Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7425 hozzászólás a témában

#7121
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
http://www.velotrade...ruari_akcioink/

#7122
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
1500 Ft egy LX gold elsõváltó???? HOL?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#7123
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
most mindenbõl lx gold-ot kell venni, ennyiért nagyon megéri...
új ára velotrade honlapjáról:

KFDM570DM6G VÁLTÓ E 31,8 AH LX'03 TS /ARANY/ 7060 1 500 Ft
KFDM570TM6G VÁLTÓ E 31,8 FH LX'03 TS /ARANY/ 7060 1 500 Ft
IFDM570TL6G VÁLTÓ E 34,9 FH LX'03 TS /ARANY/ 7220 1 500 Ft

#7124
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
akkor azert erdemes meg egy kort futni a bovden feszesseg korul ?

Mas: ELore nekem milyen valtot ajanlanatok ,mert a ty m van elol es nem rossz csak szornyen lassu szerintem gyengebb a rugoja...
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7125
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.336 hozzászólás

gyarilag elvileg nem automata csak valahogy az lett belole ;)


Hát ezt azért megtippeltem...:)
De amúgy tényleg a régi nem tom hogy hívják váltóknál(ahol egyetlen egy kar van csak) ott a tengelyt vagy mit fogó csavart lehetett huzogatni.Ilyen problémával kûzdõ bringával én is találkoztam és néha tényleg van segítség.Néha nincs.A hátsó váltó rugója húzza a bowdent az meg húzza a mechanikát és ez szokott elmozdulni ha nem elég szoros.

#7126
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
gyarilag elvileg nem automata csak valahogy az lett belole ;)

valami elbaszodas lehet nem tudom miert valt ossze vissza
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7127
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

Az autamata váltóknál általában segít(ha olyan fajta) ha kerestek rajta valami csavart és meg húzzátok.


:D:D

ez aztán szakszerû volt... :D

#7128
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.336 hozzászólás
Az autamata váltóknál általában segít(ha olyan fajta) ha kerestek rajta valami csavart és meg húzzátok.Ha nincs rajta semi meghúzható, akkor annyi.

#7129
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
baratom c tipusu shimano valtoja magatol mukodik ... :) szal ha jol megtaposod automatikusan valt mindenhova random.... es hat sok penze nics ra. Ellenoriztuk a bovdent az rendben volt.
Azt javasoltak szervizben ,hogy valtot kell cserelni ,azert kerdezlek meg benneteket mert a boltokban mint tudjuk nem mindig a segitseg a fo szempont.... :(
A baratom meg azt vallja ha mar egyszer kiad valamire akkor legyen inkabb deore ,mert az legalabb az egesz fembol van.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7130
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
olyat vegyél, ami bilincses.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#7131
r.misi

r.misi

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
hello
Nem tudtok valami jó markolatot ajánlani sram markolatváltóhoz :scared:-hoz, mert én egy csomót próbáltam és mind elfordult........

#7132
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Bowden feszesség állító cumót lehet kapni külön?Kitörtem a váltókarból...:(

#7133
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

nem a sajat gepemre csak kerdezem ,hogy ha az ember 7 es rendszeren csereli a valtot es betesz egy deoret vagy lx et vagy amit a penze enged akkor fog az menni siman ? Gripshift vagy alivio kar nem tudom.Mert szerintem ezek 8-9 rendszerre vannak tervezve. Vagy megint en mondtam hulyeseget ?


Simán kell vinnie! Nem a váltótól függ a dolog, hanem a váltókartól!

#7134
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
elvileg a kar határozza meg hogy hanyas lesz hátul a váltó (8/9) de lehet hogy a 7-esnek már vastag a lánca a deore váltóhoz. és fenntartom az álláspontomat, hogy attól hogy jobb váltód van a ty lényegesen nem fog jobban váltani. inkább érdemes komplett láncba fektetni.

#7135
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Tényleg gáz vázad van! Normális monti vázon, nem kolbászol a váltópapucs, csak ha egy nagyot firkázol és pont a váltóra esel. Javaslom a váz cseréjét, valami alig használt darabra, mert a mostani nem egy életbiztosítás, ha így kolbászol alattad!!!!!

#7136
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
nem a sajat gepemre csak kerdezem ,hogy ha az ember 7 es rendszeren csereli a valtot es betesz egy deoret vagy lx et vagy amit a penze enged akkor fog az menni siman ? Gripshift vagy alivio kar nem tudom.Mert szerintem ezek 8-9 rendszerre vannak tervezve. Vagy megint en mondtam hulyeseget ?
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7137
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hu, az konkrét váz lehet.
nézz szét aproban, ha mákod van, már 10-15 ért tucc egy használt alu/cro-mo vázat szerválni teszkó helyett. addig ,amig el nem basznak miatta.

#7138
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Mcpershon:

Hat nem tudom meddig kellene hasznalni de nekem van egy 10 eves tourney shimanom ami nem volt szetszedve es kiszolgalta a gyerekoromat ... most annyi lett hogy at van bovdenezve meg be van kenve plusz uj a valtokar es meg mindig megy mint a duracel..... az elso valto meg valami falcon tipusu es siman jo az is .... ez lett a boltba jaros biciklim :P
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7139
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
A váltó kopogása a láncvillán tipikus Shimano betegség, Újabban gumi ütközõt raknak rá gyárilag Lx-tõl fölfelé. Egy kis barkácsolással, vagy egy nagyobb láncvillavédõvel orvosolható a dolog, ha nagyon zavar. A vázad viszont elég kaka lehet.

#7140
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás

milyen váz kolbászos enynire?


Hát ez egy régi tescobike váz, acél, de naon "deformálható" amúgy! Amíg hajtom, centiket hajlik alattam, pedig csak 55kiló vok! Szal nem csodálom, h ilyen, tehát 1 normális vázzal ilyen gond nem szokott lenni? De a váltót ez spec nem zavarja, mégis szar:mad: .
...And Justice For All