Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#1121
fireproof

fireproof

    vendég

  • fórumtag
  • 60 posts
Én szerintem lassan agyvérzést kapok ettõl a nyomorult váltótól... Tegnap elhoztam a bringástól. Rozsdamentes bowden + Shimano SP41-es bowdenház lett rátéve. És már megint dobálja a láncot 3-as és 4-es fokozaton. Van amikor jó van amikor nem. A lánc új a fogaskoszorú új a bowden új a bowdenház új. Lehet ideje váltót cserélni?

Ugye a váltókarom egy Shimano Acera M360 8S. Ehhez fõleg utcai bringázásra + néha laza terepre 8 sebességes rendszerhez jó lenne az a Shimano Acera '12 (RD-M390) hátsó váltó? Nincs más ötletem. Már 5 forintot is sajnálnék a váltó újbóli beállítására mert 4 bõl 1szer sem oldotta meg a problémám 1 napnál tovább....

Váltó cserével meg kell hogy oldódjon a probléma nem?

#1122
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
Köszönöm a válaszokat!

Szia,

Nekem kevláros (barna) Jagwire ház van, idestova 8-9 éve. Fogalmam sincs minek kellene cserélni.

X


Bowdent cseréltél már vagy azt sem? Mennyire poros/saras terepen használod?

Szerintem vegyél olcsó Jagwire bowdenházat és jóféle, simára köszörült bowdent. Nem annyival jobb a Shimano sem.
Ha sokat jársz, évente, másfél évente ki szokták cserélni a bowdent a bowdenházzal együtt. Nem egy komoly összeg.
Ha már érezhetõen kezd szorulni, egyszer-kétszer be lehet olajozni. Akkor jó lesz egy darabig. Aztán már persze csere.


Köszi, én is valami hasonló megoldásra gondoltam. Nekem gyárilag SP41-el van szerelve, és 4000 km után még tökéletesen üzemel. A fiam bringáján 2000 km-t birta, így merült fel a minõség kérdése, de gyanús, hogy az nem rozsdamentes bowdennel volt szerelve.

#1123
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts
Sziasztok szakik segítséget szeretnék kérni. Kell egy új hátsó váltót vennem. Gyárilag Alivio RD-M430 as(2011) volt fent.
De olyant csak rendelésre lehet kapni. 7800-8500ft attól függ melyik üzletben venném.
Vagy lenne SHIMANO DEORE [RD-M531] 10450ft tõl. Esetleg új Alivio ami azt hiszem 2013 mas de max 2012 es 9300ft ért.
Ti melyiket ajánlanátok?
Versenyen nem indulok viszont terepen sokat megyek. Hegy völgy köves sziklás utak.
Segítségeteket köszönöm.

#1124
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Sziasztok!

Két kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:
1. Egy Deore váltókar/váltó esetén milyen bowdenház/bowden ajánlott? Pontosabban fogalmazva a kérdést érznék-e különbséget az SP41 és a durván fele annyiba kerülõ egyéb (de nem noname, pl. jagwire) bowdenházak között? Mivel járok jobban ha az olcsóbb bowdenházat sûrûbben cserélem vagy a drágát ritkábban?
2. Csere esetén mi alapján dönthetõ el, hogy csak a bowden cseréje szükséges vagy a bowdenházé is?

Szerintem vegyél olcsó Jagwire bowdenházat és jóféle, simára köszörült bowdent. Nem annyival jobb a Shimano sem.
Ha sokat jársz, évente, másfél évente ki szokták cserélni a bowdent a bowdenházzal együtt. Nem egy komoly összeg.
Ha már érezhetõen kezd szorulni, egyszer-kétszer be lehet olajozni. Akkor jó lesz egy darabig. Aztán már persze csere.
Marci

#1125
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Eddig bírja. :)

Sérülés nincs, évente 1*fújok bele TF2. Masszív cucc.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1126
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

Szia,

Nekem kevláros (barna) Jagwire ház van, idestova 8-9 éve. Fogalmam sincs minek kellene cserélni.

X


mondjuk mert begyujti a koszt es/vagy elkopik. Mindketto a bovden mozgas lassulasat eredmenyezi, ami meg a valtasteljesitmenyt rontja.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1127
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts
Pontosan milyen váltó, milyen hajtókar, milyen lánckerekek vannak elöl, milyen sor van hátul?

#1128
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts

Fontos a váltó lemezeinek a szöge is (a váz, ill. a lánctányérok síkjához képest), a váltó magassága a nyeregvázcsövön. Errõl találsz leírást a Shimano oldalán. Ha ez rendben én megnézném a bovdent mennyire mozog könnyen.


Szia!

