Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7425 hozzászólás a témában

#7241
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
veszel ebike-on egy 9es sort, ott megúszod olcsón

#7242
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
vegyél LX váltókat és régi 8-as LX kart akkor nem kell cserélni a fogsort

#7243
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A kilences váltókart nem lehet összehozni a 8-as fogsorral, mert más a váltókar fokozatkiosztása, mint a soré és állandóan kerregni és ugrálni fog a lánc.

#7244
Gk2

Gk2

    vendég

  • fórumtag
  • 98 hozzászólás
Sziasztok!
Nem üt teljesen pontosan ide a témám(ezért bocsi), de nagyon fontos lenne:

Van egy faxa kis kerekem Sram 8-as koszorúval. A probléma az, hogy LX váltókat és -karokat akarok venni rá, de azok 9-esek.
Meg lehet ezt valahogy oldani anélkül, hogy lecseréljem a koszorút. Nincs kedvem megint kiadni egy "tízest" erre...

Segítséget elõre is köszi!!!!

Gk2

#7245
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Húha! Akkor inkább szervíz:)

Igen, csak már unom, hogy egy váltót se tudok beállítani normálisan, ezért próbálkozom, míg nem sikerül.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#7246
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

ha kikötöd a váltóbowdent, és hagyod teljesen a vázhoz csuklani a láncterelõt, utána elkezded csavarni mindkét csavart, és amelyiknél elkezd távolodni a láncterelõ a váztól, azzal állítod az alsó határt.... tuti el kell kezdenie elemelni valamikor, csavard türelemmel :)

Kikötöttem a váltóbowdent és megállapítottam, hogy a vázhoz közelebbi csavar tekerése távolodik el a láncterelõ a váztól.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#7247
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
igen joytech agyak vannak benne.
Bar en nem csodalkozom ,mivel ugye ez az olcso kategoria aztan tavol keleti baratunk csak huzigalja a zsirzo gep karjat aztan erdekli is ot ,hogy van e benne zsir vagy sem :)
Mostmar tele raktam zsirral szal nincs baj.
csgy thx a lanc mosasos tippet
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7248
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
A kenésre én legtöbbször Wd-40-et használom (mármint a váltócsapok, meg más ilyesmik) HA csak hirtelen kell, akkor ez a legjobb, késõbb lehet rendesen is.
Új alkatrészeket, alapból szét szoktam kapni, ha látok zsírt vissza, ha nem, anyázok és bezsírzom. Nem bízok senkibe ilyentéren. A sok rossz tapasztalat...

Ride everywhere.

.


#7249
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
igen, az olcsó kategóriás meridák joytech agyakkal jönnek, láttam párat közelrõl, szereltem is õket össze out-of-the-box, mégsem tûntek zsirzatlannak, a tied valszeg' egyedi eset.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#7250
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

inkább a shimanonak... szép is lenne, ha a meridások szétszednének minden agyat, hogy zsírozzanak... gyárilag teszik, nem teszik, amikor kell, ott keleten ;)

Egy Kalahari-n gyárilag nem hinném, hogy shimano agyak vannak. Inkább valami Joytech-re tippelnék.

#7251
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás

Mi az, hogy topos vagy nem topos? Szerintem topos.

Húha! Akkor inkább szervíz:)
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#7252
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
inkább a shimanonak... szép is lenne, ha a meridások szétszednének minden agyat, hogy zsírozzanak... gyárilag teszik, nem teszik, amikor kell, ott keleten ;)

#7253
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Nah tul vagyok eletem elso nagytakaritas ujra bezsirzas beolajozas es beallitason.

Ami a hajtas resze volt azt szetszedtem es minden egyseget ahol zsirnak kell kellene lennie bezsiroztam. Ahol oil kellett volna legyen beolajoztam :)

El is mosolyodtam ,hogy rengeteg a muanyag alkatresz a valtoban es a feszito fogazott kerek persely resze se fem :).
Megforditottam a lancot is es lekezeltem a par oldallal odebb irtak alapjan thx to bikkmakk users.

Azt kell ,hogy mondjam igy minden hiba jelensegem megszunt, nem gondolkodik nem ugral, halal pontos es szeretem. Vegre ugy muxik ahogyan kell.

A vicc az egeszben az ,hogy uj koraban sem volt ilyen , pedig ugy hoztam el a boltbol ,hogy minden tokeletesen be van allitva. Valoszinusitem ,hogy nem terhelesre volt konfigolva.

Megvalami Meridanak egy nagy fekete pont se az elso se a hatso agyamban nem volt zsir !!!!
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7254
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

hogy top-swinges e a váltód, azt kérdi....

top swing, amikor a terelõlemez felfelé billen, a bilincs alul van
....kép....

down swinges, amikor felül van a bilincs, és a terelõlemez alul mozog
...kép....

Okés. Már értem. Akkor down swinges a váltóm.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#7255
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
hogy top-swinges e a váltód, azt kérdi....

top swing, amikor a terelõlemez felfelé billen, a bilincs alul van
....kép....

down swinges, amikor felül van a bilincs, és a terelõlemez alul mozog
...kép....

#7256
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Topos vagy nem topos:chin:

Mi az, hogy topos vagy nem topos? Szerintem topos.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#7257
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Attól függ milyen váltód van! Az alsóbb kategóriásokat nem árt kenni, viszont az XT-XTR-re kimondottan káros hatással van bármilyen kenõanyag, mert a forgáspontok gyárilag kezelve vannak és csak árt ha másmilyen "vegyi anyag" kerül rájuk. (tapasztaltam :mad: :()

#7258
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Ja, én kenem õket, de a legjobb magasnyomásúval, utána befújni v.mi sûrûbb cuccal, ha esik akkor én 1 kis zsírt is szoktam odabiggyeszteni. :afro:

#7259
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ö...
balfaszka:

ti szoktátok kenni a váltócsapokat vmivel? Vahy csak a retket sikerül is mégjoban odakoncentrálni? Én teflonspray, végigváltfel/le, majd töröl...

#7260
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

off: Az egyedi saját magad épített gép varázsa messze felülmúlja a gyárit, mert a tudat, hogy ezt te raktad össze, ebben te is "benne vagy egy kicsit" sokat számít. Fõleg ha a váz is saját.
on: Én 7-es vátókart hassználok már vagy tizen... mittomén éve. A hátsóagy most 9-es 8-as xt fogsorral amirõl leszedtem a 32-est, mert teljesen fölösleges, csak súly.(mondjuk nem sok) -Ha valahol nem tudnék 1:1-es áttétellel felmenni akkor kissebbel nincs sok értelme, mert tolva gyorsabb- Van direkt erre a hézagra való alátét ami kipótolja a fogaskerekek helyét.
Szerintem akkor lenne értelme a 8. 9. fokozatnak, ha nem nagyobb fogaskerekek lennének ezek, hanem kissebbekbe lennének belekeverve/osztva.
Az országútisoknál ez vajon miért tudják ezt normálisabban megcsinálni?



dettó.
24-30, ill, 42 11-el elvagyok öregesbe' 7es osztással, csak a váltókarok kezdenek halni már...