Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#201
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem se volt vele sose gondom - ha esetleg megis akad - vmi nagyon hig teflonos olajjal konnyu fellazitani, es kiporgetni a koszt.



#202
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Fura, az összes váltóm 10k+ -t elment gond nélkül, versenyekkel, sárral, mindennel



#203
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Köszi :)

Megrendelem az 9000-es XTR görgőket hozzá, +10 €, láthatóan nagyobb csapágyakkal, remélem passzol bele. Úgy látom jó lehet. 

 

Nincs mit. :) Mennyit tekertél bele abba a váltóba, vagy mi történt vele, hogy máris cserélni kell a görgőket?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#204
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Köszi :)

Megrendelem az 9000-es XTR görgőket hozzá, +10 €, láthatóan nagyobb csapágyakkal, remélem passzol bele. Úgy látom jó lehet. 



#205
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Cserélnem kell a görgőket a váltómban, RD-M8000-es, 11 sebességes. 

Van valami ami jobb a gyárinál vagy nem érdemes vesződni másik gyártóval? 

Köszönöm.



#206
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Igen. Tökéletes kompatibilitas hátul
  • Kisherceg kedveli ezt

#207
lesliee72

lesliee72

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék, hogy összepárosítható-e egy Shimano Ultegra RD-6500 GS hátsóváltó, egy Shimano SL-M530 Deore váltókarral?

Mindkettő 9 sebességes, csak nem tudom, hogy ugyanúgy húzná-e a váltókar a hátsó váltót? 

 

Köszi ;-)



#208
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

ha kattan is, kb 5 percnyi meló kiszedni belőle a golyót, hogy ne kattanjon. :)

Hm. Erre nem is gondoltam! :-) Úgy is szeretek mókolni. Köszi. Akkor ez megoldódott. (bár egyelőre még nem veszem meg, majd egyszer talán...)



#209
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Igen, de másnál is volt már így, hogy fokozatmentes-t írtak, és közben meg kattant. (pl. olcsó első markolatváltó) Csak ezért kérdeztem, mert attól hogy nincsen "valódi" fokozata, némelyik akkor is kattan. (sűrűbben). Persze általban az eső váltókra jellemző ez a dolog.

 

Köszi amúgy!

 

ha kattan is, kb 5 percnyi meló kiszedni belőle a golyót, hogy ne kattanjon. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#210
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

volt ilyenem, de csak halványan emlékszem rá, mintha sima frikciós lett volna. (a hátsót használtam, az első csak pár alkalom erejéig volt fenn, aztán leszedtem, az 1*9 elég volt.)

 

edit: itt  és itt azt írja, hogy fokozatmentes a bal, itt meg azt, hogy van 3 seb és fokozatmentes is. :rolleyes:

 

Igen, de másnál is volt már így, hogy fokozatmentes-t írtak, és közben meg kattant. (pl. olcsó első markolatváltó) Csak ezért kérdeztem, mert attól hogy nincsen "valódi" fokozata, némelyik akkor is kattan. (sűrűbben). Persze általban az eső váltókra jellemző ez a dolog.

 

Köszi amúgy!



#211
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Sziasztok!

 

Kerestem, de nem találtam meg eme információt sehol. Szóval a SunRace SLM96 "fokozatmentes" első váltó tényeg teljesen frikciós vagy mikrokattanásokkal rendelkezik? Hátha valamelyikőtöknek van ilyen és meg tudja mondani. :) Csak mert amikkel (más váltók) én találkoztam eddig, azok kattantak is, hiába nem voltak indexelve.

 

volt ilyenem, de csak halványan emlékszem rá, mintha sima frikciós lett volna. (a hátsót használtam, az első csak pár alkalom erejéig volt fenn, aztán leszedtem, az 1*9 elég volt.)

 

edit: itt  és itt azt írja, hogy fokozatmentes a bal, itt meg azt, hogy van 3 seb és fokozatmentes is. :rolleyes:


Kisherceg módosította - 2018. január 11. - 21:12

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#212
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Sziasztok!

 

Kerestem, de nem találtam meg eme információt sehol. Szóval a SunRace SLM96 "fokozatmentes" első váltó tényeg teljesen frikciós vagy mikrokattanásokkal rendelkezik? Hátha valamelyikőtöknek van ilyen és meg tudja mondani. :) Csak mert amikkel (más váltók) én találkoztam eddig, azok kattantak is, hiába nem voltak indexelve.


deviantRider módosította - 2018. január 11. - 20:40


#213
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Na, köszi, ez igen biztató! 

