Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#1241
HolyFire

HolyFire

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Szevasztok!

Van egy Shimano Saint M810 hátsó váltóm.... Az a fõ problémám hogy a kanál rugója valami iszonyat gyenge...Az istenért sem akarja megfeszíteni a láncot, szinte lötyög az egész. Lehet-e kapni bele külön rugót?

#1242
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Köszi a válaszokat!

#1243
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Az Altus nyolcas, gondolom a lánc is, ha igen akkor nem az igazi a kilences Deore-al. Elmegy, de nem az igazi. Kar és jó bowden, azt megérzed, de ha a májerfaktor számít akkor elmegy.

#1244
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Nem nagyon. Inkább a váltókar cserét lehet megérezni.

#1245
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Nagyon amatõr kérdésem lesz(mivel még nem volt ilyen váltóm....)
Ha az Shimano Altus hátsó váltómat lecserélem egy Shimano Deore RD-M591-re akkor érezhetõ lenne a változás?(mármint még precízebben váltana?)
Csak azért kérdezem mert most teljesen újonnan 6e Ft-ért tudnék vásárolni.

#1246
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sztevasztok!

Azt szeretném kérdezni ,hogy le tudná nekem valaki pontosan írni ,hogyan tudom ezt a váltót pontosan beállítani,mert nem találom sehol a fórumban? Mikor kell a váltóbovdenen húzni ? Esetleg ha még a beállításhoz képek is lennének nagyon örülnék neki!

Még egy kérdés ,igaz nem ide illik ,de hátha tud valaki rá választ.
Új kerékpáromnál az elsõ kerék felni illesztésénél ,fékezéskor (V-fék) üt egyet a kerék mert rossz az illesztés(8-as nincs benn). Ez idõvel majd összecsiszolódik ,ne foglalkozzak vele ,vagy felni csere lesza vége?

Válaszokat elõre is köszönöm!


Shimano

itt vannak doksik, amiben le van irva, hogy kell beallitani egy valtot :) de a youtubeon is talalsz rengeteg videot.

#1247
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Ha nagyon zavaró a felni illesztése, megpróbálhatod smirdlivel kicsit lecsiszolni.
Marci

#1248
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
a valtot vidd szervizbe.vagy shimano oldalan talalsz hozza manualt.

a felnin ha nagy az illesztesi hiba akkor sosem lesz tokeletes csak a fekpofakat fogja megenni.ha kevesebb mint 1mm akkor bekopik.

es hazi feladatnak olvasd el a forum szabalyzatat.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#1249
rytsye

rytsye

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sztevasztok!

Azt szeretném kérdezni ,hogy le tudná nekem valaki pontosan írni ,hogyan tudom ezt a váltót pontosan beállítani,mert nem találom sehol a fórumban? Mikor kell a váltóbovdenen húzni ? Esetleg ha még a beállításhoz képek is lennének nagyon örülnék neki!

Még egy kérdés ,igaz nem ide illik ,de hátha tud valaki rá választ.
Új kerékpáromnál az elsõ kerék felni illesztésénél ,fékezéskor (V-fék) üt egyet a kerék mert rossz az illesztés(8-as nincs benn). Ez idõvel majd összecsiszolódik ,ne foglalkozzak vele ,vagy felni csere lesza vége?

Válaszokat elõre is köszönöm!

#1250
raczkri

raczkri

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Persze, mukodni fog. En egy 9 sebesseges integralt Deore-t hasznalok, 8-as sorral es lanccal.


klassz, köszönöm!

#1251
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás

Sziasztok!

van egy 3x7 shimano rendszerem (váltók és kar altus) 48as nagytányérral. kiválóan mûködik minden, csak a hajtókar nem elég merev, nagyobb terhelésnél hajlong.
arra gondoltam, hogy lecserélném egy octalink-es hajtókarra, viszont csak olyat találok, amit 9es rendszerhez ajánlanak. (külön van octalinkes 7-8as és 48as nagytányérú 7/8as is, de nem együtt)

szerintetek mûködne a 9es rendszerhez ajánlott hatókar a 7/8as láncommal? vagy kell láncot és vagy váltókat is cserélni, ha ezt a kart venném?
Shimano Alivio '11 (FC-M431-8) Octalink (Hajtás | Hajtómû | Octalink) | Kerékpár Webshop


Persze, mukodni fog. En egy 9 sebesseges integralt Deore-t hasznalok, 8-as sorral es lanccal.

