Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#1181
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 posts
Értem. És szerinted ehhez a váltóhoz milyen váltókar passzolna?

#1182
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Sziasztok. A segítségetekre lenne szükségem. A válóm állandóan elállítódik. Már 3X is voltam beállíttatni de pár nap után elállítódik. A legalsó és a legfelsõ fokozat mindig jó az nem állítódik el de amúgy szinte egyik sem jó. Van valami tippetek hogy ez mitõl lehet?
Shimano váltókar, lánc, váltó, lánc lánc koszorú szóval az egész hajtás Shimano.
Elõre is köszönöm segítségetek.
Pár kép hátha számít valamit:
KÉP1
KÉP2
KÉP3
KÉP4


Ha az elsõ, és az utolsó fokozat mindíg jó, csak a közbensõ fokozatok nem, akkor a váltókar nem vált pontosan ugyanoda.

#1183
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 posts
Sziasztok. A segítségetekre lenne szükségem. A válóm állandóan elállítódik. Már 3X is voltam beállíttatni de pár nap után elállítódik. A legalsó és a legfelsõ fokozat mindig jó az nem állítódik el de amúgy szinte egyik sem jó. Van valami tippetek hogy ez mitõl lehet?
Shimano váltókar, lánc, váltó, lánc lánc koszorú szóval az egész hajtás Shimano.
Elõre is köszönöm segítségetek.
Pár kép hátha számít valamit:
KÉP1
KÉP2
KÉP3
KÉP4

#1184
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Akkor tökéletes. Lánchossz legyen elég nagytál-csörlõhöz, így kistál 6-osban szerintem még feszítve lesz a láncod.


A 11-32-es sornál 22-11-nél is feszes még a lánc, és tudja a nagytányér-nagytányért.

#1185
Menyus72

Menyus72

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
A következõ a problémám :
az alsócsõre szerelt váltókarom (Dura Ace 7400) elsõ váltóhoz való karja idõnként visszaengedi a nagytányérról a kistányérra a láncot azaz magától visszavált.
Magyarul lelazul a bowden, gondolom érthetõ így.
Mi lehet a hiba?

#1186
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

montis rövid: RD-m772 SG


Ha mindenáron kell neked a hosszú kanál, nekem van egy használt hosszú kanalas rd-m772 váltóm, amit már nem használok, már kicsit lóg és a görgõk is elkoptak, de gondolom magának a kanálnak nincs baja. Egyébként használtam már SS kanalú sora váltót 3x9-es monti rendszerben és nem volt vele különösebb gond, csak lógott a lánc elöl kicsin hátul az alsó 4-en.


A sebesség mindent megold.

 


#1187
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Akkor tökéletes. Lánchossz legyen elég nagytál-csörlõhöz, így kistál 6-osban szerintem még feszítve lesz a láncod.

#1188
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts
montis rövid: RD-m772 SG

#1189
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Merev váz. És nyílván 11-34 van fent :)
10-es XT és a 9-es xt kanál kialakítása ugyan az lehet? :)


Rövid kanál alatt a Shimano montis rövidet vagy az oútisat érted? Ha nem zavar, hogy kistálon csak a sor közepétõl felfele feszít a váltókanál, akkor a Sram közép / Shimano monti rövidkanál tökéletes.

#1190
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Igaz, kiegészíteném, merevváznál. Össztelósnál lehetnek gondok.

Merev váz. És nyílván 11-34 van fent :)
10-es XT és a 9-es xt kanál kialakítása ugyan az lehet? :)

#1191
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

11-32-es sornál nem kevés


Igaz, kiegészíteném, merevváznál. Össztelósnál lehetnek gondok.

#1192
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok!

Van valakinek RD-m772-es XT váltóhoz hosszú kanál? 2xö-es rendszernél szolgált a cucc, de át akarom rakni 3x9-es bringára. De oda ugye kevés lenne a rövid kanál.

Köszi!

11-32-es sornál nem kevés

#1193
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts
Sziasztok!

Van valakinek RD-m772-es XT váltóhoz hosszú kanál? 2xö-es rendszernél szolgált a cucc, de át akarom rakni 3x9-es bringára. De oda ugye kevés lenne a rövid kanál.

Köszi!

#1194
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Please help!
rd-m773-hoz mely 3x9-es váltókar illeszthetõ?

bármelyik

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1195
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,995 posts
slx.

az xtr-t meg eladod nekem.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1196
Johny77

Johny77

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Sziasztok!
Ti melyik hátsó váltót választanátok hobbi CC célra. Legfontosabb szempontok a pontos váltás és a hosszú élettartam lenne. '99-es XTR (új), vagy egy új gyártású SLX esetleg XT? Köszi elõre is :)

#1197
inzsi

inzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
Please help!
rd-m773-hoz mely 3x9-es váltókar illeszthetõ?

#1198
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Ok. :)

Ez jó? Shimano Alivio '11 (RD-M430) 9s. | Váltás | Váltó | MTB

Láncot milyet érdemes? Valóban 7 gangos a bicaj hátul.

Bowdenezést eleve cserélni szeretnék rajta, féket is, váltót is, elég gatya a gyári. Plusz majd valószinûleg hajtómû is kellene valami normális. Azért hihetetlen, ez újonnan egy kb 120-030 ezres bicó volt 2 éve, aztán ilyen gatya cuccok vannak rajta. De asszonynak ez tetszett...


Én 7-es 8-ashoz való váltót vennék. A 9-es-nek szûkebb a kanala, kevés hely marad a láncnak. Használtam 9-es váltót 7/8-as lánccal, de nem az igazi. Vegyél egy Alivio RD-M410-es hátsó váltót, egy HG-50-es láncot és egy Jarwire Hyper bowdenszettet.

SHIMANO ALIVIO HÁTSÓ VÁLTÓ - Bringa Butik Webáruház

SHIMANO LÁNC - Bringa Butik Webáruház

JAGWIRE HYPER VÁLTÓBOWDEN KÉSZLET (FEKETE) - Bringa Butik Webáruház

#1199
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts
Ok. :)

Ez jó? Shimano Alivio '11 (RD-M430) 9s. | Váltás | Váltó | MTB

Láncot milyet érdemes? Valóban 7 gangos a bicaj hátul.

Bowdenezést eleve cserélni szeretnék rajta, féket is, váltót is, elég gatya a gyári. Plusz majd valószinûleg hajtómû is kellene valami normális. Azért hihetetlen, ez újonnan egy kb 120-030 ezres bicó volt 2 éve, aztán ilyen gatya cuccok vannak rajta. De asszonynak ez tetszett...

#1200
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Szembesültem egy vadiúj problémával. Csilla bringáján nyáron párszor "beállt" az elsõváltó, erre ma szétkaptam, összeraktam (új rendszer), s rájöttem, hogy az történik, hogy a bowdenvég néha kicsúszik a váltókarban a rendelkezésre álló helyrõl, s "begyûrõdik". Nem tudom máshogy megfogalmazni, az a lényeg, hogy egy zsírúj bowdennel is ezt csinálja. Csoda-Deore. :( Annyira lazán áll össze, hogy sajnos ennyi mozgást megenged.

A kérdés - húzáshosszban (elsõ váltó) egy õsrégi 3x7-es STX ugye pontosan ugyanannyit fog tudni? :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)