 

Akárhogy nézem, nem találom a fogkiosztását a 11-46-os verziónak. http://www.sunrace.c...TB 10-Speed.pdf

 

Beírnád légyszíves, ha tudod? 

 

11-13-15-18-21-24-28-34-40-46

 

bike-discount.de/en/buy/sunrace-mx3-10-speed-cassette-11-46-646231

 

 

jól emlékszem, hogy a 11s váltó + 10s v.kar + 10s sor (minden shimano) működik, ugye? mert akkor ez a sunrace valóban jó ajánlat. 

 

Elvileg, de van pár mm eltérés a 10-es és 11-es váltokarok bovdenhúzása közt.



#214
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

jól emlékszem, hogy a 11s váltó + 10s v.kar + 10s sor (minden shimano) működik, ugye? mert akkor ez a sunrace valóban jó ajánlat. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#215
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

hivatalosan az én kommentemre mondhatnók, hogy nem objektív.

ettől független néhány végfelhasználói és viszonteladói tapasztalatot tudok. azok pozítivak voltak eddig, mind pontosságot mind tartósságot illetően.olyik dealeri tapasztalat is volt hogy vevőnek felszerelve már 2x annyit bírt mint a gyárilag szerelt slx. garis még nem volt belőle (a 40es 42 es végűből sem.)

egyébként jövőre prémium márkák top vagy top közeli modelljeit is szerelik vele.

Na, köszi, ez igen biztató! 

 

Akárhogy nézem, nem találom a fogkiosztását a 11-46-os verziónak. http://www.sunrace.c...TB 10-Speed.pdf

 

Beírnád légyszíves, ha tudod? 



#216
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Erről esetleg van valakinek felhasználói tapasztalata? https://ebike.hu/ter...-fogaskereksor/

Vajon mennyire tartós deore-slx-xt-hez viszonyítva? Váltáspontosságban egyenértékű a shimano-val?

hivatalosan az én kommentemre mondhatnók, hogy nem objektív.

ettől független néhány végfelhasználói és viszonteladói tapasztalatot tudok. azok pozítivak voltak eddig, mind pontosságot mind tartósságot illetően.olyik dealeri tapasztalat is volt hogy vevőnek felszerelve már 2x annyit bírt mint a gyárilag szerelt slx. garis még nem volt belőle (a 40es 42 es végűből sem.)

egyébként jövőre prémium márkák top vagy top közeli modelljeit is szerelik vele.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#217
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Erről esetleg van valakinek felhasználói tapasztalata? https://ebike.hu/ter...-fogaskereksor/

Vajon mennyire tartós deore-slx-xt-hez viszonyítva? Váltáspontosságban egyenértékű a shimano-val?



#218
E.Robi

E.Robi

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

 

Köszi szépen!
Én is így tippeltem, de így már biztos a dolog! :)



#219
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Szeretnék átállni XT M8000 1x11 váltásra!

Ennek a váltókar felfogatása I-spec B vagy I-spec II!

A fékkarra szeretném felfogatni a váltókart, hogy ne legyen annyi bilincs a kormányon.

Az lenne a kérdésem, hogy az M785-ös fékkarra melyik felfogatás kompatibilis? Egyáltalán kompatibilis az M8000 az M785-tel?

Csak ezért féket nem szeretnék cserélni!
 

 

 

forums.mtbr.com/drivetrain-shifters-derailleurs-cranks/how-choose-m8000-shifter-m785-brake-lever-1007185.html

 

I-spec B-t válassz, például: bike-components.de/en/Shimano/XT-Schaltgriff-SL-M8000-B-I-mit-I-Spec-2-3-11-fach-p43931/



#220
E.Robi

E.Robi

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Üdv!

 

Szeretnék átállni XT M8000 1x11 váltásra!
Ennek a váltókar felfogatása I-spec B vagy I-spec II!

A fékkarra szeretném felfogatni a váltókart, hogy ne legyen annyi bilincs a kormányon.

Az lenne a kérdésem, hogy az M785-ös fékkarra melyik felfogatás kompatibilis? Egyáltalán kompatibilis az M8000 az M785-el?

Csak ezért féket nem szeretnék cserélni!
Előre is köszi a segítséget!