Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#1081
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
a burkolatot azert le lehet kapni rola, az meg nem bonyolult. csak icipici csavarok tartjak ossze, szoval kell hozza apro feju csavarhuzo, meg turelem.

Es valami rongy felett szerelj, hogyha leesik a masfel mili hosszu csavar akkor ne pattogjon el a konyhakovon, soha az eletben meg nem talalod.

Szoval burkolat nelkul mar eselyes hogy latszani fog mi a baja, lehet csak egy rugo ugrott ki a helyerol, vagy ilyesmi. Ha nem latszik, es jobban szet kellene szedni, akkor viszont lehet celravezetobb beszerezni egy ujat (pl az aprobol?)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1082
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 posts
Igen látta szerelõ,õ mondta h nem szedi szét,tx a választ.

#1083
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

hello beszart az ilyen Váltókapcsoló: Shimano Deore Rapidfire-Plus 9-f. tipusó elsõ váltokapcsolom ha felfelé váltok vele,váltás után ott marad meg sem moccan ujjal kell visszahuzni,hogy megint váltani lehessen.kérdésem h ennek kapa-e vagy csak valami baja lehet,és tényleg szétesik,ugrik ha szétcsavarozom.javithato?

Nem szokták javítani. Ha szétszeded, tényleg szétugrik, nagyon nehéz összerakni.
Ha tényleg baja van, nem drága egy új. Boltban szerelõ látta már ?
Marci

#1084
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 posts
hello beszart az ilyen Váltókapcsoló: Shimano Deore Rapidfire-Plus 9-f. tipusó elsõ váltokapcsolom ha felfelé váltok vele,váltás után ott marad meg sem moccan ujjal kell visszahuzni,hogy megint váltani lehessen.kérdésem h ennek kapa-e vagy csak valami baja lehet,és tényleg szétesik,ugrik ha szétcsavarozom.javithato?

#1085
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 posts

Kérdés.. Adott egy Nexus 7 agyváltó, revoshift marokváltóval..

Ha travel agenttel összedob az emberfia egy sima 7-es váltókart (pl. régi lx..) akkor azzal el lehet kapcsolgatni az agyváltó fokozatait, nem?

Nem tudom ugyan, mennyi bowdenhúzás kellene a 7.es agyváltóhoz, de úgy rémlik, mintha travel agenttel pont kijönne a hetes kar ideális húzása.. Korrekt? :-\


Kérdezd Ridelife-ot , vagy a boross-t az agyváltós topicban.Nagy mágusok.

#1086
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
Kérdés.. Adott egy Nexus 7 agyváltó, revoshift marokváltóval..

Ha travel agenttel összedob az emberfia egy sima 7-es váltókart (pl. régi lx..) akkor azzal el lehet kapcsolgatni az agyváltó fokozatait, nem?

Nem tudom ugyan, mennyi bowdenhúzás kellene a 7.es agyváltóhoz, de úgy rémlik, mintha travel agenttel pont kijönne a hetes kar ideális húzása.. Korrekt? :-\

#1087
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts
Itt megnézheted, hogy milyen hézagolások vannak Sheldon Brown's Bicycle Frame and Cassette Spacing Crib Sheet.
Van olyan 6os sor, aminek a hézagolása megegyezik a 7esekkel.

#1088
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Illetve arról nem tud valaki infót adni, hogy az ST-EF40-es tourney fékváltókarnak a fék-karja mûanyag e? (off: keresek még PDF-ben 2013-as shimano katalógust, de azt sem találom)

#1089
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Sziasztok.

6-os és 7-es sorok közt is nagy különbség van sorok közti távolságokban? Illetve amelyik bringában 6os sor van, ada beférne egy 7es? Azért kérdezem, mert hozzánk került egy régebbi pozicionált shimano ez-fire kétkaros váltókar pár, és ha tudnánk lecserélnénk erre a sis váltókarokat, de attól tartok, a pozícionált váltókarok miatt hiába hagynánk csak ki egy fokozatot a karon legfelül, a váltás pontatlan lenne.

#1090
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Aszondja a tudomány, hogy nem is csavar tartotta ezt eredetileg a helyén, hanem egy kis mûanyag pöcök. A két váltóbovden úgyis a vázhoz szorította, így le nem esett, az oldalra való elmozdulást meg a kis stift akadályozta. Amirõl én sk lebontottam, oda biztosan csavarozva volt, nekem úgy szimpibb. Viszont az aktuális helyén (a lentebb mutatott képen) nincs is menet a likban.
Asszem ezt a kérdést jól kitárgyaltuk... :)


Emlékeim szerint olyan volt a mûanyag mint egy tipli, bedugtad a helyére és egy lemezcsavart tekertél bele, az feszítette szét a mûanyagot.

#1091
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Aszondja a tudomány, hogy nem is csavar tartotta ezt eredetileg a helyén, hanem egy kis mûanyag pöcök. A két váltóbovden úgyis a vázhoz szorította, így le nem esett, az oldalra való elmozdulást meg a kis stift akadályozta. Amirõl én sk lebontottam, oda biztosan csavarozva volt, nekem úgy szimpibb. Viszont az aktuális helyén (a lentebb mutatott képen) nincs is menet a likban.
Asszem ezt a kérdést jól kitárgyaltuk... :)

#1092
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 889 posts
Ja, megtartja a bowden. Ilyen volt a Kettleren is, egy nagy szegecs fogta a vázhoz. Amikor kicseréltem a külön tengely-csészés középcsapágyat monoblokkra, az nem fért be a fejétõl, kénytelen voltam lecsapni. Maradt annyi perem, ami belemegy a lyukba és nem engedi oldalra elcsúszni, leesni meg nem engedik a bowdenek.
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#1093
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts
Szerintem, ha nem jön le az idõ múlásával (pl meleg hatására), akkor jó így ahogy van. Csak zárd el a szenny útját be a középcsapágyhoz.
Ennek az alkatrésznek amúgy sem kell sok tartás, mert a bowdenek nem terhelik úgy, hogy elmozduljon, épp ellenkezõleg, nem hagyják leesni.

#1094
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Öreg bringát építek újra. A váz hozzám már "hiányosan" került. A váltóbovdenek alul a középsõ agy alatt futnak, a régi módi szerint egy mûanyag terelõ ad irányt a két derótnak. Ahogy írtam, nem kaptam meg az eredetit, egy másik bontott bringáról próbáltam ide egyet, jónak tûnik.
Kérdésem: a donoron 5-ös csavarral volt felrakva a terelõ, itt viszont 7mm körüli furatot látok, de nem tûnik úgy, hogy lenne benne menet. Elképzelhetõ ez szerintetetk? 7-es tömpe kis csavarral volt megfogatva? Mivel szorít az idõ, most felrakom kétoldalas ragasztóval, de idõvel szeretném majd rendesen megcsináni.

Feltöltött kép

---
fingom sincs hol lett volna jó megkérdezni, remélem azért találok majd választ itt. ;)

#1095
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

hitvita rulez...


Like! :)

#1096
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,995 posts
hitvita rulez...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1097
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Nem értek egyet


Like! :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1098
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Ha elsõ váltó akkor shimi.


Ha elsõ váltó akkor shimi.

háccsó is


Nem értek egyet


#1099
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Elsõnél eddig én is Shimi párti voltam, gondoltam hátha fejlõdtek a Sramok, viszont hátsóban nekem csak Sram, meg váltókarban is. :)

#1100
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
Ha elsõ váltó akkor shimi.

háccsó is
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való