Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7425 hozzászólás a témában

#7141
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
milyen váz kolbászos enynire?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#7142
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Ha már a hátsó váltónál tartunk, feldobok két problémát:
1. meddig szoktatok használni egy hátsó váltót? Meddig "kéne" bírnia a láncfeszítõ rugónak (ami az egész váltótestet tartja)? Mondjuk nekem tavaly egy ideig (nem sokat használtam) a hátsó váltó papucsából kikopott a menet, és "lazán" vette a bukkanókat-->:scared:lefejelte a vázat (persze itt nem is a rugó feszült ki, mert az egész szerkezet fogott a csavar körül). Persze a problémát azóta orvosoltam, de ma is vtam a hegyen, és egy nagyobb buckánál igencsak koppant a vázon a váltótest. Lehet ez ellen tenni vmit, v ez már ilyen marad?
2. :angevil:És a másik, amitõl szintén hülyét kapok: voltam kinn a hegyen, jött egy bot (v egy belógó bokor), és a papucs külön életet él... mi a fenét csináltok vele, h nem görbül ki? Mióta komolyabban (hát ez se naon komoly) ûzöm az ipart, azóta állandóan a váltópapuccsal van a bajom: elhajlik, elfordul, stb. Vagy ez általános probléma mindenkinél? Sajna nem cserélhetõ papucsos a vázam, uh hajrá fogó... de ez a megoldás nem túl "eurokonform"...
...And Justice For All

#7143
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Compressor: Én a helyedben elõször a bowdenezés nézném át, a hátsó váltónál csodaszépen be tud rohadni egy hónap alatt is, és onnantól ötletszerûen dolgozik a váltó.

#7144
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

maradhat a regi jagwire bovdenem vagy ujjat kell huzni ha vkart cserelek ?


Ha kifûzöd a váltókarból akkor maradhat a mostani bowdenezés!

#7145
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Segítsetek ha tudtok.

Szóval az van hogy tegnap raktam össze a párom bicaját a következö váltószettel (minden vadi új) : alivio váltókarok,alivio hajtómü,sram 8-as fogsor (nemtommilyen 3500 Ft-os),lx áttdobó,lx hátsóváltó ,sram pc58 as lánc
A cuccos maga a tökély,olyan pontos mint schaffhausen,soha rosszabbat.

A gond az hogy az én rendszerem ennél sokkal szarabbul és pontatlanabbul mükszik:mad: pedig jól be van állítva,és mint majd azt látjátok legalább egy kategóriával "feljebb" van...(deore váltókarok,xt hajtómü,sramx9 fogsor,sram pc59 lánc-ezekben kb 500 km van.+lx átdobó-használt,xt hátsóváltó-használt)

Arra gondolok hogy a müködésbeli hiányosság abból eredö hogy a hátsó váltó már kopott és gyengusz a rugója - már én is használtan vettem,tavaly is ezt használtam-nem keveset...:chin:

Szerintetek egy hátsóváltó cserével orvosolható a gond?
"Boldogok a heringek...."

#7146
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
maradhat a regi jagwire bovdenem vagy ujjat kell huzni ha vkart cserelek ?
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7147
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
akkor az nekem tokeletes.. ugyanis most bontom szet a fekvaltokaromat.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7148
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Deore és Altus közé! Kicsit hajlik a Deore felé minõségben! A Deore annak idején az STX-RC fölé jött és a következõ évben meg is szûnt az RC :( ! Elõtte viszont az RC golyózta ki az STX-et!

#7149
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
sracok az stx es valtokart hova lehet besorolni shimanok koze ? illetve mik a velemenyek ....
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7150
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
ez a Weldtite nevû,
különféle "kemikáliákkal" (kenõanyagok, pucolátorok) foglalkozó cég egyik terméke. Tényleg az a neve, hogy TF2,
egy DuPont Teflon tartalmú kenõanyag spray formájában.
A WD 40-et viszont nem igazán nevezném kenõanyagnak,
az egy multi-purpose lötty, zárolajozó, kontakjavító, stb.
Nagyon hasznos, használom én is ezerrel,
de bringához leginkább akkor, ha valamit egy füst alatt akarok kipucolni, meg megkenni
(amit késõbb majd úgyis befújok TF2-vel).
Amúgy 67%-a petróleum, az meg szerintem elég gyorsan elpárolog a láncról, marad a 20% olaj, meg a többi, ez nem túl sok. Aki végigolvasta a lánckenést taglaló topicot, az tudja,
hogy a petro marha jó láncpucolásra,
magyarán a WD-40 sokkal inkább pucol, mint ken.
(nem Barbie faszijára értem!)
Százalékban kifejezve:
67%-ban pucol,
20%-ban ken,
a maradék 13%-ban meg kontaktot javít :D

#7151
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Olyan mint a wd40,csak talan teflon is van benne,de ez nem bizt.

#7152
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Ez a TF2 micsoda is pontosan? ez a teljes neve vagy csak valami rövidítés?
hol lehet ilyet kapni?
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#7153
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

Természetesen bírja a 8 fokozatot.


Koszi a gyors valaszt.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7154
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Természetesen bírja a 8 fokozatot.

#7155
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
NEm a valtokar lenne a kerdes hanem maga a valto tamogatja e a 8 speedet.
Azert kerdezem ,mert muszaj leszek kette szedni ezt a fek valtokart ugyanis nem a legjobb talalmany tegnap jottem ra.
Firkaltam egy banalista a betonon es a szerencsetlen fekkaron csuszott egy darabig a kerekpar. Igy annyi tortent hogy a fekkarnak lett egy fel cm holt jateka fel le iranyban. Megneztem ,hogy van e valami feszito imbusz vagy valami de semmi egybe van szegecselve :( . Az lesz a legelso dolgom ,hogy kette szedem es teszek egy fekkart es egy valtokart a gepre. Mivel 8 speedes szart tudok szerezni ingye meg agyat is akkor mar csak a valtomon mulik a 8 speed.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7156
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
egy régi reklám szerint: "szövetet a szövetboltból". miért nehéz láncolajat használni a láncra? :confused:

#7157
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
:-)

akkor már biztos nem fog soká tartani
;-)

#7158
kllzslt

kllzslt

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
OFF

Nekem a WD-40 tökéletesen bevált "eddig" :)

ON

#7159
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

én meg a sonax lánczsirra esküszöm, 850 huf egy tubus (150 ml) 99% biológiailag lebomlik, anyu ki tudja mostni a gatyád szárából, és emellett tökéletesen ken.


bocs, hogyviiszatérek lánckenéshez:

s ezt hogy használod? csak rá láncra, azt' annyi?
S akkor hogy jut a csapok közé?

#7160
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Hali az mitõl lehet hogy menet közben olyan mintha kattogna a váltókar?Akkor is amikor csak tekerek, vagy belemegyek vmi gödörbe szal mindig, vmikor csak eyet vmikor egymás utén többet is. Attól lehet h túl feszes a bowden?

Hát ilyet még nem hallottam. Biztos, hogy a váltókarból jön a hang?