Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#941
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Köszi a választ,még egy kérdés.A Shadow miben más mint a nem Shadow?

 

Attól függ milyen áttétel tartományt akarsz átfogni, montinál 3 lánctányér 11-34-es sorhoz kell a hosszú kanalas, 11-32-nél elég a középkanalas.



#942
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Sziasztok!

 

Az új vázamon (cube) az alsócsövön van 3 menetes lyuk, ahova bowdenház rögzítőt lehet becsavarozni, ami jól is jönne, mert a mostani vázra kötegelővel van a bowdenház odaszorítva, ami elég gány.

A kérdés hogy valaki itthon látott-e már ilyen kis vacakokat bármilyen boltban, mert külföldről több lenne a posta mint a 3 kis rögzítő.

 

Ilyenekre gondolok:

http://www.chainreac...it/rp-prod46326

http://www.chainreac...3/rp-prod105376



#943
dubitoergosum

dubitoergosum

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
igen, nekem is zagyvaságnak tûnt, csak eddig nem is gondolkodtam abban, hogy talán a SRAM gyárt Shimano agyváltóval kompatibilis váltókart.
tudom, hogy más a bowdenhúzás, épp ezért kérdezem, hogy hallott-e valaki olyanról, ami direkt a konkurencia cuccával kompatibilis :)
azért fontos mert a SRAM váltókarjai sokkal jobb fogásúak.
persze ha nincs, nem gáz, csak én olyan vagyok, hogy nehezen nyugszom, amíg nem sikerül a számomra legmegfelelõbb cuccokat összeszedni, talán feltûnt már az agyváltós topikban :)

#944
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

sziasztok!
elképzelhetõ, hogy a SRAM (vagy bármi más gyártó a Shimanon-n kívül) készít Shimano Nexus Inter7-tel kompatibilis markolatváltót?
ez az oldal, mintha ezt sejtetné, de egyébként nem találtam semmi infót.. megkérdezném a sramot, de csak telefonszámok vannak megadva a contact alatt..


nagyon meglepne ha ez a sram valtokar kompatibilis lenne a nexus 7es kabelhuzasaval.raadasul eleg zagyvakat irnak:
Shifter/Rear Derailleur : SRAM 1:1
End Type: Shimano/Sram
Weight: 231 g
Drivetrain Spacing: Shimano/SRAM 7

ilyen megnevezesekkel soha nem talalkoztam agyvaltoknal.

egy hasonlonak (szemre ugyan ilyennek bar ki tudja lehet ez valami uj mechanikat rejt) lemertem a bovdenhuzasat.
agyvaltoknal visszaolvasol megtalalod.eddigi shimano agyaim mind egyenlo mennyiseget huznak fokozatonkent.(nexus7 nem tudom de most vettel ilyet lemerheted)
sramot meg majd latni fogod.

egyaltalan minek fontos ez?amit vettel ahhoz adtak gyarit.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#945
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

sziasztok!
elképzelhetõ, hogy a SRAM (vagy bármi más gyártó a Shimanon-n kívül) készít Shimano Nexus Inter7-tel kompatibilis markolatváltót?
ez az oldal, mintha ezt sejtetné, de egyébként nem találtam semmi infót.. megkérdezném a sramot, de csak telefonszámok vannak megadva a contact alatt..


Lehet szeretik ha hívják õket. :)

#946
dubitoergosum

dubitoergosum

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
sziasztok!
elképzelhetõ, hogy a SRAM (vagy bármi más gyártó a Shimanon-n kívül) készít Shimano Nexus Inter7-tel kompatibilis markolatváltót?
ez az oldal, mintha ezt sejtetné, de egyébként nem találtam semmi infót.. megkérdezném a sramot, de csak telefonszámok vannak megadva a contact alatt..

#947
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger

Szerintem simán mûködne, de erre válaszoljon olyan, aki ki is próbálta élesben.


Hát jah. Megerõsítésre várok :)

#948
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Szerintem simán mûködne, de erre válaszoljon olyan, aki ki is próbálta élesben.

#949
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger
a 9es ill 10es rendszerhez való átdobók kalitka szélessége között van különbség?
a 2x10es elsõ átdobó 2x9es rendszert ellátna 9es lánccal?

