Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7425 hozzászólás a témában

#7101
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
akkor lehet power a combotokban en a bukkben gyakran hasznalom a 21 rendszeremben a elol kicsi hatul felulrol 3 as speedet mert ki@tt meredek leejto van...
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7102
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
9-es sorból mindet, gyakran kb 4-et, elsõbõl csak a nagyot és a közepeset. tényleg ha leszedem a kicsit vajon menni súlyt spórolnék? :chin: :)

#7103
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

akkor aki oldsuli cuccokat akar, az keresse AGA barátját :chin:ráadásul ingyééé

Kösz, ez rendes volt tõled.
Amúgy te mennyit használsz a 9-es hátsó sorodból (ha olyanod van)? Az elsõ váltó nekem pl fölösleges.

Ride everywhere.

.


#7104
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hát nem tom, nekem @om tele a topswingessel. ugy zörög-lx- földúton, mint álllat, szinte elviselhetetlen. Szerintem kafább a nem toppos, csak ha nem túl merev a hajtúmûved, gáz lehet kistányérra váltani vele. szvsz, topszving ebben picit jobb.-lásd fentebb tamaska(is)- de az enyém má' kb. 3-4 millit lóg...elõtte egy rééégi nagy tányérokhoz való XTR nem toppos váltó volt, kb 1994-bõl, hülye aggyal eladtam itt egy retro-s srácnak.hiba volt. A kisebb méretû tányérok ellenére is jobban váltott, mint ez a f.o.s.

ja..és ZÖRÖG!! :afro:

#7105
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
erõsebb a rugója a topswingnek, azzal magyarázták, hogy azért jó, mert lefelé jobban vált. rugó elhelyezés szempontjából lehet hogy jobb. csak mint váltó nem.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#7106
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ahogy nézegettem, szerintem a ts váltó mozgatásához nagyobb erõ is kell, nekem sem tetszett a konstrukció, le is cseréltem anno egy gyönyörû normál változatú xt-re, de azt sajna ellopták... :cry:

#7107
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
merevvázra én nem tennék topswinges váltót. arra elfér a normál, felsõbilincses változat is. Ami ugye esztétikusabban néz ki, és jobb konstrukció. [nekem is volt ts váltóm, és meg lehetett õrülni a zörgésétõl földúton]. Az xtr az más tészta.


de vannak olyan telós vázak, miknek nincs hagyományos értelemben vett nyeregvázcsöve, és azokra csak a topswing pászol. vagy még az se, és jöhet az E-type szívás. az a legrosszabb.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#7108
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

A másik dolog meg, hogy az XTR kivételével mindegyik TS váltó ronda!!!!



:D :D :D

Akkor semmikeppen se lesz t.s es. :D
Thx a magyarazatot akkor nekem jobban passzol a classic valtozat.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7109
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Attól függ mire és melyik tipus! Én jobban preferálom a hagyományos e. váltót mert sokkal tovább bírja mint a t.s. A top-swing nagy hibája hogy baromi hamar kikotyogósodik, és ez árt a váltásteljesítménynek. Még az XTR is ki tud kotyogósodni TS-es kivitelben. Szerintem a hagyományos kivitel jobban tûri a sarat is mert a TS-nél mivel alul van a bilincs és fölfelé tolja a kanalat, s a kerék minden trutyit oda pakol, mint egy kis asztalka, jól megfogja a sarat és jól el is tömõdhet, ami ugye azzal jár hogy nem vált. A hagyományosnál ez a veszély kevésbé fenyeget. A TS kicsit könnyebb mint a nem TS- de utóbbi mûködésben jobb. A másik dolog meg, hogy az XTR kivételével mindegyik TS váltó ronda!!!!

#7110
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
es melyik a jobb ?
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7111
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
A normál váltónál fölül van a bilincs, alul a terelõ, a t.s.-nél meg fordítva.

#7112
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
valaki ki tudna vilagositani akkor mi az a top swing es nem top swing ? :D
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7113
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

A 7-es meg 8-as rendszerekhez való lánc
ugyanolyan széles,

akkor jó. régen volt már 7-es rendszerem :)

#7114
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

elvileg a kar határozza meg hogy hanyas lesz hátul a váltó (8/9) de lehet hogy a 7-esnek már vastag a lánca a deore váltóhoz.


A 7-es meg 8-as rendszerekhez való lánc
ugyanolyan széles, úgyhogy ilyen szempontból mindegyik váltó jó 7/8/9 fokozathoz is.

#7115
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Nem, az a felülhúzós.

#7116
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
ööö láma kérdés :)

Ha fentrõl jön a bovden akkor gondolom az a top swinges.....
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7117
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
remelem kapok Miskolcon belole 1.5 nem penz erte ... :)

#7118
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
LOL:D
tegnapelõtt adtam el egy alivio-t 2e-ért:D

kicsit akcióznak:)
Autist Team:)



#7119
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
nemtudom...
gondolom készlet erejéig, mivel kifutott modell

#7120
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
ez minden lancboltban van ?

edit: az nem baj hogy februari akcios ?
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin: