Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#661
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Valóban létezeik ez a szereld magad mozgalom. Még talán itthon is van egy-két hely ahol ezt meg tudod csinálni. Ebben csak az a baj, h olyan általános szerszámok lógnak a bowdenek végein amikkel a nagy többségünk rendelkezik. Egyszerű beállítások és javításokra jó ez a szolgáltatás, mint pl. defektszerelés vagy a fellazult stucnicsavar rögzítése. Valljuk be őszintén, aki régóta teker, ezeket a dolgokat az útja során menet közben önmaga is el tudja végezni, hisz mindenkinél van egy multi szerszám, pár folt, pompa, tartalék belső.

Itt tényleg olyan lehetőségre lenne szükség ahol azokat a spec szerszámokat használhatnád mik nem minden nap szükségeltetik. Gondolok itt egy villanyak vágásához spec szorítóra, esetleg fűrészre. A deformált váz kiigazítására szolgáló spec etalonokra, menetvágók, fúrók, marók. Azért van egynéhány amit én sem szívesen veszek-vennék meg. Az év elején raktam össze az új bringám egy press-fit csapágyat, pontosabban egy átalakítót kellett behúznom a vázba. Ez a szerszám még kint is 6-8eHUF, itthon meg tíz vagy felette. Nem egy ördöngős dolog, egy esztergályos ismerősöm kreált egyet kassza 2e HUF-ért, de mindent nem lehet!! 

 


Ridley Noah Fast 


#662
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Elég bosszantó ez a szerszámügy, nemigaz hogy minden kis vacakra kitalálnak egy tízezres+ vasdarabot :) Kéne egy "maker space"/könyvtár tipusú műhely ahol mindenki helyben használhatná ezeket pár száz Forintos évi tagság ellenében, így elég összejönne mindenből két darabra. Ha kétszer kell az életedben akkor ne csináljunk már gazdaságot belőle, nagy fecsérlésnek tűnik.

Ezt a szereld magad módszert már ezer éve kitalálták: https://www.google.h...JOMaI_Ab704CwDw


Marci

#663
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha visszafelé tekerem a láncot és úgy néha egy picit ugrál a felső váltógörgőn, de tekerésnél tökéletesen működik akkor mi lehet a baj? A sor nem áll egyenesen/valahogy betolódott? Annyira nem emlékszem hogy odavertem volna és a váltófül ferdülése csak a másik irányba (hajtásnál) lehet érdekes, nemde? Az átdobó beállítása elöl tökéletes.

 

Elég bosszantó ez a szerszámügy, nemigaz hogy minden kis vacakra kitalálnak egy tízezres+ vasdarabot :) Kéne egy "maker space"/könyvtár tipusú műhely ahol mindenki helyben használhatná ezeket pár száz Forintos évi tagság ellenében, így elég összejönne mindenből két darabra. Ha kétszer kell az életedben akkor ne csináljunk már gazdaságot belőle, nagy fecsérlésnek tűnik.



#664
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Meleg van kint, mi? :D



#665
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

NE MÁÁÁÁR, én zakkant zúzódott vállal éreztem az iróniát, viccet az írásában! Te miért nem??? :huh:

mert érti a viccet, csak nem szereti...


  • zeezoltano kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#666
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

NE MÁÁÁÁR, én zakkant zúzódott vállal éreztem az iróniát, viccet az írásában! Te miért nem??? :huh:


  • zeezoltano kedveli ezt

Ridley Noah Fast 


#667
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Én Isten kiválasztott emberei közé tartozhatom, csúnyán letépett hátsóváltó-papucs kombináció után felcsavaroztam az új papucsot oszt csókolom, működik, sőt kiválasztottságom baráti körömre is kisugárzik mert hasonló probléma esetén náluk is csak fel lett csavarozva és működik.

Amúgy meg saját maga ellen beszél, érdemes tartalék váltófület vinni hosszabb túrákhoz, ez igaz, akkor viszont a vázra szigszalagozak fel egy egyengető szerszámot is mert ugye az újat mindenképpen be kell állítani, esetleg a hátamra meg gumi pókozzak fel egy szerelő állványt mert abban lehet csak igazán precízen...?

Az utolsó hozzászólásában pediglen ezt írja ,,Bőven van tolerancia, ha egy kicsit eláll, attól még ugyanúgy működni fog a váltás, csak a váltót másképp kell beállítani".

Értem én, hogy szeret mindent túlbonyolítani a végtelenségig, de nem kéne ezt terjeszteni mint tényt. Úgy előttem van a kép amint az összeszerelő üzemben egy polgár csak a frissen felszerelt papucsokat egyengeti lézeres mérő állványban, azután a boltban eladás előtt a szerelő még egyszer leszereli és le leellenőrzi mert a szállítás közben hátha...

Nem kétséges naponta fogom ellenőrizni mielőtt kimegyek tekerni pont erre van időm és affinitásom! :D

 

Olvasd el és értelmezd amit írtam mielőtt ódákat zengesz arról milyen f@szságokat írok! Ki írta, hogy az útra vigyél magaddal beállító szerszámot könyörgöm!? Ha eltörik a váltófül 50km-el arrébb, akkor majd hazáig tolod, mert nem kell tartalék fül, igaz? Felrakod az új fület és örülsz, hogy működik. Majd ráérsz otthon beállítani. Az új fület be lehet állítani előre is, ennyire egyszerű. Ellenőriztél már egyetlen egy új váltófület is hogy áll vagy csak szimplán osztod az okosságot? Írtam olyat, hogy naponta kell ellenőrizni?? Akkor amikor baj van, ezt írtam. Segítőkészségre támadás, fórum előtt lehordás. Ez aztán a mentalitás, gratulálok!



