Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#901
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

itt 6400 pont nincs, de hátha találsz hasonlót:
https://www.paul-lan...tbremshebel.php

ez meg vagy 7400 vagy 6400, számomra nem derült ki:
http://www.hi-ho.ne....sara/img004.pdf

 



#902
IstvanX

IstvanX

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Az aprón már érdeklődtem, hátha itt nagyobb sikerem lesz. (Köszönöm azoknak, akik válaszoltak.)

Trikolor 600 fékváltókarhoz (ST 6400) keresek robbantott ábrát. Szétszedtem, mert nem váltott rendesen (balos). Találtam benne egy törött rugót aminek nem tudom a helyét, kiesett szétszedés közben. A teljes belseje érdekelne. Kaptam linkeket ahol a kar és a ház le van szedve, de az sajnos kevés.

István



#903
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Elég sokan vagyunk, akik össze tudják rakni, pl másfél hete bigcamera fórumtársunk dicsekedett vele facebookon, hogy megcsinálta az ultegra fékváltókarját. 

nem mondtam, hogy lehetetlen. :)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#904
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Nincs véletlenül valakinek felesleges I-spec csavarja? B típusú fékkar, B típusú váltókar, a kis ábrán a bal felső kombináció.

Egy hónapja raktam fel a B-s váltókarom egy A-s fékkarra, valahová elpakoltam a maradék biszbaszokat, most meg kéne. 

Nem lennék hálátlan! :D

 

gt9q.jpg



#905
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A kérdés továbbra is az hogy szét és persze össze lehet-e házilag szerelni a Ultegra fékváltó karokat. A felület kezelést aztán megoldanám. 

Valaki???

 

 

elvileg igen, de nagy türelem és kézügyesség kell hozzá.

van itt nálam is egy dura-ace amit szétszedtek, és most "csak" össze kellene rakni.

Elég sokan vagyunk, akik össze tudják rakni, pl másfél hete bigcamera fórumtársunk dicsekedett vele facebookon, hogy megcsinálta az ultegra fékváltókarját. 



A sebesség mindent megold.

 


#906
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 posts

elvileg igen, de nagy türelem és kézügyesség kell hozzá.

van itt nálam is egy dura-ace amit szétszedtek, és most "csak" össze kellene rakni.

köszi a választ!

Lehet bele vágok, aztán vagy sikerül vagy nem.... :D

Csak azt nem értem miért ilyen ócska a Shimano cuccainak a gyári felülete. Nem ez az első cucc ami "szétkopik" rövid időn belül.



#907
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

A kérdés továbbra is az hogy szét és persze össze lehet-e házilag szerelni a Ultegra fékváltó karokat. A felület kezelést aztán megoldanám. 

Valaki???

elvileg igen, de nagy türelem és kézügyesség kell hozzá.

van itt nálam is egy dura-ace amit szétszedtek, és most "csak" össze kellene rakni.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#908
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 posts

Hello,

Információ kellene: Mit lehet kezdeni a Shimano országúti fékváltó karokkal, ha szokásos módon megkoptak?
( azon kívül, hogy vegyek újat)
Szerintem a kéz izzadtság "eszi meg" a gyári felület kezelést. Mert az elõzõ karokkal is volt bajom már.

Vélemények, ötletek?

Elõre is köszi!

A kérdés továbbra is az hogy szét és persze össze lehet-e házilag szerelni a Ultegra fékváltó karokat. A felület kezelést aztán megoldanám. 

Valaki???



#909
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

hello all!

 

Valaki találkozott már olyan jelenséggel deore fék váltókarnál, hogy a jobbos hüvelyk ujjas kar nem akad meg az első "fogban".

Illetve az első pár próbálkozásnál nem .... aztán működik rendesen egy ideig ...

Lehet hogy a hidegebb idő miatt be sűrűsödött a kenő anyag a kar belsejében ? Nem kattanik a helyére az apró szerkezetben valami ???

Ezt tudom elképzeli...

Valakinek infó? Tisztítás , karbantartás vagy valami tanács??

 

Köszi, Üdv- Fri

Úgy van ahogy gondolod. Az idősebb karoknál hidegben megkeményedik a zsír és akadozva működik. A legjobb megoldás  a tisztítás és újra zsírzás. A WD40 csak átmeneti megoldás mert kioldja a kenőenyagot aztán elpárolog és nem marad utána semmi



#910
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

hello all!

Valaki találkozott már olyan jelenséggel deore fék váltókarnál, hogy a jobbos hüvelyk ujjas kar nem akad meg az első "fogban".
Illetve az első pár próbálkozásnál nem .... aztán működik rendesen egy ideig ...
Lehet hogy a hidegebb idő miatt be sűrűsödött a kenő anyag a kar belsejében ? Nem kattanik a helyére az apró szerkezetben valami ???
Ezt tudom elképzeli...
Valakinek infó? Tisztítás , karbantartás vagy valami tanács??

Köszi, Üdv- Frivó

Kis wd40-et adj neki utana kis olaj. Gyári zsír lehet mocskos és az akasztja

#911
frivo

frivo

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
  • LocationHU. Ajka

hello all!

 

Valaki találkozott már olyan jelenséggel deore fék váltókarnál, hogy a jobbos hüvelyk ujjas kar nem akad meg az első "fogban".

Illetve az első pár próbálkozásnál nem .... aztán működik rendesen egy ideig ...

Lehet hogy a hidegebb idő miatt be sűrűsödött a kenő anyag a kar belsejében ? Nem kattanik a helyére az apró szerkezetben valami ???

Ezt tudom elképzeli...

Valakinek infó? Tisztítás , karbantartás vagy valami tanács??

 

Köszi, Üdv- Frivó 



#912
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

azért azt elismeritek mindketten, hogy a sár más problémát is okozhat, mint a lácnleesés :)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#913
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

van negatív tapasztalatod?

nekem nincs semmilyen, de bárkivel beszéltem annak még SOHA nem esett le.

Neki jobban hiszek ... :P

http://bikemag.hu/ma...eljesit-az-1x11


Edited by marton, 2013. November 21. - 00:29.

Marci

#914
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

van negatív tapasztalatod?

nekem nincs semmilyen, de bárkivel beszéltem annak még SOHA nem esett le.

Az érdekes lenne ha lenne tapasztalatom, nincs váltó a montimon.

Pont itt a bikemag-on is volt cikk róla, hogy panaszkodtak a versenyzők, hogy sáros körülmények között leesik a lánc.



A sebesség mindent megold.

 


#915
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Aztán vagy leesik a lánc vagy nem. :)

van negatív tapasztalatod?

nekem nincs semmilyen, de bárkivel beszéltem annak még SOHA nem esett le.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#916
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem esik az le sose'! :) Senki sem használ hozzá ilyesmit. :P

p4pb10298193.jpg



#917
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

XX1-hez nem

Aztán vagy leesik a lánc vagy nem. :)



A sebesség mindent megold.

 


#918
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

1x10es rendszerhez is kell vmi lancvezeto ketrec? Ami olyan, mint az atdoboe?

XX1-hez nem


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#919
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
1x10es rendszerhez is kell vmi lancvezeto ketrec? Ami olyan, mint az atdoboe?

#920
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Nexus 7hez ilyen markolatváltó tudtommal nincs.

 

Pedig nekem az van ráírva hogy "Nexus 7" a markolatváltómra :)

 

 

$(KGrHqF,!n0FJ)!cYJrYBSdSNf69Bg~~60_85.J

 

Shimano SL-7S31 a tipusszám, nagyon finoman vált (Shimano agyváltóval). Pl. itt lehet kapni, €11,50.