Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#141
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
  • Lépj be a Movescount accountoddal
  • nyisd meg az aktivitást, amit feltöltenél Stravára
  • Tools -> Export as FIT

Sajnos a régieket mind manuálisan kell először kiexportálnod .FIT formátumban.

 

Import Strava alá:

  • lépj be a Strava oldalán az accountoddal
  • jobb felső sarokban "+" jel -> Upload Activity
  • File -> Browse... (egyszerre több fájl kijelölhető és feltölthető. Van rá limit, ~10-15 .FIT fájlt érdemes kijelölni egyszerre, maximum)
  • Save


#142
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Használ itt valaki Strava-t Suunto eszközzel és ennek megfelelően Movescount (továbbiakban MC) szinkronizálással? 

Most regisztráltam a Strava-n és elvileg beállítottam, hogy az MC automatikusan feltöltse az adatokat a Strava-ra. Frissen feltöltöttem 2 aktivitást az órámról, azok rendesen meg is jelentek a Strava-n tehát ez rendben kell legyen. És mi lesz a meglévő közel 600 régi aktivitásommal? Ez gondolom elég sok, egyszer csak átkerülnek vagy felejtsem el azokat?

Mivel különböző eszközöket (és más márkát) fogok használni futásra és kerékpározásra ezért kell egy hely ahol mindent látok. Ez lenne a Strava. De a fene megette ha a régi aktivitásaim elvesztek.  

Köszi a válaszokat.

 

 



#143
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Vissza kellene két szó. :D :D :D
Megnéztem azt is, nem tetszett, ezért kérdeztem. Bár írtam, hogy nagyobb kijelzőjűt keresek, valszeg azt is el kellett volna olvasni.
Hát keresgélek még...

Nemetben mindent egybe irnak, angolban meg kulon, nem csoda, hogy meg vagyok mar kavarodva :D magyar forumok nelkul szarabb lenne a helyzet.

arn módosította - 2017. november 27. - 22:51

  • mgy kedveli ezt

#144
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

szinten csak kicsit visszakellene olvasni kicsit... elemnt bolt. talan jobb is mint a garmin.

 

Vissza kellene két szó. :D :D :D 

Megnéztem azt is, nem tetszett, ezért kérdeztem. Bár írtam, hogy nagyobb kijelzőjűt keresek, valszeg azt is el kellett volna olvasni.

Hát keresgélek még...



#145
Tibimex

Tibimex

    fórumtag

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Akksi-cserét 520-asban el tud végezni valaki idehaza?

500-ast és 800-ast szét tudtam szedni, de az 520 az más. https://ifixit-guide...de_92578_en.pdf

Sajnos elmúlt 2 éves az enyém, garancia nincsen már, a kezdeti 12-14 helyett alig 3 órát bír...

 

http://gpszone.hu/kapcsolat



#146
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Köszönöm.

Nem láttam az előző hozzászólásod, csak a linkelt cikket olvastam el (rohanva), ott emlékeim szerint nem volt ár, pontosabban nem tudták még az árat, ezért kérdeztem.

---

 

Én vettem nyáron egy Bryton 530-at, nem tom ajánlanám-e másnak. Tökre jó volt az Edge 500, pont nincs most sem semmi másra szükségem, nem érdekel se a navigáció, se a tapis képernyő, se a semmi csilivili, csak már vak vagyok, szóval nagy tévé miatt esett erre a választás.

A Garmin kapott már eleget az életben, semmi baja, de a Brytont nem akarnám leejteni. A supportjuk meg szánalom, legalábbis a tapasztalataim szerint, két-három hét, mire válaszolnak egy levélre, ha egyáltalán. A webes felület dettó katasztrófa. :(

Valahogy úgy érzem, összedobtak egy terméket, ami olyan, amilyen (alapvetően azért nem rossz), csak elfelejtettek mögé céget csinálni, aki támogat, fejleszt, etc.

 

Van most szerintetek erre az igényre (ant, gps/glonass, log, kesztyűs kezelhetőség) más/jobb választás nem csilliárdokért?

 

 

szinten csak kicsit visszakellene olvasni kicsit... elemnt bolt. talan jobb is mint a garmin.



#147
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Köszönöm.

Nem láttam az előző hozzászólásod, csak a linkelt cikket olvastam el (rohanva), ott emlékeim szerint nem volt ár, pontosabban nem tudták még az árat, ezért kérdeztem.

