Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#241
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nah visszahajtogattam, meg is volt tekeredve. Csak kicsit kellett a valton allitani.

#242
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Outi váz ez gyárilag (Mali Magician), csak egyeneskormány és a hozzátartozó sallangokkal vettem.

 

36254_13086905_1264605383567666_83882712

hát, arra vigyázz, hogy a legrövidebb kompakt kormány is 70mm hosszú, hidd el, érezni fogod.

 

amúgy bármilyen 9s sh-sunrace-microshift fékváltókar jó lesz a mostani hátsó váltóddal (még az r3000 sora is, az is sis). meg a 2015 előtti 11s campag is hasonló bowdent húz, így azzal is működne a mostani váltó-sor-lánc . 

 

én nem variálnék, drága mulatság lesz.

 

add el a gépet, vegyél mást helyette



#243
vendég_Kaller_*

vendég_Kaller_*
  • vendég

Outi váz ez gyárilag (Mali Magician), csak egyeneskormány és a hozzátartozó sallangokkal vettem.

 

36254_13086905_1264605383567666_83882712



#244
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

máskézfelől sok "fitneszbringa" egyenes kormányosított outi, aztán csodálkoznak, hogy 150-es stucnikat keresnek a gazdák :D

 

így már értem, mi az a sok traktor mindig ott a bringabolt előtt...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#245
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nem biztos, hogy ez jo otlet, a droppos kormanyokhoz tervezett vazak joval rovidebbek... 4-5cm is lehet a hosszban a differencia egy fitnessz bringahoz kepest, ami egyket meret elteres (tehat ha neked mes bringa kellene, igy xlesre konvertalod).

máskézfelől sok "fitneszbringa" egyenes kormányosított outi, aztán csodálkoznak, hogy 150-es stucnikat keresnek a gazdák :D


  • Kisherceg kedveli ezt

#246
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok.

Tudna valaki segíteni nekem? Adott egy Mali vázas épített fitness bringa amit szeretnék koskormányosra alakítani és ehhez kéne nekem fékváltókar de nem értek hozzá melyiket kéne vennem.

Amik most vannak:

- Shimano 105 fékek

- Shimano Tiagra első váltó 3-as rendszer

- Shimano 105 hátsó váltó

Ehhez van 3x9 Shimano váltó a kormányon.

 

nem biztos, hogy ez jo otlet, a droppos kormanyokhoz tervezett vazak joval rovidebbek... 4-5cm is lehet a hosszban a differencia egy fitnessz bringahoz kepest, ami egyket meret elteres (tehat ha neked mes bringa kellene, igy xlesre konvertalod).


  • Vejne kedveli ezt

#247
vendég_Kaller_*

vendég_Kaller_*
  • vendég

Sziasztok.

Tudna valaki segíteni nekem? Adott egy Mali vázas épített fitness bringa amit szeretnék koskormányosra alakítani és ehhez kéne nekem fékváltókar de nem értek hozzá melyiket kéne vennem.

Amik most vannak:

- Shimano 105 fékek

- Shimano Tiagra első váltó 3-as rendszer

- Shimano 105 hátsó váltó

Ehhez van 3x9 Shimano váltó a kormányon.



#248
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Inkább 15€ + 3-5€ a szállítás, szóval olyan 20€-s alkatrész. Most rendeltem egyet tartalékba.

Mondjuk elég profik, nem tudtam pontosan melyik is kell nekem. Elküldtem nekik fotón a váltófülem, már küldte is a nekem kellőt. Kaptam rögzítő kis mini imbusz csavart is, szerintem azt itthon sehol nem találtam volna.

Kereshetsz tipusszámra, gyártóra, .... mindenre.

https://www.schaltau...n-im-Ueberblick

 

az enyem ott 20, itt csak 10 :)

https://www.crosslad...JY001B-ANO-TCX/

 

igaz 10 a kiszallitas, de lehet rendelek kettot, es akkor csak 15 lesz dbja. megkerdeztem egy helyi uzletben, itt is 20 eurot mondtak ra.



#249
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Inkább 15€ + 3-5€ a szállítás, szóval olyan 20€-s alkatrész. Most rendeltem egyet tartalékba.

Mondjuk elég profik, nem tudtam pontosan melyik is kell nekem. Elküldtem nekik fotón a váltófülem, már küldte is a nekem kellőt. Kaptam rögzítő kis mini imbusz csavart is, szerintem azt itthon sehol nem találtam volna.

Kereshetsz tipusszámra, gyártóra, .... mindenre.

https://www.schaltau...n-im-Ueberblick

,,Kaptam rögzítő kis mini imbusz csavart is, szerintem azt itthon sehol nem találtam volna."  :)  Az a két csavar tartozéka a váltófülnek.



#250
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Inkább 15€ + 3-5€ a szállítás, szóval olyan 20€-s alkatrész. Most rendeltem egyet tartalékba.

