Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#841
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Köszönöm. ^_^



#842
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Igen!



#843
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

 


 

 

amit linkeltem slx-et az megfelelő, vagy ugyan azokkal a paraméterekkel xt ha az jobban tetszik

 

 

Majdnem mondtam, hogy arra semmi szükség. De centre annyiba fáj, mint az SLX. :mellow:

Ez az XT jó lesz? http://www.bike-disc...85887/wg_id-381



#844
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

 

 

Tehát emlékszel rám. :) Trek 4300-as. Közben csináltam egy képet is, akkor már feltöltöm hátha bármi hasznát veszed.

 

 

amit linkeltem slx-et az megfelelő, vagy ugyan azokkal a paraméterekkel xt ha az jobban tetszik


Kánya módosította - 2014. március 04. - 21:13


#845
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Elég ha megmondod milyen vázad van! Ha jól emlékszek trek 6300 ?

 

Tehát emlékszel rám. :) Trek 4300-as. Közben csináltam egy képet is, akkor már feltöltöm hátha bármi hasznát veszed.

 

IMG_4625_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#846
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Ha csinálok róla képet, akkor meg tudod mondani biztosra? Egyébként lemértem 35 mm alatt van egy nagyon picivel a váz azon része ahova rögzítve van a jelenlegi első váltóm. Egyébként a méret akkor ha jól gondolom a 34.9 mm-es lesz. Nem szeretnék adapterezni. Ha mindegy melyiket veszem, akkor olyat vennék, ami tökéletes.

Elég ha megmondod milyen vázad van! Ha jól emlékszek trek 6300 ?



#847
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ez attól függ milyen vázad van és mekkora váltót fogad. Ha nem direktmount akkor az alsó bilincses javallott 34.9-es topswing amit adapterezhetsz lefelé 31.8-ra

 

felsőbilincses nekem jobban tetszik, de többség fully vázon nem lehet használni mert bezavar a forgáspont, volt merevvázamnál meg pont a kulacstartó szemre esett

 

Ha csinálok róla képet, akkor meg tudod mondani biztosra? Egyébként lemértem 35 mm alatt van egy nagyon picivel a váz azon része ahova rögzítve van a jelenlegi első váltóm. Egyébként a méret akkor ha jól gondolom a 34.9 mm-es lesz. Nem szeretnék adapterezni. Ha mindegy melyiket veszem, akkor olyat vennék, ami tökéletes.

 

Nem fullym van, nem is lesz. :)


IAmSpecialized módosította - 2014. március 04. - 20:35


#848
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

 

Innen melyiket kell vennem?

http://www.bike-disc...rs-4170/o-preis

 

 

Ez attól függ milyen vázad van és mekkora váltót fogad. Ha nem direktmount akkor az alsó bilincses javallott 34.9-es topswing amit adapterezhetsz lefelé 31.8-ra

 

felsőbilincses nekem jobban tetszik, de többség fully vázon nem lehet használni mert bezavar a forgáspont, volt merevvázamnál meg pont a kulacstartó szemre esett

 

Pl. ez http://www.bike-disc...1503/wg_id-4170


Kánya módosította - 2014. március 04. - 20:23


#849
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Komplett váltórendszert szeretnék cserélni. Mindent kiválaszottam, de a legegyszerűbb eszközök, az első váltók között elvesztem.

 

SLX Crankset 10-speed FC-M670 42/32/24 175mm

XT Gear Shifters Set Rapidfire Plus SL-M780-B I-Spec 2/3x10-speed

SLX 10-speed Rear Derailleur RD-M675 SGS Shadow Plus

XT Cassette 10-speed CS-M771 11-32

KMC X10-93 Chain 10-speed

 

Innen melyiket kell vennem?

http://www.bike-disc...rs-4170/o-preis

 

Már amennyiben jól válogattam össze mindent.



