XT RD-M772 Shadow
Hajtómû: alap shimano FC-M442 44x32x22
Lánc: Shimano CN-HG53

Ezzel technikailag nem is volt probléma, ám mikor lecseréltem a hajtókart LX-re(a lánctányérok maradtak a régiek) ; + intenzívebb használat/hosszabb túrázgatás, jött 3 láncszakadás valamint a nagytányérra nem tudok felváltani.
A váltásnál gondolom megoldhatom egy kompatibilis elsõ váltó cserével(?), de a láncszakadások vajon minek a következményei lehetnek?
Mit kéne cserélni a szetten?

#1147
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Ez lett volna a következõ kérdésem, hogy mennyire fix vele a két kar pozíciója.
De elõre válaszoltál. (Írtam levelet, arra is? :D)

#1148
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszönöm! XT 45, XTR 75 usd. Remek. :)
Van vele tapasztalat? Bár ennyi pénzt biztos nem költenék rá, elsõre azt gondoltam, egy csavar, egy elem cseréje, nem egy komplett generál. :)
---
* jav: amúgy meg nem lesz jó, mert ahogy nézem 10-es váltókarhoz való, ott meg még nem tart a tudomány. Pénz megmarad más okosságra.


Nekem nincs, nem is vágyom rá, nem vagyok meggyõzõdve hasznosságáról, jobb szeretem ha külön állíthatom vertikálisan a két kart, grammozók spórolnak két bilincsnyi súlyt, cserébe úgy áll egymáshoz képest ahogy a mérnök megálmodta.

#1149
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Köszönöm! XT 45, XTR 75 usd. Remek. :)
Van vele tapasztalat? Bár ennyi pénzt biztos nem költenék rá, elsõre azt gondoltam, egy csavar, egy elem cseréje, nem egy komplett generál. :)
---
* jav: amúgy meg nem lesz jó, mert ahogy nézem 10-es váltókarhoz való, ott meg még nem tart a tudomány. Pénz megmarad más okosságra.

#1150
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Urak, a képen sárgára színezett kis elemet lehet külön kapni? Van neki rendes neve, kódja? Próbáltam nézni a shimano techdocsokat, de nem jártam sikerrel.
Jó lenne egy bilinccsel felrakni a váltó-, fékkart, elméletileg mindkettõ képes lenne rá, csak ez a baszkura hiányzik.
Feltöltött kép


Így lehet: Wiggle | Shimano XT M780 I-Spec Conversion Mounts | Gear Levers & Shifters

#1151
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Urak, a képen sárgára színezett kis elemet lehet külön kapni? Van neki rendes neve, kódja? Próbáltam nézni a shimano techdocsokat, de nem jártam sikerrel.
Jó lenne egy bilinccsel felrakni a váltó-, fékkart, elméletileg mindkettõ képes lenne rá, csak ez a baszkura hiányzik.
Feltöltött kép

#1152
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Az A akár jelenthet Alsó-bilincses-t, bár kétlem (hol látod ezt?).

FD-M580A - Szerintem az "A" az alumínium rögzítõbilincset jelöli.

#1153
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Elsõ Lx váltónál mit jelent az A és a TS jelölés? Shimano Deore LX fh.-ah. (FD-M580A) TS | Váltás | Váltó |


TS: Top Swing: felül húzós
A leírás eléggé kétértelmû, magyarul mindkettõ angolul meg csak felülhúzós. Szerintem kérdezz rá ebike-on.

Az A akár jelenthet Alsó-bilincses-t, bár kétlem (hol látod ezt?).

#1154
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Elsõ váltók egyformák.
A váltók mûködése és pontos beállítása


Kösz a választ, azonban ez nem oldja meg a problémámat. Nem most kezdtem kerékpárt szerelni, rengeteg váltót beállítottam már.
Szóval a probléma valós, angolul rákerestem: minden fórumon azt írják, hogy az elsõ váltóknál mindegy milyen váltókar-váltó kombinációt használunk. És hát nem tudom, mert tényleg 1 váltással a legkisebbrõl a legnagyobb tányérra vált, ilyet azért nehéz rossz beállítással produkálni elöl.

(és nem féket szeretnék elõre szerelni, bár jól hangzik a felülhúzós fék:) )

#1155
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Elsõ Lx váltónál mit jelent az A és a TS jelölés? Shimano Deore LX fh.-ah. (FD-M580A) TS | Váltás | Váltó |

#1156
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Elsõ váltók egyformák.
A váltók mûködése és pontos beállítása
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1157
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Segítséget szeretnék kérni elsõ váltó ügyben:

Magellan scutum vázra kellene felülhúzós fék, ami mûködik sram x9 váltókarral. Milyet vegyek rá?
Shimano SLX-et próbáltam felrakni, azonban egy váltással felvált a legnagyobb fokozatra, mintha több kábelt húzna mint ami váltónak kell.
Azt olvastam mindenhol, hogy a sram elsõ váltók kompatibilisek a shimano-val, lehet mégsem?

#1158
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

3*9-es XT váltókart mennyire odafigyelõs szétszedni? Bovdent, kormányt cseréltem, itt figyel az asztalomon, megéri szétbontani, kitakarítani, bezsírozva összerakni, vagy hagyjam?
A bal váltókar lefelé váltáskor néha picit akad, ezért mondjuk inkább a szétszedésre hajlanék...

Szerintem ne nagyon szedd szét ! Hacsak nincs benne gyakorlatod nagyon nehezen lehet összerakni õket. Szétszedni könnyû, aztán lehet, hogy úgy maradsz vele.
Marci

#1159
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
habda, kösz a linket! Igaz, itt még nem nagyon látszik a belvilága, de legalább valami van.
gabóca, van máááásik! :D

#1160
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

3*9-es XT váltókart mennyire odafigyelõs szétszedni? Bovdent, kormányt cseréltem, itt figyel az asztalomon, megéri szétbontani, kitakarítani, bezsírozva összerakni, vagy hagyjam?
A bal váltókar lefelé váltáskor néha picit akad, ezért mondjuk inkább a szétszedésre hajlanék...


Elõtte azért nézz be az apróba, ha nem sikerülne, és simán csak bowdwn-nal próbáld ki van e akadás, nehogy valami más miatt produkálja!