Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#181
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Köszönöm,de ez annyiba kerül mint egy új váltókar :)

Akkor gyári ezek szerint nincs.



#182
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Létezik Shimano I-spec váltókarhoz sima bilincs,hogy fék nélkül is fel lehessen tenni?

 

KCNC Lever Clamp for Shimano XTR M980 I-Spec Shifters (24 euró)  

https://www.bike24.com/p288800.html

 

88800_00_c.jpg

 

 

Meg elvileg van vagy inkább volt a Trickstuffnak is, de erről nem sokat találtam, pedig sokkal jobbnak tűnik, mert hogy nyitható:

 

https://trickstuff.de/?s=clapton

 

150710_Clapton_MN.jpg

 

 

 

 

Vagy 3d-nyomtathatsz is:  Shimano I-Spec B Shifter Mount   thingiverse.com/thing:2428625

 

fb4215a55052aa32700fd4364a6a27ca_preview

 

5452b3fabf48874bfcb589b829067ae3_preview


blash módosította - 2019. június 18. - 17:37


#183
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Létezik Shimano I-spec váltókarhoz sima bilincs,hogy fék nélkül is fel lehessen tenni?



#184
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Shimano Direct Mount...

Volt az i-Spec A, aztán i-Spec B, jött az i-Spec I, hogy az aztán tuti és lám, lett egy i-Spec II. "Természetesen" egyik sem kompatibilis a másikkal - no jó, az i-Spec B visszavelé az A-ra úgy ahogy, hát köszi.

Most, hogy itt a nyakunkon a 12-sebességes XTR, megint új "szabvány"! i-Spec EV... :angry:

 

Szerencsére nem fenyeget, hogy ilyenem legyen, de ez milyen már!? SRAM-ot lehet szidni sok mindenért, de legalább 7-8 éve változatlan a Direct Mount felfogatásuk...


  • blash, dzsonhee, Kisherceg és 1 további fórumtag kedveli ezt

#185
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás
Nem irtad, hogy elöl kettő van. :( Valóban csak 1x10-hez jó.
(Bár ha a kisebbik első lánckerékhez csak a hátsó két-három legnagyobb hátsót használod, akkor működhet, de akkor már inkább xt.)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#186
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

közben utánanéztem, 2x10-hez elvileg nem jó...


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#187
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Köszi, annyit nem várnék. Megoldom 

 

én megvenném a zee váltót. nekem kettő is van, az egyiket 11-36 a másikat 11-34 sorral használom, mindkettő hibátlan, teszi a dolgát. egyetlen "probléma" van: 11-36 sornál kicsit érzékeny a lánc hosszára, el kell játszani a b-screw-val.


Kisherceg módosította - 2018. november 04. - 00:09

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#188
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Köszi, annyit nem várnék. Megoldom 


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#189
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

itthon nincs, stuttgartból tud jönni, (ilyenkor azért már inkább 2 hét mint 1) 5,6K lista a 2, minusz forumos kedvezmény


vagy harom het is, nyaron kellett xt hatsovaltoba camunit (Y5Y198120), az a keretszeru kis ize. Valahogy eltort. Mar egy ideje fura volt, hogy miert mozog annyira a lanc, mikor vegre rajottem, hogy az a keret nem ket darabbol all, hanem egybol... Azt is stuttgartbol kuldtek a paul lange-nek, nem is siettek el.

#190
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

 Y5XC09100
 Y5Y198080
 
Köszi!

itthon nincs, stuttgartból tud jönni, (ilyenkor azért már inkább 2 hét mint 1) 5,6K lista a 2, minusz forumos kedvezmény


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#191
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

 Y5XC09100
 Y5Y198080
 
Köszi!

 

 


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#192
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

XT (M756) váltókanalat hol van esély itthonról beszerezni? 

 

Fritzektől lenne, de szállítással 10 ropi ( belső része tört, kölső csavarodott) és ki tudja mikor jön meg...

 

Van még apróból 15ért új váltó, de az is hosszú kanalas, mint a mostani gondolom könnyebben sérül emiatt...

 

Vagy vegyek egy zee-t, mert az atombiztos? 11-36-ra elvileg épp elég

szerintem sehá

ha ilesmi hogy y5v98060 és 050 az még cikklistában sincs a plh-nál

de ha fritzeknél megtaláltad és van kód akkor megnézem


  • Paul Vitti kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#193
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

XT (M756) váltókanalat hol van esély itthonról beszerezni? 

 

Fritzektől lenne, de szállítással 10 ropi ( belső része tört, kölső csavarodott) és ki tudja mikor jön meg...

 

Van még apróból 15ért új váltó, de az is hosszú kanalas, mint a mostani gondolom könnyebben sérül emiatt...

 

Vagy vegyek egy zee-t, mert az atombiztos? 11-36-ra elvileg épp elég


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#194
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Láttam ilyet, ez fadarab.

