Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#261
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

meg sose kellett valtofulet cserelnem, megerositene vki abban, hogy csak az hajolt el? a multkor a bringazas vegen eldolt a bringa, egy karcolas se lett rajta, csak ma tunt fel a tekeres kozben, hogy vmi nem ok a valtasnal. esetleg van vmi trukk a visszahajlitashoz? ennel a konnyu aluvaznal inkabb nem hajtogatnam felfogatva.

 

316sugx.jpg

2i28n6h.jpg


arn módosította - 2017. február 19. - 18:53


#262
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás
Ez az XSHIFTER dolog csak nekem új? Kickstarteren fut a termék, vezetéknélküli váltás, de a meglévő váltó bowdenjét húzgálja egy/két kis motor. Fából vaskarika, de nekem tetszik a koncepció.

#263
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

próbálta  valaki az sl-m7000 slx váltókart? jobb, mint a 10-es volt, vagy hasonló, műanyag-érzetű?

 

 

mondjuk itt azt írják, hogy "Light to the touch but positive and crisp", de hát írni és is tudok bármit...

 

itt meg, hogy "It feels a little more clunky under your thumb than XT"

Próbáltam, műanyagos, de 8000-es xt is az a régi 770-esemhez képest. Pedig abból kettőt is próbáltam, nem értem, hogy mitől ilyen.


  • Kisherceg kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#264
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Nem próbáltam még a 11est, nekem 10es van. De a legtöbb a bowdenezésen múlik, ha az nagyon jól megy akkor jó lehet az SLX is.

Haver bringáján XT váltókar van de borzasztóan rosszul megy, mert a Cube váza belső bowdenezésén valahol szorul a rendszer. Próbáltunk már mindent, fújtunk bele minden anyagot, cseréltük a bowdeneket - ugyan olyan sz@r maradt.

Viszont ha tudnék választani most már biztosan az XT-t venném, mert nekem pl. nagyon hiányzik, hogy kisebb fogaskerékre váltásnál egy nyomásra csak egy fokozatot vált le, az XT meg tud többet is. Ahogy a cikk is írja. (azt hiszem ez a"Dual Release" funkció)


marton módosította - 2016. december 02. - 22:38

  • Kisherceg és Vejne kedveli ezt
Marci

#265
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

próbálta  valaki az sl-m7000 slx váltókart? jobb, mint a 10-es volt, vagy hasonló, műanyag-érzetű?

 

 

mondjuk itt azt írják, hogy "Light to the touch but positive and crisp", de hát írni és is tudok bármit...

 

itt meg, hogy "It feels a little more clunky under your thumb than XT"


Kisherceg módosította - 2016. december 02. - 22:17

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#266
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Két ugyanolyan bilincses első váltónál, a nagyobb átmérőjű bilincsel rendelkező váltó forgáspontja kijjebb esik?
Ugyanazon a vázon, a nagyobbhoz átmérő adapterrel.

#267
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy letörött a hátsó váltóm tartófüle, vagy felfüggesztése, pontosan nem tudom mi a szakmegnevezése. Kérdés: Tudok én olyat rá venni külön valahol vagy komplett váltót kell rendeljek hozzá?

http://ebike.hu/term...valtotarto-ful/

 

Ez kell? Mert akkor vehetsz külön.



#268
deaktomboy

deaktomboy

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy letörött a hátsó váltóm tartófüle, vagy felfüggesztése, pontosan nem tudom mi a szakmegnevezése. Kérdés: Tudok én olyat rá venni külön valahol vagy komplett váltót kell rendeljek hozzá?


deaktomboy módosította - 2016. július 03. - 09:23


#269
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

3x8-as hajtásomat lecseréltem 2x9-re. A hátsó váltó sram x5 lett, működik rendesen a váltókarjával. Az első váltó viszont maradt a régi, 2007 környéki acera talán, vagy még az se, nincs rajta felirat. Összekötöttem a sram 2 sebességes váltókarral, elméletileg az elsőváltókat lehet így cserélgetni. Működik ugyan, de nem az igazi, a váltókar nem húz eleget a szép váltáshoz. Monoblokkról integráltra is lett cserélve a hajtókar, ami miatt kijjebb is kerültek a fogaskereket.

Kérdésem, hogy az első váltót milyenre cseréljem le? Ha találok sram váltót, ami 3 sebességes rendszerhez való, az működhet? Tudtommal a 10 sebességeshez való váltó lehet túl keskeny lenne, és beleérhet a lánc.



#270
kartonfarkas

kartonfarkas

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

En is igy gondoltam, de akkor a ful ferden (elore) befele all. Most nem vagyok bringakozelben, de kuldok kepet, ha esetleg nem jol magyarazok :)


kartonfarkas módosította - 2016. június 06. - 13:55


#271
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Rosszul csinálod. A csavar meg a papucs sugarába passzoló ellendarab csak pozicionál, leginkább a ráhúzott tengely fogja tartani a fület.

Csináltam egy ilyen sablonos ábrát, a jogdíjakat majd később megbeszéljük.
17yHPN9.png

Szerk.: A fül kívül, a menetes ellendarab belül.


stp1 módosította - 2016. június 06. - 13:45


#272
kartonfarkas

kartonfarkas

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

koszi!

 

ebbol a 3. van is nekem, de a vazon a vagat mogotti lyuk az a sikban kijjebb van (ahova jonne a csavar), szoval nem passzol, vagy en probalom rosszul szerelni?