#850
Batkamano

Batkamano

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

A lánc okés. Egy picit rövid is, olyan 1-2 szemmel. Én is a rugóra gyanakodtam...
Szerintem belsőből csinálok valami ütközőt, de gondoltam hátha tudtok valami okosabbat :-) 



#851
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Lánc hossza rendben van? Egyébként meg nem sokat.... hosszú a kanál, gyenge a rugó.... a megoldás egy láncvilla védő....szerintem



#852
Batkamano

Batkamano

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Sziasztok kérnék egy kis segítséget. Van egy Deore hátsó váltóm (http://www.ecobike.h...re_rdm511l_.jpg)

és vált rendesen, de nagyobb döccenőknél iszonyat beleverődik a hátsó tánvillába (felkoppan). Hátul a távtartó csavar (váltófülnél) tökig be van tekerve, és így is. Elég zavaró. Lehet vele valamit kezdeni?



#853
ádámxx

ádámxx

    vendég

  • felfüggesztett
  • 41 hozzászólás

mutasd mit veszel.



#854
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás

Most veszek fékkart meg váltókart, ezért kérdem.

 

De már elegem van ebből. Nem tudom mi a fa*ért kell 640 hosszú kormányt rakni egy fitneszkerékpárra gyárilag...



#855
ádámxx

ádámxx

    vendég

  • felfüggesztett
  • 41 hozzászólás

Húzd meg a csavart és meglátod.Oldalanként az csak 0.6 tized,annyit enged ha nem ér össze hamarabb a bilincs.



#856
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás

Utánaolvastam a dolognak, most már le tudom írni a tegnapi kérdést értelmesen:

egy 24 mm-es kormányra felszerelhető egy 25,2 mm-es bilincsmérettel rendelkező fékkar?



#857
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás

Tegnap vettem egy 24-es triatlon kormányt, előtte egy 38-as egyenes kormány volt a bringán. Lecseréltem kormányfejjel együtt, minden tök jó, egyet leszámítva: a váltókar nem tudom visszarakni, mert 2 mm-el szűkebb, mint a kormány :(

 

Van ötletetek?

Új váltókart kell vennem? Kezdő házibarkácsoló vagyok, nem tudtam hogy többféle méretben vannak.



#858
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Ha a felső lànckerekeknél szokott csak morogni akkor az előfeszítéssel van gond. Tekerd be teljessen és próbáld úgy, ha elmúlik addig lazitsd míg jó nem lesz. A lànc hosszát is ellenőrizd le, mivel ha rövidre van szabva akkor is csinàlhatja.

 

Lánt tavaly is ugyanekkora volt. és nehéz pontosan megmondani, melyik váltógörgő ad hangot. :) Ma szétkaptam, bezsíroztam, hátha...



#859
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

 Nagyon hasonló az én problémám is csak lusta voltam beírni :) Annyit kérdeznék hogy Te hallod vagy érzed a darálást? Mert én inkább csak érzem de azt is csak ha kézzel forgatom a hajtókart, és akkor is csak úgy ha nagyobb a terhelés-ahogy Te írtad taposom- Már én is mindent kizártam . hiszen minden új a hajtásláncban, kivéve a pedált és a váltót...én arra gondoltam hogy megvan görbülve a váltóm, (szemre egyébként jónak tűnik) de inkább ez a hátsó csavar állítás lesz az, kicsit távolodnom kell a lánctól? Ez akkor is működhet ha a darálás minden fokozatban jelentkezik? Valakinek van valami ötlete?

 

Pedálon picit érezni is, és hallani is. Ma állítottam, de nem voltam kinnt ve,e remélhetőleg jövő héten szebb idő lesz. Nálam az effekt erősödik, mikor hátul nagyobb fogaskerékre kerül a lánc, az elsőtől független, azaz középen is, és a legnagyobb lánctányéron is megvan. De taposni kell hozzá, mert simán forgatva semmit nem érezni, még lábbal sem.



#860
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Akkor így hagyom. Más logikával, de ezek szerint ráhibáztam a jóra. :) Most zsírozás után mintha nem morogna, idén még sajna nem kaptam atomjaira a bicajt, de 1-2 héten belül meglesz a kötelező éves karbantartás. Bár lehet elöbb meg kéne rendelnem a bowdeneket, az meg a jövő havi költségvetés. :)

Ha a felső lànckerekeknél szokott csak morogni akkor az előfeszítéssel van gond. Tekerd be teljessen és próbáld úgy, ha elmúlik addig lazitsd míg jó nem lesz. A lànc hosszát is ellenőrizd le, mivel ha rövidre van szabva akkor is csinàlhatja.