Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#801
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Keresztbe az ember nem jókedvében szokott váltan... :D

 

...

Főleg, hogy a 42/24-es állásban a hátsó két-két szélső értékre sem váltok (=11-13/28-32). Elől középső állásban pedig hátul a két szélsőt nem (=11/32).


  • zeezoltano kedveli ezt

#802
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ok, ez alapján: http://www-leland.st...riplecheat.html

megrendelem a GS-t.

  • Faster shifting.
  • Smaller target for flying debris.
  • Better ground/rock/log/rut clearance.
  • There might be a wee less chance of chainsuck, with the increased tension.
  • If you already own a short cage rear derailleur, you don't have to buy a new one.
  • It's just plain snazzy!

Jól írtam, ha a hajtókaron a két szélső értéket használom (42/24) a 11-13-15-17-19-21-23-25-28-32 fogaskoszorún, akkor a hátul két szélsőértéket (11/32) nem használva soha nem lesz bajom: (42-24)+(28-13)=33T a GS pedig 35T-ig ok, tehát ok vagyok. Főleg, hogy a 42/24-es állásban a hátsó két-két szélső értékre sem váltok (=11-13/28-32). Elől középső állásban pedig hátul a két szélsőt nem (=11/32).



#803
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

GS és SGS-el kapcsolatban lenne még egy kérdésem (RD-M675).

 

42-32-24-es (M670) hajtókarhoz és 11-32-es fogaskoszorúhoz (HG81) nem lenne elég a GS hátsó váltó? Ha jól számoltam 39-es kapacitásra lenne szükség [(42-24)+(32-11)], de a GS-nek csak 35 a kapacitása. Amennyiben jól tudom, így a szélső értékekeken (=durva keresztbeváltás, ahova amúgy sem váltunk) láncledobással lennénk jutalmazva, míg az SGS (45T) ezt is elviselné.

 

Szerintetek jó lenne a GS is vagy mindenképpen SGS legyen? A GS nem ér le annyira, mint az SGS. Vajon a GS a fenti hajtókar/fogaskoszorú párossal meddig nem lenne lánclebodás?

# nagy-nagy

# kicsi-kicsi...

...fogaskereken kívül minden ok lenne? Elvileg így 33-t számoltam [(42-24)+(28-13)] és a GS 35-ig ok.

Elől a 32-es középső fogaskerék elviselné a hátul 11 és 32-t?



#804
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

 

:D :D na ez a komment sem sok vizet zavar, de legalább lekerült egy teher a vállamról.

 

...és legalább olvasmányos volt. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#805
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ma hajnalban kaptam...

 

 

a srác mailben elég sokat írt, de ahogy visszaemlékszem a pár hónappal ezelőtti levélváltásokra: MINDENKÉPP mindenből újat és dobozosat akart, apró nem játszott.

 

Mivel egy 10s veloce hátsó váltó elég drága újonnan, így szóba sem kerülhetett. Mivel egy shimano fékváltókar dobozban drága, szóba se jöhetett. Ezért fogta, vett egy 10s Veloce fékváltókart (32ezer ft bowdennel) egy Sora hátsó váltót (ami kb. negyedébe-ötödébe kerül egy veloce hátsó váltónak), egy Khamszín kerékszettet, 9es sort, aztán összerakta a masinát. NB: nem 8s sort használt, hanem 9s-t és bűvészkedett a bowdennel. 

 

Próbapadon jónak látszik, majd élőben kiderül.

 

hasonlítsuk össze amúgy az árakat a "tiszta" és "kevert" felállás esetén (rosebikes-os árakat nézzük)

 

Sora fvk: 115 euró, 515 gramm

Sora hátsó váltó: 19 euró, 250 gramm

 

összesen: 134 euró, és 765 gramm

 

Veloce fvk: 93 euró, 370 gramm

veloce hátsó váltó: 65 euró, 230 gramm 

 

összesen: 158 euró és 600 gramm.

