Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7425 hozzászólás a témában

#7261
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás

2005-ös Lx elsõ váltón .

Topos vagy nem topos:chin:
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#7262
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
egyetértek ggx-el, de szerintem a külsõ, persze, ha top swinges. Csak azé mondom mert nekem olyan van, csak XT-be

#7263
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ha kikötöd a váltóbowdent, és hagyod teljesen a vázhoz csuklani a láncterelõt, utána elkezded csavarni mindkét csavart, és amelyiknél elkezd távolodni a láncterelõ a váztól, azzal állítod az alsó határt.... tuti el kell kezdenie elemelni valamikor, csavard türelemmel :)

#7264
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
2005-ös Lx elsõ váltón melyik csavar a H jelû és melyik az L jelû? Mert én jelzéseket nem látok. És nem is tudom megállapítnai, hogy melyik melyik, mert hiába tekerem a csavarakat, nem látom, hogy mozdulna a láncterelõ.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#7265
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Igen.

#7266
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
A 7-es fogsor hézagai megegyeznek a 8-aséval?
"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#7267
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
off: Az egyedi saját magad épített gép varázsa messze felülmúlja a gyárit, mert a tudat, hogy ezt te raktad össze, ebben te is "benne vagy egy kicsit" sokat számít. Fõleg ha a váz is saját.
on: Én 7-es vátókart hassználok már vagy tizen... mittomén éve. A hátsóagy most 9-es 8-as xt fogsorral amirõl leszedtem a 32-est, mert teljesen fölösleges, csak súly.(mondjuk nem sok) -Ha valahol nem tudnék 1:1-es áttétellel felmenni akkor kissebbel nincs sok értelme, mert tolva gyorsabb- Van direkt erre a hézagra való alátét ami kipótolja a fogaskerekek helyét.
Szerintem akkor lenne értelme a 8. 9. fokozatnak, ha nem nagyobb fogaskerekek lennének ezek, hanem kissebbekbe lennének belekeverve/osztva.
Az országútisoknál ez vajon miért tudják ezt normálisabban megcsinálni?

Ride everywhere.

.


#7268
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

+ a szerelést is szervizre vagy ismerõsre bízza,
az nem is tudja, mirõl marad le!


Hat ezzel maximalisan egyetertek :)

Bar szerintem itt mindenki maga szereli :cheers:
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7269
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

igen, jó érzés igy fejlesztgetni, viszont rengeteg szívás és rengeteg pénz...
többször is fogsz ilyenbe ütközni, hogy "az nem olyan szabvány szóval cserélni kell mindenestül..."
saját tapasztalat, anno én is a vasvázas schwinn-csepel gépemet kezdtem el felújítani, és azon vettem észre magam, hogy 50E Ft-ot ráköltöttem, és van egy dögnehéz drága hajlékony vashalmazom


én is jártam ugyanígy,
szintén egy acélvázzal, és az összeg is stimmel :beer:
viszont utólag sem bántam meg, rengeteget tanultam,
miközben hónapokon át szerelgettem a gépet,
és azt is élveztem (persze nem akkor, amikor szívtam!).
Aki vesz egy gyárilag épített gépet,
és meghagyja eredeti állapotában
+ a szerelést is szervizre vagy ismerõsre bízza,
az nem is tudja, mirõl marad le!

#7270
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás

ha mar az ember szeretne valtot is cserelni akkor meg jobb valtokar kell de azok minimum 8 speed.


Hát ideértél szólj, jelképes összegért tudok neked adni 3x7-es alivio rapidfire karokat.:)

#7271
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
[quote name='Gui']Kerdes 8 speedes fogsor van e kazettasban persze ami jo minoseg mondjuk sram ? mert akkor megoldana a problemat, ha ehhez talalok deore vkart 8 speedben es tehetek fel deore hatso valtot is akar.
QUOTE]

Az 5.0-ás SRAM 8 sebességes!
És szerintem mindenképpen érdemes lenne
átnyergelned 7-esrõl 8-asra, ha már egyszer kell a kazettás agy.
Mondjuk én használtam 7-es sort 8-as markolatváltóval,
de csak kényszerbõl, rövid ideig, és senkinek nem kívánom (na jó, csak az ellenségeimnek :) ).
Viszont aszondom, még mindig inkább válaszd átmenetileg ezt a szükségmegoldást, minthogy beruházz egy 7-es váltókarba!