#273
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Első három közül bármelyik: ebike - váltótartó fül
Ilyeneket bármelyik boltban hozzád vágnak ennyiért, rendelni sem érdemes.



#274
kartonfarkas

kartonfarkas

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok!

 

Az alabbi vazra szeretnek valtotarto fulet vetelezni (Ez egy '80-as evekbeli Raleigh Gran Sport).

DSC_03451.jpg

 

Tudnatok segiteni, hogy milyet kellene vennem? Elore is koszi!



#275
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Sziasztok!
A 10-es sram fogaskoszorúk kompatibilisek a shimano váltórendszerrel? Ergo ugyanakkora a tányérok távolsága és ugyanolyan szélességű láncot eszik?


Igen és igen, valamint igen

#276
husevo

husevo

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!
A 10-es sram fogaskoszorúk kompatibilisek a shimano váltórendszerrel? Ergo ugyanakkora a tányérok távolsága és ugyanolyan szélességű láncot eszik?

#277
vendég_anorche_*

vendég_anorche_*
  • vendég
Akadt egy aprócska problémám a hátsó, 8 sebességes microshift váltómmal, mégpedig az, hogy a szökőévente 1x használt legnagyobb fogaskeréken bele ér a váltó a küllőkbe. Pontosabban nem a váltó, hanem a felső görgőt tartó csavar. 
Néztem neten képeket, meg itthon is az összes bicót, és mindegyiken kívülről megy befelé (a kerékfelé) a csavar, de ennél a váltónál a felső csavart muszáj fordítva berakni, mert a menet a külső fémlapon van (a pirossal jelölt oldalon)
shimano_20high_20adjust_www.kepfeltoltes
Nem a gyári csavar van benne, mert azt beleragasztották, csavarhúzóval nem is lehetett kitekerni, hamarabb hajlott el a csavarhúzó feje, minthogy megindult volna a csavar, ezért muszáj volt kifúrni (ez még tavaly augusztus végén történt, és azóta nem vettem észre, hogy az új beleér). Az új csavar feje is elég lapos, nem nagyon lehetne belőle le köszörülni. Ha a váltó végállását úgy állítom be, hogy ne érjen hozzá, akkor nem, vagy nagyon nehezen vált fel.
Ötlet? Majd még megpróbálom a köszörülést, hátha elég annyi.
 
Szerk.:
Ezeken a képeken látszik, hogy tényleg nem egy irányból vannak betekerve a microshift váltókon a csavarok:
microshift-rear-derailleur-11t-32t-rd-r3
MicroSHIFT%20Rear%20Derailleur%20For%20M

anorche módosította - 2016. május 11. - 19:57


#278
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Itt valami bovdenes hiba van. Szerintem túl laza a bowden vagy a bowdenház szorul kicsit.

És a végállás csavar is rosszul van beállítva.


marton módosította - 2016. április 26. - 23:38

Marci

#279
dafyfy

dafyfy

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni egy hiba behatárolásában!

 

9s rendszer Deore XT (régebbi 2010-2012-körüli) hátsó váltó (talán RD-M760-GS) rövid kanalas, és Deore Lx váltókar (Ez is kb ugyanakkori kivitel)

A tapasztalt hibák:

1-esbe váltáskor mintha tul kéne nyomni (olyan fél fokozattal) a kapcsolót és az optikai jelzője is csak minimálisat mozdul. 

Lefele váltva 1-től kb5 ig egy kattintásra semmi, a második kattintásra meg 2őt vált le. Attól függően hogy honnan indult, tehát nem fokozat függő.

1 ről egy klikk semmi, második klikk és máris 3as fokozat, majd ugyanígy 5ös fokozat.

2röl indulva is egy klikk semmi még egy klikk 4 es fokozat.... Ezt kb 1 és 5 v 6 között csinálja.

Az alsó kb 3 lánckeréken jól dolgozik, ott egyesével megy le.

Felfele látszólag jól vált egyesével, bár mintha ott is lenne fél fokozatnyi eltérés!

 

Szerintetek mi lehet a hiba? Beállítás, vagy a váltókapcsoló vagy a váltó rosszalkodik? Én beállításra gyanakszok...

Szerintetek?



#280
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

"aranyos brit történet"

volt ebayen 39 gbp-ért listázva egy rekord fvk, amit az eladó 9s-nek írt, de az én szemem nem veri át, amin "ultra" felirat van, az nem lehet 9s, rányomtam a kikiáltási licitet.

 

volt hátra 30 perc az aukcióból, és valami kisangyal szállhatott meg, mert írtam az eladónak, hogy ez a kar bizony 10s, számolja meg, hogy 9-et kattan, vagyis 10s.

 

válasz? semmi.

 

3 perc múlva: aukció idejekorán lezárva, én vagyok a nyertes, de az eladó egyből visszavonta a vásárlást, újralistázta a kart, és írt egy aranyos üzenetet, hogy "igazad van, elnéztem, bocsánat. újralistázom a kart 10s-ként, köszönöm szépen a segítséget"

ehhh... utána persze kb. 95 eurónak megfelelő gbp-ért adta el.

 

nekem meg nem lett 39 gbp-s rekord karom :D

 

nyert aukció (előrehozta&cancellezte)

http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT

 

újralistázott cucC eladás után:

http://www.ebay.com/...-/301925175115?

 

most mondjátok, nem vagyok egy szerencsétlen idióta? :D lehet, kussban kellett volna maradnom?