Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#1101
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Egy 2011-es alsó és egy 2012-es felsõ Direct Mount-os SLX-em is van. Könnyû (utóbbit mértem, 139gramm), mûködik.

#1102
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha elsõ váltó akkor shimi.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1103
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
XT és SLX Direct Mount elsõváltónál súlyban illetve minõségben mekkora a difi? Megéri az XT a plusz 3-4 ezret? Illetve X7-es Sram ezekhez képest?

#1104
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
És akkor az váltó csere?

Ma haverom felvetette hogy nem lehet hogy azért vált rosszul mert ferde a lánc? Mert ugye nekem elöl nincs váltóm csak hátul.Bár én ezt kétlem mert most pont 3-4-5-6 ban ugrál néha a lánc ott meg pont hogy a legegyenesebb szerintem.

#1105
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Szerintetek ez megfelelõen tömít?
Jagwire bowdenház vég csúcsos mûanyag 4mm | Karbantartás |

Helló voltam ma egy bringás boltban ott mutatott a srác egy váltót. Minden tök jól áll stb majd mutatja ,hogy dobálja a sebességeket. Mindenre gondoltam csak egy valamire nem. Kopott volt a váltó test az imbusz csavarnál és önálló életet élt.

#1106
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Szerintetek ez megfelelõen tömít?
Jagwire bowdenház vég csúcsos mûanyag 4mm | Karbantartás |

Ez maga nem tömít, erre kéne lennie egy szoros gumi "hengernek" és az tömít. Azt meg a Shimano rendszerhez adják, de ott sokkal hosszabb a kilógó múanyag csúcs.
Én ilyen Jagwire-t használok de villanyszerelési zsugorcsövet húzok rá, így valamennyire tömített is a rendszer + nincs szabadon a bowden a vázon.
Marci

#1107
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
szerintem én nem vennék ilyet :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1108
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
Szerintetek ez megfelelõen tömít?
Jagwire bowdenház vég csúcsos mûanyag 4mm | Karbantartás |

Ehhez a kevláros barna Jagwire házhoz lehetett venni spéci kupakokat (asszem sárgaréz, felületkezelve) amikben van tömítés. Tényleg nem nagyon megy bele semmi.



#1109
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
Igazad van, azt valóban nem tudod meg, hogy melyik ferde, de azt kis erõfeszítéssel láthatod, hogy jó helyen keresgélsz-e..

nem tudom, szerintem így nem zárod ki egyiket sem, csak annyi látszik, hogy valamelyik ferde. de azt nem mondja meg, hogy melyik alkatrész.



#1110
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Köszönöm a válaszokat!



Bowdent cseréltél már vagy azt sem? Mennyire poros/saras terepen használod?



Köszi, én is valami hasonló megoldásra gondoltam. Nekem gyárilag SP41-el van szerelve, és 4000 km után még tökéletesen üzemel. A fiam bringáján 2000 km-t birta, így merült fel a minõség kérdése, de gyanús, hogy az nem rozsdamentes bowdennel volt szerelve.


Cseréltem. Leginkább azért mert vagy elszöszölõdött a vége, vagy elpattant 1-2 szál a rögzítõ csavarnál. Ehhez a kevláros barna Jagwire házhoz lehetett venni spéci kupakokat (asszem sárgaréz, felületkezelve) amikben van tömítés. Tényleg nem nagyon megy bele semmi. Bovdenben szerintem legolcsóbb köszörült saválló teljesen ok.

X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1111
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Köszönöm srácok. Pénteken visszaviszem bringáshoz hogy nézze meg alaposabban...

#1112
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

van, de a beírások alapján a srác közelébe nincs ilyen jobb szerviz, ahova el tudna járni. (legalábbis ezt vonom le a javítások után is fennálló problémából).

A sporttárs azt írja: Lakhely: Bp. 17.ker.
Ez nem egy eldugott alföldi kis falu. Könnyen talál normális bringaszervizt.
+1 szavazat a váltótartó fülre ! Ott lesz a hiba.
Marci

#1113
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mondjuk en nem fizettem volna az elso alkalom utan. foleg ha 1 napig se birja ki ugralas nelkul a cucc, mert akkor nem lett rendesen megcsinalva, ergo javitsak ki ingyen.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1114
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Nem egyszerûbb ha hátulról és felülrõl is megnézed, hogy párhuzamos-e a kerékkel a váltó(kanál)? Én elõl a legkisebb lánctányérra rakom, hátul végigmegyek a sebességeken és nézem, hogy minden irányban párhuzamos-e. Kis eltérések semmilyen problémát nem okoznak.


nem tudom, szerintem így nem zárod ki egyiket sem, csak annyi látszik, hogy valamelyik ferde. de azt nem mondja meg, hogy melyik alkatrész.

Egyékbént erre jobb szervízekben van célszerszám.


van, de a beírások alapján a srác közelébe nincs ilyen jobb szerviz, ahova el tudna járni. (legalábbis ezt vonom le a javítások után is fennálló problémából).

#1115
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
Nem egyszerûbb ha hátulról és felülrõl is megnézed, hogy párhuzamos-e a kerékkel a váltó(kanál)? Én elõl a legkisebb lánctányérra rakom, hátul végigmegyek a sebességeken és nézem, hogy minden irányban párhuzamos-e. Kis eltérések semmilyen problémát nem okoznak. Egyékbént erre jobb szervízekben van célszerszám.



a váltótartófül a papucson ül, a váz cserélhetõ része. azért kéne kideríteni, mert az egy 2-3 ezres mutatvány, és ha nincs baja a váltódnak akkor butaság lenne arra költeni feleslegesen.

kiveszed a kereket meg a váltót, fogsz két M10-es menetes szárat, egyiket csavarokkal befogod a papucsok közé, másikat betekered a váltótartófülbe, és összeméred. ha párhuzamosak akkor nem ott van a gond.



#1116
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
a váltótartófül a papucson ül, a váz cserélhetõ része. azért kéne kideríteni, mert az egy 2-3 ezres mutatvány, és ha nincs baja a váltódnak akkor butaság lenne arra költeni feleslegesen.

kiveszed a kereket meg a váltót, fogsz két M10-es menetes szárat, egyiket csavarokkal befogod a papucsok közé, másikat betekered a váltótartófülbe, és összeméred. ha párhuzamosak akkor nem ott van a gond.

#1117
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Ha elvan hajolva az enyém akkor már inkább veszek egy rendes váltót és akkor talán kipipálom végre a váltási problémát egy idõre. Csak tudom kéne akkor hogy ez biztos hogy megoldaná e a problémám.

#1118
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Így elsõ ránézésre nincs de nem vagyok túl nagy szakértõje a váltóknak de mást én sem tudok elképzelni.


Nálam is volt ilyen gond. Ezért keresek most új váltót.. A váltófület holnap egyengetem meg egy kicsit melóhelyen .
Elegendõ volt annyi a váltónak ,hogy elakadtam egy kõ darabban .

#1119
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Így elsõ ránézésre nincs de nem vagyok túl nagy szakértõje a váltóknak de mást én sem tudok elképzelni.

#1120
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nincs elhajolva a váltótartó fül?