---

 

Én vettem nyáron egy Bryton 530-at, nem tom ajánlanám-e másnak. Tökre jó volt az Edge 500, pont nincs most sem semmi másra szükségem, nem érdekel se a navigáció, se a tapis képernyő, se a semmi csilivili, csak már vak vagyok, szóval nagy tévé miatt esett erre a választás.

A Garmin kapott már eleget az életben, semmi baja, de a Brytont nem akarnám leejteni. A supportjuk meg szánalom, legalábbis a tapasztalataim szerint, két-három hét, mire válaszolnak egy levélre, ha egyáltalán. A webes felület dettó katasztrófa. :(

Valahogy úgy érzem, összedobtak egy terméket, ami olyan, amilyen (alapvetően azért nem rossz), csak elfelejtettek mögé céget csinálni, aki támogat, fejleszt, etc.

 

Van most szerintetek erre az igényre (ant, gps/glonass, log, kesztyűs kezelhetőség) más/jobb választás nem csilliárdokért?



#148
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Fel vagyok egyébként régóta iratkozva a listájukra. 80 000 Ft nagyjából, persze vám és áfa nélkül (de él kint egy barátom aki jön-megy...). Megkérdeztem, hogy miféle térképet használnak de még nem jött válasz. Ha a telefonos Locus Map féle térképeket akkor ez nagyon jó lenne mert azon minden nyomorult erdei ösvény rajta van (hazánkat és Ausztriát próbáltam). Az idei adag elfogyott a GPS-ből. Mostanában lehet újra rendelni és azokat 2018 tavasszal fogják szállítani.  

 

 

De van már ára?

 

Senki nem olvassa a hozzászólásaimat, pedig zagyvaságokat nem szoktam írni és feleslegesen sem nagyon szoktam postokat gyűjteni :)

Fentebb idéztem magam, openstreetmap-ot használnak, azon elég tisztességesen ott van minden ösvény. 


  • Kisherceg és (ex)Cat kedveli ezt

#149
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Akksi-cserét 520-asban el tud végezni valaki idehaza?

500-ast és 800-ast szét tudtam szedni, de az 520 az más. https://ifixit-guide...de_92578_en.pdf

Sajnos elmúlt 2 éves az enyém, garancia nincsen már, a kezdeti 12-14 helyett alig 3 órát bír...



#150
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Pedig a garmin 520 szenzorokkal 200 euroert nem volt rossz ajanlat...

#151
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

De van már ára?



#152
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Én is! 

Kb. 20 hozzászólással lentebb írtam is róla. Még vámmal és áfával sem lenne annyira vészes az ára. 

Ha van ismerősöd aki hazahozza és tud segíteni akkor írj rám kérlek (akit én ismerek az eddig folyamatosan járt haza, mostantól pont nem fog és a következő adagokat tavasszal kezdik el kiszállítani). THX.  

 

  



#153
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Én, ha most akarnék venni GPS-es órát, bevállalnám ezt. (még így is agyalok rajta, hogy el kéne adni a 820-at)

https://www.dcrainma...e-computer.html



#154
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Akkor pont abban lenne gyengebb, ami miatt cserelnem. Nem egeszen volt szazas, hogy mi lehetseges vele es mi nem navigacio teren.

Az 520nal ki lehet vagni a terkepet, nekem ez szerencsere nem gond, becs-gyor kornyeke belefert, terepen sem volt gond sose az uton valo vegigvezetes, jo reszletes az osvenyek teren.

Koszi a megerositest :) ha most lenne 500asom lehet azt valasztanam, de cserelni nem eri meg ennyi rafizetessel. Majd a kov oranal biztos finomitanak mindket oldalon.

Persze nekem sem igazán szempont a térkép mérete, mert többnyire kis körben mozgok. Viszont ha elmegyek valahová, jó ha van.



#155
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Akkor pont abban lenne gyengebb, ami miatt cserelnem. Nem egeszen volt szazas, hogy mi lehetseges vele es mi nem navigacio teren.

Az 520nal ki lehet vagni a terkepet, nekem ez szerencsere nem gond, becs-gyor kornyeke belefert, terepen sem volt gond sose az uton valo vegigvezetes, jo reszletes az osvenyek teren.

