Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#881
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nekem most komoly hátrány, hogy az egyik bringa 9-es, a másik 10-es. Külön lánc, külön alkatrész, nem cserélhetők fel. 10-esből minden sokkal drágább. Gondolkodtam rajta mit nyerek a 10-el. Nem biztos, hogy ki tudom használni a fokozatok közötti finomabb átmeneteket.



#882
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mosolyogva nézem ezeket a "csodás és hiánypótló" fejlesztéseket a 3x8as rendszeremen (és 4szögtengelyes középcsapimon) ülve. :)

Persze értem én, hogy kell változtatni mindig valamit mert nem állhat meg a fejlesztés, az emberek meg nagyrészt az újat keresik.

Kitalálják még a 3x8-at, mennyire jó is az! :D



#883
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Mosolyogva nézem ezeket a "csodás és hiánypótló" fejlesztéseket a 3x8as rendszeremen (és 4szögtengelyes középcsapimon) ülve. :)

Persze értem én, hogy kell változtatni mindig valamit mert nem állhat meg a fejlesztés, az emberek meg nagyrészt az újat keresik.


Marci

#884
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

3x11 nekem lassan kezd sok lenni:)

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#885
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Hurrá! Megint lehet pénzt költeni!!! :D

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 



#886
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Mi a különbség a 9 és 10 sebességes átdobó között? A 9-es nem jó 10-eshez?



#887
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

szokott lenni pedig névtábla mindenhez általában :)

ha ráér, akkor jövő hétre hozunk. hol vennéd át?


  • hermfer kedveli ezt

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#888
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Valószínű hogy nem lesz és németből rendelnek, a múltkor se 105 se sora nem volt.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#889
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

sziasztok,

 

tudtok olyan boltot Budapesten, aki shimano fékváltókarokhoz tart alkatrészeket? Konkrétan Shimano Sora ST-3500-as fvkarhoz keresnék jobb és bal oldali name plate-et. Pár külföldi webshopban láttam már, de sajnos a posta többszöröse lenne az árnak.

szerintem raktáron senki. de kb bármelyikben 3 perc alatt meg tudják mondani hogy van e itthon az importőrnek, vaqy a fritzektől kell berendelni.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#890
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás

sziasztok,

 

tudtok olyan boltot Budapesten, aki shimano fékváltókarokhoz tart alkatrészeket? Konkrétan Shimano Sora ST-3500-as fvkarhoz keresnék jobb és bal oldali name plate-et. Pár külföldi webshopban láttam már, de sajnos a posta többszöröse lenne az árnak.



#891
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Külföldi fórumokban több helyen olvastam olyan párosítást, hogy Sram 9-es váltókart használnak Dynasys hátsóváltóval együtt. Ha jól emlékszem váltó bowden rögzítőnél egy 6mm-es anyát kell betenni a bowden alá és tökéletesen működik.



#892
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

a 10-es DynaSys 1:1,2-höz húz, ha jól tudom. a 9-es sram meg 1:1 de úgy látszik a kettő között elég kicsi a különbség ahhoz, hogy működjön?

Egy próbát talán megér.Kérdés,hogyan kalkulálta ki a "tuning" alkatrészt.



#893
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

a 10-es DynaSys 1:1,2-höz húz, ha jól tudom. a 9-es sram meg 1:1 de úgy látszik a kettő között elég kicsi a különbség ahhoz, hogy működjön?


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#894
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

http://apro.bikemag....-7-l210728.html



#895
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

28/40  11-36 hoz jó a középkanál?

NEM

 

37T capacity kell neked, ami országúti GS-ben megvan, de hátul 36-ot csak a montis váltók visznek (országúton 32 a legnagyobb kompatibilitás) azoknál viszont 35T a total capacity.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#896
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

28/40  11-36 hoz jó a középkanál?



#897
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Mükszik ugyanúgy az xt két bolha fasznyival finomabban vált és kidolgozottságban (esztétika) és fogásra jobb, valszeg könnyebb is vagy13gr-al


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#898
Coldi

Coldi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 795 hozzászólás

Halihó!

Egy Deore XT RD-M771 váltó hogyan boldogul el a Deore SL-M590 fékváltókarral 9-es rendszerben? Vagy tökéletes működést csak az XT váltókartól lehet várni? Köszi a válaszokat előre is!

Boldog Új Kilométereket Kívánok!



#899
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Sziasztok.A kérdésem az lenne,hogy egy teljes 3x9-es rendszerbe(SLX) egy 10-es(3x) első váltót építenék,ez így hogyan szuperálna?Igazából tapasztalati dolgok érdekelnének szentírások helyett.


GT-Atee

#900
IstvanX

IstvanX

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

itt 6400 pont nincs, de hátha találsz hasonlót:
https://www.paul-lan...tbremshebel.php

ez meg vagy 7400 vagy 6400, számomra nem derült ki:
http://www.hi-ho.ne....sara/img004.pdf

Köszönöm, de pont az nincs "megbontva" a rajzokon amire szükségem lenne. A kiskaron lévő apróságokig szétszedtem és arról keresek "leírást".