Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7425 hozzászólás a témában

#7301
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Szerintem egy SRAM markolat- :D, vagy "pöcögtetõs"váltó
meg egy X.7 lenne a legjobb (ebben a kategóriában),
de mivel a GripShifteket nem szereted,
a Rapidfire-ök/DualControl-ok meg a 2:1 miatt nem kompatibilisek a SRAM hátsóváltóival, így tulajdonképpen már el is dõlt a dolog, nem? :)

#7302
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
OFF
Nah boklaszas kozben ezt talaltam ;) legyen ez mindenkinek husveti ajandeka ,aki meg nem latta persze.

Ime egy eredeti hamisitatlan Shimano 1982 !! katalogus.
PDF formatum 7.3 MB
(utananeztem nem sert semmilyen jogi fittyfirittyet ,de ha megis akkor toroljetek)
http://members.chell...shimano1982.pdf
ON

#7303
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
egy masik kerdes az altus valto birja a 8 speedet ? vagy csak 7ig jo ?

#7304
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
koszonom a figyelmezteteseket en 100% hogy kinyomtam volna aztan lehettem volna én is bantu :)

#7305
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Valaki a "nagyöregek" közül?(Bezzeg a vázas topic:( )Legyen már egy kis tapasztalat leírás.Én is próbálgattam egy két váltót de sajnos hosszútávon nincsennek széleskörû tapsztalataim.Ami a shimano mellet szól az az hogy a markolatváltót nem szeretem a pecegtetõs váltókarjai pedig a S.-nak kifinomultabbak.Elõl 1, hátul 9 sebességest fejlesztek,egy Lx hajtómû meg egy LX sorom van eddig.Terep, kis ugri-bugri,street elõfordulna.Szóval sztetek mi lenne a legjobb.Persze kb. a meglévõ cuccok szintjén mozogva nagyjából.A váltásélmény nekem inkább a háttérbeszorulna, az lenne a fontosabb hogy ne kelljen minden fogas/ugrás után állítgatni.

#7306
Csikasz

Csikasz

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Mennyit bírnak állítgatás nélkül?


Nekem már majd egy éve fenn van az X.7(mezei shimano bowdenházzal, sram bowdennel) és még mindig nem kellett állítgatni.a shimanokrol meg csak azt tom hogy sokkal több idö beállítani, de azt nem tom hogy ezt mien gyakran kell elvégezni.
FuLL SpEEd oR NoThiNg

#7307
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nekem az edzõgépen Deore van hátul valami 2000 Ft-os fékváltókarral 8-as sorral, kb.2-3 havonta állítom (persze nem bovdencsere után) pedig megyek vele terepen is elég sokat, szóval ez felett csak jobb lehet, de a bovdenen is sok múlik. Érdemes pl. valami spéci Jagwire bovdent, bovdenkupakot venni. Megéri!

#7308
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Nekem is sikerült visszasuckszolni.Valami 1000Ft-os szarral.De, válaszd nyugodtan az egyszerûbb megoldást:)

Apropó váltókról:Szerintetek melyik márka melyik váltóinak kell a legtöbb/legkevesebb utánállítás terepmenet után?Jah, és azért ne Xtr-ben, meg XO-ban gondolkodjunk.Max. Xt kategóriáig. Mennyit bírnak állítgatás nélkül?

#7309
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Vissza lehet rakni Rolhoff nélkül is pl én a Merida Multifánksön szerszámmal szenvedtem vissza, tényleg kb. 1 óra alatt, de bokától tokáig olajos lettem.
Mint egy bantu néger:afro:

#7310
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
én csak a legelsõ lánszétszedésem alkalmával...:D
utána káromkodás, és satu meg kalapács, de aztán ott szakadt el legközelebb, szal vigyázni kell vele....
de állítólag a rohloff szerszámmal vissza lehet rakni
Autist Team:)



#7311
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
én régen mindig kinyomtam :D
aztán tartott is egy órát a láncösszerakás... :P

#7312
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
kinyomod a csapot a közepébõl, de NEM TELJESEN, mert akkor többet vissza nem rakod, hanem csak annyira, hogy szétcsússzon, de a külsõ lemez még tartsa rendesen.
szóval utána vissza tudod majd nyomni.
szal vigyázz, nehogy teljesen kinyomd!
Autist Team:)



#7313
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
azert kerdeztem a lancleszedest mert ami most van rajta ki szeretnem aztatni brigeciolban ;)

egy bikepositive bicska 11 funkcios asszem

#7314
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Miskolc Szentpáli utca :)

#7315
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás

De azt gondolom Te is érzed, hogy a Ty-22, Alivio meg revoshift, az nagyon nem egy kategória az X.0-val. Nem összehasonlíthatóak. De az tény, hogy az XT és XTR kivételével a shomano h. váltók elég ratyik.

Bocs, rosszul fogalmaztam:
A váltás elõször 7.0-ra történt, és már ez is magasan jobb teljesítményt produkált.
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)

#7316
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
De azt gondolom Te is érzed, hogy a Ty-22, Alivio meg revoshift, az nagyon nem egy kategória az X.0-val. Nem összehasonlíthatóak. De az tény, hogy az XT és XTR kivételével a shomano h. váltók elég ratyik.

#7317
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás

Don: nem is használtál még, vagy már kiábrándultál a shimanoból?

Használtam, igat TY-22-t Revoshift marokváltóval, de nem tetszett. állalndóan állítgatni kellett, és a váltások nem voltak "tiszták"
Aztán cseréltem ALIVIO-ra és ugyanez a hiba megmaradt.
Az X.0-t meg ne merje bántani senki, mert nálam a téli üzemet, (só, hó, sár stb) simán bírja lassan második éve.
Emellett még maratonozok is vele, ahol nem igazán nézem, hogy sár vagy pocsolya, por vagy aszfalt.
Hiba, állítás nem fordult elõ.
Egyébként mindennek a titka a rendszeres karbantartás. Nálam a két napos kosz sem megengedett a bicajon!
Az 1:1-bõl adódóan nem érzékeny a bowdennyúlásra, a váltások tiszták, pontosak és nem utolsó sorban terhelés alatt is felvált, ha a lánc kibírja.
Eddíg kibírta.
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)

#7318
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Nem tudom. Csak Dahle-t sokat mutatták, mivel õ vezetett, és látványosan szenvedett a hátsó váltójával. Az is lehet, hogy elötte jól odacsapta valahova.

#7319
Csikasz

Csikasz

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Azért Dahle néninek meggyûlt a baja az X0-val az olimpián :D .

off
honnan tudod, hogy az xtr mindenkinek zsirul müködött?
on
FuLL SpEEd oR NoThiNg

#7320
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

öööö egy lámer kérdés is lenne :
vettem egy szerszambicskat amin van lancbonto csavaros elven muxik.
de hogy kell hasznalni ? :icon_roll


hááát, ha minden igaz, és hamarosan veszel egy SRAM PC láncot,
akkor a patentszem miatt valszeg egyetlen egyszer lesz szükséged erre a láncbontóra: amikor méretre "szabod" a láncot.
amúgy így látatlanban erre tényleg nehéz válaszolni