Koszi a megerositest :) ha most lenne 500asom lehet azt valasztanam, de cserelni nem eri meg ennyi rafizetessel. Majd a kov oranal biztos finomitanak mindket oldalon.

arn módosította - 2017. november 18. - 13:01


#156
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

garminod volt elotte? mik a tapasztalatok? nagyon be voltam indulva, hogy veszek, de aztan utanaolvasva a garmin 520nak is vannak elonyei vele szemben (ezt cserelnem).

Edge 500 volt pár évig. Egész jól elvoltam vele országútival. Egy dolog hiányzott, a térkép. Volt benne track térkép nélkül. Azzal nem tudtam boldogulni. Eladtam. Utána nem volt semmi csak telefon zsebben Strava rögzítette az útvonalat. Tavaly ilyenkor vettem CX és XC bringát. Oda gondoltam kell majd valami térképes cucc ha bemegyek a dzsungelbe. Ismeretlen helyen a telefon macerás volt. Mindig megállás, zsebből ki, felold, térkép, lezár, zsebbe vissza, indulás. Lett egy GPSmap64s. Ezen volt térkép. OSM térképpel használtam. Egész jó volt csak túl nagy. AA akkuval ment, így az bármikor cserélhető volt ha lemerült. Csere után onnan folytatta ahol abbahagyta. Ez tudott újratervezni. Ez lehet egyedi, de én nem tudtam jól kihasználni terepen a térképet és rajta keresést és tervezést. Ahhoz kicsi a kijelző hogy számomra jól átlátható legyen. Telefon ebben sokkal jobb. Lásd később. Rögzítése egy fos.

Ezután jött a Bolt. Amiben veri a kettőt az a könnyű használhatósága a vezetéknélküli kapcsolatok miatt. Ez a legnagyobb plusz nekem amit hozott. Mindent megold wifi-ről. Ezen nem lehet útvonalat tervezni. Előre elkészítem pc-n ha kell navigálni. Erre a ridewithgps-t használom. Itt vannak utcanevek is. Ezt nem a térképről szedi hanem a track generáláskor létrejön egy lista amit megjelenít. Újratervezni sem tud. Ez nekem nem is hiányzik. Telefonos app tud tervezni google maps alapján, amit leszinkronizál az órára. Ez inkább országútisoknak jó mert terepen nagyon hiányos. Terepen ha véletlenül kellene, akkor androidos telefonomon az OSMand-dal tudok tervezni, amit file-ba lementve a wahoo appal megnyitva rögtön szinkronizálja is az órára.

 

Számomra ami miatt jó: vezeték nélkül megy minden kommunikáció (hazaéréskor nem kell dugdozni sehova, wifi-n feltölt, androidos strava már jelez is, hogy van új aktivitás), pici, nem érintős, akku jól bírja szerintem, kijelző jól olvasható, nekem jó hogy nem színes. Telefonnal összekötve az óra csörög ha keresnek. Eddig sosem vettem észre. Ez nem mindig előny.

 

Gondolkodtam én is az 520-on és a 820-on. Az 520 a memória méret miatt esett ki. 50MB körül van, míg egy osm Magyarország 100+ (Bolt-on világtérkép van, ami általában azért nem kell). A 820 az érintőkijelző miatt. Végül ez lett. Működik.

Minden eddigivel úgy voltam, hogy egy-egy funkció miatt kell megvenni a drágábbat. Nálam ez főként a térkép. Én csak hobbiból gurulgatok, így az edzés monitrozásból csak a pulzust használom. Tud struktúrált edzést és görgő vezérlést is.

Eddig ok a Bolt.


eddie1978 módosította - 2017. november 18. - 12:38


#157
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Jelen.

 

garminod volt elotte? mik a tapasztalatok? nagyon be voltam indulva, hogy veszek, de aztan utanaolvasva a garmin 520nak is vannak elonyei vele szemben (ezt cserelnem).



#158
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Vki probalta az elmnt boltot?


Jelen.

#159
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ugyanaz, mint az osmand terkepe pl.

http://www.openstree...6.2758&layers=C

arn módosította - 2017. november 10. - 22:53


#160
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Ja. Az alap lehet, hogy ugyan az.

Csak a maps.me -re 3x több ösvény jutott.

Tudod ! Mindenki egyenlő - de vannak egyenlőbbek. :D


marton módosította - 2017. november 10. - 22:39

Marci