#7272
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

...jobb is lesz, mint a subaru, de a végén 2x annyit költötesz, mintha vettél volna egy impreza-t, és még mindig csak egy ladád lesz;)


igen.
"csak" egy Ladád, ami jobb, mint egy Impreza :mexico:

#7273
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

szetszedni?

Tisztítás céljából (valaki kérdezte).

#7274
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Deore az 9es.
Hasznaltat erdemes venni,csak jol meg kell nezni,es figyelni amire figyelni kell az adott alkatresznel.
Sztem van egy kategoria ami folott erdemes tuningolni.Szvsz ilyen 70e< ahol mar olyan a vaz meg par alkatresz hogy lehet ra epiteni hosszu tavon.Ez alatt inkabb venni kell egy komplett bicajt aztan hajtani amig szet nem esik,nem igazan eri meg tuningolni.Raadasul dragabban is jon ki!

#7275
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

Mi az ami szerinted meg fog felelni hosszútávon is a jelenlegi bicajodon?


SZerintem a vaz a kormany ules a nyeregcso pedalok megkockaztatom meg a teleszpokot is ...
sot igazabol az a baj csakj a paripaval ,hogy ha terheles van akkor kicsitr nehezebben valt amugy megy ez rendesen csak hat az ember mindig jobbat akar ;) a fekeket azt mindenkeppen kicserelem de itt is marad a V megoldas ez nekem eddig bevalt a tudasomhoz nem kell tobb. Csak ez mar eleg nagy lavinat indit ,mivel egybe fekvaltokarom van ezt mar kulon kell szedni. Kell egy uj kerek ,hogy strapabiro legyen (bar a szimpla falu felni nagyon jol birja meglepoen !) az uj kerek okozza a problemat ,mivel uj agy es akkor mar kazettas rendszer , es akkor uj fogsor... kazettasbol meg alig van 7speedes (talaltak a bicajboltban acerat 7speed ben :D) ha mar az ember szeretne valtot is cserelni akkor meg jobb valtokar kell de azok minimum 8 speed.

Kerdes 8 speedes fogsor van e kazettasban persze ami jo minoseg mondjuk sram ? mert akkor megoldana a problemat, ha ehhez talalok deore vkart 8 speedben es tehetek fel deore hatso valtot is akar.

Hasznalt alkatreszeket erdemes venni ?
Jah es szlovakiaban meg az ebikenal is olcsobbak a cuccok !
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7276
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
igen, jó érzés igy fejlesztgetni, viszont rengeteg szívás és rengeteg pénz...
többször is fogsz ilyenbe ütközni, hogy "az nem olyan szabvány szóval cserélni kell mindenestül..."
saját tapasztalat, anno én is a vasvázas schwinn-csepel gépemet kezdtem el felújítani, és azon vettem észre magam, hogy 50E Ft-ot ráköltöttem, és van egy dögnehéz drága hajlékony vashalmazom

#7277
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
csak lehet (biztos), hogy sokkal többe lesz így az átalakítás. Egy ladát is tuningolhatsz, rákölthetsz milliókat, indulhatsz vele a rally-n, meg minden, és a végén talán még jobb is lesz, mint a subaru, de a végén 2x annyit költötesz, mintha vettél volna egy impreza-t, és még mindig csak egy ladád lesz;)

Mi az ami szerinted meg fog felelni hosszútávon is a jelenlegi bicajodon?

#7278
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

ha új kerekek
meg új váltók, váltókarok
hajtómû
meg ez meg az....
lehet jobban jársz, ha gyûjtögetsz, és veszel az apróból egy használt komplett gépet


tudod ez olyan dolog mint amikor a kis szar autobol csinalunk verseny nitros allatot ;)
ha veszel egy masikat az mar nem olyan :D
meg ebbol a levedlett alkatreszeket fel tudom hasznositani
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7279
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

Alivio-ból volt 7-es kazettás sor, és a váltókart is szét lehet szedni.

szetszedni?
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7280
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Alivio-ból volt 7-es kazettás sor, és a váltókart is szét lehet szedni.