 

Kevert felállás esetén meg:

93 és 19, azaz 112 euró, és 620 gramm. :D És így nyugodtan használhat 11-12 ezer ft-os veloce fékeket, amik szintén 320 gramm alatt vannak, mert a gyorskioldó már ott van a fékkarban. Szóval a fékeken is tud spórolni (a shimano fékek drágák, alternatíva még a SRAM apex, ami mind árban, mind tömegben veri a C-S vonalat)

 

NB: ha itthon vásárolja valaki, még jobban jön ki, mert itthon NEM kapsz 115 euróért Sora fvk-t, 45ezerért annál inkább. Viszont a campa hátsó váltók árát NEM ÉRTEM. :) Alig drágább az Athena, mint a Veloce, igaz, sok különbség nincs is az Athena-Centaur-Veloce vonal közt... Árban sem, ha csak a hátsó váltót nézem.

 

:D :D na ez a komment sem sok vizet zavar, de legalább lekerült egy teher a vállamról.



#806
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Üdv!

Van egy Stevens Selvio-m, 27 sebességes Shimano 105 váltószettel.

Az első váltó/átdobó egyre használhatatlanabb. Nem tudok vele harmadikba váltani, teljes erőből 3* kell nyomni a kart, mire vált. Gondoltam szépen nekiállok, és megnézem, hogy hogyan lehetne megoldani. Kimentem, a 2 csavart (limitállítókat) tekergettem, annyit vettem észre, hogy néha mintha 4 sebességem lenne, néha már 2esbe is alig tudtam váltani, mindenesetre teljesen kénye-kedve szerintinek tűnt a beállítás (tehát nem éreztem azt, hogy a külső csavart becsavarom, akkor ez történik, ha meg a belsőt, akkor az).

 

Elvileg ez a két csavar a felső és az alsó limit beállítására van. Úgyhogy fogtam, és elöl és hátul is a legisebb fokozatba váltottam (hátul a legnagyobb fogaskerékre), és szépen elkezdtem csavargatni, hogy lássam történik-e valami. Bármelyik csavart csavartam teljesen ki vagy be, semmi nem változott. Felváltottam mindig, majd vissza, de az átdobó ugyanott maradt. 

 

A teljes váltó egy picit el votl fordulva, azt megcsináltam, de ha a két limit csavar nem állítja a limitet, elképzelhető, hogy valami probléma van belül? (volt, amikor pl két kb 1-es sebességem is volt :D). Illetve 2/5ben is hozzáér az átdobóhoz a lánc. Valójában 2/3, 2/4 körül is, ami azért probléma, mert így néhány egészen gyakran használt sebességtől esek el :) Ezt hogy lehet beállítani?

 

YouTube-on kerestem videókat, hogy hogyan lehet beállítani a váltót (találtam is párat, pl ezt illetve ezt, de mindkettőnél a limitállító csavarnál már elakadtam)

Ha nem sikerül, elviszem szervízbe persze, de szívesen vennék bármilyen segítséget!

Köszi,

mci



#807
Coldi

Coldi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 795 hozzászólás

Próbakör megvolt. Álompontosan vált, tán sosem volt ilyen jó. :)

Én megmondtam, hogy felfekszik a kanyarban :-)



#808
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Ismét bebizonyosodott, hogy szart sem ér a legdrágább váltókar és váltó ha olcsó vagy kopott a bowdenezés....



#809
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Próbakör megvolt. Álompontosan vált, tán sosem volt ilyen jó. :)



#810
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Bowdenezés lecserélve. :) Február 23 körül írtam ide, h nem tudom belőni a váltót, ha úgy állítom be, h fel tudjon váltani, akkor nehezen vált le, és fordítva. Na, ez próbapadon megszűnt. Kaja után megyek egy  15-20km-es kanyart, tesztelem kinnt is. :)



#811
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

Microshift új fékváltókar-dizájn? Vicces, de nem néz ki kényelmetlennek (ie.: nagy felület, szarvszerű kialakítás, campa-stílusban elhelyezett kioldókar, ami ráadásul úgy lett kialakítva, hogy könnyebben elérhető legyen lentről is:)

http://i.imgur.com/jj1eP6W.jpg

http://i.imgur.com/DJcQr2y.jpg

 

kWNcAwM.jpg?1

ez tényleg microshift lenne? egész jól néz ki.


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#812
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az SLX hátsó váltón is van kapcsoló (675 SGS), azon az XT-n még nincs. Fogalmam sincs, hogy fogom-e használni, de inkább az újabbat veszem.

