Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#1061
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Ez menynire igaz!
De összerakni... :-DDD


Össze fele se nehezebb, ha tudja az ember mit hova kell rakni, na meg kell hozzá egy kis türelem. :)

Egyébként meglett a probléma, nem a kar volt a hibás...

#1062
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Váltókart nem nehéz szét szedn

Ez menynire igaz!
De összerakni... :-DDD

#1063
giantfóka

giantfóka

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Éppen enduro bringám építése közepet vagyok és egy kis segítségre lenne szükségem. Nem tudom eldönteni h 1x10-es rendszert vegyek vagy 2x9-est. Hajlanék az 1x10-es felé mivel azt szeretem ha minél kevesebb dologgal kell foglalkozzak tekerés közben de nem tudom hogy ezzel mennyivel fog csökkenni a tekerés hatékonysága/élvezete. Akinek van saját tapasztalata ossza meg velem mert kíváncsi vagyok a véleményekre.
Elõre is köszi srácok.

#1064
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Váltókart ne szedjél szét, elég problémás összerakni.
Amelyik szerelõ ilyet ad neked azt kerüld el messzire ezután.


Váltókart nem nehéz szét szedni, csak idõigényes, nagyon finom kis szerkezetek. A 20 éves Alivió karokon még kopás nyomot se nagyon találni, de azok még rendes anyagból készültek. Nem én kaptam a bringát, más vette, elismert neves helyen, ezt sikerült kihozni belõle nekik. Én nem is megyek ilyen helyre.

#1065
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Negatív.... Ezt szerelõ csinálta mikor elhozták az új bringát (neves helyen). Ezt szeretnénk helyre hozni. Egy váltó állítás nem a világ vége, rémesen egyszerû dolog, fõleg az elsõ. Csak most valami nem úgy mûködik, szerintem a karnak lesz valami baja.... Holnap szétszedem, hogy minden teszi e benne a dolgát.

Váltókart ne szedjél szét, elég problémás összerakni.
Amelyik szerelõ ilyet ad neked azt kerüld el messzire ezután.
Marci

#1066
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Ha eddig nem jöttél rá mi okozza még egy szavazat a szervizre...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1067
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Negatív.... Ezt szerelõ csinálta mikor elhozták az új bringát (neves helyen). Ezt szeretnénk helyre hozni. Egy váltó állítás nem a világ vége, rémesen egyszerû dolog, fõleg az elsõ. Csak most valami nem úgy mûködik, szerintem a karnak lesz valami baja.... Holnap szétszedem, hogy minden teszi e benne a dolgát.


Garis a cucc, semmibe nem kerül visszavinni.

#1068
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Ez már X-akta.
Vidd szervizbe, a szerelõ 20 mp alatt megmondja.


Negatív.... Ezt szerelõ csinálta mikor elhozták az új bringát (neves helyen). Ezt szeretnénk helyre hozni. Egy váltó állítás nem a világ vége, rémesen egyszerû dolog, fõleg az elsõ. Csak most valami nem úgy mûködik, szerintem a karnak lesz valami baja.... Holnap szétszedem, hogy minden teszi e benne a dolgát.

#1069
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Ez már X-akta.
Vidd szervizbe, a szerelõ 20 mp alatt megmondja.
Marci

#1070
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Sziasztok.

Akadt egy kis probléma egy bringával. Adott egy fc3403-as tripla hajtómû a hozzá való fd-r443-as váltó és egy sl-r441 váltókar. A probléma az a dologgal, hogy csak úgy hajlandó rendesen mûködni ha legalsó helyzetben teljesen laza a bowden, de nem kicsit hanem nagyon hasas. Ha a nagykönyv szerint állítjuk a váltót és alsó véghelyzet beállítása után bowden megfeszít, csavarral rögzít akkor a középsõ tányér helyett egybõl a nagyra teszi. Ugye ez dupla és tripla hajtómûhöz is jó kar, nem lehet a belsejében valamit átállítani vagy ilyesmi. Valakinek ötlet?

Köszi

#1071
cashpoint

cashpoint

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

meglepo modon (...) a shimano honlapon van ilyesmi. Google-t ismered? Fantasztikus mit meg nem lehet talalni vele. ;)

Flat Handlebar


Köszi a segítséget! :)

#1072
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Köszi szépen a választ. Tudnál esetleg egy ilyen egyenes kormányhoz tervezett váltót belinkelni ami kompatibilis egy régebbi elsõ/hátsó shimano váltóval?


meglepo modon (...) a shimano honlapon van ilyesmi. Google-t ismered? Fantasztikus mit meg nem lehet talalni vele. ;)

Flat Handlebar
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1073
cashpoint

cashpoint

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

a mostani sorrend ugy megy hogy: Dura-ace > Ultegra > 105 > tiagra > sora > 2300

1997ig: Dura Ace > 600 (Ultegra) > 105SC > RX100 > RSX > 300EX (exage)

A kulonbseg sokretu, felhasznalt anyagok, suly, minoseg, csapagyazas, funkciok. Pl egy jobb valtoban jobb gorgok vannak, tobb fokozatot tud vinni, konnyebb, szebben mukodik, stb.