#1252
raczkri

raczkri

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

van egy 3x7 shimano rendszerem (váltók és kar altus) 48as nagytányérral. kiválóan mûködik minden, csak a hajtókar nem elég merev, nagyobb terhelésnél hajlong.
arra gondoltam, hogy lecserélném egy octalink-es hajtókarra, viszont csak olyat találok, amit 9es rendszerhez ajánlanak. (külön van octalinkes 7-8as és 48as nagytányérú 7/8as is, de nem együtt)

szerintetek mûködne a 9es rendszerhez ajánlott hatókar a 7/8as láncommal? vagy kell láncot és vagy váltókat is cserélni, ha ezt a kart venném?
Shimano Alivio '11 (FC-M431-8) Octalink (Hajtás | Hajtómû | Octalink) | Kerékpár Webshop

#1253
Morph

Morph

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Én is csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz. Én 3x9-rõl váltottam 2x9-re, egy HTII-es LX hajtókarról FSA 42-29-re (a hátsó váltást egyelõre anyagi okokból nem cseréltem 10-esre, de nem is hiányzik a 10. fokozat, talán egy 27-es kistányért még beiktatok, olcsóbb, mint egy váltókar+váltó+sor+lánc csere), LX és XTR váltókarral is próbáltam, XT 3-as elsõ váltóval, és simán mûködik. Ha a végállások jól be vannnak lõve, nagy baj nem lehet.

#1254
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sziasztok,

nemrég vettem itt aprón egy Scott bringát, asszem 2007-es évjárat, eléggé belépõ szintû cuccokkal. Elég szépen megy, de egy dolog nagyon zavar benne: szinte mindig fel kell váltanom 3/6-7-be, mert különben egyszerûen nem lehet elég erõt kifejteni a kellõen gyors hajtáshoz és a bringa érezhetõen ugrál elõre-hátra tekerés közben. A hátsó váltó egy Acera, a hajtókar egy alap Shimano SIS. Hallottam olyat, hogy az Acera nagyon gyengén feszíti a láncot, ez lehet-e az oka és érdemes lenne-e mondjuk kivenni egy láncszemet a jobb hajtás érdekében ? Elõre is köszönöm a válaszokat.

Érdekesen írtad le, de valószínûleg el van kopva a hajtásod, azaz a lánc, hajtómû ill fogsor ezek összessége de az is lehet hogy csak az egyik.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1255
PhoenixSpirit

PhoenixSpirit

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok,

nemrég vettem itt aprón egy Scott bringát, asszem 2007-es évjárat, eléggé belépõ szintû cuccokkal. Elég szépen megy, de egy dolog nagyon zavar benne: szinte mindig fel kell váltanom 3/6-7-be, mert különben egyszerûen nem lehet elég erõt kifejteni a kellõen gyors hajtáshoz és a bringa érezhetõen ugrál elõre-hátra tekerés közben. A hátsó váltó egy Acera, a hajtókar egy alap Shimano SIS. Hallottam olyat, hogy az Acera nagyon gyengén feszíti a láncot, ez lehet-e az oka és érdemes lenne-e mondjuk kivenni egy láncszemet a jobb hajtás érdekében ? Elõre is köszönöm a válaszokat.

#1256
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

simán!
sram markolatváltóval használom a 3 tányérosról 2 tányérosra alakított XT hajtókart (idei XT hajtókar, tehát 10 sebességes)


Gondolom microindexes az elsõ váltókar, az tudásban megegyezik az "õs" hüvelykujjváltókarokkal. Azzal ha nincsenek iszonyatos összeférhetetlenségek az egyes részegységek között, lényegében minden mûködik.

#1257
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Valakinek van tapasztalata a következõ felálláshoz? 3 fokozatú (9seb rendszerû) elsõ váltókar kezeli valamilyen módon a 2 fokozatú (10seb rendszer) elsõ váltót, 40-28 as 10seb,hajtómûvel.Ha lenne valakinek véleménye a dologról kérem jelezze köszi :cool2:

simán!
sram markolatváltóval használom a 3 tányérosról 2 tányérosra alakított XT hajtókart (idei XT hajtókar, tehát 10 sebességes)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1258
Qpi

Qpi

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Valakinek van tapasztalata a következõ felálláshoz? 3 fokozatú (9seb rendszerû) elsõ váltókar kezeli valamilyen módon a 2 fokozatú (10seb rendszer) elsõ váltót, 40-28 as 10seb,hajtómûvel.Ha lenne valakinek véleménye a dologról kérem jelezze köszi :cool2:

#1259
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Sajnos a mostani setup hajlamos a jelenségre. Zeezoltanonak igaza van, tuti egy erõsebb rugó elég lehetne, mint megoldás, de akkor nem kereshetné magát hülyére a két nagy gyártó és a marketingesek is megkapják az éves jutalmat, mert tarol az "új" technológia! :) Mindenesetre én bevállalok egy ilyet, nem akarom kockáztatni, hogy komolyan sérül a láncvillám. Majd írok róla, mennyire mûködik.

#1260
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Használ valaki Shadow Plus hátsó váltót? XTR mellett már kapható egy ideje a 2013-as XT és SLX verzió (webshop), és ha a chain suck jelenség ellen védne valamelyest, az nem lenne rossz. Unom már, hogy felkapódik a lánc néha. (Új lánckerekek, új a sor, új a lánc, új elsõ váltó és mégis, kb. 300-400km-enként elõfordul.)


szerintem ez legalabb annyira mulik a tanyerokon es a vazgeon is. a korabbi 3as kiosztassal nekem is felkapta parszor, sot a 36os trekking tanyerral is. a 36os trailtanyerral viszont egyszer se volt gond az elmult 8 honapban.