Ezeket mind megnézték a srácok a szervízben :)

#1129
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Fontos a váltó lemezeinek a szöge is (a váz, ill. a lánctányérok síkjához képest), a váltó magassága a nyeregvázcsövön. Errõl találsz leírást a Shimano oldalán. Ha ez rendben én megnézném a bovdent mennyire mozog könnyen.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1130
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az elsõ váltóm Deore, nehezen vált le a 3. lánctányérról a 2.-ra. Voltam szervízben, nem tudtak vele mit kezdeni ( a váltókar is Deore) átnézték, beolajozták, beállították de amikor lejjebb váltanék nem azonnal teszi, hanem pár 2-3 másodperc múlva. Az egész bringa új, bowdenek, váltók minden. Az ottani szervízesek értik a dolgukat, de ezt nem tudták tökéletesen megcsinálni.
Ötlet valakinek?

#1131
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Szia,

Nekem kevláros (barna) Jagwire ház van, idestova 8-9 éve. Fogalmam sincs minek kellene cserélni.

X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1132
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
Sziasztok!

Két kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:
1. Egy Deore váltókar/váltó esetén milyen bowdenház/bowden ajánlott? Pontosabban fogalmazva a kérdést érznék-e különbséget az SP41 és a durván fele annyiba kerülõ egyéb (de nem noname, pl. jagwire) bowdenházak között? Mivel járok jobban ha az olcsóbb bowdenházat sûrûbben cserélem vagy a drágát ritkábban?
2. Csere esetén mi alapján dönthetõ el, hogy csak a bowden cseréje szükséges vagy a bowdenházé is?

#1133
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
attól függ, de mindenképp a nyugalmi állapotban , ha fordított állású akkor a legbelsõben.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1134
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 posts
hello xt hátsó váltobowdent alsó nyugalmi állapotban kell rögziteni a vátóhoz?

#1135
gulacat1

gulacat1

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Kösz. Ma több helyen kerestem, de eredemény nélkül.

#1136
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok! A hétvégén sikeresen eltörtem a Deore XT RD-M780 Shadow 10-speed váltóm belsõ kanalát illetve az alsó görgõ is elrepedt. A váltó nem sérült, így nem feltétlen cserélném ki az egészet de a felsorolt alkatrészeket a mai napon nem tudtam felhajtani. Persze hetekig vadászhatnék az apróban, de nem tudjátok hol tudom ezeket aránylag gyorsan beszerezni? Minden megoldás érdekel ami olcsóbb mint a kb. +20E váltócsere. Ráadásul itt a jó idõ, így az sem baj ha nem tart napokig.
Kösz, Attila

Akármelyik bringa boltban amelyik shimanót be szerez
http://techdocs.shim...69830799957.pdf
7 es és 8 -as alkatrész + hosszú vagy középkanalas
Nem lesz olcsó.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1137
gulacat1

gulacat1

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Sziasztok! A hétvégén sikeresen eltörtem a Deore XT RD-M780 Shadow 10-speed váltóm belsõ kanalát illetve az alsó görgõ is elrepedt. A váltó nem sérült, így nem feltétlen cserélném ki az egészet de a felsorolt alkatrészeket a mai napon nem tudtam felhajtani. Persze hetekig vadászhatnék az apróban, de nem tudjátok hol tudom ezeket aránylag gyorsan beszerezni? Minden megoldás érdekel ami olcsóbb mint a kb. +20E váltócsere. Ráadásul itt a jó idõ, így az sem baj ha nem tart napokig.
Kösz, Attila

#1138
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 posts
  • LocationBad Goisern
jók

én most 2*10es direct mount slx-et használok 2*9-hez
2*10-eshez valót használj a 3 tányérosokhoz valónál nagyoka terelõlemezek

#1139
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
3x10-es elsõváltó 9-es rendszerrel kompatibilis? Illetve ha a háromtányéros hajtómûvemet 2x9-ként használom 2x10-es vagy 3x10-es elsõváltó is jó lehet?
Illetve o.úti váltó? Direct Mount rogzítéssel kell....

#1140
wolf80

wolf80

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts

ja azt hittem az M442 is octalink volt. Az uj monoblokkot ugyanott vetted ahol a hajtokart? Az elado megbizonyosodott rola hogy a megfelelo hosszu tengelyut adja el neked?


Lehet, hogy picit rosszul fogalmaztam.
Az LX hajtókar + hozzá való monoblok egy másik bringámról való volt.
A hajtókar csere után vittem szervizbe, mert nem boldogultam a váltóállítással;1 váltás nagytányérra és aztán újra kellett állítani mert többet nem váltott fel.Ez megcsináltam 3× aztán jött a szerviz. Õk is beállították de ugyan az volt a probléma, egyszer tudtam kidobni nagytányérra aztán többször nem.Ebbõl gondolom, hogy most az LX hajtókar picit kintebb van mint a sima négyszöges volt és ezért már nem kompatibilis a deore elsõ váltóval mert utóbbi nem tudja annyira kitenni a láncot, hogy rádobja a nagytányérra.Ezért gondolom, hogy az elsõ váltónak is akkor LX-nek kéne lenni.