#668
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Jól offoljuk a topikot.

Most akkor melyik szerszám kinél van? Nekem arra lenne szükségem amivel a papucsot kell állítani. A 20ker. jó lehet, Én Zsámbékon lakom, odáig már csak el tudok menni, vagy elvisz a nejem. Ha összejönne nagyon örülnék. A többit privátoljuk már mert szétrúgják a hátsónkat.  :lol:


Ridley Noah Fast 


#669
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Jelenleg xx. ker., de még nincs nálam, majd később.

Taki, a múltkori után milyen kárt tudsz még okozni bennem? Húznak rám földet, osztjóvan'. :-)

Hmmm, ez úgy hangzik mintha én már elkalapáltalak volna! :) Az a stílszerűen triple bukfencet magadtól, magadnak hoztad össze!



#670
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Kedvesek vagytok, de (most jönnek a kifogások :) ) az az érzésem, h a fővárostól kicsit távolabb vagytok. A balesetem miatt hosszabb útra nem szívesen vállalkoznék. :(

Jelenleg xx. ker., de még nincs nálam, majd később.

Taki, a múltkori után milyen kárt tudsz még okozni bennem? Húznak rám földet, osztjóvan'. :-)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#671
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Kedvesek vagytok, de (most jönnek a kifogások :) ) az az érzésem, h a fővárostól kicsit távolabb vagytok. A balesetem miatt hosszabb útra nem szívesen vállalkoznék. :(

A fővárosból hozza éppen haza majd... Részemről semmi akadálya, kérj elérhetőséget Triplétől és hozzátok össze ha tudjátok, a másik szerszám Csobánkán landolt bárkinek szívesem megadom a pontos címet is! :D


gaboca1 módosította - 2014. június 09. - 13:17


#672
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Hozzá járulok kipróbálhatod a szerszámot! :)

Kedvesek vagytok, de (most jönnek a kifogások :) ) az az érzésem, h a fővárostól kicsit távolabb vagytok. A balesetem miatt hosszabb útra nem szívesen vállalkoznék. :(


Ridley Noah Fast 


#673
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Biztos? Mi van, ha ma elhozom és nem adom oda Neki? ☺

A mivant nem írom le, mert akkor csatolhatod a bíróságon a kórházi zárójelentés mellé! :D



#674
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Támogatom!! Hozd el, és valahol félúton talizunk, Te hozod a szerszámot én meg viszem a rottyant papucsos vázat kerekestől.  ;) Ebben neked mi a jó?? Nemtom, csak azt, h nekem mi!  :D

Hozzá járulok kipróbálhatod a szerszámot! :)



#675
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Nem vicc vót, tényleg én viszem a szerszámot.:-)

Miért, én talán vicceltem???? :P


Ridley Noah Fast 


#676
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Támogatom!! Hozd el, és valahol félúton talizunk, Te hozod a szerszámot én meg viszem a rottyant papucsos vázat kerekestől.  ;) Ebben neked mi a jó?? Nemtom, csak azt, h nekem mi!  :D

Nem vicc vót, tényleg én viszem a szerszámot.:-)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#677
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Biztos? Mi van, ha ma elhozom és nem adom oda Neki? ☺

Támogatom!! Hozd el, és valahol félúton talizunk, Te hozod a szerszámot én meg viszem a rottyant papucsos vázat kerekestől.  ;) Ebben neked mi a jó?? Nemtom, csak azt, h nekem mi!  :D


Ridley Noah Fast 


#678
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Nálam mindig van, fel van kötegelve a nyereg aljára eddig 3x jött jól :) és eddig1x állítottam nem tudom hány bringán.

..de Ti hegyen-völgyön zakatoltok! Én outival 9,5-bar-al igyekszem a lehető legjobb minőségű utakat keresni, és azért valljuk be, ott kisebb az esélye ennek a "balesetnek". A kivételek meg, közhelyesen, de erősítik a szabályt.   :)  


Ridley Noah Fast 


#679
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Sztem Gabóca azon akadt fel, hogy mindig be kell állítani. :)
Az új váltópapucs lehet akár egyenes is, de nem szükségszerű, hogy a vázra szerelve pontosan párhuzamos a kerék síkjával. Szóval ellenőrizni mostantól én is fogom, ha újat szerelek fel. Talán nem árulok el titkot, a múltkor bemutatott két szerszám egyike Gabócáé. Na őt ismerve naponta fogja állítani. :D :D :D

Biztos? Mi van, ha ma elhozom és nem adom oda Neki? ☺

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#680
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nem feltétlen kell ahhoz tempó, hogy leszakadjon. Hárommal kolbászolsz a zavarosban, felkap egy fadarabot, reccsen a papucs. Volt már ilyenem, nyilván nem volt nálam papucs, de szerencsére nem voltam messze itthonról, s nagyrészt gurulós rész volt csak.

Nálam mindig van, fel van kötegelve a nyereg aljára eddig 3x jött jól :) és eddig1x állítottam nem tudom hány bringán.


zeezoltano módosította - 2014. június 09. - 12:39

  • simon23 kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!