#950
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Sokat keresgéltem ezügyben, és a legtöbben 22-es tányérral használják, szóval szerintem mûködik.
Én hátul 11-36-os kazettát használok, és a 22-es már számomra felesleges áttételt eredményezett volna.
Amúgy szerintem nem különbözik a 9-es és a 10-es, legalábbis nem látom, hogy miben kéne eltérniük.
Ja, az elõzõ kérdésedre: az összes elsõ váltókar húzása megegyezik, úgyhogy mindegy neki, hogy 9 vagy 10 sebességes hátul.
Egy újabb váltókar csak azért hasznos, mert át tudod kapcsolni 2 sebességesre, amúgy meg a határoló csavarokkal kell játszani.

#951
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger
köszi. Hát így elgondolkodtam, hogy lehet nem a 2x9-es slxet veszem meg, hanem a 2x10-es xt-t. Árban ugyanannyi.

Ami kérdéses még számomra, hogy 22es kistányérral elmegy-e még, vagy annál már felül a lánc a kalitka aljára?

#952
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Igen, minden fokozatot - keresztbe váltva is - súrolás nélkül visz.
Az enyém direct-mountos változat, bár az mindegy ebbõl a szempontból.
Feltöltött kép Feltöltött kép

...bocs a méretért...

#953
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger

Nemrég lett kész a 2x10-es rendszerem, 9-es Deore hajtókarra raktam 24-es és 36-os tányérokat (azt hiszem még a 9-es rendszerhez valókat), meg egy bashringet.
Az átdobóm M785-ös 2 sebességes, tökéletesen mûködik. Arra is 38-40T-t írtak, szépen elvan a 36-os tányérral is.
Ha jól láttam akkor teljesen más íven mozognak a 2x-es átdobók. Majdnem vízszintesen mozdul el a terelõlemez.


Mindkét tányéron végig tudod használni hátul a teljes sort súrolás nélkül?
Fotót tudsz dobni róla? Akár privátban is? Elsõ váltókar szempontjából az mindegy, hogy 9-es vagy 10-es rendszeré?

#954
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Nemrég lett kész a 2x10-es rendszerem, 9-es Deore hajtókarra raktam 24-es és 36-os tányérokat (azt hiszem még a 9-es rendszerhez valókat), meg egy bashringet.
Az átdobóm M785-ös 2 sebességes, tökéletesen mûködik. Arra is 38-40T-t írtak, szépen elvan a 36-os tányérral is.
Ha jól láttam akkor teljesen más íven mozognak a 2x-es átdobók. Majdnem vízszintesen mozdul el a terelõlemez.

#955
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger
3 tányérról 2-re alakítottam (36-22) az SLX 660-as hajtásom. Az átdobóm egyenlõre FC-M660 (3x9) nem a legtökéletesebb.

A kérdésem az lenne, hogy az M665 és M667es átdobók között csak felfogatásbeli különbség van, vagy más kialakításbeli is?
Illetve, hogy a 10es rendszerhez ajánlatos M675 M676 ill. M785 átdobók használhatóak-e az immár átalakított 2x9-es rendszeremhez? Habár azoknál általában 38-40T ír nagy tányérnak.

#956
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Okosítsatok már egy kicsit a hátsó váltókkal kapcsolatban.Hosszú kanál,rövid kanál.Melyik milyen felhasználásra jó?


Attól függ milyen áttétel tartományt akarsz átfogni, montinál 3 lánctányér 11-34-es sorhoz kell a hosszú kanalas, 11-32-nél elég a középkanalas.

#957
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Okosítsatok már egy kicsit a hátsó váltókkal kapcsolatban.Hosszú kanál,rövid kanál.Melyik milyen felhasználásra jó?


#958
wa1907

wa1907

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Tudnátok segíteni egy Honor Suntour hátsó váltó beállításával kapcsolatosan?

#959
Mmmaci

Mmmaci

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziazstok!Tudna valaki nekem segíteni?Van egy réginek tünõ Campagnolo Valentino Extra hátsó váltóm!Elsõ kérdésem az lenne hogy jó helyen vagyok-e vagy van valami speckó fórum ehhez!Második az lenne hogy értetek-e hozzá hogy milyen régi vagy esetleg mennyit ér?Köszi a válaszokat elõre.

#960
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Hello,

Információ kellene: Mit lehet kezdeni a Shimano országúti fékváltó karokkal, ha szokásos módon megkoptak?
( azon kívül, hogy vegyek újat)
Szerintem a kéz izzadtság "eszi meg" a gyári felület kezelést. Mert az elõzõ karokkal is volt bajom már.

Vélemények, ötletek?

Elõre is köszi!