Mondjuk elég profik, nem tudtam pontosan melyik is kell nekem. Elküldtem nekik fotón a váltófülem, már küldte is a nekem kellőt. Kaptam rögzítő kis mini imbusz csavart is, szerintem azt itthon sehol nem találtam volna.

Kereshetsz tipusszámra, gyártóra, .... mindenre.

https://www.schaltau...n-im-Ueberblick



#251
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

no igen, en is ezert gondolkodtam, hogy megeri e feszegetni egy draga vmit egy 10 euros alkatresz miatt :)



#252
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

+1 imbusszal v. kézzel.

Simán szoktuk túra közben is egyengetni a váltót. Ettől biztosan nem fog eltörni, szerintem ez direkt "puha" aluból van, hogy lehessen kicsit egyengetni. Eltörni pl egy beakadt fadarabtól szokott.

Csak jó mélyen dugd be az imbuszt, én már jártam úgy hogy nem dugtam be eléggé és elnyalódott a csavar.


Marci

#253
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

ok, meggyoztetek - ezt az imbuszos modszert kiprobalom, ehhez kell a legkevesebbet tenni. :)

Simán, kézzel szoktam, megfogom a váltó testét a felső görgőnél, belülről és úgy, nem nagy hajlításról van szó.



#254
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ok, meggyoztetek - ezt az imbuszos modszert kiprobalom, ehhez kell a legkevesebbet tenni. :)



#255
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ó hányszor láttam már ilyet! Imbuszkulcs be a váltó csavarjába, kicsit megfeszegeted felfelé. Szemrevételezed, jobb-e, ha még kell feszíteni rajta, akkor repeat until OK. Ezek 1-2 egyengetést még bírni szoktak.

 

Egy tartalék váltószemet azért szerezz be.

+1



#256
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ó hányszor láttam már ilyet! Imbuszkulcs be a váltó csavarjába, kicsit megfeszegeted felfelé. Szemrevételezed, jobb-e, ha még kell feszíteni rajta, akkor repeat until OK. Ezek 1-2 egyengetést még bírni szoktak.

 

Egy tartalék váltószemet azért szerezz be.



#257
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ok, koszi a tippeket :) a bringa ertekenel fogva inkabb csak vazon kivul probalkozom a hajlitgatassal, gumikalapaccsal, hatha. Tok sik szokott lenni?

Amugy talaltam neten vmi 10 euroert, ekkora osszegnel nem tudom megeri e bohockodni.

Én vennék újat, a régi mellé tenném uveglapon, aztán megprobalnam a régit sikba hozni, ha elment.

Ha van tartalék kéznél, az nem árthat.

Vejne módosította - 2017. február 19. - 21:32


#258
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ok, koszi a tippeket :) a bringa ertekenel fogva inkabb csak vazon kivul probalkozom a hajlitgatassal, gumikalapaccsal, hatha. Tok sik szokott lenni?

Amugy talaltam neten vmi 10 euroert, ekkora osszegnel nem tudom megeri e bohockodni.

#259
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

meg sose kellett valtofulet cserelnem, megerositene vki abban, hogy csak az hajolt el? a multkor a bringazas vegen eldolt a bringa, egy karcolas se lett rajta, csak ma tunt fel a tekeres kozben, hogy vmi nem ok a valtasnal. esetleg van vmi trukk a visszahajlitashoz? ennel a konnyu aluvaznal inkabb nem hajtogatnam felfogatva.

 

A terelőgörgőnek egy vonalban kéne lennie a váltógörgővel (és nagyjából a választott sorral).

Kézzel szoktam visszagörbíteni, eddig egyszer tört így el :) Viszont montisként van nálam tartalék.


Tekergek módosította - 2017. február 19. - 21:01

  • Vejne kedveli ezt

#260
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

meg sose kellett valtofulet cserelnem, megerositene vki abban, hogy csak az hajolt el? a multkor a bringazas vegen eldolt a bringa, egy karcolas se lett rajta, csak ma tunt fel a tekeres kozben, hogy vmi nem ok a valtasnal. esetleg van vmi trukk a visszahajlitashoz? ennel a konnyu aluvaznal inkabb nem hajtogatnam felfogatva.

 

316sugx.jpg

2i28n6h.jpg

3 opció van a javításra.

 

1.: váltófül csere.

2.: leveszed a cserélhető fület,és finoman visszakalapálod.

3: váltó levesz,és egy hagyományos,menetes hátsó kerék tengellyel visszahajlítod. a kerék maradjon a vázban.

 

van az ellenőrzéshez,beállításhoz célszerszám,de gondolom nincs ilyened. 

 

ez az a szerszám:

16_4128.jpg

 

így is lehet ellenőrizni,h jó e a váltófül:

44_8135.jpg


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A