 

Ha van akkor fogod használni :) Ha sose esik le a láncod akkor is nyugisabb mint csak láncvillavédővel.



#813
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

De ez a sztori csak kitekintés volt, jó lesz a váltóbowden : )

 

Közben megnéztem pár jútúb videót, amiből kiderült, h télleg jó lesz. Ez valami 11 pénz volt asszem, jagwire cucc, fék+váltó bowdenezés. De miután levágtam, vettem észre, h a fékhez ez marhára nem jó. De legalább most a váltó részét fel tudom használni. :)



#814
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Thx. :) Már csak az a kérdés, h az outihoz való váltó bowden vég ugyanolyan-e, mint ami nekem kell. Mert van egy profi jagwire cuccom, amit régen hibásan rendeltem. Most fel lehetne használni. Doboza szerint az outihoz való.

váltóbowden igen, (kivéve a csimpányoló, ott kissé kisebb a "bunkó" a kábel végén) A fékbowden más tészta, de szerencsére azokat ált. 2 véggel adják :)

 

(NB: van a 150ft-os noname olcsó "univerzális" váltóbowden, ennek a végén kisebb a bunkó, s ezt be tudtam fűzni Campa-karba is. : ))

 

De ez a sztori csak kitekintés volt, jó lesz a váltóbowden : )



#815
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Itt mutatja a bácsi hogyan kell...

 

http://www.youtube.c...h?v=_BQ29OfQp9E

 

Thx. :) Már csak az a kérdés, h az outihoz való váltó bowden vég ugyanolyan-e, mint ami nekem kell. Mert van egy profi jagwire cuccom, amit régen hibásan rendeltem. Most fel lehetne használni. Doboza szerint az outihoz való.


ncc1701 módosította - 2014. március 07. - 21:47


#816
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Itt mutatja a bácsi hogyan kell...

 

http://www.youtube.c...h?v=_BQ29OfQp9E



#817
gabor88

gabor88

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Szerintetek kompatibilis-e egymással a 9-es Deore kar, és a 9-es országúti Sunrace rd90-es hátsó váltó? Elvileg Shimanoval passzol, gyakorlatilag nem vagyok benne biztos ezért kérdem. Egyenes kormányos országútit építek és ahhoz gondoltam ezt a konfigurációt. Többen azt mondták hogy jó, semmi gond nem lesz, bár akadt olyan is, aki szerint nem lesz túl pontos. Mit várhatok?

 



#818
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Sziasztok,

 

 

Bicajomon egy pár régi shimano sl-m511-es váltókar van.

Ilyen, ni: http://www.bringabol...x3-fokozat.html

Szeretnék bowdent cserélni. Jól gondolom, h ehhez ezt a kart meg kell bontanom? Mennyire? Nem szeretnék úgy járni, mint gyerekkoromban a csörgő órával, h szétszedni sima ügy volt, de összerakni kb lehetetlen. :)


ncc1701 módosította - 2014. március 07. - 17:50


#819
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Microshift új fékváltókar-dizájn? Vicces, de nem néz ki kényelmetlennek (ie.: nagy felület, szarvszerű kialakítás, campa-stílusban elhelyezett kioldókar, ami ráadásul úgy lett kialakítva, hogy könnyebben elérhető legyen lentről is:)

http://i.imgur.com/jj1eP6W.jpg

http://i.imgur.com/DJcQr2y.jpg

 

kWNcAwM.jpg?1



#820
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Csak már rendelnél valamit.... Ne agyalj már ammyit. Hagyd a francba a rengeteg fórum olvasást, senki nem fogja megmondani neked mi a jó. Vegyél valamit és próbáld ki. Ez már megint egy never ending story mint az országúti bringa fellángolásod....

 

Teljesen jogos. Hiszen a mostaninál bármit is veszek, többszörösen jobb lesz, mint ami van. Hozzátartozik a történethez, hogy ha veszek valamit, "bármi" legyen is az, mindig utána olvasok, hogy amikor azt megveszem/használom biztosan tudjam, hogy a legjobbat hoztam ki a pénzemből. Outi nem lesz, pár hetes fellángolás volt. :) Bikediscount-ról rendeltem tavaly.