A hatso valtasban nem lesz problema a deore valtokar + orszaguti valto kombinacioval, elol viszont nem biztos hogy be tudod loni pontosan. Erre vannak a kimondottan orszaguti valtohoz tervezett, egyenes kormanyra valo valtokarok.


Köszi szépen a választ. Tudnál esetleg egy ilyen egyenes kormányhoz tervezett váltót belinkelni ami kompatibilis egy régebbi elsõ/hátsó shimano váltóval?

#1074
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Hello

Egy régebbi outit szeretnék venni. Nem igazán ismerem ki magamat a szettekkel kapcsolatban. Kérdésem hogy minõségben hogyan követik egymást a shimano termékek 105, 600, Exage, Ultegra, Tiagara stb. Vagy ha nem csak minõség beli különbség van köztük, akkor még mi?

Más. Egy 105-ös vagy 600-as váltót össze tudok párosítani pl egy deore váltókarral ha egyenes kormányt szeretnék?

Elõre is köszi a választ.


a mostani sorrend ugy megy hogy: Dura-ace > Ultegra > 105 > tiagra > sora > 2300

1997ig: Dura Ace > 600 (Ultegra) > 105SC > RX100 > RSX > 300EX (exage)

A kulonbseg sokretu, felhasznalt anyagok, suly, minoseg, csapagyazas, funkciok. Pl egy jobb valtoban jobb gorgok vannak, tobb fokozatot tud vinni, konnyebb, szebben mukodik, stb.

A hatso valtasban nem lesz problema a deore valtokar + orszaguti valto kombinacioval, elol viszont nem biztos hogy be tudod loni pontosan. Erre vannak a kimondottan orszaguti valtohoz tervezett, egyenes kormanyra valo valtokarok.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1075
tamaszen

tamaszen

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Van valakinek információja errõl a váltóról
Shimano C101 [FD-C101] E-Type [#747]
egy kis technikai infora is szükségem volna a felszerelését illetõen
összteleszkópos MTB-m van
elõre is köszi a segítséget

#1076
cashpoint

cashpoint

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Hello

Egy régebbi outit szeretnék venni. Nem igazán ismerem ki magamat a szettekkel kapcsolatban. Kérdésem hogy minõségben hogyan követik egymást a shimano termékek 105, 600, Exage, Ultegra, Tiagara stb. Vagy ha nem csak minõség beli különbség van köztük, akkor még mi?

Más. Egy 105-ös vagy 600-as váltót össze tudok párosítani pl egy deore váltókarral ha egyenes kormányt szeretnék?

Elõre is köszi a választ.

#1077
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Belenéztem,törött darab nem esett ke belõlle minden egyben van benne,mindaddig amig nem kattan visszaugrik a helyére amint kattan ottmarad,sztem csak valami szorulása lehet de nem merem piszkáni.

#1078
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Bowden+ház nemrégi,tonna wd40 megvolt,nagyon ovatossan leszedem a burkolatot,belenézek,majd irok h mi lett.

#1079
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

hello beszart az ilyen Váltókapcsoló: Shimano Deore Rapidfire-Plus 9-f. tipusó elsõ váltokapcsolom ha felfelé váltok vele,váltás után ott marad meg sem moccan ujjal kell visszahuzni,hogy megint váltani lehessen.kérdésem h ennek kapa-e vagy csak valami baja lehet,és tényleg szétesik,ugrik ha szétcsavarozom.javithato?

Az jutott még eszembe, hogy szélsõséges esetben ilyet a bowden hibája is okozhat, szorulhat a bowden.
Mikor cseréltél utoljára bowdent + bowdenházat ?
Marci

#1080
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

hello beszart az ilyen Váltókapcsoló: Shimano Deore Rapidfire-Plus 9-f. tipusó elsõ váltokapcsolom ha felfelé váltok vele,váltás után ott marad meg sem moccan ujjal kell visszahuzni,hogy megint váltani lehessen.kérdésem h ennek kapa-e vagy csak valami baja lehet,és tényleg szétesik,ugrik ha szétcsavarozom.javithato?


nyomjál bele egy tonna wd40-et, az esetek egy részében segít (vagy nem)