Szemem láttára szakadt le haverom hátsó váltója. Gurult mellettem, láttam ahogy az első kereke felfordít, kb függőleges helyzetbe állít egy kis fadarabot. Azután már hallottuk is a reccsenést. Nálad is kb ez történ csak 70%-ig, a törés épp lemaradt.

 

Tegnap a Bükkben egy nagy faág kettétörte a hátsó váltómat. 2017-es Spectral AL 5.0 EX bicajom van, a hátsó váltó 11 sebességes Sram GX volt.
 
A Sram GX helyett választhatom a Sram NX-et? Az ár miatt lenne az NX.
Sanszos, hogy a váltótartó fül is eltört, ebből lehet venni univerzálisat?

ultio módosította - 2018. augusztus 15. - 13:20

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#195
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

mi a fenetol gorbulhet igy el egy valtokanal?

sose estem ezzel a bringaval, lefele volt egy fura csattanas, aztan amikor alacsonyabb fokozatokba valtanek, kerreges (ekkor tunt fel, hogy elferdult). azt hittem, hogy talan vmi kofelverodes, vagy vmi hasonlo, de egy karcolas nincs a valton, a valtoful total egyenes. volt mar vkinek hasonlo?

Láttam ilyet, ez fadarab.

Szemem láttára szakadt le haverom hátsó váltója. Gurult mellettem, láttam ahogy az első kereke felfordít, kb függőleges helyzetbe állít egy kis fadarabot. Azután már hallottuk is a reccsenést. Nálad is kb ez történ csak 70%-ig, a törés épp lemaradt.


Marci

#196
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sikerult egesz szepen kiegyengetni.

 

a kuplungot is rendbe tettem, mert az oval teljesen megette a kenest benne, es nem folyamatosan fekezett, hanem egy holtpontig, aztan leoldott. lehet vhol ennek is koze van hozza. erdemes raszanni az idot a kuplung megfelelo kalibraciojara, mert a nagy kerekeknel a hajtason is erezni a kuplung fekezohatasat.

 

legkozelebb asszem nem lesz oval, mert franko meg minden, de meg nem hasznalom egy eve sem, es sok kilometert se teszek a montiba, de erezhetoen gyilkolja a hatsovaltot.


arn módosította - 2018. augusztus 12. - 19:34


#197
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Szetszedtem, ilyet meg nem lattam... mindket lemez meghajlott es tekeredett a ketket gyengebb pontjanal, mint vmi biliacel lemez. Egyenkent sem olyan konnyu visszahajtogatni, egyben meg plane nehez lenne a valto ideoda tekerese nelkul - en azt csodalom, hogy a valtofulnel nem latok semmi elhajlast, es hogy nem szakadt le. Koves reszen jottem, de nem felutes hangja volt, hanem mint amikor terheles kozben valt az ember, akkor hirtelen nem is tudtam hova tenni a zaj forrasat (csak gurultam). Lehet igazad van es fa volt, vagy esetleg a lanc kapott egy utest alulrol, a gorgo kozeleben, es azert nincs nyoma.

Visszarakom, aztan meglatjuk hogy valt, max veszek egy masik atdobot - pedig remeltem, hogy erre a felresikerult m8000 szeriara nem kell mar koltenem, varom a 12est.

#198
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

mi a fenetol gorbulhet igy el egy valtokanal?

 

sose estem ezzel a bringaval, lefele volt egy fura csattanas, aztan amikor alacsonyabb fokozatokba valtanek, kerreges (ekkor tunt fel, hogy elferdult). azt hittem, hogy talan vmi kofelverodes, vagy vmi hasonlo, de egy karcolas nincs a valton, a valtoful total egyenes. volt mar vkinek hasonlo?

 

erre jart uri geller?

 

WPdOnLv.jpg

Sanszosan egy faág.


  • Vejne kedveli ezt

#199
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

mi a fenetol gorbulhet igy el egy valtokanal?

 

sose estem ezzel a bringaval, lefele volt egy fura csattanas, aztan amikor alacsonyabb fokozatokba valtanek, kerreges (ekkor tunt fel, hogy elferdult). azt hittem, hogy talan vmi kofelverodes, vagy vmi hasonlo, de egy karcolas nincs a valton, a valtoful total egyenes. volt mar vkinek hasonlo?

 

erre jart uri geller?

 

WPdOnLv.jpg



#200
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

2 éves lesz, nekem is fura mert soha nem volt ilyen gondom. 

Az egész egy nyikorgással kezdődött, akkor vettem észre, hogy a felső görgő egyik foga nem ép (jól van beállítva, nem ér össze-bele semmi semmivel). Az alsó görgő úgy állt be, hogy nem forgott a kezemben semmit. Kimostam, összeraktam, megint nyikorog 200 km után (ebben én is lehetek a ludas) de ugye a felső görgő hibát nem tudom orvosolni.

25 € volt az XTR, belefér....